Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, korakios είπε

Το ένα το κουπόνι public δεν το στείλανε , μου είπαν οτι δεν το χάνω (εννοείται) αλλά μπορεί να καθυστερήσει έως και 2 μήνες στους όρους (που δε μου στείλαν 😛)

Για τα κουπόνια Σκλαβενίτη κλασσικά θα το προωθήσουν , ψιλομπλέξιμο θα γίνει όταν την κάνω και γυρίσω 15 του μηνός μου φαίνεται

Δεν σου έστειλαν στο PDF τους όρους του κουπονιού; Εμένα ήταν σκαναρισμένο στην τελευταία σελίδα.

Νομίζω από το Πάσχα και μετά δεν έχει λάβει κανένας Σκλαβενίτη... Ούτε εγώ..

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, daniel's_saving_grace είπε

Μετά από 6 μήνες τουρισμού, αποφάσισα να αράξω λίγο και θα κάτσω για ένα εξάμηνο στο μπλε σταθερό 6μηνο Volton Blue Fixed 6Μ με τα 0,088 €/kWh που μου φάνηκε τίμιο πρόγραμμα. Τέλος χρόνου, θα έχω μαζέψει δυνάμεις για νέα ταξίδια!

Ετσι ακριβώς και εγω, σημερα πηγα στο μπλε της Elpedison με 0,089 μεχρι 31-12-24. Εχουν 9,90€ παγιο και τα δυο, απλα η Elpe εδινε και δωρο 60€ Σκλαβενιτη + 50€ go4more. Πως σου ξεφυγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν σου έστειλαν στο PDF τους όρους του κουπονιού; Εμένα ήταν σκαναρισμένο στην τελευταία σελίδα.

μπα , απλά αναγράφεται στο πλαίσιο "ειδική προσφορά"

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Νομίζω από το Πάσχα και μετά δεν έχει λάβει κανένας Σκλαβενίτη... Ούτε εγώ..

θα τους πρήξω πάντως 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, braveheart15383 said:

Άλλαξε σήμερα η προσφορά και ισχύει για όλους τους παροχους 70 ευρώ!

Δεν λέω αυτό, λέω για αυτούς που είναι ήδη στην elpedison και θέλουν να πάνε σε άλλο πάροχο για να ξαναεπιστρεψουν.

Ο λογαριασμός που θα στείλεις για την αίτηση θα είναι ήδη της elpedison  επειδή δεν θα έχει βγει κανένας λογαριασμός από τον άλλο πάροχο που θα έχεις πάει για λίγες μέρες.

Δεν νομίζω ότι θα ισχύει η προσφορά αυτή για όσους είναι ήδη elpe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Ο λογαριασμός που θα στείλεις για την αίτηση θα είναι ήδη της elpedison  επειδή δεν θα έχει βγει κανένας λογαριασμός από τον άλλο πάροχο που θα έχεις πάει για λίγες μέρες.

δεν υπάρχει θέμα , απλά να δει η ελπέ οτι έχεις φύγει

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Δεν νομίζω ότι θα ισχύει η προσφορά αυτή για όσους είναι ήδη elpe.

φυσικά και δεν ισχύει , είναι μόνο για νέους πελάτες όλες οι προσφορές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, prefuse είπε

Δεν λέω αυτό, λέω για αυτούς που είναι ήδη στην elpedison και θέλουν να πάνε σε άλλο πάροχο για να ξαναεπιστρεψουν.

Ο λογαριασμός που θα στείλεις για την αίτηση θα είναι ήδη της elpedison  επειδή δεν θα έχει βγει κανένας λογαριασμός από τον άλλο πάροχο που θα έχεις πάει για λίγες μέρες.

Δεν νομίζω ότι θα ισχύει η προσφορά αυτή για όσους είναι ήδη elpe.

Αν έχει γίνει αίτηση για να αποχωρησετε από elpedison επανέρχεστε με την συγκεκριμένη προσφορά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στείλει αίτημα στο myrae την Κυριακή για τους πόντους Go for more. 

