Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, CHRISpros είπε

10 ευρώ πάγιο και δέσμευση όμως! 

??

ίδιο πάγιο με volton και η δέσμευση είναι μέχρι τέλους του 24 , δλδ ένα μήνα παραπάνω απο το 6μηνο της volton

23 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Θεωρώ πως δύσκολα θα δούμε κάτι καλύτερο από volton στα 0,08 αλλά ας περιμένω 2 μέρες, δεν χάθηκε ο κόσμος. 

ήδη βλέπεις τιμές στα preview φύλλα του doomnx , γενικά μια εβδομάδα πριν κάθε 1η μηνός έχουν διαμορφωθεί κατα 90% οι τιμές . Εξαίρεση τα πράσινα που μπορούν να αλλάζουν τις εκπτώσεις (γιαυτό και τα πέταξα απο το δικό μου excel)

23 ώρες πριν, namenick είπε

Τώρα που τελειώνει αύριο το Smart up και σίγουρα η ελπε θα το ανεβάσει, ξέρεις κάνεις για που είμαστε? Καμιά 200ρια κιλοβατώρες μηνιαίως κατανάλωση έχω ο φουκαρας.

  

Στις 30/5/2024 στις 2:21 ΜΜ, korakios είπε

κοιτάς το excel μου 1η σελίδα , ή το φύλλο "χρήσιμα" του doomnx

καρφιτσωμένη ανάρτηση , εκεί θα βλέπεις τι παίζει αν δε μπορείς να διαβάζεις τις τελευταίες 10 σελίδες

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/5/2024 στις 11:31 ΠΜ, nikiangel είπε

Καλημερα στην ομαδα!! 
ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε καθολου..αλλαξα προσφατα απο ζενιθ σε protergia και ρευμα και αεριο και στο αεριο με χρεωσαν 100€ για τελος προωρης λυσης συμβολαιου! Ισχυει κατι τετοιο; Δεν ειπαν οτι αυτο εχει αλλαξει κ μπορεις να φευγεις χωρις επιβαρυνση; Ημουν στο κιτρινο τιμολογιο..

Υπάρχει στο σταθερό αέριο της Ζενίθ πέναλτυ πρόωρης αποχώρησης

Επεξ/σία από bilham
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bilham είπε

Υπάρχει στο σταθερό της Ζενίθ πέναλτυ πρόωρης αποχώρησης

ωραίος , συνέχεια όμως το άλλο νήμα (για το αέριο εννοώ)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, namenick είπε

Τώρα που τελειώνει αύριο το Smart up και σίγουρα η ελπε θα το ανεβάσει, ξέρεις κάνεις για που είμαστε? Καμιά 200ρια κιλοβατώρες μηνιαίως κατανάλωση έχω ο φουκαρας.

υπομονη μεχρι την Δευτερα να δουμε τι τιμες θα βγαλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα.

Η προσφορά ισχύει μεχρι αύριο 31/5 .

 

Smart : 30€ τμηματικά (2 μήνες από 15€ τον μήνα), +70 ευρώ Public,+ 50€ σε πόντους Go4more (Εθνική) + 2x20€ Σκλαβενίτη  

Smart Up, Smart Zero, Bright Up : 50€ σε πόντους Go4more (Εθνική),+70 ευρώ Public,      + 2x20€ Σκλαβενίτη

Τα παραπάνω δώρα ισχύουν και στα Double Energy προγράμματα (ρεύμα + φ.αέριο).

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα μέχρι αύριο το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο αλλα υπαρχει τροπος να σταματησουν να μας παιρνουν για προσφορες ; Πραγματικα την τελευταια βδομαδα τα μεσημερια χτυπαει 2-3 φορες για προσφορα απο ζενιθ(κυριως) και αλλες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Τι είναι πιο συμφέρον λέτε για εξοχικό, όπου γίνεται χρήση 30 μέρες το χρόνο κι εκτός αυτού μόνο κοινόχρηστο ρεύμα;

Όχι για τουρισμό.

Αν υπάρχει ακόμα η προσφορά (5Χ12) στο Ζενίθ Power Home More. Χαμηλή τιμή χρέωσης και δώρο τα πάγια, αλλιώς ELPE Smart Zero με 0€ πάγιο ή ΗΡΩΝ Yellow Free επίσης με 0€ πάγιο

Αυτό το "μόνο κοινόχρηστο ρεύμα" δεν το έπιασα

4 ώρες πριν, sotispapaki είπε

Εµπορικό Πρόγραµµα BASIC BUSINESS S Περίοδος κατανάλωσης (18/11/2023 - 14/03/2024)

Στην αρχή τους πρότεινα το bright up με 0.089€ αλλά μετά είδα ότι είναι μόνο για οικία.

Τι έχετε να προτείνετε (είναι επιχείρηση) για να το μεταφέρω (αφορά φίλο).

