Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ηρθε σε ενα γνωστο μας που εχει καταλυμμα και ρολοι γ22 ενα λογαριασμος στην elpedison φωτια ποτε οσο ητανε στην εταιρεια δεν πληρωσε τοσα πολλα!! . Του ειπανε οτι εχει φτασει αρχικη τιμη 1,09και τελικη τιμη ειναι 0,33 ευρω η κιλοβατωρα για αυτον τον μηνα συμφωνα με τις τιμες που ανακοινωθηκαν στις 20/09/2022. Επισης τον μηνα αυγουστο ητανε στα 0,96 ευρω η κιλοβατωρα ως αρχικη τιμη και με τις εκπτωσεις τις εταιρειας και την κρατικη επιδοτηση εφτασε τα 0,30 ευρω σε καθε περιπτωση φωτια ειναι οι τιμες.  !! .

Του ειπε ο λογιστης του οτι ειναι ευχαριστημενος με την energy και του προτεινει να παει εκει εξαλλου εχουνε καταργηθει τα συμβολαια και καθε μηνα μπορεις να αλλαξεις παροχο. Παιρνω εγω να τον βοηθησω και μου δινουνε τιμη 0,23 ευρω για πανω απο 2000 κιλοβατωρες με 10 ευρω παγιο τον μηνα . Μου ειπανε οτι αμα ενεργοποιησεις ebill δεν θα πληρωνεις τα 10 ευρω .Γενικα εισαι εισταστε ευχαριστημενοι απο την energy ;  να του προτεινω να παει; ή θα εχει επιπλεον προβληματα; . Η energy κλασικα ελεγε οτι εχει φτασει την κιλοβατωρα στο 1,50 ευρω και η elpedison θα κλεισει;!! ..

Τελος υπαρχει καποιος αλλος παροχος με χαμηλοτερη τιμη ή πακετο συμφερον για ρολοι επαγγελματικο γ22 ; 55kva ; .

Για δεη που κοιταξα ειναι πολυ ακριβη και παλι , μου ειπανε να δω σε ηρων  και προτεργια αλλα δεν εβγαλα ακρη απο το site τους. Εξαλλου η τιμη κλειδωνει καθε του μηνα το θεμα ειναι ενα πιο συμφερον πακετο ή τιμη κιλοβατωρας καλυτερη.

αμα μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

καλησπερα ηρθε σε ενα γνωστο μας που εχει καταλυμμα και ρολοι γ22 ενα λογαριασμος στην elpedison φωτια ποτε οσο ητανε στην εταιρεια δεν πληρωσε τοσα πολλα!!

διόρθωση : πάντα πλήρωνε παραπάνω απο τους υπόλοιπους εδώ και καμια 2ετία

10 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Του ειπε ο λογιστης του οτι 1

1.ειναι ευχαριστημενος με την energy και του προτεινει να παει εκει εξαλλου εχουνε καταργηθει τα συμβολαια και καθε μηνα μπορεις να αλλαξεις παροχο.

2. Παιρνω εγω να τον βοηθησω και μου δινουνε τιμη 0,23 ευρω για πανω απο 2000 κιλοβατωρες με 10 ευρω παγιο τον μηνα .

3. Μου ειπανε οτι αμα ενεργοποιησεις ebill δεν θα πληρωνεις τα 10 ευρω .

1. δεν υπάρχει energy εταιρία , εκτός αν εννοείς τη weenergy

2. σταθερό ? έχει όριο κατανάλωσης ? όμομα προγράμματος ?το weblue μήπως ή προσωποιημένη προσφορά ?

3. ότι και να είναι μόνο γραπτώς , τα μουπε-σούπε δε μετράνε ...

13 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Γενικα εισαι εισταστε ευχαριστημενοι απο την energy ;

στις προηγούμενες σελίδες που θα διαβάσεις ,θα δεις υπήρχε θέμα με τις επιδοτήσεις

13 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Τελος υπαρχει καποιος αλλος παροχος με χαμηλοτερη τιμη ή πακετο συμφερον για ρολοι επαγγελματικο γ22 ; 55kva ; .

