Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, messinia3 είπε

@doomnx κι εγώ λίγο νωρίτερα από 15 το υπολογίζω οπότε κανόνισε μας😂

Βάλε με και εμένα εκεί κοντά στις 15 μαζί με τους συνοδοιπόρους τουρίστες!!!😂😂😂

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το μόνο σίγουρο ότι θα προλάβετε τα 50 € της Εθνικής. Το Smart παίζει και να καταργηθεί αν το Smart Up τον Ιούνιο κοστίζει 0,001 €/kWh ακριβότερα και είναι πανομοιότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Το μόνο σίγουρο ότι θα προλάβετε τα 50 € της Εθνικής. Το Smart παίζει και να καταργηθεί αν το Smart Up τον Ιούνιο κοστίζει 0,001 €/kWh ακριβότερα και είναι πανομοιότυπο.

Όλο και κάποια πετσέτα και καλαμάκια θα δίνουν για καλοκαίρι 😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, doomnx είπε

Το μόνο σίγουρο ότι θα προλάβετε τα 50 € της Εθνικής. Το Smart παίζει και να καταργηθεί αν το Smart Up τον Ιούνιο κοστίζει 0,001 €/kWh ακριβότερα και είναι πανομοιότυπο.

Οι go4more στην πληρωμη μπαινουν αν δωσεις παγια εντολη με πιστωτικη η διαφορετικα δεν μηδενιζεται η εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, POUARO είπε

Οι go4more στην πληρωμη μπαινουν αν δωσεις παγια εντολη με πιστωτικη η διαφορετικα δεν μηδενιζεται η εγγυηση?

Αναφέρεσαι σε 2 διαφορετικά πράγματα 

Αν δε βάλεις πάγια θα πληρώσεις εγγύηση 

Οι πόντοι μπαίνουν απλά όταν πληρώνεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Αναφέρεσαι σε 2 διαφορετικά πράγματα 

Αν δε βάλεις πάγια θα πληρώσεις εγγύηση 

Οι πόντοι μπαίνουν απλά όταν πληρώνεις .

Δεν το διατυπωσα καλα . Αν βαλεις παγια εντολη με καρτα της Εθνικης θα μπαινουν και οι ποντοι, η για να μπαινουν θα πρεπει να πληρωνεις καθε φορα με καρτα της Εθνικης βεβαια,???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, POUARO είπε

Δεν το διατυπωσα καλα . Αν βαλεις παγια εντολη με καρτα της Εθνικης θα μπαινουν και οι ποντοι, η για να μπαινουν θα πρεπει να πληρωνεις καθε φορα με καρτα της Εθνικης βεβαια,???

Πάντα θα μπαίνουν οι πόντοι , άσχετα πως θα πληρώνεις 

Τουλάχιστον έτσι ήταν κάνα 2μηνο πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lazarnik είπε

Καλημέρα σας, με ενημέρωσε η επαφή μου για τα εξεις:

Οποίος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει 

Smart : 30€ τμηματικά, 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη 
Smart Up, Smart Zero, Bright up : 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη
GasHomeSmart + Smart:  Δώρα αξίας 270€
100€ έκπτωση τμηματικά στο λογαριασμό του φυσικού αερίου + 2*50€ σε πόντους go4more, 30€ τμηματικά στους 2 πρώτους λογαριασμούς ρεύματος (15+15) +20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη, χωρίς δέσμευση 
GasHomeFix+ Brightup: Δώρα αξίας 260€
120€ έκπτωση από τον 1ο λογαριασμό φυσικού αερίου,+ 2*50€ σε πόντους go4more,+ 20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη , χωρίς δέσμευση στο φυσικό αέριο και με 6μηνη πλέον δέσμευση για το ρεύμα με κλειδωμένη τιμή στο 0,089€/kwh

•    Για κάθε οικιακή παροχή δίνεται:
Υπηρεσία Home Repair αξίας 400€ όπου περιλαμβάνει 5 επισκευές για το σπίτι αξίας 80€ η κάθε μια, για τεχνικούς όπως Τζαμάς,κλειδαράς,ηλεκτρολόγος, υδραυλικός και τεχνικός φυσικού αερίου 
•    Ατομική κάρτα υγείας αξίας 100€ όπου περιλαμβάνονται δωρεάν εξετάσεις σε συμβεβλημένους γιατρούς και νοσοκομεία καθώς και προνομιακές τιμές για επιπλέον εξετάσεις 

