Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, 1comment είπε

Η φάση είναι ότι όλοι πήγαμε ηρων για αυτό! Και τελικά θα λάβουμε λογαριασμό χωρίς το 50αρικο και χωρίς έκπτωση συνέπειας που θα μπει στον επόμενο! Μην είναι και για δίμηνο η χρέωση κατανάλωσης με την τόση καθυστέρηση. Προβλέπεται τρελό γέλιο (και κλάμα μαζί). 

Γιατί 'κοπηκε' το 50€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αρχές Σεπτέμβρη πήγα στην Ελίν, έστειλα τιμές μετρητή τέλος του μήνα αλλά δεν εκδόθηκε ποτέ λογαριασμός. Τους κάλεσα και μου είπαν ότι αλλάζουν το template του λογαριασμού και για αυτό δεν θα εκδοθεί αυτό το μήνα λογαριασμός. Αστειότητες δηλαδή. Μου είπαν επίσης να ξαναστείλω τέλος Οκτώβρη τιμές για τον επόμενο μήνα και θα βγει συνολικός λογαριασμός.

Μαγείρεμα μου βρωμάει. Έχει δει κάποιος/κάποια κάτι ανάλογο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκε το αναλυτικο pdf και οπως υποψιαζομουνα δεν εχει την εκπτωση των 50€

Θα επικοινωνησω αμεσα μαζι τους (εαν μπορεσω) και θα ενημερωσω

upadate: Λογο συστημικου προβληματος η εκπτωση θα εμφανιστει (οπως ενημερωθηκα τηλεφωνικα) στον 2ο λογαριασμο..

Περιμενουμε λοιπον

Επεξ/σία από alexdjx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexdjx είπε

 

upadate: Λογο συστημικου προβληματος η εκπτωση θα εμφανιστει (οπως ενημερωθηκα τηλεφωνικα) στον 2ο λογαριασμο..

Περιμενουμε λοιπον

Πόσα συστημικά προβλήματα έχει αυτή η εταιρία! Το 50αρικο στον δεύτερο λογ/σμο, μεγάλη καθυστέρηση στην έκδοση των λογ/σμων...

Από περιέργεια, πόσο σου χρέωσαν την κιλοβατώρα και τι περίοδο κατανάλωσης χρεώθηκες; Ήταν πάνω από μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, alexdjx είπε

Βγηκε το αναλυτικο pdf και οπως υποψιαζομουνα δεν εχει την εκπτωση των 50€

Θα επικοινωνησω αμεσα μαζι τους (εαν μπορεσω) και θα ενημερωσω

upadate: Λογο συστημικου προβληματος η εκπτωση θα εμφανιστει (οπως ενημερωθηκα τηλεφωνικα) στον 2ο λογαριασμο..

Περιμενουμε λοιπον

Τι λαθος; 2 μηνες ειχαν περιθωριο. Επίσης βγήκε η τιμη της kwh 0.408€ με έκπτωση 0,31 αντι 0,60 από το κρατος

Μόλις τώρα, 1comment είπε

Πόσα συστημικά προβλήματα έχει αυτή η εταιρία! Το 50αρικο στον δεύτερο λογ/σμο, μεγάλη καθυστέρηση στην έκδοση των λογ/σμων...

Από περιέργεια, πόσο σου χρέωσαν την κιλοβατώρα και τι περίοδο κατανάλωσης χρεώθηκες; Ήταν πάνω από μήνα;

0,408€/kwh για μήνα Σεπτέμβρη μόνο. Επαγγελματικο Generous small.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Jason13 είπε

 

0,408€/kwh για μήνα Σεπτέμβρη μόνο. Επαγγελματικο Generous small.

Κι εγώ το ίδιο έχω κάνει. Πότε έκανες τη σύμβαση και πότε βγήκε ο λογ/σμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβαζω την 2η σελιδα του λογαριασμου. Δεν εχει υπολογιστει απο οσο φαινεται σωστα ουτε το ΚΟΤ.

