Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα λογαριασμό Ιανουάριος 2022 και έπαθα ένα εγκεφαλικό που θυμήθηκα τι γινόνταν.. τώρα μιλάμε για δώρα 150 ευρώ και τότε... το ανάποδο 😟

 

image.png.9b0a629534368cd8d05c7114a0e27b51.png

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Ήμουνα στην volton έως αρχές του μήνα. Έκανα σε κατάστημα elpedison νέο συμβόλαιο, μετά από 3-4 μέρες με κάλεσε η volton να παραμείνω σε αυτούς με.παλι 500kwh δωρεάν το οποίο και δέχθηκα.

Ωστόσο μέχρι να το προχωρήσουν είχε περάσει η παροχή στην elpedison και με κάλεσαν και για να περάσω να παραλάβω τις επιταγές Σκλαβενίτη. Σήμερα ήρθε μύνημα πως είμαι στην volton.. να πάω να τις πάρω ή δεν θα μου τις δώσουν. Πρέπει να έμεινε η παροχή σε elpedison περίπου 12-15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skylouros είπε

Βρήκα λογαριασμό Ιανουάριος 2022 και έπαθα ένα εγκεφαλικό που θυμήθηκα τι γινόνταν.. τώρα μιλάμε για δώρα 150 ευρώ και τότε... το ανάποδο 😟

 

image.png.9b0a629534368cd8d05c7114a0e27b51.png

ε , ναι , τώρα παίρνουμε πίσω αυτά που φας φάγανε ...

1 λεπτό πριν, archimidis είπε

Καλησπέρα. Ήμουνα στην volton έως αρχές του μήνα. Έκανα σε κατάστημα elpedison νέο συμβόλαιο, μετά από 3-4 μέρες με κάλεσε η volton να παραμείνω σε αυτούς με.παλι 500kwh δωρεάν το οποίο και δέχθηκα.

Ωστόσο μέχρι να το προχωρήσουν είχε περάσει η παροχή στην elpedison και με κάλεσαν και για να περάσω να παραλάβω τις επιταγές Σκλαβενίτη. Σήμερα ήρθε μύνημα πως είμαι στην volton.. να πάω να τις πάρω ή δεν θα μου τις δώσουν. Πρέπει να έμεινε η παροχή σε elpedison περίπου 12-15 μέρες.

θα στις δώσουν αλλά ΜΗΝ κάνετε καφρίλες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Μέχρι πότε είναι αυτές οι προσφορές @doomnx ?

Άγνωστο, αλλά πιστεύω ότι θα κρατήσει μια βδομάδα σίγουρα. Όσοι μπορείτε είναι καλή ευκαιρία. Κρίμα που πήγα το Πάχα με λιγότερα δώρα 😅

10 λεπτά πριν, kontow είπε

Θα ήθελα να ενημερώσω (σε περίπτωση που έχει ήδη αναφερθεί συγγνώμη), ότι όντως, όντας κάποιος στο πράσινο της Volton δε μπορεί να πάει κατ ευθείαν στο "κίτρινο" Protect (επειδή είναι λέει μόνο για νέους πελάτες - άρα μπορεί να το κάνει με μια ολιγοήμερη εκδρομη σε κάποιον άλλον)

αλλά μπορεί δίχως πρόβλημα να πάει στο μπλέ της Volton Fixed 6Months που δεν έχει τέτοιον όρο (δεν είναι δλδ μόνο για νέους πελάτες). Ξέρω ότι συμφέρει μόνο σε ειδικές περιπτώσεις, απλώς το καταθέτω.

Δεν πειράζει. Καλύτερα ο πρώτος μήνας δώρο παρά το Protect. Ευχαριστούμε. 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κουλο της ημέρας. Έχω κάνει e contract για Ήρων. Με παίρνουν για τυπική επιβεβαίωση από την εξυπηρέτηση των Ήρων και μου αναφέρουν για πρόγραμμα σύστασης φίλου. Το μπόνους είναι 20€ για κάθε φίλο που συστήνω, ενώ εκείνος μπορεί να εγγραφεί μέσω e contract και να πάρει το 50ρικο του.

