Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Για σύσταση παροχής εκτός από τον ΗΡΩΝ που σου δίνει 20 ευρώ δίνει κανένας άλλος κάτι?

προηγούμενη σελίδα έχει λινκ για εκεί

Μόλις τώρα, katsios2010 είπε

δεν εχει σκλαβενιτη ή σελ?

λύθηκε στις επόμενες σελίδες , είναι θέμα εφαρμογής που δε δείχνει για κάποιο λόγο όλα τα καταστήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

προηγούμενη σελίδα έχει λινκ για εκεί

λύθηκε στις επόμενες σελίδες , είναι θέμα εφαρμογής που δε δείχνει για κάποιο λόγο όλα τα καταστήματα

Όχι για τουρισμό τα ξέρω αυτά..για σύσταση για να πάρει αυτός που συστήνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Όχι για τουρισμό τα ξέρω αυτά..για σύσταση για να πάρει αυτός που συστήνει..

έδινε η ελπέ 20€ Σκλαβενίτη , αλλά με τα αρκετά δώρα που παίρνει ο πελάτης ,πλέον δε δίνουν σε αυτόν που συστήνει . Απο όσο καταλαβαίνω θες να τσιμπήσεις κάποιο δώρο , άρα πήγαινέ τον ελπέ και ζήτα του να σου δώσει κάποιο απο τα δώρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ωραία...Και σουν είπαν και την ένδειξη αλλαγής..Έτσι θα αναφέρεις στον προηγούμενο πάροχο.. Και άσε τί σου λέει αυτός.. 

Ναι  στις 5/4 έχουμε στείλει μου είπαν από  ΔΕΔΗΕ,   τις τελικές μετρήσεις στην Volton, ημερήσιου και νυχτερινού. Θα έπρεπε να σας εκδόσουν τελικό λογαριασμό. Για να μην το κουράζουμε ανοίγω θέμα προς myRAE 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2024 στις 9:23 ΜΜ, dasnowy είπε

Τα δώρα που δίνουν είναι μόνο για νέους πελάτες. Η τιμή στο smart up είναι μέχρι τέλη Μαΐου. Προσωπικά, δε θα πήγαινα στο smart up για 10 μέρες. Ειδικά αφού μένει να πάρεις ακόμα ένα εικοσάρικο στο λογαριασμό από το smart. Θα το κοιτούσα από Ιούνη.

Αλλιώς κοίτα volton (μέχρι τέλη Ιουλίου έχει πρόγραμμα με ανώτατη τιμή 0.085, αν δε σε νοιάζει η ανώτατη τιμή δίνει μέχρι 500kwh δώρο τον πρώτο μήνα), Ήρων (50 ευρώ από econtract) ή ΔΕΗ για λίγες μέρες ώστε μετά να ξαναπάς elpe ως νέος πελάτης με όλα τα δώρα. 

Τι κατανάλωση έχεις το μήνα; 

Γυρω στις 300 με 350 το μηνα μαξ με ac που θα βαλουμε σιγα σιγα.Απο οσο καταλαβα το smart ανακοινωνει τελος του μηνα την τιμη  το τρεχοντος και το up απο την αρχη του μηνα.Οποτε 1η Ιουνη θα ξανακοιταξω το excel για να κανω τουρισμο.Ευχαριστω πολυ ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stelios85 είπε

Γυρω στις 300 με 350 το μηνα μαξ με ac που θα βαλουμε σιγα σιγα.Απο οσο καταλαβα το smart ανακοινωνει τελος του μηνα την τιμη  το τρεχοντος και το up απο την αρχη του μηνα.Οποτε 1η Ιουνη θα ξανακοιταξω το excel για να κανω τουρισμο.Ευχαριστω πολυ ολους

όχι και τα 2 είναι ex-post ,δλδ τιμή θα ξέρεις αφού κλείσει η χοντρική στην περίοδο κατανάλωσης

Απλά στο smart up είχαν βγάλει σταθερή τιμή για Απρ/Μάιο σαν προσφορά , άγνωστο αν θα βγάλουν για το επόμενο διάστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Θα παρακαλέσω όσους κλείσατε με την προηγούμενη προσφορά να μην καλείτε στην πωλήτρια ισχυριζόμενοι ότι σας είπα ότι μπορείτε να πάρετε και τα 30 € από τα Public. Όταν οι αιτήσεις έχουν φύγει δεν μπορούν να διορθωθούν. Μπορείτε να ρωτήσετε αν τα προλαβαίνετε ευγενικά, αλλά όχι να λέτε ψέματα ότι σας είπα ότι θα τα πάρετε.

