Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν είναι ίδιες στις εταιρίες?

Θα πρέπει να ψάχνουμε και αυτές, εκτός από τιμή ρεύματος και πάγιο? 😦

Ίδιες είναι απλά όταν έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση ανεβαίνει ο πολλαπλασιαστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, θα χρειαστώ τη βοήθειά σας καθώς μετακομίζω Θεσσαλονίκη (έχω βρει το σπίτι) και έφτασε η ώρα που θα πρέπει να πάρω το ρεύμα στο όνομά μου...

Στο σπίτι που μένω έχω ΔΕΗ, είμαι στο σταθερό τιμολόγιο και οφείλω να πω ότι από τότε που μπήκα στο τιμολόγιο οι λογαριασμοί είναι τσιμπημένοι... Στο σπίτι που μένω η κατανάλωση είναι από 300-400 kWh/μήνα αλλά έχω ηλιακό/αντλία θερμότητας/σπίτι 180τμ. Μετακομίζω σε 3όροφη μεζονέτα 120τμ με θερμοσίφωνα/πετρέλαιο και χωρίς να ξέρω που θα κυμανθεί η κατανάλωση... Αυτή τη στιγμή έχει protergia οικιακό value special. Που πιστεύετε ότι θα είμαι πιο ασφαλής από θέμα οικονομίας; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, skoulas said:

Καλησπέρα, θα χρειαστώ τη βοήθειά σας καθώς μετακομίζω Θεσσαλονίκη (έχω βρει το σπίτι) και έφτασε η ώρα που θα πρέπει να πάρω το ρεύμα στο όνομά μου...

Στο σπίτι που μένω έχω ΔΕΗ, είμαι στο σταθερό τιμολόγιο και οφείλω να πω ότι από τότε που μπήκα στο τιμολόγιο οι λογαριασμοί είναι τσιμπημένοι... Στο σπίτι που μένω η κατανάλωση είναι από 300-400 kWh/μήνα αλλά έχω ηλιακό/αντλία θερμότητας/σπίτι 180τμ. Μετακομίζω σε 3όροφη μεζονέτα 120τμ με θερμοσίφωνα/πετρέλαιο και χωρίς να ξέρω που θα κυμανθεί η κατανάλωση... Αυτή τη στιγμή έχει protergia οικιακό value special. Που πιστεύετε ότι θα είμαι πιο ασφαλής από θέμα οικονομίας; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Για κυμαινόμενο κοίτα το elpedison smart που δίνει 190 ευρώ δώρα. Αν θες σταθερό κοίτα το elpedison bright up που δίνει 160 ευρώ δώρα και έχει σταθερή τιμή 0,089 μέχρι 31/12/24. Οι προσφορές ισχύουν μέχρι 31/5. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εµπορικό Πρόγραµµα BASIC BUSINESS S Περίοδος κατανάλωσης (18/11/2023 - 14/03/2024)

Στην αρχή τους πρότεινα το bright up με 0.089€ αλλά μετά είδα ότι είναι μόνο για οικία.

Τι έχετε να προτείνετε (είναι επιχείρηση) για να το μεταφέρω (αφορά φίλο).

Ευχαριστώ πολύ.

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sotispapaki είπε

Εµπορικό Πρόγραµµα BASIC BUSINESS S Περίοδος κατανάλωσης (18/11/2023 - 14/03/2024)

Στην αρχή τους πρότεινα το bright up με 0.089€ αλλά μετά είδα ότι είναι μόνο για οικία.

Τι έχετε να προτείνετε (είναι επιχείρηση) για να το μεταφέρω (αφορά φίλο).

Ευχαριστώ πολύ.

spacer.png

Bright up με 0.114 kwh με πάγιο 9.9 + τα δωρα!

Αν σας ενδιαφέρει στείλτε μου μήνυμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, braveheart15383 είπε

Bright up με 0.114 kwh με πάγιο 9.9 + τα δωρα!

Αν σας ενδιαφέρει στείλτε μου μήνυμα!

Αυτό έχει ημερομηνία λήξης 31/5 όπως το οικιακό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Για κυμαινόμενο κοίτα το elpedison smart που δίνει 190 ευρώ δώρα. Αν θες σταθερό κοίτα το elpedison bright up που δίνει 160 ευρώ δώρα και έχει σταθερή τιμή 0,089 μέχρι 31/12/24. Οι προσφορές ισχύουν μέχρι 31/5. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Μπήκα στο site και για τα δώρα έχει μόνο 50euro σε πόντους go4more...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, skoulas said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Μπήκα στο site και για τα δώρα έχει μόνο 50euro σε πόντους go4more...

Ναι είναι για όσους είναι κονεcted ;). Στείλε pm ή στον @doomnx, ή στον @lazarnik ή στον @braveheart15383 να σε κατευθύνουν :)

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα. Λιγο τα φωτα σας. Είμαι ελπέντισον κανά 3μηνο με την προσφορα 50+ 5χ20. Αλλά βλέπω ότι ξαναανοίγει ο τουρισμός. Ποια εταιρεία προτείνεται για ένα πέρασμα για να ξαναεπιστρέψω τον άλλο μηνα ελπέ. Το 50αρι του Ηρων ισχύει κανονικά; Διάβασα καμιά 20αρια σελίδες πισω αλλά δεν έβγαλα άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξοχική κατοικία αυτή τη στιγμή τι συμφέρει καλύτερα ώστε να έχω χαμηλό πάγιο και να πάρω και κάποια δωράκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, speedobear είπε

Για εξοχική κατοικία αυτή τη στιγμή τι συμφέρει καλύτερα ώστε να έχω χαμηλό πάγιο και να πάρω και κάποια δωράκια;

Smart για αρχή και μετά από κανένα 2ο-3ο μηνο το smart zero!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...