Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, akaloith είπε

κακο πολυ κακο
14/10 εκδοση
19/10 φανηκε το ποσο
??/10 pdf
για να δουμε ποσο καιρο θα κανει το pdf απο σημερα
αν τους παρω τωρα τηλ βλεπουν το λογαριασμο ή θα μου πουν περιμενε να βγει το pdf?

image.jpeg.8d6eae13f46c0c11f2465087169373b7.jpeg

 

Είπαμε αργούν να βγάλουν το pdf, αλλά δεν λένε καν τις kwh κατανάλωσης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Είπαμε αργούν να βγάλουν το pdf, αλλά δεν λένε καν τις kwh κατανάλωσης? 

τις εχω δηλωσει, τις ξερω, δε με απασχολει αν αργει
οσο να περνανε τις καταμετρησεις μου & να δινουν το 50αρι του econtract
φυσικα τηλεφωνικα "πρεπει να περιμενουμε τον αναλυτικο"

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε κλατάρει ρε παιδιά; Τι στέλνουν εδώ στον πατέρα μου με ΚΟΤ Α.... Ο προηγούμενος Εκκαθ. λογαριασμός ήταν 0,30949... και εδώ έχουν βάλει εικονικές kwh και τιμή χωρίς κοτ; για να πάρουν την επιδότηση και βγάζουν και κουστούμι 150 ευρώ έναντι σε άνεργους ανθρώπους.... που θα πάει όλο αυτό το πράγμα απορώ.


Screenshot_1213.png.c6908485a3eba8b818baf108abd9fc4f.pngScreenshot_1214.png.7a5724c0376ef39d3da9feac108c316f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Klausx είπε

και εδώ έχουν βάλει εικονικές kwh και τιμή χωρίς κοτ;

να δίνεις ο ίδιος ένδειξη αν μπορείς  ,μιας και με την έναντι ξεπέρασε το όριο (αν είναι 1400) και δεν πήρε την έκπτωση

όλα τα έναντι σε όλους τους πάροχους είναι φουσκωμένα λογω μεγάλων απωλειών δικτύου (φέσια/ρευματοκλοπές)

Φυσικά σε εκκαθαριστικό θα πάρει την έκπτωση κανονικά (αν δεν ξεπέρασε το όριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θεωρω αυτονοητο οτι δηλωνουμε kwh καθε μηνα
οπως και θεωρω αυτονοητο οτι εφοσον τις δηλωνουμε δεν μπορουν να βγαλουν "εναντi" με κουτουρου kwh
παμε να κανουμε αυτο το χαος καπως κατανοητο δε θα μας το κανουν ακομα πιο δυσκολο

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akaloith είπε

θεωρω αυτονοητο οτι δηλωνουμε kwh καθε μηνα
οπως και θεωρω αυτονοητο οτι εφοσον τις δηλωνουμε δεν μπορουν να βγαλουν "εναντi" με κουτουρου kwh
παμε να κανουμε αυτο το χαος καπως κατανοητο δε θα μας το κανουν ακομα πιο δυσκολο

Ο ΗΡΩΝ κατάλαβα πως ακόμα και αν δηλώσεις ένδειξη πάει αναλογικά ο εκκαθαριστικός. Πόσες kwh δήλωσες για Αύγουστο και Σεπτέμβριο; (θέλω να υπολογίσω αν σου έβαλαν το 50αρικο να ξέρω τι θα με περιμένει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
αυγουστος 92 0,258 23,736
σεπτεμβριος 200 0,111 22,2

συνολο ρευματος 46 ευρα
η πανω τιμη kwh ειναι ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ καθως ειναι ο πρωτος λογαριασμος
αντε και αλλα τοσα τα κερατιατικα να φτασει τα 90;;;
ως τα 125 εχουμε δρομο και προφανως δε μετρηθηκε το 50ευρω
και αμφιβαλω αν μετρηθηκαν και οι καταχωρησεις μου
 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, akaloith είπε
αυγουστος 92 0,258 23,736
σεπτεμβριος 200 0,111 22,2

συνολο ρευματος 46 ευρα
η πανω τιμη kwh ειναι ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ καθως ειναι ο πρωτος λογαριασμος
αντε και αλλα τοσα τα κερατιατικα να φτασει τα 90;;;
ως τα 125 εχουμε δρομο και προφανως δε μετρηθηκε το 50ευρω
και αμφιβαλω αν μετρηθηκαν και οι καταχωρησεις μου

