Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, aris2022k είπε

Πάντως, όσον αφορά τις τιμές Νοεμβρίου σε οικιακά, με μια γρήγορη ματιά που έριξα από τα λινκς του @korakios (ευχαριστούμε!!!), αν και άλλαξε η we τελικά χθες τελικά την τιμή της σε 0,40 παραμένει υψηλή και νομίζω θα επιστρέψω στο φυσικό αέριο που έχει 0,35 το basic και δεν είχα και παράπονο με τις επιδοτήσεις (ούτε στη we βεβαια)

Γνωρίζεις μήπως τι ποσό ζητάνε ως εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε τι είναι τούτοι; Μας έφαγαν την επιδότηση στα επαγγελματικά για Σεπτέμβριο;;; Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω από το ΦΕΚ

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, 1comment είπε

Ρε τι είναι τούτοι; Μας έφαγαν την επιδότηση στα επαγγελματικά για Σεπτέμβριο;;; Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω από το ΦΕΚ;0.342€/kwh αντι 0.604.. 

0.342€ ηξερε η ΗΡΩΝ. Απλα ξεγελασαν τους επαγγελματιες (μικρους)

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι αυτό;

Για όλους τους μη οικιακούς καταναλωτές ηλεκτρι-κής ενέργειας, οι οποίοι είναι συμβεβλημένοι σε κυμαι-νόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας ή σε κυμαινόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, η μοναδιαία επιδότηση ορίζεται για τον μήνα Σεπτέμβριο του έτους 2022 στο ποσό των τριακοσίων σαράντα δύο (342) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (ΜWh) επί της κατανάλωσης ηλε-κτρικής ενέργειας, ανεξαρτήτως ορίου κατανάλωσης.»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aris2022k είπε

αν και άλλαξε η we τελικά χθες τελικά την τιμή της σε 0,40 παραμένει υψηλή και νομίζω θα επιστρέψω στο φυσικό αέριο που έχει 0,35 το basic και δεν είχα και παράπονο με τις επιδοτήσεις (ούτε στη we βεβαια)

και

7 ώρες πριν, misi27 είπε

Καλημέρα. Σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο από τη we που είμαι τώρα και να πάω στη  "fysikoaerio". Με ενδιαφέρει να καταχωρώ εγώ τις ενδείξεις κάθε μήνα κ είδα ότι η συγκεκριμένη το υποστηρίζει. Υπάρχει κάποιος που να είναι εκεί να μου πει αν είναι ευχαριστημένος σε θέματα καταμέτρησης-έκδοσης λογαριασμών-εξυπηρέτησης?

το νου σας αν ισχύει συνδρομή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GnsP είπε

Μήπως είναι αυτό;

Για όλους τους μη οικιακούς καταναλωτές ηλεκτρι-κής ενέργειας, οι οποίοι είναι συμβεβλημένοι σε κυμαι-νόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας ή σε κυμαινόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, η μοναδιαία επιδότηση ορίζεται για τον μήνα Σεπτέμβριο του έτους 2022 στο ποσό των τριακοσίων σαράντα δύο (342) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (ΜWh) επί της κατανάλωσης ηλε-κτρικής ενέργειας, ανεξαρτήτως ορίου κατανάλωσης.»

Απλα το αλλαξαν απο 0.604€/kwh στη «μιση» και 20 μερες αφου τελειωσε ο Σεπτέμβρης. Απίστευτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Specs είπε

@korakios θα βγαλεις εξελ απευθειας μονο οταν ανακοινωθει η επιδοτηση η σαν τα εξιτ-πολ θα εχουμε ενα με τις νεες τιμες και οταν βγει η επιδοτηση, τα τελικα?

το βραδάκι θα ξεκινήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jason13 είπε

0.342€ ηξερε η ΗΡΩΝ. Απλα ξεγελασαν τους επαγγελματιες (μικρους)

Ο Ήρων και οι άλλοι πάροχοι τελικά βγήκαν αληθινοί. Δεν είναι απλά ότι μας ξεγέλασαν, είναι ότι θα πληρώσουμε πολύ παραπάνω από όσα υπολογίζαμε. Και οκ, εγώ δεν έχω μεγάλη κατανάλωση, εμπορικό μαγαζί έχω. Σκέψου τι θα πάθουν φούρνοι, εστίαση, ζαχαροπλαστεία, ψητοπωλεία με την φουσκωμένη κατανάλωση.... Λουκέτα και απλήρωτοι λογ/σμοι. 

2 λεπτά πριν, GnsP είπε

Μήπως είναι αυτό;

Για όλους τους μη οικιακούς καταναλωτές ηλεκτρι-κής ενέργειας, οι οποίοι είναι συμβεβλημένοι σε κυμαι-νόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας ή σε κυμαινόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, η μοναδιαία επιδότηση ορίζεται για τον μήνα Σεπτέμβριο του έτους 2022 στο ποσό των τριακοσίων σαράντα δύο (342) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (ΜWh) επί της κατανάλωσης ηλε-κτρικής ενέργειας, ανεξαρτήτως ορίου κατανάλωσης.»

Αυτό λέμε ότι είναι λάθος γιατί είχαν ανακοινώσει 0,604 επιδότηση για ως 35kva ισχύ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, 1comment είπε

Ρε τι είναι τούτοι; Μας έφαγαν την επιδότηση στα επαγγελματικά για Σεπτέμβριο;;; Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω από το ΦΕΚ

μου θυμίζει το σκηνικό το Μάρτιο περίπου , είχαν ανακοινώσει έξτρα επιδότηση σε κάποια επαγγελματικά που ήταν να μπει αναδρομικά απο 1/1/22 αλλά δεν μπήκε σε ΦΕΚ

στείλτε email στο ΥΠΕΝ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

μου θυμίζει το σκηνικό το Μάρτιο περίπου , είχαν ανακοινώσει έξτρα επιδότηση σε κάποια επαγγελματικά που ήταν να μπει αναδρομικά απο 1/1/22 αλλά δεν μπήκε σε ΦΕΚ

στείλτε email στο ΥΠΕΝ

Έστειλα ήδη. Λες να το διορθώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, 1comment είπε

Έστειλα ήδη. Λες να το διορθώσουν;

όχι , η έξτρα επιδότηση πάντα ήταν στο ομιλιτό απο την καθαρίστρια του υπουργείου στο σεκιουριτά του πάροχου

μπες εδώ και κάνε αναζήτηση τη φράση " Ταμείο Ενεργειακής Μετάβασης" να δεις τα ΦΕΚ , δεν αναφέρουν την έξτρα επιδότηση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , η έξτρα επιδότηση πάντα ήταν στο ομιλιτό απο την καθαρίστρια του υπουργείου στο σεκιουριτά του πάροχου

 

Ε όχι ρε συ, μα την είχε ανακοινώσει ο Σκρέκας και είχε αναπαραχθεί από όλα τα σαητ κλπ. Και για τους αγρότες επίσης. Μου φαίνεται πολύ χοντρό να μας κορόιδεψαν τόσο πολύ μέσα στα μούτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...