ανα μήνα αλλάζουν , για τιμές Οκτ δες το excel (1η σελίδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Mηπως εννοει την NRG?

Κατσε να μας πει θα βγουν ολα ενα ενα.:P

ναι την nrg εννοω. την we energy ηθελα και εγω να του προτεινω ειχε πολλα προγραμματα και ελεγαν  οτι εχει φθηνοτερη χρεωση στην ρητρα αναπροσαρμογης διοτι εχει οικολογικο ρευμα ./ Αλλα βλεπω τα ιδια γραμμενα στο site τους και δεν βγαζω ακρη.

 Ποιος παροχος συμφερει ;

 

23 λεπτά πριν, korakios είπε

διόρθωση : πάντα πλήρωνε παραπάνω απο τους υπόλοιπους εδώ και καμια 2ετία

1. δεν υπάρχει energy εταιρία , εκτός αν εννοείς τη weenergy

2. σταθερό ? έχει όριο κατανάλωσης ? όμομα προγράμματος ?το weblue μήπως ή προσωποιημένη προσφορά ?

3. ότι και να είναι μόνο γραπτώς , τα μουπε-σούπε δε μετράνε ...

στις προηγούμενες σελίδες που θα διαβάσεις ,θα δεις υπήρχε θέμα με τις επιδοτήσεις

ανα μήνα αλλάζουν , για τιμές Οκτ δες το excel (1η σελίδα)

διόρθωση : πάντα πλήρωνε παραπάνω απο τους υπόλοιπους εδώ και καμια 2ετία

απο ποτε; πληρωνε παραπανω; ; γιατι;

επισης η elpedison θα χρεωσει για καταναλωση προηγουμενη ρητρα ανα προσαρμογης ενω εχει σταματησει με την προφαση οτι θελει 7 εβδομαδες απο την ημερα που το ζητας . Ειναι φυσιολογικο αυτο; . Ενω εχει σταματησει η ρητρα ; πολυ μπερδεμα. ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

απο ποτε; πληρωνε παραπανω; ; γιατι;

απο πάντα σε σχέση με άλλους πάροχους και με διαφορά , λόγω ακριβότερου υπολογισμού ρήτρας αναπροσαρμογής (προ 1/8/22)

7 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

επισης η elpedison θα χρεωσει για καταναλωση προηγουμενη ρητρα ανα προσαρμογης ενω εχει σταματησει με την προφαση οτι θελει 7 εβδομαδες απο την ημερα που το ζητας . Ειναι φυσιολογικο αυτο; . Ενω εχει σταματησει η ρητρα ; πολυ μπερδεμα. ....

ψάχνεις τη λέξη κλειδί "αναδρομική" στο νήμα , έχει αναφερθεί αρκετές φορές

7 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

ναι την nrg εννοω.

δες το excel , υποθέτω μιας και το κρατάς κρυφό οτι εννοείς

https://www.nrg.gr/el/epixiriseis/revma/nrg-adapt-4business2

9 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

την we energy ηθελα και εγω να του προτεινω ειχε πολλα προγραμματα και ελεγαν  οτι εχει φθηνοτερη χρεωση στην ρητρα αναπροσαρμογης διοτι εχει οικολογικο ρευμα

😂 έλιωσα  (τα σουπα μουπες των πωλητών στα τηλέφωνα είπαμε μη τα δίνεις σημασία) ,

μέχρι και Σεπ ήταν αρκετά ανταγωνιστική με το weblue (και προ 1/8 εποχές ρήτρας και παλιών σταθερών) , τον Οκτ ακρίβυνε δυστυχώς και έμεινε to generous του Ηρών απο 1/8 με το νέο σύστημα σα συνεχόμενα φθηνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Ποιος παροχος συμφερει ;