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 31/5 ΕΚΤΑΚΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ  ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ PUBLIC ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ( για περισσότερες λεπτομέρειες στείλτε προσωπικό μνμ)
 

Καλησπέρα, μπορείς να με δώσεις πληροφορίες, είναι με δέσμευση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

ELS000010474_LIE000210909_page-0001.jpg.27955701b9d7ebf0de223b34b69e0230.jpgELS000010474_LIE000210909_page-0002.jpg.c6cb8180ee4f625485da66a56d5ef8b6.jpg

 

Αναρτώ σε σποιλερ τον παραπάνω τον λογαριασμό.Υπολογισα στο συνολο με τις κιλοβατωρες,για το πως σπαει η καταναλωση στα δυο.Στο λογαριασμό ομως(άν και ένα και το ίδιο έρχεται ) τα έχει χωρια νυχτας χωρια ημερας.Και ρωτω ετσι απο περιέργεια εκει που εχω επισημανσμενο με κόκκινο,γιατι πχ για ημερα που ειναι 165 ,ειναι 132 και 33 και δεν πχ 130 και 35;και αντοιστιχα της νυχτας 15 και 58;αν για της ημερας το 165 το διαιρεσω δια το 30 βγαινει 5,5 και αυτο που βρηκα με 5 ημέρες τον Μάρτιο βγαινει 27,5 και οχι 33.προφανως κατι εχουν κανει λαθος.

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios & @doomnx κανονικά όλοι εμείς που επωφελούμαστε από το χρόνο σας πρέπει να σας κάνουμε τεμενάδες. Το λεω γιατί και εγώ δίνω πολύ πράγμα δωρεάν στο τομέα μου και ώρες και στιγμές έχω ορισμένους αχάριστους και με κατηγορούν διάφορα.

Τέσπα, σε καθε περίπτωση, βάζω (νεο) μετρητή στο σπίτι. Η τρέχουσα κατανάλωση με ΔΕΗ My Home Online, σε σπίτι με μωρά και αντλία θερμότητας ήταν 1) 2850 2)2600 3) 2100 τα αντίστοιχα τετράμηνα. Σε ποιο πρόγραμμα θα πηγαίνατε; Είδα αναλυτικά τα δυο excel των παιδιών και πέρασα τις τιμές μου. Η απορία μου είναι γιατί μου εμφανίζονται υψηλότερες τιμές σε προγράμματα που τα καταγράφεις @doomnx ως πιο συμφέροντα στην ανάλυση σου; Κάνω κάτι λάθος ή προσμετράς στα θετικά του εκάστοτε προγράμματος και τις άλλες παροχές;


ΥΓ: Aπό ό,τι βλέπω για εμένα (νεα συνδεση) έχει νόημα το Voltron Green Ειδικο.

ΥΓ2: Ποτε κοιτάω ex-ante και πότε ex-post?
Ευχαριστω!

Επεξ/σία από Telumetar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Σε ποιο πρόγραμμα θα πηγαίνατε;

εξαρτάται αν θα κάνεις τουρισμό , βασικά μια στάση απο ελπέ ειδικά τώρα μετρά ,  15€ ανα μήνα για 2 μήνες , 40€ Σκλαβενίτη , 50€ go4more και 30€ public

Για μεταφορά απο την ακατανόμαστη που είσαι , έχει προσφορά άλλο μέλος , δεν ξέρω αν είναι καλύτερη , στείλε του pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται αν θα κάνεις τουρισμό , βασικά μια στάση απο ελπέ ειδικά τώρα μετρά ,  15€ ανα μήνα για 2 μήνες , 40€ Σκλαβενίτη , 50€ go4more και 30€ public

Για μεταφορά απο την ακατανόμαστη που είσαι , έχει προσφορά άλλο μέλος , δεν ξέρω αν είναι καλύτερη , στείλε του pm

