Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, 731001 είπε

Στη ζενίθ φαίνονται κατανοητοί οι λογαριασμοί ( χωρίς να είμαι ειδικός) ,όποτε χρειάστηκα την εξυπηρέτηση πελατών πήρα άμεση απάντηση και οι τιμές τους τρεις τελευταίους μήνες είναι σχετικά από τους καλύτερους της αγοράς αν δεις τους μέσους όρους στο excel. Μη σε πάρω στον λαιμό μου αλλά έτσι πιστεύω ότι θα συνεχίσουν μιας και δεν έχουν μεγάλο μερίδιο και λογικά δεν θέλουν να χάσουν πελάτες.

Η αλήθεια είναι ότι το τηλέφωνο το σηκώνουν πάντα σε δευτερόλεπτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, xariskk24 είπε

καθε μηνα τις δηλωνεις μεσα απο την εφαρμογη.. δεσ εναν λογαριασμο ποτε σου λεει καταναλωση πχ απο 1/1 ? τοτε καθε 1 του μηνα βαζε τις μετρισεις σου στην εφαρμογη.

Oi τελευταιοι λογαριασμοι ηταν στις εξης ημερομηνιες:

05/06/2022 - 05/07/202

05/07/2022 - 05/08/2022

08/04/2022 - 06/08/2022 , εκκαθαριστικος.

Αρα ποτε εγω θα πρεπει να δηλωνω?

Ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, insomniagfg είπε

Oi τελευταιοι λογαριασμοι ηταν στις εξης ημερομηνιες:

05/06/2022 - 05/07/202

05/07/2022 - 05/08/2022

08/04/2022 - 06/08/2022 , εκκαθαριστικος.

Αρα ποτε εγω θα πρεπει να δηλωνω?

Ευχαριστω.

 

εσυ δηλωνεις καθε μηνα
θα σου πει η εταιρεια σου ημερομηνιες

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποιος στην we να μου πει σχετικά με την καταχώρηση των ενδείξεων; Μπορώ δηλαδή το Σάββατο 1/10 να καταχώρησω τις ενδείξεις; Στο ίδιο πεδίο φαντάζομαι βάζω Κ χχχχχχ και για το νυχτερινό Μ χχχχχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekparot είπε

Είναι κάποιος στην we να μου πει σχετικά με την καταχώρηση των ενδείξεων; Μπορώ δηλαδή το Σάββατο 1/10 να καταχώρησω τις ενδείξεις; Στο ίδιο πεδίο φαντάζομαι βάζω Κ χχχχχχ και για το νυχτερινό Μ χχχχχ;

o @ekrepali είναι και μη βάλεις και τις 2 ενδείξεις χωρίς πρώτα να έχεις ενημερώσει τη we για καλό και για κακό, μέχρι να φτιάξουν το site και να πέρνει ξεχωριστά τις ενδείξεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

o @ekrepali είναι και μη βάλεις και τις 2 ενδείξεις χωρίς πρώτα να έχεις ενημερώσει τη we για καλό και για κακό, μέχρι να φτιάξουν το site και να πέρνει ξεχωριστά τις ενδείξεις

Ήμουν WE... τώρα είμαι ΗΡΩΝ και δε (ξανα)αρχίσαμε καλά. Με ξύπνησαν μεσημεριάτικα με διαφημιστικό SMS ότι το Generous είναι το φτηνότερο πρόγραμμα για το τελευταίο 3μηνο (ναι ρε ζώα το ξέρω, γι'αυτό γύρισα) κι ότι θα συνεχίσουν να είναι δίπλα μου για να μου προτείνουν τις καλύτερες λύσεις ηλεκτρικής ενέργειας (μα δε θέλω!). Παραβίασαν το GDPR... στη σύμβαση είχα τικάρει το κουτάκι να μη μου στέλνουν διαφηστικά sms. Πήρα τηλ, καταχώρησαν το αίτημα να μη με ξαναενοχλήσουν με sms... έστειλα και mail για καλό και για κακό. Ρε μπελά που βρήκα...

Λοιπόν για τη WE είχε ρωτήσει κάποιος συμφουμήτης και του απάντησαν να γράφει Κ xxxxx M xxxxx.