Αντι για 372 kwh υπολογιστηκαν 203kwh στο ΚΟΤ

1.jpg

Επεξ/σία από alexdjx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 1comment είπε

Κι εγώ το ίδιο έχω κάνει. Πότε έκανες τη σύμβαση και πότε βγήκε ο λογ/σμος;

Συμβαση 20/8.

Μέτρησαν από 2/9 έως 26/9.

Εκδόθηκε λογαριασμός 13/10 (εν τέλει σημερα μπορεσα να εκτυπώσω 18/10, ό,τι να'ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, alexdjx είπε

Βγηκε το αναλυτικο pdf και οπως υποψιαζομουνα δεν εχει την εκπτωση των 50€

Θα επικοινωνησω αμεσα μαζι τους (εαν μπορεσω) και θα ενημερωσω

upadate: Λογο συστημικου προβληματος η εκπτωση θα εμφανιστει (οπως ενημερωθηκα τηλεφωνικα) στον 2ο λογαριασμο..

Περιμενουμε λοιπον

Έχει φαγωθεί το 50άρικο από την πρώτη στιγμή που ανέβηκε το μπάνερ αλλά δεν το καταλάβαμε ποτέ....😄

6 λεπτά πριν, alexdjx είπε

Αντι για 372 kwh υπολογιστηκαν 203kwh στο ΚΟΤ

Αυτό πάλι;;; Πώς μπορεί να συμβαίνει δηλαδή;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexdjx είπε

Ανεβαζω την 2η σελιδα του λογαριασμου. Δεν εχει υπολογιστει απο οσο φαινεται σωστα ουτε το ΚΟΤ.

Αντι για 372 kwh υπολογιστηκαν 203kwh στο ΚΟΤ

 

ησουν δικαιουχος η εγινες δικαιουχος στην πορεια΄; Εννοω αν ο λογαριασμος πχ καλυπτει αυγουστο σεπτεμβριο, μηπως εγινες δικαιουχος 10 Σεπτεμβριου θα πιστωθει ΚΟΤ απο 10 Σεπτεμβριου και μετα, οχι για το συνολο

 

Ασχετο, αλλα ο Νοεμβριος θα ειναι ενδιαφερον μηνας ... με το ρευμα γυρω στα 200/Μhw οι επιδοτησεις θα ειναι μικρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Castorp είπε

Αρχές Σεπτέμβρη πήγα στην Ελίν, έστειλα τιμές μετρητή τέλος του μήνα αλλά δεν εκδόθηκε ποτέ λογαριασμός. Τους κάλεσα και μου είπαν ότι αλλάζουν το template του λογαριασμού και για αυτό δεν θα εκδοθεί αυτό το μήνα λογαριασμός. Αστειότητες δηλαδή. Μου είπαν επίσης να ξαναστείλω τέλος Οκτώβρη τιμές για τον επόμενο μήνα και θα βγει συνολικός λογαριασμός.

Μαγείρεμα μου βρωμάει. Έχει δει κάποιος/κάποια κάτι ανάλογο;;;

Ισχύει. Άλλαξαν εντελώς την μορφή του λογαριασμού τους και καθυστέρησαν πολύ να στείλουν νέο. Γράψου στο Myelin και ενδεχομένως θα εμφανιστεί εκεί πριν σου τον στείλουν. Θέλει μερικές μέρες και εκεί να εμφανιστούν τα στοιχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexdjx είπε

Ημουν δικαιουχος κοτ καθ'ολη την διαρκεια και δεν το υπολογισαν σωστα

Συγγνώμη, αν είναι έτσι, είσαι πολύ επιεικής με το "δεν το υπολόγισαν σωστά". Πάνε να σε κλέψουν ελεεινά θα έλεγα εγώ πιο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kax54638 είπε

Ισχύει. Άλλαξαν εντελώς την μορφή του λογαριασμού τους και καθυστέρησαν πολύ να στείλουν νέο. Γράψου στο Myelin και ενδεχομένως θα εμφανιστεί εκεί πριν σου τον στείλουν. Θέλει μερικές μέρες και εκεί να εμφανιστούν τα στοιχεία. 

δεν μπορεί να γίνει εγγραφή στο myelin πριν βγει ο 1ος λογαριασμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...