Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, gpapas640 said:

Πάγια εντολή στην Elpedison επετεύχθη!

Το δοκίμασα μέσω του my Elpedison σε browser. Επιλέγετε την παροχή, και πηγαίνετε από την αρχική: "ο λογαριασμός μου">"πληρώνω online". Συμπληρώνετε στο ποσό 0,01€ και πηγαίνετε κάτω κάτω που λέει ενεργοποίηση πάγιας εντολής. (Προσοχή, όχι στην απλή πληρωμή). Αφού τσεκαρετε το box πατάτε το πράσινο που λέει ενεργοποίηση πάγιας εντολής. Μετά συμπληρώνετε τα στοιχεία της κάρτας, κάνετε τις απαραίτητες εγκρίσεις που ζητάει η τράπεζα σας και η πάγια εντολή έχει ενεργοποιηθεί. Λογικά το 0,01 θα αφαιρεθεί στον επόμενο λογαριασμό αλλά νταξει, δε θα πτωχεύσουμε και για 1 λεπτό. 😂

Στην περιγραφή της χρέωσης εμφανίζεται "ELPEDISON MASS PAYMENT".

Το παραπάνω πιθανολογώ ότι μπορεί να εφαρμοστεί και σε παροχές με πιστωτικό υπόλοιπο, καθώς σβήνεις το αρνητικό ποσο πληρωμής και γράφεις 0,01. Εγώ προσωπικά το εφάρμοσα σε νέα παροχή.

Δοκίμασα ακριβώς με τον τρόπο που ανέφερες και μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

"Ο τρόπος πληρωμής που επιλέξατε δεν ειναι διαθέσιμος. Παρακαλούμε όπως χρησιμοποιήσετε άλλο τρόπο για να πραγματοποιήσετε την συναλλαγή σας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, madboy είπε

Δοκίμασα ακριβώς με τον τρόπο που ανέφερες και μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

"Ο τρόπος πληρωμής που επιλέξατε δεν ειναι διαθέσιμος. Παρακαλούμε όπως χρησιμοποιήσετε άλλο τρόπο για να πραγματοποιήσετε την συναλλαγή σας"

Για να πετύχει αυτός ο τρόπος δεν πρέπει να έχεις μηδενικό ή αρνητικό υπόλοιπο. Το δοκίμασα κι εγώ, αλλά πρέπει να βγει ένας λογαριασμός χρεωστικός πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leftermann είπε

ωπ ωπ. Εμένα με δώσανε μόνο 30€ public λέγοντας ότι τα 70€ είναι γι αυτούς που είχαν το ρεύμα στην δεη...

Για να πάρει ένας πελάτης 70 ευρώ public πρέπει να στείλει λογαριασμό ΔΕΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, doomnx said:

Για να πετύχει αυτός ο τρόπος δεν πρέπει να έχεις μηδενικό ή αρνητικό υπόλοιπο. Το δοκίμασα κι εγώ, αλλά πρέπει να βγει ένας λογαριασμός χρεωστικός πρώτα.

Προφανώς αλλά ο φίλος το ανέφερε με το σκεπτικό για να γλυτώσεις την αρχική εγγύηση υποθέτω. Αλλά προφανώς αυτό δεν γίνεται με τον τρόπο που ανέφερε, αν όντως εννοούσε αυτό.

Το να βγεί λογαριασμός και να ενεργοποιήσεις την πάγια εντολή καθώς πληρώνεις αυτό είναι γνωστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προσφορά ELPEDISON Smart Up: 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More + 70 € δωροεπιταγή Public ποιος την δίνει ?

Το κατάστημα που ρώτησα δεν μου είπε κατι για 2χ20 σκλαβενίτη , στο κεντρικο νουμερο elpedison δινουν μονο 50 € ποντους εθνική και 30 public (ειμαι ΗΡΩΝ) ....

είναι κάποιος απο εδώ που δινει την προσφορά αυτή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

Την προσφορά ELPEDISON Smart Up: 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More + 70 € δωροεπιταγή Public ποιος την δίνει ?

Το κατάστημα που ρώτησα δεν μου είπε κατι για 2χ20 σκλαβενίτη , στο κεντρικο νουμερο elpedison δινουν μονο 50 € ποντους εθνική και 30 public (ειμαι ΗΡΩΝ) ....

είναι κάποιος απο εδώ που δινει την προσφορά αυτή ?