Μη μου λες τέτοια και δήλωσα και 564kwh (επειδή άργησαν να με μεταφέρουν στον ΗΡΩΝ στο σύστημα φαίνεται να τις κατανάλωσα από 14/9-4/10 ενώ είναι από 23/8-4/10). Περίμενα τον λογαριασμό κάνα 90αρι με την έκπτωση 50 ευρώ. (εγώ επειδή θα χρεωθώ 0,111 χωρίς συνέπεια θα εκλάβω τα 83 ευρώ συνέπειας ως έκπτωση στις τσουχτερές kwh του επόμενου μήνα)

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Klausx είπε

Έχουνε κλατάρει ρε παιδιά; Τι στέλνουν εδώ στον πατέρα μου με ΚΟΤ Α.... Ο προηγούμενος Εκκαθ. λογαριασμός ήταν 0,30949... και εδώ έχουν βάλει εικονικές kwh και τιμή χωρίς κοτ; για να πάρουν την επιδότηση και βγάζουν και κουστούμι 150 ευρώ έναντι σε άνεργους ανθρώπους.... που θα πάει όλο αυτό το πράγμα απορώ.


Screenshot_1213.png.c6908485a3eba8b818baf108abd9fc4f.pngScreenshot_1214.png.7a5724c0376ef39d3da9feac108c316f.png

 

30 λεπτά πριν, korakios είπε

να δίνεις ο ίδιος ένδειξη αν μπορείς  ,μιας και με την έναντι ξεπέρασε το όριο (αν είναι 1400) και δεν πήρε την έκπτωση

όλα τα έναντι σε όλους τους πάροχους είναι φουσκωμένα λογω μεγάλων απωλειών δικτύου (φέσια/ρευματοκλοπές)

Φυσικά σε εκκαθαριστικό θα πάρει την έκπτωση κανονικά (αν δεν ξεπέρασε το όριο)

 

26 λεπτά πριν, akaloith είπε

θεωρω αυτονοητο οτι δηλωνουμε kwh καθε μηνα
οπως και θεωρω αυτονοητο οτι εφοσον τις δηλωνουμε δεν μπορουν να βγαλουν "εναντi" με κουτουρου kwh
παμε να κανουμε αυτο το χαος καπως κατανοητο δε θα μας το κανουν ακομα πιο δυσκολο

Θα δοκιμάσω να τις δηλώνω τηλεφωνικά, μέσω ίντερνετ/πλατφόρμας δεν σε αφήνουν λόγω κοτ. Τα φέσια σίγουρα θα είναι πάρα πολλά έτσι όπως το πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Klausx είπε

Θα δοκιμάσω να τις δηλώνω τηλεφωνικά, μέσω ίντερνετ/πλατφόρμας δεν σε αφήνουν λόγω κοτ. Τα φέσια σίγουρα θα είναι πάρα πολλά έτσι όπως το πάνε.

σίγουρα ανα δίμηνο μπορείς μέσω ΔΕΔΔΗΕ

Στις 30/7/2022 στις 9:54 ΜΜ, korakios είπε

- Στο site της ΔΕΔΔΗΕ (κάτω στο ΕΙΣΟΔΟΣ) ,μπορούμε επίσης να δώσουμε μέτρηση για τις κιλοβατώρες που έχουμε κάψει ,αν ο πάροχος δε δίνει τη δυνατότητα και να παίρνουμε ανα δίμηνο εκκαθαριστικό ,αντί ανα τετράμηνο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Μη μου λες τέτοια και δήλωσα και 564kwh (επειδή άργησαν να με μεταφέρουν στον ΗΡΩΝ στο σύστημα φαίνεται να τις κατανάλωσα από 14/9-4/10 ενώ είναι από 23/8-4/10). Περίμενα τον λογαριασμό κάνα 90αρι με την έκπτωση 50 ευρώ. (εγώ επειδή θα χρεωθώ 0,111 χωρίς συνέπεια θα εκλάβω τα 83 ευρώ συνέπειας ως έκπτωση στις τσουχτερές kwh του επόμενου μήνα)

σου ειπα επ ακριβως τις μετρησεις που δηλωσα. να ευχεσαι να μη τις μετρησαν σε κανενα απο τους 2 μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...