Μετά από καμιά ώρα μου κόβει και, δεδομένου ότι έχει γνωστός μου παροχή στην Ήρων, λέω να αναφέρω ότι αυτός με σύστησε για να τσιμπήσει το 20αρικο.

Μιλάω με το τσατ της Ήρων για να ρωτήσω πως μπορώ να δηλώσω αυτόν που με σύστησε και μου λένε ότι η σύσταση φίλου δε συνδυάζεται με το e-contract, αλλά είναι δυνατή μόνο μέσω τηλεφωνικού συμβολαίου. Μάλιστα μου τόνισαν ο αριθμός που με κάλεσε δεν ανήκει στην Ηρων (?!?!) παρόλο που ο βασικός λόγος που με κάλεσε είναι η επιβεβαίωση του αίτησης του e contract (άρα δε μπορεί να είναι συνεργάτη ή κάποιου άλλου). Έπειτα που γκουγκλάρισμα του αριθμού βλέπω ότι όντως ανήκει στην Ήρων.

Τι διάολο, μαλωμενοι είναι;

Επεξ/σία από gpapas640
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μέχρι τέλος Μαΐου είναι οι προσφορες

Αυτές που πήρες εσύ μπορεί. Για τις δικές μου που είναι και μεγαλύτερο το ποσό, δεν μπορώ να το εγγυηθώ ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εστειλε ο Ηρων το συμβολαιο 

Δε βλεπω να εχει την παραγραφο Ε4.1 για το εξαμηνο με τα 50ε 

image.png.3219f98f828aae823602db96a5594915.png

image.png.3f5a27d016f63dfb93c783862e48a757.png

Επεξ/σία από adi32
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Αυτές που πήρες εσύ μπορεί. Για τις δικές μου που είναι και μεγαλύτερο το ποσό, δεν μπορώ να το εγγυηθώ ακόμα.

κλείνω ραντεβού για 15 του μηνός να πάρω πόντους , κανόνισε να υπάρχουν έξτρα  😂

για αέριο δε θα προλάβω μάλλον , έφαγα πακέτο

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Μου εστειλε ο Ηρων το συμβολαιο 

Δε βλεπω να εχει την παραγραφο Ε4.1 για το εξαμηνο με τα 50ε 

image.png.3219f98f828aae823602db96a5594915.png

ωραίος , ακόμα κρατά το generous

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι παίζει με το ρεύμα; ανεβαίνει ή κατεβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Manefs23 είπε

Τι παίζει με το ρεύμα; ανεβαίνει ή κατεβαίνει;

ανεβαίνει αλλά αδιάφορο για τους τουρίστες

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΤΕΑ Μαΐου μέχρι στιγμής είναι 77,35 €/MWh. Πρόσθεσα τα preview φύλλα που θα τα ενημερώνω καθημερινά για τις επόμενες 10 μέρες, γιατί η μέση τιμή του ρεύματος αναμένεται να ανέβει περίπου κατά 0,05 €/kWh τον Ιούνιο.

PjB41r6.jpeg

7V6h8Wa.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, doomnx είπε

Άγνωστο, αλλά πιστεύω ότι θα κρατήσει μια βδομάδα σίγουρα. Όσοι μπορείτε είναι καλή ευκαιρία. Κρίμα που πήγα το Πάχα με λιγότερα δώρα 😅

Δεν ισχύει για οσους έχουν περάσει από elpe? Ήμουν μέχρι μέσα Μάρτη elpe(1 μήνα που έδιναν τα 85€).

Έχω εδώ και 2 μέρες volton ρε γαμωτο με 500kwh και πάγιο δώρο.

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, armenistis1980 είπε

Δεν ισχύει για οσους έχουν περάσει από elpe? Ήμουν μέχρι 

Ισχύει αν εκπροσωπείσαι από άλλον πάροχο τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, korakios είπε

κλείνω ραντεβού για 15 του μηνός να πάρω πόντους , κανόνισε να υπάρχουν έξτρα  😂

@doomnx κι εγώ λίγο νωρίτερα από 15 το υπολογίζω οπότε κανόνισε μας😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...