Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, doomnx είπε

Τα κίτρινα δεν έχουν τέλος αποχώρησης κ από το αέριο έχει καταργηθεί...

Τωρα ειδα τον λαγαριασμο αεριου ημουν στο gas home now fixed. Πηρα τηλ την κυρια με αυτην που εκανα την αλλαγη να ρωτησω μου ειπε οτι στα fixed μπορει να υπαρχει πεναλτι βεβαια στο δικο μου προγραμμα (πρεπει να βρω το συμβολαιο) ηταν κ fixed και ειχα και ρητρα αναπροσαρμογης που δεν βαζουν σε αυτα τα προγραμματα!

Δεν ξερω εχει οντως καταργηθει;; Η ρητρα παντως δεν εχει καταργηθει καποιες εταιριες την χρεωνουν μου ειπαν!! 
Δεν ξερω τι να κανω τωρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, nikiangel είπε

Τωρα ειδα τον λαγαριασμο αεριου ημουν στο gas home now fixed. Πηρα τηλ την κυρια με αυτην που εκανα την αλλαγη να ρωτησω μου ειπε οτι στα fixed μπορει να υπαρχει πεναλτι βεβαια στο δικο μου προγραμμα (πρεπει να βρω το συμβολαιο) ηταν κ fixed και ειχα και ρητρα αναπροσαρμογης που δεν βαζουν σε αυτα τα προγραμματα!

Δεν ξερω εχει οντως καταργηθει;; Η ρητρα παντως δεν εχει καταργηθει καποιες εταιριες την χρεωνουν μου ειπαν!! 
Δεν ξερω τι να κανω τωρα!!

Η ρήτρα αποχώρησης στο αέριο έχει καταργηθεί. Η ρήτρα αναπροσαρμογής ισχύει κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, axmaniac είπε

Αν θέλω να μεταβώ στο Bright Up, πώς πρέπει να κινηθώ για να πάρω τα δώρα;

Αν ενδιαφέρεσαι για την προσφορά που ανέβασα εχτές βράδυ , στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

Ισχύει μέχρι και αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, braveheart15383 είπε

Όχι δεν έχουν τελειώσει!

τελικά έχουν ή δεν έχουν τελειώσει τα 2x20 Σκλαβενίτη;

 

2 λεπτά πριν, tasos.pr είπε

 

 

Επεξ/σία από tasos.pr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasos.pr είπε

τελικά έχουν ή δεν έχουν τελειώσει τα 2x20 Σκλαβενίτη;

Όχι δεν έχει τελειώσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, braveheart15383 είπε

Αν έχετε καρτα Εθνικής 190 αν όχι 140!

190? Εγώ πήρα 70€ public, 40€ Σκλαβενίτη & 50€ Go for more για το bright up. 70+40+50=110+50=160€. Τι έχασα εγώ; (εκτός από τα αυγά και τα πασχάλια που τα έχω χαμένα με όλα αυτά τα τιμολόγια)

Πάλι καλά που @korakios & @doomnx έχουν βοηθήσει τόσο όλους μας. Να 'στε καλά ρε παλικάρια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_ps_21 είπε

190? Εγώ πήρα 70€ public, 40€ Σκλαβενίτη & 50€ Go for more για το bright up. 70+40+50=110+50=160€. Τι έχασα εγώ; (εκτός από τα αυγά και τα πασχάλια που τα έχω χαμένα με όλα αυτά τα τιμολόγια)

Πάλι καλά που @korakios & @doomnx έχουν βοηθήσει τόσο όλους μας. Να 'στε καλά ρε παλικάρια!

Τα 30 € του απλού Smart. Για το Bright 160 είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα (ΔΕΗ my home 4 all) - δεν έχω φύγει από εκεί ποτέ, αλλά σκέφτομαι ότι ίσως ήρθε η ώρα (εκτός αν δώσουν καμια έκπτωση 30% πχ).

Κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι σίγουρα όσοι είναι σε 4all έως 29/02 θα έχουν έκπτωση 20% (άρα με βάση το preview του αγαπητού doomnx (υποκλίνομαι για την προσπάθεια) θα είμαστε στο 0,135 ημερα και 0,115 νύχτα και δεν ξέρουμε για Ιούλιο-Αύγουστο αν πάμε παραπάνω

Έτσι όπως το βλέπω εναλλακτικές για μένα είναι (κατανάλωση normal 350, max 450-500) :

1. ΔΕΗ σταθερό (λίγο χαμηλότερα +50 ευρώ+λίγο χαμηλότερο πάγιο) . Αρνητικό η ρήτρα

2. Elpedison Bright up ( το καλύτερο σταθερό αν συνυπολογίσεις και τα δώρα 160€ αν ισχύουν κανονικά, μικρότερη διάρκεια από ΔΕΗ (7μηνο πλέον θα είναι?) - θετικό όμως αν πέσουν οι τιμές και θες να φύγεις, αρνητικό η ρήτρα και το υψηλό πάγιο

3. Elpedison Smart από τα κίτρινα (θα είναι χαμηλότερο για τον Ιούνιο απο τα πράσινα - ιδιο περίπου με Home4all με 20% έκπτωση - μεγάλο κέρδος τα δώρα, αλλά μετά αν δεν ανέβει περισσότερο η ΤΕΑ στα πράσινα θα αρχίσει να πέφτει η τιμή τους (ισχύει αυτό για ιδια περίπου ΤΕΑ Ιουνιο-Ιούλιο?), άρα θα είναι ασύμφορο 

Τα δώρα μέχρι πότε ισχύουν? 31/05?

Μπλέξιμο πραγματικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, prefuse είπε

Τελικά του public είναι 70€ από όλους τους παρόχους ή μόνο όσοι είναι στην ΔΕΗ?

Όλους

2 λεπτά πριν, vaggy είπε

Κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι σίγουρα όσοι είναι σε 4all έως 29/02 θα έχουν έκπτωση 20% (άρα με βάση το preview του αγαπητού doomnx (υποκλίνομαι για την προσπάθεια) θα είμαστε στο 0,135 ημερα και 0,115 νύχτα και δεν ξέρουμε για Ιούλιο-Αύγουστο αν πάμε παραπάνω

Αυτό αν δεν το δω σε λογαριασμό δεν το πιστεύω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 6 μήνες τουρισμού, αποφάσισα να αράξω λίγο και θα κάτσω για ένα εξάμηνο στο μπλε σταθερό 6μηνο Volton Blue Fixed 6Μ με τα 0,088 €/kWh που μου φάνηκε τίμιο πρόγραμμα. Τέλος χρόνου, θα έχω μαζέψει δυνάμεις για νέα ταξίδια!

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, daniel's_saving_grace said:

Μετά από 6 μήνες τουρισμού, αποφάσισα να αράξω λίγο και θα κάτσω για ένα εξάμηνο στο μπλε σταθερό 6μηνο Volton Blue Fixed 6Μ με τα 0,088 €/kWh που μου φάνηκε τίμιο πρόγραμμα. Τέλος χρόνου, θα έχω μαζέψει δυνάμεις για νέα ταξίδια!

Τωρα που ξεκινησαν τα 200αρια αποφασισες ναραξεις;😆

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που ειμαι μεχρι στιγμης στο Smart Up γινεται να μεταβώ στο Bright Up και να πάρω και τα δώρα;

Επεξ/σία από ri3per
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...