Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παρακαλέσω όσους κλείσατε με την προηγούμενη προσφορά να μην καλείτε στην πωλήτρια ισχυριζόμενοι ότι σας είπα ότι μπορείτε να πάρετε και τα 30 € από τα Public. Όταν οι αιτήσεις έχουν φύγει δεν μπορούν να διορθωθούν. Μπορείτε να ρωτήσετε αν τα προλαβαίνετε ευγενικά, αλλά όχι να λέτε ψέματα ότι σας είπα ότι θα τα πάρετε.

5 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Μόλις με κάλεσαν από Elpedison για να επιστρέψω στην ζεστή αγκαλιά τους με το πρόγραμμα Smart Zero (κίτρινο, μηδενικό πάγιο, τιμή Kw περίπου 0,10 μου είπε).

Δίνουν 50€ σε πόντους Go4More και δωροεπιταγή €30 Public, που μου είναι αδιάφορη, και δεν έχει χρονική δέσμευση (παίρνω τα δώρα ακόμη κι αν τους καθήσω μόνο ένα μήνα, για δοκιμή :-D ). 

Στο excelάκι βλέπω ότι παίζουν και 2Χ€20 διατακτικές Σκλαβενίτη που δεν μου ανέφερε - έχουμε ακόμη κάποια επαφή για αυτά;

Ναι

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=60292827

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, doomnx είπε

Παίρνω το excel μου πολύ σοβαρά και θέλω να το ενημερώνω τις καλύτερες προσφορές.

Έχεις τους όρους της προσφοράς των 70 € στα public; Είναι ένα κουπόνι 40 και ένα 30 μαζί; Είναι ένα κουπόνι των 70; Έχει βγάλει τέτοιο η ELPEDISON;

Υπάρχουν όροι κανονικά, όσοι είναι δεη παίρνουν 70ε public. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Υπάρχουν όροι κανονικά, όσοι είναι δεη παίρνουν 70ε public. 

Να τους δούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, takoulou said:

Για το κοινοχρηστο πλεον πρεπει να εχει ΑΦΜ... Και μετα γινεται η αλλαγη... Και φυσικα νεα ΥΔΕ αν εχει αυτη  ληξει

ΑΦΜ είναι στο δικό μου, γιατί είμαι διαχειριστής. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Το θέμα είναι αν δίνει καμία εταιρία δώρα για την μεταφορά.. Για ΗΡΩΝ σε οικιακό γνωρίζεις αν θα μπορώ να φύγω στον μήνα να πάρω το 50αρικο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, doomnx είπε

Να τους δούμε;

Γιατί δεν τα λέτε με πμ; Δεν νομίζω ότι κάνει καλό στο νήμα η όποια αντιπαράθεσή σας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, liakjim είπε

Γιατί δεν τα λέτε με πμ; Δεν νομίζω ότι κάνει καλό στο νήμα η όποια αντιπαράθεσή σας.

Έλα μου ντε, έχει 2 μέρες ο άνθρωπος με τσιγκλαει χωρίς λόγο. (βασηκα έχει άλλα τεσπα). Εγώ δεν έχω κοροϊδέψει κανέναν μέχρι τώρα. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Έλα μου ντε, έχει 2 μέρες ο άνθρωπος με τσιγκλαει χωρίς λόγο. (βασηκα έχει άλλα τεσπα). Εγώ δεν έχω κοροϊδέψει κανέναν μέχρι τώρα. 

Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κάποιον το τι κάνετε. Θα πρότεινα να τα βρείτε τα μόνοι σας για το καλό όλων. over and out

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει κανένας. Από ΡΑΕ έρχεται αυτό το e-mail

 

image.png.6619b9db23f55d81f08800dc13d56840.png

Μπαίνω στην πλατφόρμα και δεν υπάρχει καμία αίτηση (έχω κάνει 2). Η ΡΑΕ στο [email protected] ούτε καν έχει χώρο να δεχτεί μηνύματα, άρα καμία δυνατότητα επικοινωνίας με ΡΑΕ.

εχει συμβεί σε κανεναν άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Είμαι από 3/4/24 στην ΔΕΗ. Προηγούμενος πάροχος η Volton. Στην  Volton  έμεινα έναν μήνα και μου είχε στείλει έναν μικρό έναντι  λογαριασμό. Στον μήνα έφυγα πήγα στην ΔΕΗ όπως προείπα και για το μήνα Μάιο έλαβα λογαριασμούς και από τους δύο παρόχους. Από ΔΕΗ έναντι με δική μου μέτρηση αλλά και από Volton επίσης έναντι , για την ίδια περίοδο κατανάλωσης. Η Volton μου λέει φαίνεστε ακόμη σαν πελάτης μας δεν λάβαμε κάτι απο ΔΕΔΗΕ για αλλαγή παρόχου. Ο ΔΕΔΗΕ μου λέει εμείς στείλαμε κανονικά ότι χρειάζεται και στο σύστημά μας φαίνεστε σαν πελάτης ΔΕΗ. Η Volton τους είπα ζητάει να ξανά στείλετε γιατί στα συστήματα τους δεν φαίνεται κάτι. Απο τη  ΔΕΗ ισχυρίζονται  πως δεν γίνεται να ξαναστείλουν  το αίτημα  και πως αυτό γίνεται μόνο μια φορά. Τι κάνω; Ανοίγω αίτημα σε ΡΑΕ; Από την  τηλεφωνική υποστήριξη  ΔΕΔΗΕ μου είπαν  πως δεν δέχονται ιδιώτες αν πάω  σε τοπικό κατάστημα και θα με παραπέμψουν στην τηλεφωνική υποστήριξη ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsigpan είπε