Είναι λεπτά πράγματα αυτά και δημιουργούνται τριβές και παρεξηγήσεις που καλό είναι να αποφεύγονται.

Μόλις στις 15 Μαϊου μετέφερα στην ελπέ τέσσερις παροχές με λιγότερο ευνοϊκούς όρους από τους τωρινούς αλλά γνωρίζοντας ότι οι αιτήσεις είχαν φύγει έκατσα στα αυγά μου.

Πάντως η αλλαγή παρόχου σε ελπέ έγινε τσακ μπαμ από Ήρων & ΔΕΗ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Καλημέρα.

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Είμαι από 3/4/24 στην ΔΕΗ. Προηγούμενος πάροχος η Volton. Στην  Volton  έμεινα έναν μήνα και μου είχε στείλει έναν μικρό έναντι  λογαριασμό. Στον μήνα έφυγα πήγα στην ΔΕΗ όπως προείπα και για το μήνα Μάιο έλαβα λογαριασμούς και από τους δύο παρόχους. Από ΔΕΗ έναντι με δική μου μέτρηση αλλά και από Volton επίσης έναντι , για την ίδια περίοδο κατανάλωσης. Η Volton μου λέει φαίνεστε ακόμη σαν πελάτης μας δεν λάβαμε κάτι απο ΔΕΔΗΕ για αλλαγή παρόχου. Ο ΔΕΔΗΕ μου λέει εμείς στείλαμε κανονικά ότι χρειάζεται και στο σύστημά μας φαίνεστε σαν πελάτης ΔΕΗ. Η Volton τους είπα ζητάει να ξανά στείλετε γιατί στα συστήματα τους δεν φαίνεται κάτι. Απο τη  ΔΕΗ ισχυρίζονται  πως δεν γίνεται να ξαναστείλουν  το αίτημα  και πως αυτό γίνεται μόνο μια φορά. Τι κάνω; Ανοίγω αίτημα σε ΡΑΕ; Από την  τηλεφωνική υποστήριξη  ΔΕΔΗΕ μου είπαν  πως δεν δέχονται ιδιώτες αν πάω  σε τοπικό κατάστημα και θα με παραπέμψουν στην τηλεφωνική υποστήριξη ξανά.

Τα ίδια και σε μένα με Volton και εδώ είναι ξεκάθαρο ότι η ΔΕΗ αποκλείεται να έκανε λάθος. Αν πάρεις ΔΕΔΔΗΕ θα σου πουν όλα ΟΚ, αλλά δεν  θα κάνουν τίποτα με Volton. Πιθανόν να είναι κόλπο ό,τι αρπάξουν! Λογικα δεν μπορούν να κόψουν ρεύμα από Volton αν δεν πληρώσεις (εγώ δεν πλήρωσα και τους έχω στείλει e-mail να μου στείλουν τελικό να τον πληρώσω. Στον κόσμο τους!). Ρώτα ΔΕΗ για αυτό και πες μου και μένα γιατί τη Ζενιθ που έχω μεταβεί εγώ δεν την εμπιστεύομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Photios είπε

Τα ίδια και σε μένα με Volton και εδώ είναι ξεκάθαρο ότι η ΔΕΗ αποκλείεται να έκανε λάθος. Αν πάρεις ΔΕΔΔΗΕ θα σου πουν όλα ΟΚ, αλλά δεν  θα κάνουν τίποτα με Volton. Πιθανόν να είναι κόλπο ό,τι αρπάξουν! Λογικα δεν μπορούν να κόψουν ρεύμα από Volton αν δεν πληρώσεις (εγώ δεν πλήρωσα και τους έχω στείλει e-mail να μου στείλουν τελικό να τον πληρώσω. Στον κόσμο τους!). Ρώτα ΔΕΗ για αυτό και πες μου και μένα γιατί τη Ζενιθ που έχω μεταβεί εγώ δεν την εμπιστεύομαι

απλά είναι τα πράγματα , ο προηγούμενος πάροχος δεν έχει ενημερώσει το σύστημά του και δε βλέπει οτι έφυγε , το ίδιο και σε μένα με μια απο τις τράμπες ελπε->Ηρών όπου η ελπέ μου έβγαλε έναντι (φυσικά έγινε διόρθωση)

Θα γίνεται συχνά , ειδικά με volton όπου και έχει αναφερθεί οτι αργεί ο συγχρονισμός (πχ με καθυστέρηση έκδοσης τελικού)

 

Κατευθείαν myrae και μη χάνετε χρόνο με πάροχο και ΔΕΔΔΗΕ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Γιατί δεν τα λέτε με πμ; Δεν νομίζω ότι κάνει καλό στο νήμα η όποια αντιπαράθεσή σας.