Kυριολεκτικά μου λες αν θα παω διακοπές είναι inside joke που δε το πιανω; Λογικα θα κανω διακοπές καμια βδομαδα :P

Τι εννοείς επίσης οτι εχει προσφορά άλλο μέλος; Πώς γινεται τα μέλη να έχουν αποκλειστικές προσφορές; Κι αν ναι πιο μέλος; Στον lazarnk (σορρυ αν το σκότωσα) αναφέρεσαι; Σε κάθε όμως περίπτωση, πώς γίνεται;

Επεξ/σία από Telumetar
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Kυριολεκτικά μου λες αν θα παω διακοπές είναι inside joke που δε το πιανω; Λογικα θα κανω διακοπές καμια βδομαδα :P

με τον όρο τουρισμό εννοώ αυτό που κάνω (και πολλά άλλα μέλη εδώ) , αλλάζουμε πάροχο ανα μήνα / 40 μέρες και χτυπάμε προσφορές που παίζουν

5 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Τι εννοείς επίσης οτι εχει προσφορά άλλο μέλος; Πώς γινεται τα μέλη να έχουν αποκλειστικές προσφορές;

είτε κάποια μέλη ασχολούνται επαγγελματικά όπως έχουν δηλώσει , είτε έχουν γνωστό στο χώρο που δίνει τις προσφορές και απλά σου δίνουν ένα όνομα και τηλέφωνο

6 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Κι αν ναι πιο μέλος;

το μέλος που έκανε το ποστ (τα μπλε γράμματα ήταν σύνδεσμος)

7 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Στον doomnx αναφερεσαι; 

ο doomnx έχει αναφέρει τι παίζει απο προσφορά (αυτά που έγραψα πριν)  , το άλλο μέλος δεν έχει γράψει τι έξτρα δίνει , ρώτα τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, korakios είπε

με τον όρο τουρισμό εννοώ αυτό που κάνω (και πολλά άλλα μέλη εδώ) , αλλάζουμε πάροχο ανα μήνα / 40 μέρες και χτυπάμε προσφορές που παίζουν

είτε κάποια μέλη ασχολούνται επαγγελματικά όπως έχουν δηλώσει , είτε έχουν γνωστό στο χώρο που δίνει τις προσφορές και απλά σου δίνουν ένα όνομα και τηλέφωνο

το μέλος που έκανε το ποστ (τα μπλε γράμματα ήταν σύνδεσμος)

ο doomnx έχει αναφέρει τι παίζει απο προσφορά (αυτά που έγραψα πριν)  , το άλλο μέλος δεν έχει γράψει τι έξτρα δίνει , ρώτα τον

Το κατάλαβα. Ευχαριστώ ρε συ για τις διευκρινήσεις. Σε κάθε περίπτωση, στην τρέχουσα φάση ο τουρισμός φαίνεται η καλύτερη επιλογή αν και ψυχοφθόρα. Σε πρώτη φάση εξ όσων βλέπω ξεκινάω Voltron Green Ειδικό για δυο μήνες (ή μήπως ένα). Εναλλακτικά κοιτάω ELPEDISON Smart Up / ΗΡΩΝ Fix Genius (σταθερο 6 μηνο για να γλιτωσω τον τουρισμο)

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Εναλλακτικά κοιτάω ELPEDISON Smart Up 

προτείνω έντονα προς τα εκεί μιας και μια το τετράμηνο (και αν) παίζουν τέτοια ποσά

έτσι και αλλιώς αν φύγεις και για διακοπές δε νομίζω να κάψεις 500kw

4 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Σε πρώτη φάση εξ όσων βλέπω ξεκινάω Voltron Green Ειδικό για δυο μήνες (ή μήπως ένα).

επίσης τα δωρεάν kw (500 σε οικιακά) είναι για τις πρώτες 30 μέρες

7 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Σε κάθε περίπτωση, στην τρέχουσα φάση ο τουρισμός φαίνεται η καλύτερη επιλογή αν και ψυχοφθόρα.

κοίτα η αρχή είναι δύσκολη , μετά δε θα σου παίρνει πάνω απο μια ώρα συνολικά (με φωτό μετρητή , τηλ, email/φόρμες η αλλαγή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...