Ευχαριστώ πολύ.

spacer.png

Protergia επαγγελματικό Value Safe 6Μ με 0,115 και 9,9 πάγιο, αν θέλετε σταθερό

Αλλιώς υπάρχει το WEenergy weblue Γ21 που είναι το φθηνότερο ή το Volton Yellow Simple Business 21 που δίνει δώρο την κατανάλωση του πρώτου μηνός (όριο 1000kWh)

Όσον αφορά την μετακόμιση στην Elpedison να κοιτάτε και τις εγγυήσεις που έχετε, ειδικά στα Επαγγελματικά. Η Elpedison δεν έχει σταθερή εγγύηση, την αναπροσαρμόζει κατά το δοκούν! Για οικιακά η ελάχιστη είναι 50€ και για επαγγελματικά είναι 100€. Αν έχετε μέχρι τώρα χαμηλή εγγύηση ή ακόμα και 0€ θα κληθείτε να πληρώσετε επιπλέον χρήματα, οπότε αυτό μπορεί να μετριάσει το όφελος από τα δώρα. Απλά το αναφέρω για να το έχετε υπόψιν...

Άσχετο, έχει κλείσει η ΤΕΑ στα 81,08 ή δεν βλέπω καλά;

Ακόμα όπως το είχε εντοπίσει πρώτος νομίζω ο @doomnx το προϊόν ηλεκτρικού ρεύματος σταθερής τιμής nrg fixed 4U 6μηνο θα τεθεί μη εμπορικά διαθέσιμο την Παρασκευή 31/05/2024.

Το πρώτο σταθερό θύμα της ανόδου...

Επεξ/σία από bilham
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

ακυρο αλλα υπαρχει τροπος να σταματησουν να μας παιρνουν για προσφορες ; Πραγματικα την τελευταια βδομαδα τα μεσημερια χτυπαει 2-3 φορες για προσφορα απο ζενιθ(κυριως) και αλλες .

αν είσαι στο μητρώο 11, καταγγελία στην ΕΕΤΤ (γελάμε , σαν τη ΡΑΕ είναι)

η πιο απλή λύση είναι να μπλοκάρεις τον αριθμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, korakios said:

αν είσαι στο μητρώο 11, καταγγελία στην ΕΕΤΤ (γελάμε , σαν τη ΡΑΕ είναι)

η πιο απλή λύση είναι να μπλοκάρεις τον αριθμό

νομιζω οτι το μητρωο 11(το οποιο ειμαι κανονικα εδω και χρονια) ισχυει μονο για σταθερα νουμερα. Εμενα με παιρνουν απο κινητα αλλα θα δοκιμασω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Lewnidas1995 said:

νομιζω οτι το μητρωο 11(το οποιο ειμαι κανονικα εδω και χρονια) ισχυει μονο για σταθερα νουμερα. Εμενα με παιρνουν απο κινητα αλλα θα δοκιμασω. Ευχαριστω

Ισχύει και για κινητά. Προσωπικά έχω γλυτώσει από διαφημιστικά τηλεφωνήματα. Δε χτυπάει. Αν ποτέ χτυπήσει (1 στο 3μηνο) με το που τους πω ότι είμαι εγγεγραμμένος στο μητρώο 11 ζητάνε και συγγνώμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει και για κινητά, εχω 2 νούμερα, στο ένα δεν με έχουν πάρει ποτέ κανείς. Στο άλλο έχω μπόλικες κλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, ^_NikitaS_^ said:

Ισχύει και για κινητά. Προσωπικά έχω γλυτώσει από διαφημιστικά τηλεφωνήματα. Δε χτυπάει. Αν ποτέ χτυπήσει (1 στο 3μηνο) με το που τους πω ότι είμαι εγγεγραμμένος στο μητρώο 11 ζητάνε και συγγνώμη. 

 

5 minutes ago, lazarnik said:

Ισχύει και για κινητά, εχω 2 νούμερα, στο ένα δεν με έχουν πάρει ποτέ κανείς. Στο άλλο έχω μπόλικες κλήσεις. 

κινητα εννοω που παίρνουν αυτοι απο κινητο, οχι να με παιρνουν στο κινητο μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

κακώς δεν έκανες απο τον doomnx ή τα υπόλοιπα μέλη . Ελπίζω τουλάχιστον να πήρες τα 2*20€ κουπόνια Σκλαβενίτη

τώρα μπέρδεμα θα κάνεις , θα πρέπει πρώτα να πάρεις ΔΕΔΔΗΕ να δεις αν έφυγε αίτημα πριν ακυρώσεις

Όλες τις προσφορές πήρα κανονικά.....για την δωροεπιταγή public απλά ίσχυαν τα 30€ για μεταφορά εκτός ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

ίδιο πάγιο με volton και η δέσμευση είναι μέχρι τέλους του 24 , δλδ ένα μήνα παραπάνω απο το 6μηνο της volton

Volton yellow simple protect, εγώ βλέπω 4.9 πάγιο,καμία δεδομένη και 0.08 μέχρι Ιούλιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilham είπε

Άσχετο, έχει κλείσει η ΤΕΑ στα 81,08 ή δεν βλέπω καλά;

Ακόμα όπως το είχε εντοπίσει πρώτος νομίζω ο @doomnx το προϊόν ηλεκτρικού ρεύματος σταθερής τιμής nrg fixed 4U 6μηνο θα τεθεί μη εμπορικά διαθέσιμο την Παρασκευή 31/05/2024.

Το πρώτο σταθερό θύμα της ανόδου...

Τόσο είναι η ΤΕΑ ναι. Ενημέρωσα το εξέλ. Το fixed 4u το πρώτο θύμα και το Online της ΔΕΗ το δεύτερο θύμα αν επιβεβαιωθεί η νέα τιμή από 1η Ιουνίου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...