Δεν υπάρχει κάποια προσωπική αντιπαράθεση να λύσουμε σε ΠΜ ούτε συζητάμε κάτι offtopic. Στην αρχή παρουσιάστηκε ένα δώρο που μπορούσε να μαθευτεί μόνο με μήνυμα και στη συνέχεια μια προσφορά που δεν υπήρχε στο site μέχρι στιγμής και είναι λογικό να θέλουμε να μάθουμε λεπτομέρειες γι' αυτή. Δεν έχω μάθει να λειτουργώ στα κρυφά γι'αυτό και οι ερωτήσεις.

Τέλος πάντων, το επιβεβαίωσα και με τη δική μου επαφή. Ισχύει υπό προϋποθέσεις, το 30άρι στα Public γίνεται όντως 70άρι. Αν κάποιος κλείσει και θέλει να τους ανεβάσει τους όρους  να τους δούμε θα του ήμουν ευγνώμων. Οπότε έχουμε και λέμε:

  • Smart: 15 €/μήνα στο λογαριασμό για 2 μήνες + 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More + 30~70 € δωροεπιταγή Public.
  • Ειδικό (πράσινο), Smart Up, Smart Zero, Bright Up: 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More + 30~70 € δωροεπιταγή Public.
  • Double Energy Home Fix: τα δώρα οποιουδήποτε προγράμματος ρεύματος + 120 € στον πρώτο λογαριασμό αερίου + 50 € σε πόντους Go For More (σύνολο 100 € σε πόντοι) + 30~70 € δωροεπιταγή Public.
    Υπενθυμίζω ότι στο σταθερό αέριο δεν υπάρχει πια ρήτρα αποχώρησης και το double μπορεί να γίνει και κατόπιν της ενεργοποίησης στο ρεύμα.

Όποιος θέλει να στηρίξει, ας μου στείλει μήνυμα με ένα όνομα και ένα τηλέφωνο και το πρόγραμμα για το οποίο ενδιαφέρεται.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν υπάρχει κάποια προσωπική αντιπαράθεση να λύσουμε σε ΠΜ ούτε συζητάμε κάτι offtopic. Στην αρχή παρουσιάστηκε ένα δώρο που μπορούσε να μαθευτεί μόνο με μήνυμα και στη συνέχεια μια προσφορά που δεν υπήρχε στο site μέχρι στιγμής και είναι λογικό να θέλουμε να μάθουμε λεπτομέρειες γι' αυτή. Δεν έχω μάθει να λειτουργώ στα κρυφά γι'αυτό και οι ερωτήσεις.

Τέλος πάντων, το επιβεβαίωσα και με τη δική μου επαφή. Ισχύει υπό προϋποθέσεις, το 30άρι στα Public γίνεται όντως 70άρι. Αν κάποιος κλείσει και θέλει να τους ανεβάσει τους όρους  να τους δούμε θα του ήμουν ευγνώμων.

Τα 30ε public και οι δωροεπιταγες Σκλαβενίτη, αναφέρονται στο site? Ήρεμα ρωταω

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Τα 30ε public και οι δωροεπιταγες Σκλαβενίτη, αναφέρονται στο site? Ήρεμα ρωταω

Για τα 30 € είχαμε αναρτήσει το PDF εδώ:

Στις 24/4/2024 στις 2:19 ΜΜ, doomnx είπε

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 4x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

 

Ναι, αλλά και το YELLOW FREE έχει μηδενικό και bonus 50 €. 

10 €/μήνα

Για τις 20άρες (40άρες, 80άρες) Σκλαβενίτη όλοι γνωρίζουμε και έχουμε πάρει και ήταν πρόσφατα και Πασχαλινή προσφορά που όντως αναρτήθηκε στο site.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mdendrin είπε

Γνωρίζει κανείς αν η 25€ δωροκάρτα καυσίμων που δίνεται στο NRG on time είναι με προυπόθεση παραμονής ή όχι;

Είναι , όπως όλα τα  “δώρα “ της nrg 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...