Οι πόντοι μπήκαν σήμερα Τετάρτη. Είναι δυνατόν τόσο γρήγορα? Ρωτάω επειδή είχα ενοχλήσει και την εθνική τράπεζα εδώ και καιρό και δεν ξέρω ποιος το έβαλε!!

Πάντως, δεν υπήρξε κάποια ειδοποίηση. Ξαφνικά μπήκαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, prefuse είπε

Πιο πίσω αναφέρεται πολλές φορές ότι χρειάζεται να υπάρχει λογαριασμός της ΔΕΗ άρα δεν γίνεται αυτό που γράφεις.

Πρέπει να έχει εκδοθεί λογαριασμός ΔΕΗ άρα τουλάχιστον έναν μήνα στην ΔΕΗ και αν τον πρώτο λογαριασμό των βγάζουν γρήγορα.

 

Ισχύει ακριβώς ότι έγραψα. Δεν ζητάνε κανένα δικαιολογητικό γιατί μέχρι χθες ήσουν πελάτης τους. Μόνο φωτογραφία μετρητή. Χθες έκανα econtract δεη, σήμερα επέστρεψα elpedison.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, speedobear είπε

Καλησπέρα, μεταφέρθηκα στην elpedison αρχές Απριλίου. Δινόταν τότε ως προσφορά η ανανέωση της ΥΔΕ.

Γνωρίζετε αν η εταιρεία το παρέχει με ευκολία ή όχι;

Εννοώ υπάρχει άλλος που το υλοποίησαν ;

Είδα ότι είναι μέσω γνωστής εταιρίας τεχνικών

Ποιός την έδινε?

ΕΣΥ μόνος που την πήρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ενεργοποιήσει κανείς τα προνόμια στην Elpedison από eurobank (40€ στο λογαριασμό); Στην ελπε δεν έχουν ιδέα. Μίλησα με 4 και όλοι πρώτη φορά το άκουγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, braveheart15383 said:

Αν έχει γίνει αίτηση για να αποχωρησετε από elpedison επανέρχεστε με την συγκεκριμένη προσφορά!

 

22 minutes ago, korakios said:

δεν υπάρχει θέμα , απλά να δει η ελπέ οτι έχεις φύγει

φυσικά και δεν ισχύει , είναι μόνο για νέους πελάτες όλες οι προσφορές

 

16 minutes ago, Con_stant1ne said:

Ισχύει ακριβώς ότι έγραψα. Δεν ζητάνε κανένα δικαιολογητικό γιατί μέχρι χθες ήσουν πελάτης τους. Μόνο φωτογραφία μετρητή. Χθες έκανα econtract δεη, σήμερα επέστρεψα elpedison.

Θα το ξενυχτήσω μάλλον, τρέχω να κάνω στην ΔΕΗ econtact

1) μέχρι πότε είναι η προσφορά elpe?

2) πριν καμιά 10 μέρες έκανα αίτηση Ήρων για το 50€ και έχει ήδη ενεργοποιήθει η γραμμή, σήμερα άνοιξε να στείλω και Kw, αξίζει λέτε να το πάω και αυτό elpe; Το κακο είναι ότι και θα χαθεί από Ήρων το 50€ και λογικά θα δικαιούμαι ξανά 50€ μετά από 6 μήνες πάλι...

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Ποιός την έδινε?

ΕΣΥ μόνος που την πήρε!

