Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Lewnidas1995 said:

Ξερω ότι έτσι όπως το έγραψα αυτό άφησα να εννοηθεί αλλά όχι. Πρέπει να είσαι ήδη ΔΕΗ και να έχεις ήδη έναν λογαριασμό γιατί αν κατάλαβα καλά τα 70€ δεν είναι για πολλές μέρες ακόμη. Πχ εμένα μου είπε ότι δεν μπορούμε να περιμένουμε το pdf να εμφανιστεί.

Επίσης @doomnx οι δωροεπιταγές Σκλαβενίτη δεν είναι 2x20 αλλά μια των σαράντα. Έτσι μου είπε τουλάχιστον στο τηλέφωνο και έτσι γράφει και στο συμβόλαιο 

Μεχρι ποτε ειναι η προσφορά της elpe για συνδέσεις απο ΔΕΗ;

δεν υπάρχει περίπτωση να κανει αιτηση καποιος για ΔΕΗ τωρα και να προλάβει την προσφορά της Elpe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

Μεχρι ποτε ειναι η προσφορά της elpe για συνδέσεις απο ΔΕΗ;

δεν υπάρχει περίπτωση να κανει αιτηση καποιος για ΔΕΗ τωρα και να προλάβει την προσφορά της Elpe?

αναφέρθηκε οτι θέλανε λογαριασμό της ακατανόμαστης απο την Ελπέ άρα χλωμό , εκτός αν εξαρτάται απο υπάλληλο που μπορεί να δει απο ΔΕΔΔΗΕ τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μια ερώτηση θα ήθελα να κανω γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι εχω καταλάβει, αν κανω αίτηση για elpedison bright up online από το site της εταιρείας δεν θα εχω τις διατακτικές του Σκλαβενίτη και τη δωροεπιταγη του Public παρα μόνο τα 50 ευρώ σε go4more? Πρέπει να κανω αίτηση απο αλλού?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pip21 είπε

Καλησπέρα σας, μια ερώτηση θα ήθελα να κανω γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι εχω καταλάβει, αν κανω αίτηση για elpedison bright up online από το site της εταιρείας δεν θα εχω τις διατακτικές του Σκλαβενίτη και τη δωροεπιταγη του Public παρα μόνο τα 50 ευρώ σε go4more? Πρέπει να κανω αίτηση απο αλλού?

 

Αν τις ζητήσεις στην πωλήτρια που θα σε καλέσει μπορεί και να σου τις δώσει. Αν το θες σιγουράκι στείλε μου να το κλείσετε τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση όλων, στον τελευταίο λογαριασμο που ελαβα(εκκαθαριστικός) υπάρχει μέσα το επίδομα θέρμανσης. Είναι ένα μέρος του ποσού που φάνηκε στο σύστημα, αλλά μάλλον έχει να κάνει με τις kw που καις. Εγώ πχ για περίπου 900kw πηρα 75€ από τα 151 που έγραφε το σύστημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Panas50 είπε

Πού το λέει ότι δίνει 2% επιστροφή με πάγια εντολή σε yes visa;

.......Πληρώνετε λιγότερο για ηλεκτρικό ρεύμα

Έχετε 2% κέρδος στον λογαριασμό ηλεκτρικού ρεύματος της εταιρείας ενέργειας ELPEDISON. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να τον εξοφλείτε με πάγια εντολή στην πιστωτική κάρτα σας YES Visa.........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερα χρονοβορο να κανεις τουρισμο με 6 παροχες , οπως εγω της ευρυτερης οικογενειας ολες.

Αναγκάστηκα το 2024 να ξαναβαλω εκτυπωτη σε λειτουργια, σε ντοσιε αρχειοθετηση για ελεγχο εκρεμοτητων στις μεταβιβασεις απο τον ενα στον αλλο, ελεγχο χρεωσεων (ο Ηρων εχει ακομη κ στα τηλεφωνα νομιζω λαθος κατι! )κλπ

Μεσοσταθμικα, με εξαιρεση εμενα που στο σπιτι ειμαι σπαταλος, οι υπολοιποι που εχουν λογικες καταναλωσεις, εχουν μεσο ορο 10ε το μηνα.

