Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι στην nrg στο πρόγραμμα electricity 4u, καίω πολύ λίγο. Έχω ένα γνωστό που ασχολείται και μου είπε να μπω ηρων σε ένα πρόγραμμα που τρέχει τώρα, που με την έκπτωση θα πληρώνω 0.17 την κιλοβατώρα,, Τι λέτε να κάνω? Κλειστό πακέτο μου είπε για 18 μήνες... 

Επεξ/σία από teo lilio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, teo lilio είπε

Κλειστό πακέτο μου είπε για 18 μήνες... 

δεν παίζει , ανα μήνα θα αλλάζουν οι τιμές βάει νομοθεσίας

8 λεπτά πριν, teo lilio είπε

Έχω ένα γνωστό που ασχολείται

λεφτά θέλει να βγάλει με προμήθεια.....

Για Αύγουστο έτυχε και συμφέρει , κατέβασε το excel της 1ης ανάρτησης

8 λεπτά πριν, teo lilio είπε

είμαι στην nrg στο πρόγραμμα electricity 4u,

τέρμα κάτω έχω και τον νέο τιμοκατάλογο με τα παλιά μη εμπορικά προγράμματα

(για Αύγουστο , άγνωστο το Σεπτέμβριο και ποιες οι επιδοτήσεις )

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, energy52 είπε

Παιδια προσοχη! Οσοι ειστε στον ΗΡΩΝ οπως εγω, σας πανε αυτοματως απο 01/08 στο protect 4 home το οποιο δεν εχει εκπτωση συνεπειας οπως το Generous Home κι αυτη ειναι η διαφορα τους! Μολις μιλησα μαζι τους για να ενημερωθω  και με ηχογραφημενη κληση ζητησα να μεταβω στο Generous!  Και βλεπουμε....

Το GENEROUS έχει πιο ακριβή αρχική τιμή ανά kWh αλλά με την έκπτωση 20% βγαίνει πιο φθηνά αν κατάλαβα σωστά. Επίσης και το πάγιο είναι πολύ φθηνότερο.

Εγώ βλέπω ότι και μέσω της εφαρμογής μπορώ να κάνω αίτηση αλλαγής του προγράμματος. Να το κάνω;

Επεξ/σία από Tony316
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tony316 είπε

Το GENEROUS έχει πιο ακριβή αρχική τιμή αλλά με την έκπτωση 20% βγαίνει πιο φθηνά αν κατάλαβα σωστά.

Εγώ βλέπω ότι και μέσω της εφαρμογής μπορώ να κάνω αίτηση αλλαγής του προγράμματος. Να το κάνω;

πάρτε γραπτώς οτι η έκπτωση είναι fixed και όχι κυμαινόμενη (ικανοί είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tony316 είπε

Το GENEROUS έχει πιο ακριβή αρχική τιμή αλλά με την έκπτωση 20% βγαίνει πιο φθηνά αν κατάλαβα σωστά.

Εγώ βλέπω ότι και μέσω της εφαρμογής μπορώ να κάνω αίτηση αλλαγής του προγράμματος. Να το κάνω;

με ποιά εφαρμογή έχεις την δυνατότητα αίτησης αλλαγής προγράμματος; Η εφαρμογή myHERON δεν νομίζω ότι το προσφέρει αυτό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, cinrtc είπε

@korakios @washcloud και οι λοιποί φίλοι του forum παρακαλώ μπορειτε να με βοηθήσετε? 

...ό,τι σου είπε ο Κοράκιος που παίζει την καλύτερη μπάλα ειδικά αν είναι για γκολ στην ΡΑΕ (...άντε να βγει και κρυφός κυνηγός ο ekrepali, να πάρει πασα στην κενή περιοχή ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟ ΨΑΛΙΔΙ ΝΑ ΤΗΣ ΣΚΙΣΕΙ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΓΚΟΛΓΚΟΛΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ).

Εγώ γενικά είμαι για να κουβαλάω τις πετσέτες, να πηγαίνω νερά, να προπονώ τα τσικό κλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν παίζει , ανα μήνα θα αλλάζουν οι τιμές βάει νομοθεσίας

λεφτά θέλει να βγάλει με προμήθεια.....

