Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, alexiskara είπε

Είχα λογαριασμό από προηγούμενη φορά …Τώρα νέος πελάτης με 0 υπόλοιπο και με το 0,01 κατάφερα και έβαλα την πάγια κανονικά…

 

17 ώρες πριν, gpapas640 είπε

Εγώ πάντως ναι. Σήμερα εμφανίστηκε η παροχή μου στο my Elpedison και το έκανα.

Σε άλλη παροχή με αρνητικό υπόλοιπο που έχει ήδη πάγια, δοκίμασα να κάνω αλλαξω την κάρτα, εγραψα 0,01 στο ποσό και με προχωρησε κανονικά στη σελίδα για την εισαγωγή στοιχείων κάρτας ώστε να γίνει η πληρωμή. Δε το συνέχισα για να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Νωρίτερα προσπάθησα να το κάνω και από την εφαρμογή αλλά δε με άφηνε.

Να αναφέρω και κάτι που δεν ξέρω αν έχει σημασία. Αρχικά μπερδεύτηκα και αντί για την πάγια πληρωμή έκανα κανονική πληρωμή 0,01€. Δεν ξέρω μήπως αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο και "ξεκλειδωσε" την πάγια εντολή. Δε χάνετε κάτι να το δοκιμάσετε και αυτό.

Μπα εμένα μου βγάζει σφάλμα. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την προηγούμενη πάγια που δεν απενεργοποίησα ποτέ.

4 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Επειδή ψάχνομαι για σταθερό, το μόνο που νομίζω οτι συμφέρει ανήκει σε εταιρία μή εναλλακτική, σωστά;

Ε ναι, αν θες να κρατήσεις και το χειμώνα την ίδια τιμή. Όλες οι άλλες τα κουτσούρεψαν για να τον γλιτώσουν.

3 ώρες πριν, polhs είπε

Επίσης το elpedison smart up 

Με τίποτα. Δεν συμφέρει από καμία άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

51 λεπτά πριν, doomnx είπε

 

Μπα εμένα μου βγάζει σφάλμα. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την προηγούμενη πάγια που δεν απενεργοποίησα ποτέ.

Δοκίμασε να κάνεις μια κανονική πληρωμή 0,01€ και μετά την πάγια μήπως δουλέψει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dasnowy είπε

Για πόσο καιρό το θες και πόση κατανάλωση έχεις; Θες γενικά ένα σταθερό ή κυρίως για το καλοκαίρι για τυχόν κλιματιστικά; 

Στην μια παροχή έχω το Χειμώνα περί τις 900kw/μήνα και στην άλλη περίπου 400/μηνα.  Τους υπόλοιπους μήνες είμαι στη μία 400 και στη άλλη 200

Απλα βαρέθηκα το πήγαινε από εδώ και από εκεί. Και μόνο φαίνεται ότι τα 0,123 και 0.11 το Νυκτερινό σε σχέση με το παλιό των 0,105 και την εποχή, πολύ καλό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Δοκίμασε να κάνεις μια κανονική πληρωμή 0,01€ και μετά την πάγια μήπως δουλέψει.

Δεν με πειράζει, αλήθεια. Θα περιμένω τον πρώτο λογαριασμό. Έτσι κι αλλιώς εκδίδουν έκτακτο μετά την πάγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι ήδη πελάτης elpedison στο Smart Up με μέση κατανάλωση 500 Kwh/μήνα, συμφέρει να πάω στο σταθερό Bright Up της ίδιας εταιρείας; Παίζουν δώρα σε αυτή τη περίπτωση;
Αν δεν παίζουν δώρα μήπως είναι καλύτερα να πάω για ταχυτουρισμό στη ΔΕΗ και να επιστρέψω μετά στην elpe;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Panas50 said:

Αν είσαι ήδη πελάτης elpedison στο Smart Up με μέση κατανάλωση 500 Kwh/μήνα, συμφέρει να πάω στο σταθερό Bright Up της ίδιας εταιρείας; Παίζουν δώρα σε αυτή τη περίπτωση;
Αν δεν παίζουν δώρα μήπως είναι καλύτερα να πάω για ταχυτουρισμό στη ΔΕΗ και να επιστρέψω μετά στην elpe;

Για επιστροφή από ΔΕΗ και το 70αρι μου είπε στο τηλέφωνο ότι προϋπόθεση είναι να υπάρχει ήδη λογαριασμός ΔΕΗ. Εγώ είχα έναν αλλά δεν φαινόταν το pdf ακόμη και μου είπε ότι δεν μπορούμε να προχωρήσουμε για τα 70. Είχα όμως έναν προηγούμενο και προχωρησε κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2024 στις 8:26 ΠΜ, ekrepali είπε

Γιατί δεν υπάρχει πλέον κουμπί άμεσης κατάργησης όπως παλιά. Θα πρέπει να στέλνεις στην elpedison αυτό εδώ: https://www.elpedison.gr/Uploads/Documents/130121/ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΑΓΙΑΣ ΕΝΤΟΛΗΣ.pdf