To κουτάκι αυτό δε περνάει αυτόματα τις μετρήσεις στο σύστημα... είναι κάτι σαν mail επικοινωνίας, το διαβάσουν οι εκπρόσωποι και μετά εκείνοι καταχωρούν τις μετρήσεις στο σύστημα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ήμουν WE... τώρα είμαι ΗΡΩΝ και δε (ξανα)αρχίσαμε καλά.

 

Κι εγω περιμενω να μεταφερθω στον ΗΡΩΝ απο την για λιγες μερες παραμονη μου στην We η οποια αυξανεται οσο περιμενω να ολοκληρωθει η διαδικασια.

Ειχα κανει ηλεκτρονικα την αιτηση στον Ηρων νομιζω την περασμενη Τεταρτη 22/9.

Προχθες Δευτερα 27/9 πηρα τηλεφωνο να ρωτησω αν θα καθυστερησει και την ιδια μερα μου εστειλαν email να απαντησω οτι αποδεχομαι την εκπροσωπηση και να τους στειλω φωτογραφια του μετρητη. Τα εστειλα αμεσα. Μεχρι τωρα ομως δεν υπαρχει καποια εξελιξη.. Να τους παρω ξανα τηλεφωνο λες?

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

Λοιπόν για τη WE είχε ρωτήσει κάποιος συμφουμήτης και του απάντησαν να γράφει Κ xxxxx M xxxxx.

To κουτάκι αυτό δε περνάει αυτόματα τις μετρήσεις στο σύστημα... είναι κάτι σαν mail επικοινωνίας, το διαβάσουν οι εκπρόσωποι και μετά εκείνοι καταχωρούν τις μετρήσεις στο σύστημα.

 

Ναι εγω ημουν που με ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα για τον τροπο καταχωρησης. Ακριβως ετσι πρεπει να μπουν. Στο ιδιο πεδιο βαζεις  Κ xxxxxxx  (ημερησια καταναλωση) M xxxxxxx (νυχτερινη καταναλωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ppetros είπε

Κι εγω περιμενω να μεταφερθω στον ΗΡΩΝ απο την για λιγες μερες παραμονη μου στην We η οποια αυξανεται οσο περιμενω να ολοκληρωθει η διαδικασια.

Ειχα κανει ηλεκτρονικα την αιτηση στον Ηρων νομιζω την περασμενη Τεταρτη 22/9.

Προχθες Δευτερα 27/9 πηρα τηλεφωνο να ρωτησω αν θα καθυστερησει και την ιδια μερα μου εστειλαν email να απαντησω οτι αποδεχομαι την εκπροσωπηση και να τους στειλω φωτογραφια του μετρητη. Τα εστειλα αμεσα. Μεχρι τωρα ομως δεν υπαρχει καποια εξελιξη.. Να τους παρω ξανα τηλεφωνο λες?

Ναι εγω ημουν που με ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα για τον τροπο καταχωρησης. Ακριβως ετσι πρεπει να μπουν. Στο ιδιο πεδιο βαζεις  Κ xxxxxxx  (ημερησια καταναλωση) M xxxxxxx (νυχτερινη καταναλωση).

Εχεις κοιταξει να δεις αν εχει υπαρξει στον Δεδδηε εντολη για την αλλαγη παροχου;;

Τηλεφωνο Δεδδηε 8004004000...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Εχεις κοιταξει να δεις αν εχει υπαρξει στον Δεδδηε εντολη για την αλλαγη παροχου;;

Τηλεφωνο Δεδδηε 8004004000...

Μολις μιλησα.. Οχι δεν υπαρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ppetros είπε

Μολις μιλησα.. Οχι δεν υπαρχει...

Δεν θα βγάλεις άκρη με το κέντρο τους, άνοιξε κατευθείαν my.rae αίτημα να δεις πως θα ανταποκριθούν άμεσα, με επικοινωνία τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ppetros είπε

Μολις μιλησα.. Οχι δεν υπαρχει...