Για Αύγουστο έτυχε και συμφέρει , κατέβασε το excel της 1ης ανάρτησης

τέρμα κάτω έχω και τον νέο τιμοκατάλογο με τα παλιά μη εμπορικά προγράμματα

(για Αύγουστο , άγνωστο το Σεπτέμβριο και ποιες οι επιδοτήσεις )

Μου είπε ότι για το κλειστό το πάγιο θα είναι στα 15 ευρώ τον μήνα όμως με κλειδωμένη στα 0.17... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, teo lilio είπε

Μου είπε ότι για το κλειστό το πάγιο θα είναι στα 15 ευρώ τον μήνα όμως με κλειδωμένη στα 0.17... 

οκ, σταθερό , τώρα κατάλαβα ,  αν μπορεί να στο δώσει και νομίζεις οτι συμφέρει πάσο :)

φυσικά διαβάζεις προσεχτικά τους όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tempo είπε

Η εφαρμογή myHERON δεν νομίζω ότι το προσφέρει αυτό....

Εγώ έκανα μέσω της εφαρμογής κανονικά αίτηση και περιμένω τηλέφωνο. Πας στο Shop και σου βγάζει το πρόγραμμα πρώτο πρώτο:

Screenshot_20220803-165243_myHERON.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ, σταθερό , τώρα κατάλαβα

...σίγουρα; ->

50 λεπτά πριν, teo lilio είπε

με την έκπτωση θα πληρώνω....

...ποια έκπτωση σε σταθερό; Μάλλον (ίσως τεσπα) παπατζιλίκι πάει να του πουλήσει "ο γνωστός που ασχολείται"...;

50 λεπτά πριν, teo lilio είπε

 Έχω ένα γνωστό που ασχολείται και μου είπε

...πες του γνωστού να σου δώσει την σύμβαση (σε PDF) να την μελετήσεις, και ανέβασέ την εδώ (μέσα σε σπόιλερ, ε! )

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, washcloud είπε

...σίγουρα; ->

...ποια έκπτωση σε σταθερό; Μάλλον (ίσως τεσπα) παπατζιλίκι πάει να του πουλήσει "ο γνωστός που ασχολείται"...;

...πες του γνωστού να σου δώσει την σύμβαση (σε PDF) να την μελετήσεις, και ανέβασέ την εδώ (μέσα σε σπόιλερ, ε! )

Εγώ είμαι άσχετος γι αυτό μπήκα εδώ μέσα μήπως βγάλω μια άκρη, εσείς που ασχολείστε και τρώτε ώρες αυτή την στιγμή ποια είναι η καλύτερη λύση για οικιακό με χαμηλή κατανάλωση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

πάρτε γραπτώς οτι η έκπτωση είναι fixed και όχι κυμαινόμενη (ικανοί είναι)

Στους ειδικους ορους του προγράμματος το λέει γραπτώς ότι είναι σταθερή. Αρκεί αυτό;

Επεξ/σία από Tony316
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, teo lilio είπε

Εγώ είμαι άσχετος γι αυτό μπήκα εδώ μέσα μήπως βγάλω μια άκρη, εσείς που ασχολείστε και τρώτε ώρες αυτή την στιγμή ποια είναι η καλύτερη λύση για οικιακό με χαμηλή κατανάλωση? 

ανα μήνα θα υπάρχει και άλλη απάντηση , κατέβασε το excel της 1ης ανάρτησης (διάβασέ την)  , βάλε κιλοβατώρες και βλέπεις ο ίδιος

1 λεπτό πριν, Tony316 είπε

Στοτς ειδικους ορους του προγράμματος το λέει γραπτώς ότι είναι σταθερή. Αρκεί αυτό;

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ανα μήνα θα υπάρχει και άλλη απάντηση , κατέβασε το excel της 1ης ανάρτησης (διάβασέ την)  , βάλε κιλοβατώρες και βλέπεις ο ίδιος

ναι

Έγινε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...