...όποιος και να "συμφέρει", το θέμα είναι ότι αυτό θα ισχύει για τον ΟΚΤΩΒΡΙΟ. Που σημαίνει ότι ο φίλος σου, θα πρέπει να είναι τουλάχιστον κάθε 20 του μήνα (όπου και ανακοινώνονται οι τιμές του επόμενου μήνα) "πάνω από τους παρόχους" και γενικά να ενημερώνεται επαρκώς για τις εξελίξεις. Διότι κάποιος που είναι ΤΩΡΑ (για τον Οκτώβρη) φθηνότερος, μπορεί από τον Νοέμβρη κι όλας να μην είναι και τόσο φθηνός.

Από επαγγελματικά δεν ξέρω τί παίζει, αλλά όπως σου είπε ο δημιουργός του (korakios), κατέβασε το φύλλο Excel που έχει στην υπογραφή του (πας λίγο πιο κάτω μετά το κλικ, εκεί που λέει "docs.google" κτλ και από το μενού "Αρχείο" πατάς "λήψη" ως Microsoft Excel αρχείο. Και το ξεκοκκαλίζεις. Είτε βάλεις την κατανάλωση του φίλου, είτε απλά βλέποντας στα δεξιά τελικές τιμές παρόχων με την default κατανάλωση.

Κατά τ' άλλα γενικά οι "εναλλακτικοί" πάροχοι ΔΕΝ είναι καλή επιλογή (για διάφορους λόγους - ας πούμε ότι γενικά έχουν την τάση να εξαπατούν, είτε νόμιμα είτε και όχι και τόσο νόμιμα). Ειδικά για τα οικιακά τιμολόγια (και καλύτερα ΔΕΗ, που είναι η λιγότερο "αξαπατιστική"). Στα επαγγελματικά μπορεί και να είναι αλλιώς βέβαια και να "αξίζει" να πάει κάποιος σε εναλλακτικό. Όπως ήδη σου είπαν, Ο Ήρωνας έχει επιδείξει μια "σταθερότητα" από 1/8 που μπήκε σε εφαρμογή το νέο σύστημα (όχι με κατάργηση, αλλά με ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χρέωσης αναπροσαρμογής - συνεπώς προσοχή γιατί αν κάποιος πάει σε πρόγραμμα που προβλέπει "ασύμφορα" πράγματα ΜΕΤΑ το τέλος της αναστολής στις 31/7/23, θα τα βρει μετά μπροστά του. όπως πχ την πρόβλεψη για ποινή πρόωρης αποχώρησης : ΔΕΝ καταργήθηκαν "τα ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ" λοιπόν, αλλά έχει ΑΝΑΣΤΑΛΛΕΙ για την ώρα η ποινή αποχώρησης). Εγώ ΔΕΝ θα τον εμπιστευόμουν, αλλά μπορεί και να συμφέρει αρκετά/να ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ μέσα στους προσεχείς μήνες να συμφέρει, μιας και μιλάμε για επαγγελματικά συμβόλαια, όπου η κατανάλωση είναι συνήθως μεγάλη και οι διαφορές έντονες. Ψαχτείτε μαζί με τον φίλο, ελέγξτε/υπολογίστε και να είναι αυτός "στην τσίτα" ΚΑΘΕ μήνα στις 20 αναφορικά με το τί θα κάνει. Το "πήγα κάπου κι άραξα", ΠΕΘΑΝΕ με το "νέο σύστημα" από 1/8/22,

5 ώρες πριν, bill27 είπε

Οποτε σε παρακαλω οι παρατηρησεις σου αλλου

...σωστά, κάτσε να δω ποιο thread είναι πιο hot, να τις κάνω εκεί που θα τις δει περισσότερος κόσμος, μπας και γίνεις λίγο περισσότερο ρεζίλι για τα μυαλά που κουβαλάς :