Καλημέρα.

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Είμαι από 3/4/24 στην ΔΕΗ. Προηγούμενος πάροχος η Volton. Στην  Volton  έμεινα έναν μήνα και μου είχε στείλει έναν μικρό έναντι  λογαριασμό. Στον μήνα έφυγα πήγα στην ΔΕΗ όπως προείπα και για το μήνα Μάιο έλαβα λογαριασμούς και από τους δύο παρόχους. Από ΔΕΗ έναντι με δική μου μέτρηση αλλά και από Volton επίσης έναντι , για την ίδια περίοδο κατανάλωσης. Η Volton μου λέει φαίνεστε ακόμη σαν πελάτης μας δεν λάβαμε κάτι απο ΔΕΔΗΕ για αλλαγή παρόχου. Ο ΔΕΔΗΕ μου λέει εμείς στείλαμε κανονικά ότι χρειάζεται και στο σύστημά μας φαίνεστε σαν πελάτης ΔΕΗ. Η Volton τους είπα ζητάει να ξανά στείλετε γιατί στα συστήματα τους δεν φαίνεται κάτι. Απο τη  ΔΕΗ ισχυρίζονται  πως δεν γίνεται να ξαναστείλουν  το αίτημα  και πως αυτό γίνεται μόνο μια φορά. Τι κάνω; Ανοίγω αίτημα σε ΡΑΕ; Από την  τηλεφωνική υποστήριξη  ΔΕΔΗΕ μου είπαν  πως δεν δέχονται ιδιώτες αν πάω  σε τοπικό κατάστημα και θα με παραπέμψουν στην τηλεφωνική υποστήριξη ξανά.

αν βλέπει ο ΔΕΔΔΗΕ οτι έφυγες απο volton κομπλε, myrae κατα volton

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλημέρα.

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Είμαι από 3/4/24 στην ΔΕΗ. Προηγούμενος πάροχος η Volton. Στην  Volton  έμεινα έναν μήνα και μου είχε στείλει έναν μικρό έναντι  λογαριασμό. Στον μήνα έφυγα πήγα στην ΔΕΗ όπως προείπα και για το μήνα Μάιο έλαβα λογαριασμούς και από τους δύο παρόχους. Από ΔΕΗ έναντι με δική μου μέτρηση αλλά και από Volton επίσης έναντι , για την ίδια περίοδο κατανάλωσης. Η Volton μου λέει φαίνεστε ακόμη σαν πελάτης μας δεν λάβαμε κάτι απο ΔΕΔΗΕ για αλλαγή παρόχου. Ο ΔΕΔΗΕ μου λέει εμείς στείλαμε κανονικά ότι χρειάζεται και στο σύστημά μας φαίνεστε σαν πελάτης ΔΕΗ. Η Volton τους είπα ζητάει να ξανά στείλετε γιατί στα συστήματα τους δεν φαίνεται κάτι. Απο τη  ΔΕΗ ισχυρίζονται  πως δεν γίνεται να ξαναστείλουν  το αίτημα  και πως αυτό γίνεται μόνο μια φορά. Τι κάνω; Ανοίγω αίτημα σε ΡΑΕ; Από την  τηλεφωνική υποστήριξη  ΔΕΔΗΕ μου είπαν  πως δεν δέχονται ιδιώτες αν πάω  σε τοπικό κατάστημα και θα με παραπέμψουν στην τηλεφωνική υποστήριξη ξανά.

Υπάρχει αίτηση στον Δεδδηε για κάποια αλλαγή.. Τι σου απάντησαν; Πότε έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsigpan είπε

 3/4/24  έγινε η αίτηση από ΔΕΗ και από 5/4 είμαι πελατης ΔΕΗ  μου απάντησαν από ΔΕΔΗΕ.

Ωραία...Και σουν είπαν και την ένδειξη αλλαγής..Έτσι θα αναφέρεις στον προηγούμενο πάροχο.. Και άσε τί σου λέει αυτός.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dasnowy είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

 

δεν εχει σκλαβενιτη ή σελ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...