Ο ΗΡΩΝ στέλνει SMS όταν προωθήσει το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ... Άμα πέσεις σε γατονι εκπρόσωπο μπορεί να το κάνει άμεσα, αλλιώς περιμένεις στη σειρά.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geodimis είπε

Δεν θα βγάλεις άκρη με το κέντρο τους, άνοιξε κατευθείαν my.rae αίτημα να δεις πως θα ανταποκριθούν άμεσα, με επικοινωνία τουλάχιστον.

6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αρα δεν υπαρχει τοτε  το αιτημα.. Υπομονη τοτε..

Μιλησα με το τηλ. κεντρο του Ηρωνα και μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικη η καθυστερηση λογο μεγαλου ογκου αιτησεων.

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Ο ΗΡΩΝ στέλνει SMS όταν προωθήσει το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ... Άμα πέσεις σε γατονι εκπρόσωπο μπορεί να το κάνει άμεσα, αλλιώς περιμένεις στη σειρά.

 

Εστειλα ξανα ενα email στον υπαλληλο που εχει αναλαβει την αιτηση μου ελπιζοντας να απαντησει ή τουλαχιστον να το προχωρησει.

Αλλοι φιλοι που μετεβησαν προσφατα στον Ηρωνα ποσες μερες πηρε απο τη μερα της ηλεκτρονικης αιτησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ppetros είπε

Αλλοι φιλοι που μετεβησαν προσφατα στον Ηρωνα ποσες μερες πηρε απο τη μερα της ηλεκτρονικης αιτησης?

23/8 έκανα αίτηση με econtract

28/8 μου έστειλαν το συμβόλαιο με λάθος συμφωνημένη ισχύ

30/8 απάντησα ζητώντας τη διόρθωση 

3/9 μου έστειλαν την καινούρια αίτηση και αποδέχτηκα τους όρους

13/9 έστειλαν το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ

15/9 μου ήρθε τελικός από τη ΔΕΗ και ολοκληρώθηκε η μετάβαση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ήμουν WE... τώρα είμαι ΗΡΩΝ και δε (ξανα)αρχίσαμε καλά. Με ξύπνησαν μεσημεριάτικα με διαφημιστικό SMS ότι το Generous είναι το φτηνότερο πρόγραμμα για το τελευταίο 3μηνο (ναι ρε ζώα το ξέρω, γι'αυτό γύρισα) κι ότι θα συνεχίσουν να είναι δίπλα μου για να μου προτείνουν τις καλύτερες λύσεις ηλεκτρικής ενέργειας (μα δε θέλω!). Παραβίασαν το GDPR... στη σύμβαση είχα τικάρει το κουτάκι να μη μου στέλνουν διαφηστικά sms. Πήρα τηλ, καταχώρησαν το αίτημα να μη με ξαναενοχλήσουν με sms... έστειλα και mail για καλό και για κακό. Ρε μπελά που βρήκα...

Λοιπόν για τη WE είχε ρωτήσει κάποιος συμφουμήτης και του απάντησαν να γράφει Κ xxxxx M xxxxx.

To κουτάκι αυτό δε περνάει αυτόματα τις μετρήσεις στο σύστημα... είναι κάτι σαν mail επικοινωνίας, το διαβάσουν οι εκπρόσωποι και μετά εκείνοι καταχωρούν τις μετρήσεις στο σύστημα.

 

το στειλαν σε ολους μας αυτο :P
μακαρι τα προβληματα μας στον ηρωνα να ειναι ενα viberaki το 2μηνο :P

22 ώρες πριν, korakios είπε

o @ekrepali είναι και μη βάλεις και τις 2 ενδείξεις χωρίς πρώτα να έχεις ενημερώσει τη we για καλό και για κακό, μέχρι να φτιάξουν το site και να πέρνει ξεχωριστά τις ενδείξεις

ωραια μηχανογραφηση :P
παρτε ρε χλιδη :P
ασε που βλεπω απευθειας τη καταχωρηση μου στον ηρωνα
στη προτεργια εκανες καταχωρηση και την εβλεπες σε καμια βδομαδα και ελεγες το περασε; δε το περασε;;;
image.jpeg.3ff0349598eeb271726cab0a24d17c12.jpeg

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...