5 ώρες πριν, bill27 είπε

ξερω  οτι το εβαλα σε λαθος thread 

εχω ρωτησει στο θεμα του power pass και δεν εχω λαβει απαντηση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! Βλέπω εδω στο πινακάκι ότι για τον Οκτώβριο οι πιο συμφέρουσες είναι:

Protergia (από σταθερά)

ΗΡΩΝ και Watt&Volt (απο κυμαινόμενα)

Σωστά;; Ρωτάω γιατί έφυγα πριν μισό μήνα από Watt & Volt και πήγα σε ΔΕΗ... Ελπίζω να μην εκανα πατάτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Spectrus είπε

Καλησπέρα σας! Βλέπω εδω στο πινακάκι ότι για τον Οκτώβριο οι πιο συμφέρουσες είναι:

Protergia (από σταθερά)

ΗΡΩΝ και Watt&Volt (απο κυμαινόμενα)

Σωστά;; Ρωτάω γιατί έφυγα πριν μισό μήνα από Watt & Volt και πήγα σε ΔΕΗ... Ελπίζω να μην εκανα πατάτα...

απο τη στιγμή που ανα μήνα αλλάζουν οι τιμές δεν υπάρχει σωστή λάθος επιλογή , απλά προσπαθούμε να βρούμε πρόγραμμα απο πάροχο που να είναι μόνιμα ανταγωνιστικό χωρίς σκαμπανεβάσματα και να αποφύγουμε πανάκριβα προγράμματα (και συνδρομές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Spectrus είπε

Καλησπέρα σας! Βλέπω εδω στο πινακάκι ότι για τον Οκτώβριο οι πιο συμφέρουσες είναι:

Protergia (από σταθερά)

ΗΡΩΝ και Watt&Volt (απο κυμαινόμενα)

Σωστά;; Ρωτάω γιατί έφυγα πριν μισό μήνα από Watt & Volt και πήγα σε ΔΕΗ... Ελπίζω να μην εκανα πατάτα...

Μια χαρά έκανες. Η Βατ είναι από αυτές που αργά ή γρήγορα θα στην φέρουν. Άσε που έχει εξαγοραστεί από ΕΛΠΕντισον (ακόμα μεγαλύτερα λαμόγια, οπότε σταδιακά όσοι ήταν στην Βατ θα τους δαγκώσει άσχημα και με τα δικά της δόντια - που είναι και πιο κοφτερά). 

Γνώμη μου, μείνε ΔΕΗ και παρακολούθα τί γίνεται. Ο Ήρωνας θα μπορούσε κι αυτός να ήταν η άλλη επιλογή, αλλά ούτε κι αυτός είναι για να τον πολυβασίζεσαι, και θα ρισκάρεις αν πας για τις κάπως πιο χαμηλές χρεώσεις του (κι αν πεις μετά να φύγεις κι απ' αυτόν, σίγουρα ΚΑΤΙ θα σου φάει, με πιθανότερη την τελευταία "συνέπεια").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, washcloud είπε

κι αν πεις μετά να φύγεις κι απ' αυτόν, σίγουρα ΚΑΤΙ θα σου φάει, με πιθανότερη την τελευταία "συνέπεια"

Την παίρνεις πίσω με αίτημα στο myrae. Το αρνητικό του ΗΡΩΝ είναι η χρέωση 0,262 που θα έρθει στον πρώτο λογαριασμό χωρίς συνέπεια. Ο καλύτερος μήνας για μεταφορά στον ΗΡΩΝ ήταν ο Σεπτέμβριος που χωρίς την συνέπεια ήταν 0,111.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Την παίρνεις πίσω με αίτημα στο myrae. Το αρνητικό του ΗΡΩΝ είναι η χρέωση 0,262 που θα έρθει στον πρώτο λογαριασμό χωρίς συνέπεια. Ο καλύτερος μήνας για μεταφορά στον ΗΡΩΝ ήταν ο Σεπτέμβριος που χωρίς την συνέπεια ήταν 0,111.