Στείλε μου μήνυμα με όνομα και τηλέφωνο αν θες να σε καλέσει η πωλήτρια τη Δευτέρα το πρωί. Είσαι στη ΔΕΗ;

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε κάτι για το μέχρι πότε θα είναι αυτή η τιμή στο bright up; Έχω αρχίσει να αγχώνομαι με τα παιχνίδια στο ρεύμα, και βλέπω και τα δώρα να μειώνονται, σχετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, madboy είπε

Δοκίμασα ακριβώς με τον τρόπο που ανέφερες και μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

"Ο τρόπος πληρωμής που επιλέξατε δεν ειναι διαθέσιμος. Παρακαλούμε όπως χρησιμοποιήσετε άλλο τρόπο για να πραγματοποιήσετε την συναλλαγή σας"

Εγώ το δοκίμασα και ενεργοποιήθηκε κανονικά η πάγια…με τον τρόπο που είπε ..:μήπως κανείς κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, doomnx είπε

Στείλε μου μήνυμα με όνομα και τηλέφωνο αν θες να σε καλέσει η πωλήτρια τη Δευτέρα το πρωί. Είσαι στη ΔΕΗ;

ΗΡΩΝ ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, marinna είπε

Ξέρουμε κάτι για το μέχρι πότε θα είναι αυτή η τιμή στο bright up; Έχω αρχίσει να αγχώνομαι με τα παιχνίδια στο ρεύμα, και βλέπω και τα δώρα να μειώνονται, σχετικά

31/12/2024. Εκτός αν εννοείς την προσφορά που είναι άγνωστο. Τα δώρα όλο και αυξάνονται στην ΕΛΠΕ πάντως.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, alexiskara said:

Εγώ το δοκίμασα και ενεργοποιήθηκε κανονικά η πάγια…με τον τρόπο που είπε ..:μήπως κανείς κάτι λάθος;

Σε 4 διαφορετικούς browsers και το αποτέλεσμα το ίδιο. Και στον doomx δεν προχώρησε η διαδικασία.

2 βήματα ουσιαστικά είναι. Δεν γίνεται να κάνει κάποιος λάθος. Δεν ξέρω γιατί σε κάποιους λειτουργεί και κάποιος οχι.

Υποθέτω οτι όλοι είναι νέοι πελάτες που δεν έχει εκδοθεί πρώτος λογαριασμός απο την Ελπε ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, madboy είπε

Σε 4 διαφορετικούς browsers και το αποτέλεσμα το ίδιο. Και στον doomx δεν προχώρησε η διαδικασία.

2 βήματα ουσιαστικά είναι. Δεν γίνεται να κάνει κάποιος λάθος. Δεν ξέρω γιατί σε κάποιους λειτουργεί και κάποιος οχι.

Υποθέτω οτι όλοι είναι νέοι πελάτες που δεν έχει εκδοθεί πρώτος λογαριασμός απο την Ελπε ακόμα.

Ούτε από εδώ γίνεται πια για εμάς τους νέους...

Εξαφανίστηκαν τα σταθερά από τη σελίδα της nrg.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, doomnx είπε

31/12/2024. Εκτός αν εννοείς την προσφορά που είναι άγνωστο. Τα δώρα όλο και αυξάνονται στην ΕΛΠΕ πάντως.

Εννοώ την τιμή της κιλοβατώρας -θα είναι τον Ιούνιο άραγε ίδια, ή σκοπεύουν να το ανεβάσουν (για να το κατεβάσουν το κόβω δύσκολο). Με τα δώρα έχω ένα bad timing συνήθως στην ΕΛΠΕ (πήγα στις 8/5, δεν παίζει να προλάβω το go4more νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marinna είπε

Εννοώ την τιμή της κιλοβατώρας -θα είναι τον Ιούνιο άραγε ίδια, ή σκοπεύουν να το ανεβάσουν (για να το κατεβάσουν το κόβω δύσκολο). Με τα δώρα έχω ένα bad timing συνήθως στην ΕΛΠΕ (πήγα στις 8/5, δεν παίζει να προλάβω το go4more νομίζω)

Άρα εννοείς την προσφορά για νέα συμβόλαια στα 0.089 €/kWh μέχρι 31/12. Δεν ξέρουμε πότε θα πάψει να τη δίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ούτε από εδώ γίνεται πια για εμάς τους νέους...

Εξαφανίστηκαν τα σταθερά από τη σελίδα της nrg.

Όχι από εκεί δεν μπαίνει …με τον τρόπο που περιέγραψε πριν ο φίλος… κανονικά γίνετε …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...