Αυτο για ενα διαστημα 6-7 μηνων. Με υπολογισμο ακομη κ των διατακτικων Σκλαβενιτη κ ποντων εθνικης κλπ , ειναι ουσιαστικα αρνητικο μιας  και εχουμε και πιστωτικα, οπου και να επιστρεψουμε.

Το αποτελεσμα αυτο στην αργκο λεγεται

"Korakio's followers , pay p@p@ria for energy"

 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, Specs said:

Φοβερα χρονοβορο να κανεις τουρισμο με 6 παροχες , οπως εγω της ευρυτερης οικογενειας ολες.

Αναγκάστηκα το 2024 να ξαναβαλω εκτυπωτη σε λειτουργια, σε ντοσιε αρχειοθετηση για ελεγχο εκρεμοτητων στις μεταβιβασεις απο τον ενα στον αλλο, ελεγχο χρεωσεων (ο Ηρων εχει ακομη κ στα τηλεφωνα νομιζω λαθος κατι! )κλπ

Μεσοσταθμικα, με εξαιρεση εμενα που στο σπιτι ειμαι σπαταλος, οι υπολοιποι που εχουν λογικες καταναλωσεις, εχουν μεσο ορο 10ε το μηνα.

Αυτο για ενα διαστημα 6-7 μηνων. Με υπολογισμο ακομη κ των διατακτικων Σκλαβενιτη κ ποντων εθνικης κλπ , ειναι ουσιαστικα αρνητικο μιας  και εχουμε και πιστωτικα, οπου και να επιστρεψουμε.

Το αποτελεσμα αυτο στην αργκο λεγεται

"Korakio's followers , pay p@p@ria for energy"

 

Δεν φταίει κανείς μας αν εσυ θέλεις να αναλάβεις όλης της γειτονιάς. Σε καμία περίπτωση δεν είναι χάσιμο χρόνο όταν κερδίζεις τόσα χρήματα εκτός και αν σου περισσεύουν.

Εγώ προσωπικά από τουρισμό που ξεκίνησα Νοέμβριο έχω πληρώσει μέχρι στιγμής 58€ για πάνω από 2000kw.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Lewnidas1995 said:

Δεν φταίει κανείς μας αν εσυ θέλεις να αναλάβεις όλης της γειτονιάς

Για καποιους ακομη κ η μια παροχη, χρονοβορα κ δυσκολη στην παρακολουθηση της μιας κ πρεπει να εμβαθυνεις σε πραγματα δαιδαλωδη.

Να σου θυμισω οτι εχεις να κανεις με απατεωνες που μαζι με την ανικανοτητα της ΡΑΕ κ την απουσια εν γενει του κρατους, ανα πασα στιγμη θα σε κλεψουν, εγγυημενο αυτο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια γρήγορη βοήθεια παρακαλώ

Επειδή είμαι ΕΛΠΕ έκανα αίτηση χθες για το σταθερό FIX Genius Home με το 50αρικό για 6 μήνες. Μου έστειλα μόλις το συμβόλαιο και δεν βρίσκω κάτι περίεργο. Η ερώτηση έχει να κάνει με την έκπτωση συνέπειας. Την υπολογίζουν από την αρχή? Επίσης δεν θυμάμαι τι πρεπει να κάνω για να μην πληρώσω την εγγύηση.

Μπορεί κάποιος να απαντήσει γιατί θέλω να το προχωρήσω άμεσα?

Ευχαριστώ

 

@doomnx

στο σταθερό bright της ΕΛΠΕ στη φόρμουλα του εξελ = =G20*6+20*1,065 τι υπολογίζεις?

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο elpe ποιο προγραμμα χωρίς δεσμευση συμφέρει για καταναλώσεις κάτω απο 50kw το 3μηνο.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έκανα παράπονο ραε.

Σε πόσο καιρό απαντάει?

Από 15 μέρες έως και δυο μήνες... Υπομονή.. Και αν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Έκανα παράπονο ραε.

Σε πόσο καιρό απαντάει?

Πριν 2 μέρες που έκανα μου έγραψε ότι ο πάροχος θα απαντήσει εντός 10 εργάσιμων. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...