....για όλα αυτά λοιπόν που είναι "μπλέξιμο" με το οποίο δεν ασχολείται/δεν ξέρει/δεν θέλει/δεν μπορεί/δεν πρόκειται ν' ασχοληθεί στην πράξη, ο περισσότερος κόσμος, καλύτερα (για 'μένα) μακρυά ΚΑΙ από Ήρωνα (ο οποίος ναι έχει ιστορικό απόδοσης της "τελευταίας συνέπειας αν γκρινιάξεις", αλλά ούτε αυτό είναι κάτι εξασφαλισμένο, καθώς εξαρτάται από την πολιτική του κάθε παρόχου, συνεπώς θεωρητικά "ρευστό" και αυτό : μπορεί να "μαγκέψει" ΚΑΙ αυτός και ν' αρχίσει το γράψιμο όπως κάτι άλλοι....) και ξανά-μανά ΔΕΗ, εκτός κι αν αλλάξει ΚΑΙ σ' αυτήν κάτι δραματικά.

Εδώ κολλάει η παροιμία "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους", σαν πχ του ekrepali 😋 (o oποίος κάνει ενεργοτουρισμό bic)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

απο πάντα σε σχέση με άλλους πάροχους και με διαφορά , λόγω ακριβότερου υπολογισμού ρήτρας αναπροσαρμογής (προ 1/8/22)

ψάχνεις τη λέξη κλειδί "αναδρομική" στο νήμα , έχει αναφερθεί αρκετές φορές

δες το excel , υποθέτω μιας και το κρατάς κρυφό οτι εννοείς

https://www.nrg.gr/el/epixiriseis/revma/nrg-adapt-4business2

😂 έλιωσα  (τα σουπα μουπες των πωλητών στα τηλέφωνα είπαμε μη τα δίνεις σημασία) ,

μέχρι και Σεπ ήταν αρκετά ανταγωνιστική με το weblue (και προ 1/8 εποχές ρήτρας και παλιών σταθερών) , τον Οκτ ακρίβυνε δυστυχώς και έμεινε to generous του Ηρών απο 1/8 με το νέο σύστημα σα συνεχόμενα φθηνό

καλημερα ευχαριστω παρα πολυ ολους για την βοηθεια και την αμεση ανταποκριση.

τι εννοεις οτι το κραταω κρυφο οτι εννοω;

το excell δεν καταφερα να το βρω σε ποια σελιδα θα το βρω;

το προγραμμα generous δεν το καταλαβαινω ( πως σε προστατευει απο τις αυξησεις ; ενω αλλαζει η τιμη καθε 20 του μηνα ;  σιγουρα σου δινει 20% εκπτωση αμα πληρωσεις εμπροθεσμα τον λογαριασμο σου . Επισης βλεπω και στα οικιακα προγραμμα ηρων στο ιδιο προγραμμα οτι εχει αλλη τιμη και γραφει απο κατω * Σε περίπτωση επίτευξης στόχου ενεργειακής εξοικονόμησης.  ; ο στοχος ενεργειακης εξοικονομησης τι ειναι; και πως επιτυχανεται; .

οσο για τις ρυθμιζομενες χρεωσεις δεν ειναι ιδιες σε ολους τους παροχους;

οσο για την ρητρα αναπροσαρμογης της elpedison δεν εχω καταλαβει ποια εταιρεια ειχε την καλυτερη τιμολογηση για την ρητρα αναπροσαρμογης; ( δεν μιλαω συνδυασμος ρητρας αναπροσαρμογης και χαμηλοτερη τιμη κιλοβατωρας αλλα μονο για την ρητρα αναπροσαρμογης .