Εχθές απενεργοποίησα άμεσα και χωρίς πρόβλημα την πάγια εντολή μέσω της εφαρμογής τους, και ταυτόχρονα έβαλα πάγια μέσω τραπέζης EUROBANK και πιστωτικής YES VISA ώστε να λαμβάνω επιστροφή 2%.  Πιστωτική Κάρτα YES Visa | Eurobank   Επίσης κανονικά ισχύει και το δώρο 40 ευρώ της EUROBANK για νέες συνδέσεις Προνόμια στην ELPEDISON | Eurobank

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MICHAILKON είπε

Εχθές απενεργοποίησα άμεσα και χωρίς πρόβλημα την πάγια εντολή μέσω της εφαρμογής τους, και ταυτόχρονα έβαλα πάγια μέσω τραπέζης EUROBANK και πιστωτικής YES VISA ώστε να λαμβάνω επιστροφή 2%.  Πιστωτική Κάρτα YES Visa | Eurobank   Επίσης κανονικά ισχύει και το δώρο 40 ευρώ της EUROBANK για νέες συνδέσεις Προνόμια στην ELPEDISON | Eurobank

Πού το λέει ότι δίνει 2% επιστροφή με πάγια εντολή σε yes visa;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Για επιστροφή από ΔΕΗ και το 70αρι μου είπε στο τηλέφωνο ότι προϋπόθεση είναι να υπάρχει ήδη λογαριασμός ΔΕΗ. Εγώ είχα έναν αλλά δεν φαινόταν το pdf ακόμη και μου είπε ότι δεν μπορούμε να προχωρήσουμε για τα 70. Είχα όμως έναν προηγούμενο και προχωρησε κανονικα

Δηλαδή εάν υπάρχει λογαριασμός ΔΕΗ πχ 10-16 μαϊου αλλά τώρα είμαστε στον Ήρων πχ(από 16 μέχρι και την σήμερα) αυτοί δεχονται τον λογαριασμό της ΔΕΗ σαν να είμαστε τώρα στη ΔΕΗ? Δεν ψιλοκολλαει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, armenistis1980 είπε

Δηλαδή εάν υπάρχει λογαριασμός ΔΕΗ πχ 10-16 μαϊου αλλά τώρα είμαστε στον Ήρων πχ(από 16 μέχρι και την σήμερα) αυτοί δεχονται τον λογαριασμό της ΔΕΗ σαν να είμαστε τώρα στη ΔΕΗ?

όχι φυσικά και δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο

16 λεπτά πριν, Disrespect είπε

άσε τα άρθρα και βάλε στα excel τη μέση ΤΕΑ

7 ώρες πριν, MICHAILKON είπε

Εχθές απενεργοποίησα άμεσα και χωρίς πρόβλημα την πάγια εντολή μέσω της εφαρμογής τους, και ταυτόχρονα έβαλα πάγια μέσω τραπέζης EUROBANK και πιστωτικής YES VISA ώστε να λαμβάνω επιστροφή 2%.  Πιστωτική Κάρτα YES Visa | Eurobank   Επίσης κανονικά ισχύει και το δώρο 40 ευρώ της EUROBANK για νέες συνδέσεις Προνόμια στην ELPEDISON | Eurobank

αν συνδυάζεται και με τα 50€ go4more της Εθνικής είναι πολύ καλή φάση

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, armenistis1980 said:

Δηλαδή εάν υπάρχει λογαριασμός ΔΕΗ πχ 10-16 μαϊου αλλά τώρα είμαστε στον Ήρων πχ(από 16 μέχρι και την σήμερα) αυτοί δεχονται τον λογαριασμό της ΔΕΗ σαν να είμαστε τώρα στη ΔΕΗ? Δεν ψιλοκολλαει αυτό.

Ξερω ότι έτσι όπως το έγραψα αυτό άφησα να εννοηθεί αλλά όχι. Πρέπει να είσαι ήδη ΔΕΗ και να έχεις ήδη έναν λογαριασμό γιατί αν κατάλαβα καλά τα 70€ δεν είναι για πολλές μέρες ακόμη. Πχ εμένα μου είπε ότι δεν μπορούμε να περιμένουμε το pdf να εμφανιστεί.

Επίσης @doomnx οι δωροεπιταγές Σκλαβενίτη δεν είναι 2x20 αλλά μια των σαράντα. Έτσι μου είπε τουλάχιστον στο τηλέφωνο και έτσι γράφει και στο συμβόλαιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Επίσης @doomnx οι δωροεπιταγές Σκλαβενίτη δεν είναι 2x20 αλλά μια των σαράντα. Έτσι μου είπε τουλάχιστον στο τηλέφωνο και έτσι γράφει και στο συμβόλαιο 

Σε 20άρες βγαίνουν οι διατακτικές 🤔

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...