Λογικά μόνο σε αιτήσεις που έγιναν σε καταστήματά ίσχυε αυτή η προσφορά. Την ίδια προσφορά είχαν πει και σε εμένα όταν πήγα σε κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν υπάρχει θέμα , απλά να δει η ελπέ οτι έχεις φύγει

φυσικά και δεν ισχύει , είναι μόνο για νέους πελάτες όλες οι προσφορές

Με το που κανω δηλαδη econtract στη ΔΕΗ αυτη σημαινει πως θα αλλαξω την ιδια μερα σε ΔΕΗ; Ετσι ωστε Αυριο το πρωι να κανω παλι αιτηση για Elpe και να παρω τα δωρα;

 

27 λεπτά πριν, Con_stant1ne είπε

Ισχύει ακριβώς ότι έγραψα. Δεν ζητάνε κανένα δικαιολογητικό γιατί μέχρι χθες ήσουν πελάτης τους. Μόνο φωτογραφία μετρητή. Χθες έκανα econtract δεη, σήμερα επέστρεψα elpedison.

Και θα παρεις τα δωρα που λενε παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, braveheart15383 είπε

Αν έχει γίνει αίτηση για να αποχωρησετε από elpedison επανέρχεστε με την συγκεκριμένη προσφορά!

"Αν έχει γίνει αίτηση για να αποχωρησετε από elpedison" = ήδη έχετε φύγει

10 λεπτά πριν, prefuse είπε

Θα το ξενυχτήσω μάλλον, τρέχω να κάνω στην ΔΕΗ econtact

γιατί να πας εκεί ? αφού λες

11 λεπτά πριν, prefuse είπε

2) πριν καμιά 10 μέρες έκανα αίτηση Ήρων για το 50€ και έχει ήδη ενεργοποιήθει η γραμμή, σήμερα άνοιξε να στείλω και Kw,

άρα είσαι ήδη Ηρων

11 λεπτά πριν, prefuse είπε

Το κακο είναι ότι και θα χαθεί από Ήρων το 50€ και λογικά θα δικαιούμαι ξανά 50€ μετά από 6 μήνες πάλι...

στο guarantee πάμε που δεν έχει προς το παρών τέτοιους όρους , όπως και έχει χιλιοαναφερθεί στις σελίδες που δε διαβάζετε

13 λεπτά πριν, prefuse είπε

1) μέχρι πότε είναι η προσφορά elpe?

μέχρι να πουν τα μέλη εδώ τέλος

3 λεπτά πριν, ri3per είπε

Με το που κανω δηλαδη econtract στη ΔΕΗ αυτη σημαινει πως θα αλλαξω την ιδια μερα σε ΔΕΗ; Ετσι ωστε Αυριο το πρωι να κανω παλι αιτηση για Elpe και να παρω τα δωρα;

όχι θα παρακολουθείς τη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ να δεις αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο

μετά είναι θέμα συγχρονισμού της ελπέ αν θα σε βλέπει υφιστάμενο ή όχι (εκεί είναι το ζουμί)

31 λεπτά πριν, Con_stant1ne είπε

Ισχύει ακριβώς ότι έγραψα. Δεν ζητάνε κανένα δικαιολογητικό γιατί μέχρι χθες ήσουν πελάτης τους. Μόνο φωτογραφία μετρητή. Χθες έκανα econtract δεη, σήμερα επέστρεψα elpedison.

μπόρεσαν και είδαν τόσο σύντομα οτι είχες φύγει ? θετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, prefuse είπε

πριν καμιά 10 μέρες έκανα αίτηση Ήρων για το 50€ και έχει ήδη ενεργοποιήθει η γραμμή, σήμερα άνοιξε να στείλω και Kw, αξίζει λέτε να το πάω και αυτό elpe; Το κακο είναι ότι και θα χαθεί από Ήρων το 50€ και λογικά θα δικαιούμαι ξανά 50€ μετά από 6 μήνες πάλι...

Ελπε σταθερή τιμή στα 0,089€ για όλο το 24. Για 7 μήνες πληρώνεις 70€ πάγιο και παίρνεις δώρα 160€. Καθαρό κέρδος 90€. Πράσινα, κίτρινα θα αρχίσουν να ανεβαίνουν πολύ το επόμενο διάστημα. Για μένα είναι μονόδρομος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...