Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nikosbt είπε

παιδια μιλησα με ΡΑΕ για ελπεντισον και μου ειπαν οτι το χουν δει αυτο που εχει κανει και περιμενουν εξηγησεις η ΡΑΕ απο ελπεντισον για αυτο το θεμα γιατι εχουν γεμισει καταγελειες.. μακαρι μπας βγει ακρη

μαζευτειτε και αξιωστε αποζημιωση για το χαμενο power pass, εστω ως μεσο πιεσης. Ειναι αρκουδια αυτο το ετσιθελικο της ελπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, akaloith είπε

 

συμπερασμα ΕΓΩ δε γλιτωσα το 2μηνο ουτε μεσω ραε ουτε απο τηλεφωνα
προσπαθηστε το, πιο πιθανο το timming ΑΝ σας κατσει παρα οι φωνες και απειλες μεσω ραε. αλλιως καταπιειτε το, σεβαστειτε το οτι σας το ειπαν
και αφηστε τους να βγαλουν το λογαριασμο μου 😛

αναμεινατε στην οθονη σας :P

Όχι δεν έχει νόημα να δεχόμαστε προφορική απάντηση για το κατ εξαίρεση δίμηνο. Για αυτό περιμένω γραπτώς την απάντηση για το 2μηνο από την ημερομηνία εκπροσώπησης ώστε μετά να το κοτσάρω συηνημμένο στο my.rae. Όχι ότι θα γίνει κάτι αλλά για το γαμώτο...Φαίνεται ότι ο ΗΡΩΝ ακόμα "φοβάται" περισσότερο το myrae για αυτό και όπως έγραψε ο @ekrepali ΠΑΝΤΑ μετά απο myrae ακολουθεί τηλεφωνική επικοινωνία απο "ειδικό γλύφτη" εκπρόσωπό τους ώστε να κλείσεις το άιτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fredd0 είπε

μαζευτειτε και αξιωστε αποζημιωση για το χαμενο power pass, εστω ως μεσο πιεσης. Ειναι αρκουδια αυτο το ετσιθελικο της ελπε

Εγω ξεκίνησα σημερα με το εντυπο  αμφισβητησης, τους το εστειλα και περιμένω απάντηση και μετα παω για ραε

Επεξ/σία από teodgeor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Εγω ξεκίνησα σημερα με το εντυπο  αμφισβητησης, τους το εστειλα και περιμένω απάντηση και μετα παω για ραε

τα χω κανει και γω και πολλοι αλλοι... δεν απαντανε σε τιποτε δες αυτο : μιλησα με ΡΑΕ για ελπεντισον και μου ειπαν οτι το χουν δει αυτο που εχει κανει και περιμενουν εξηγησεις η ΡΑΕ απο ελπεντισον για αυτο το θεμα γιατι εχουν γεμισει καταγελειες.. μακαρι μπας βγει ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, και εγώ που είμαι παλιός πελάτης του ΗΡΩΝα από το '17 με τρεις συνδέσεις, ποτέ δεν έχει εκδοθεί μηνιαίος λογαριασμός σε λιγότερο από 40-45 ημέρες.

Από έναν έλεγχο στο αρχείο μου ο πιο μικρός σε διάρκεια ήταν 33 ημέρες το Σεπτέμβριο του '19.

Δεν περιμένω έγχαρτους λογαριασμούς πάντα ηλεκτρονικούς παίρνω, δίνω τις μετρήσεις και δεν έχω καθυστερήσει ποτέ πληρωμή, δεν με ενοχλεί βέβαια αυτή η καθυστέρηση στην έκδοση,

είναι το λιγότερο από τα τέρατα που βλέπω να κάνουν οι υπόλοιποι πάροχοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, geodimis είπε

Όχι δεν έχει νόημα να δεχόμαστε προφορική απάντηση για το κατ εξαίρεση δίμηνο. Για αυτό περιμένω γραπτώς την απάντηση για το 2μηνο από την ημερομηνία εκπροσώπησης ώστε μετά να το κοτσάρω συηνημμένο στο my.rae. Όχι ότι θα γίνει κάτι αλλά για το γαμώτο...Φαίνεται ότι ο ΗΡΩΝ ακόμα "φοβάται" περισσότερο το myrae για αυτό και όπως έγραψε ο @ekrepali ΠΑΝΤΑ μετά απο myrae ακολουθεί τηλεφωνική επικοινωνία απο "ειδικό γλύφτη" εκπρόσωπό τους ώστε να κλείσεις το άιτημα.