οσο την αναδρομικη ρητρα αναπροσαρμογης δεν ισχυει στον ηρων  ή την nrg αυτο; ή θα μου ερθει αναδρομικα στην elpedison αμα φυγω; .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

το excell δεν καταφερα να το βρω σε ποια σελιδα θα το βρω;

  

5 ώρες πριν, korakios είπε

δες το excel (1η σελίδα)

είμαστε στη σελίδα 161 του νήματος, πας στη σελίδα ένα δηλαδή (1η σελίδα) , δεν ξέρω πως αλλιώς να στο περιγράψω

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

τι εννοεις οτι το κραταω κρυφο οτι εννοω;

οτι δε λες το όνομα (και συνεχίζεις να μην το λες) του προγράμματος της NRG

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

το προγραμμα generous δεν το καταλαβαινω ( πως σε προστατευει απο τις αυξησεις ; ενω αλλαζει η τιμη καθε 20 του μηνα ; 

όλα τα κυμαινόμενα ανα μήνα αλλάζουν τιμές κι στις 20 του μηνός δημοσιεύονται οι τιμές του επόμενου μήνα

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

Επισης βλεπω και στα οικιακα προγραμμα ηρων στο ιδιο προγραμμα οτι εχει αλλη τιμη και γραφει απο κατω * Σε περίπτωση επίτευξης στόχου ενεργειακής εξοικονόμησης.  ; ο στοχος ενεργειακης εξοικονομησης τι ειναι; και πως επιτυχανεται; .

δεν το έχω ψάξει , είπανε για επιπλέον % έκπτωσης αν σε σχέση με πέρυσι απο το ιστορικό του ΔΕΔΔΗΕ κάψεις % λιγότερο κιλοβατώρες , έχει πολλές πληροφορίες το ίντερνετ σε διάφορα άρθρα

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

οσο για τις ρυθμιζομενες χρεωσεις δεν ειναι ιδιες σε ολους τους παροχους;

ναι

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

οσο για την ρητρα αναπροσαρμογης της elpedison δεν εχω καταλαβει ποια εταιρεια ειχε την καλυτερη τιμολογηση για την ρητρα αναπροσαρμογης; ( δεν μιλαω συνδυασμος ρητρας αναπροσαρμογης και χαμηλοτερη τιμη κιλοβατωρας αλλα μονο για την ρητρα αναπροσαρμογης .

η ελπέδισον ήταν η ακριβότερη με μεγάλη διαφορά απο το μέσο όρο , η we και ΔΕΗ ήταν οι φθηνότερες (για τη ρήτρα αναπροσαρμογής)

19 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

οσο την αναδρομικη ρητρα αναπροσαρμογης δεν ισχυει στον ηρων  ή την nrg αυτο; ή θα μου ερθει αναδρομικα στην elpedison αμα φυγω; .

όχι , κανένας πάροχος , μόνο η ελπέδισον , 99% θα στη φορέσει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2022 στις 11:15 ΜΜ, dasnowy είπε

Και εγώ στην αρχή δεν το είχα καταλάβει ότι μου έστειλαν για 8kva αντί για 25kva. Πάλι καλά που το παρατήρησα γιατί αλλιώς θα είχα τρεξίματα με τον ΔΕΔΔΗΕ. Έχω και ληγμένη ΥΔΕ. 

Καλημερα.

Εστειλα μηνυμα στον υπαλληλο του Ηρων ο οποιος μου ειχε στειλει την αιτηση σχετικα με το λαθος στην συμφ. ισχυ της παροχης . Τον ρωτησα αν πρεπει να μου στειλει καινουρια αιτηση ή μπορει να το διωρθωσει αυτος  και μου απαντησε:  "Η όποια αλλαγή γίνεται συστημικά από εμάς με βάση τον ΔΕΔΔΗΕ."

Ελπιζω να μην εχω προβλημα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους. Έχεις κάποιος όρεξη να μου πει εάν είναι φυσιολογικός ο παρακάτω λογαριασμός; Είναι 335 ευρώ για 658 κιλοβατορες με ΚΟΤ. Έχω τρελαθεί.

εδιτ: Η περίοδος κατανάλωσης είναι 05/05/2022 -01/09/2022

image.png.ea87132382ee4db6e8b3c00d7574a1e3.png

Επεξ/σία από li@m
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...