μου εχουν απαντησει σε παραπανω απο ενα θεματα που εχω ανοιξει
ΚΑΙ με πηραν και τηλεφωνικα οπου φωναξα πηρα ως απαντηση ναι ναι ναι θα προωθηθει και παλι στο 2μηνο παραμειναμε
απαντανε και γραπτως απλα ειναι γενικοτητες :P διαβαστε τες να εχετε μια ιδεα τι θα παρετε και σεις :P

16 λεπτά πριν, MadPax είπε

Παιδιά, και εγώ που είμαι παλιός πελάτης του ΗΡΩΝα από το '17 με τρεις συνδέσεις, ποτέ δεν έχει εκδοθεί μηνιαίος λογαριασμός σε λιγότερο από 40-45 ημέρες.

Από έναν έλεγχο στο αρχείο μου ο πιο μικρός σε διάρκεια ήταν 33 ημέρες το Σεπτέμβριο του '19.

Δεν περιμένω έγχαρτους λογαριασμούς πάντα ηλεκτρονικούς παίρνω, δίνω τις μετρήσεις και δεν έχω καθυστερήσει ποτέ πληρωμή, δεν με ενοχλεί βέβαια αυτή η καθυστέρηση στην έκδοση,

είναι το λιγότερο από τα τέρατα που βλέπω να κάνουν οι υπόλοιποι πάροχοι.

συμφωνω, μακαρι το προβλημα των παροχων να ειναι να αργουν να ζητουν τα λεφτα τους :P
αν παραμεινει ο φθηνοτερος δεν εχω κανενα λογο να αλλαξω

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, teodgeor είπε

Εγω ξεκίνησα σημερα με το εντυπο  αμφισβητησης, τους το εστειλα και περιμένω απάντηση και μετα παω για ραε

Εγώ εχθές και δε μου έχουν απαντήσει ακόμη, σε προσπάθεια μου να μου εξηγήσουν μέσω του (live-chat), πήρα σαν απάντηση αυτό

image.png.36592ad71cfebd980d546bdec63e4f7d.png 

Επεξ/σία από vNeverMore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vNeverMore είπε

Εγώ εχθές και δε μου έχουν απαντήσει ακόμη, σε προσπάθεια μου να μου εξηγήσουν μέσω του (live-chat), πήρα σαν απάντηση αυτό

image.png.36592ad71cfebd980d546bdec63e4f7d.png 

  

Στις 11/10/2022 στις 12:45 ΠΜ, korakios είπε

θα πάρετε απάντηση οτι η εκκαθάριση του ΑΔΜΗΕ γίνεται καθυστερημένα και λόγω του τύπου υπολογισμού ρήτρας (ο οποίος δεν είναι σύμφωνος με τη ΡΑΕ) που περιέχει ΛΠ (λογαριασμούς προσαυξήσεων) και Αποκλίσεις γίνεται μετά απο καιρό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το τερματίσανε στον ΗΡΩΝ 😂

Μόλις ήρθε στην εφαρμογή ο λογαριασμός Οκτωβρίου με ημερομηνία έκδοσης 30/9 και ημέρες χρέωσης 126 😂

Καλά 12 μέρες τι περιμένανε να το βάλουν στην εφαρμογή, να σιτέψει και να μαριναριστεί το pdf; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MadPax είπε

Εντάξει το τερματίσανε στον ΗΡΩΝ 😂

Μόλις ήρθε στην εφαρμογή ο λογαριασμός Οκτωβρίου με ημερομηνία έκδοσης 30/9 και ημέρες χρέωσης 126 😂

Καλά 12 μέρες τι περιμένανε να το βάλουν στην εφαρμογή, να σιτέψει και να μαριναριστεί το pdf; 😂

ποια περίοδο κατανάλωσης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα Ηρωνα 30/08/2022  εχω το αριθμο συμβολαιου αλλά δεν έλαβα ποτε συμβόλαιο με τους ορους

Οσοι εχετε υπογραψει συνβολαιο αυτη την περίοδο  εχετε λαβει συνβολαιο (ηλεκτρονικά ή εντυπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MadPax είπε

Εντάξει το τερματίσανε στον ΗΡΩΝ 😂

Μόλις ήρθε στην εφαρμογή ο λογαριασμός Οκτωβρίου με ημερομηνία έκδοσης 30/9 και ημέρες χρέωσης 126 😂

Καλά 12 μέρες τι περιμένανε να το βάλουν στην εφαρμογή, να σιτέψει και να μαριναριστεί το pdf; 😂

το 12ημερο σου κανε εντυπωση ή το 126ημερο;;;; :P ποτε μπηκες; εβαζες kwh καθε μηνα; ηταν πρωτος λογαριασμος; απο ποτε ως ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MadPax είπε

Εντάξει το τερματίσανε στον ΗΡΩΝ 😂

Μόλις ήρθε στην εφαρμογή ο λογαριασμός Οκτωβρίου με ημερομηνία έκδοσης 30/9 και ημέρες χρέωσης 126 😂

Καλά 12 μέρες τι περιμένανε να το βάλουν στην εφαρμογή, να σιτέψει και να μαριναριστεί το pdf; 😂

Έλα να σου πω, ο λογαριασμός κάθε μήνα δεν έρχεται; Αν όχι δίμηνο... Γιατί το αφήνετε εσύ και πάρα πολλοί άλλοι, βάλτε τις ενδείξεις των μετρητών σας, κρίμα δεν είναι να πληρώνεται έναντι...

Εδώ και 4 χρόνια στο μαγαζί και 3 στο σπίτι, σε άλλον πάροχο (όχι ΗΡΩΝ) έχω χάσει συνολικά στις 2 παροχές 5-6 λογαριασμούς μηνιαίους...

Τουλάχιστον είσαι ευχαριστημένος και άσε το 12ημερο...

2 ώρες πριν, MadPax είπε

Παιδιά, και εγώ που είμαι παλιός πελάτης του ΗΡΩΝα από το '17 με τρεις συνδέσεις, ποτέ δεν έχει εκδοθεί μηνιαίος λογαριασμός σε λιγότερο από 40-45 ημέρες.

Από έναν έλεγχο στο αρχείο μου ο πιο μικρός σε διάρκεια ήταν 33 ημέρες το Σεπτέμβριο του '19.

Δεν περιμένω έγχαρτους λογαριασμούς πάντα ηλεκτρονικούς παίρνω, δίνω τις μετρήσεις και δεν έχω καθυστερήσει ποτέ πληρωμή, δεν με ενοχλεί βέβαια αυτή η καθυστέρηση στην έκδοση,

είναι το λιγότερο από τα τέρατα που βλέπω να κάνουν οι υπόλοιποι πάροχοι.

Μήπως εσύ βάζεις έτσι τις μετρήσεις;

Εγώ Volterra βάζω την μέτρηση και σε 1-5 μέρες βγαίνει ο λογαριασμός...

Επεξ/σία από papresa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η χρέωση 126 ημερών αντί για 12 μέρες είναι μικρολαθάκι. 😛

Εγώ πριν φύγω το καλοκαίρι, τους τρέλανα με τις αμφισβητήσεις και τις διορθώσεις λογαριασμών... σε κάποια φάση μου βγάλανε διορθωτικό λογαριασμό 2 μέρες μετά τη γέννηση του Χριστού (αμέσως τον ακύρωσαν).

Screenshot_2022-10-10-18-50-58-995_gr.heron.myheron.jpg.8e1ec1c85373de201d61a436ec2438b1.jpg

 

Μετά αφού βγήκε κανονικός λογαριασμός... τον πλήρωσα μέσω του MyHeron αλλά το αποδεικτικό έγραφε ότι πληρώθηκε ο λογαριασμός με ημ. έκδοσης 1/1/0001.

34.jpg.4f0b7e2edb2fb667f8bf5d0bfea683cb.jpg

Ευτυχώς το αποδεικτικό πληρωμής απ'το ecommerce (που έρχεται μέσω email) είχε τα σωστά στοιχεία.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η χρέωση 126 ημερών αντί για 12 μέρες είναι μικρολαθάκι. 😛

Εγώ πριν φύγω το καλοκαίρι, τους τρέλανα με τις αμφισβητήσεις και τις διορθώσεις λογαριασμών... σε κάποια φάση μου βγάλανε διορθωτικό λογαριασμό 2 μέρες μετά τη γέννηση του Χριστού (αμέσως τον ακύρωσαν).

Screenshot_2022-10-10-18-50-58-995_gr.heron.myheron.jpg.8e1ec1c85373de201d61a436ec2438b1.jpg

 

Μετά αφού βγήκε κανονικός λογαριασμός... τον πλήρωσα μέσω του MyHeron αλλά το αποδεικτικό έγραφε ότι πληρώθηκε ο λογαριασμός με ημ. έκδοσης 1/1/0001.

34.jpg.4f0b7e2edb2fb667f8bf5d0bfea683cb.jpg

Ευτυχώς το αποδεικτικό πληρωμής απ'το ecommerce (που έρχεται μέσω email) είχε τα σωστά στοιχεία.

έπρεπε να πας στο τμήμα μηχανογράφησης του Ηρών :

Spoiler

I Love How The Desk And The Teacher Table Are Set Up Kindergarten – Cuitan  Dokter

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...