Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimviii είπε

σημερα επιβεβαιωθηκε τηλεφωνικα το 100ρικο χ 2 της Ελπε για το σπιτι στην Αθηνα και στο σπιτι στο χωριο🤑

τηλεφωνικά δε λέει τίποτα , εκτός αν έχεις γραπτώς το pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, korakios είπε

τηλεφωνικά δε λέει τίποτα , εκτός αν έχεις γραπτώς το pdf

Το έχουν το PDF...

Εσύ κοίτα να πάρεις στη BEFON για να κάνεις τηλεφωνική επιβεβαίωση γιατί θα περιμένεις τζάμπα.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SAnathema είπε

@korakios τελευταία ερώτηση σορρυ για το πρηχτήρι. Αυτό που γράφουν στις συμβάσεις:

αλλαγή Προμηθευτή επιτρέπεται μόνο έπειτα από προηγούμενη έγγραφη
καταγγελία της παρούσης.

τι σημαίνει πρακτικα? Πρέπει να κάνω κάποιο έγγραφο αν θελήσω να φύγω ή είναι τυπικό?

την καταγγελία την αναλαμβάνει ο νέος πάροχος , δεν ασχολείσαι γιατί αν κάτσει στραβή θα μείνεις χωρίς ρεύμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Έχει μπει κάποιος πρόσφατα να δει τα προγράμματα της Ζενίθ; Γιατί βλέπω στα κίτρινα τιμολόγια αναφορά για 60€ δώρο... Υπήρχε καιρό ή τώρα μπήκε;

image.png.fd29f27a19f2472c47e3083e2139697e.png

Ευχαριστούμε για το heads up. Αν είναι σαν τα προηγούμενα, 10 €/μήνα, τότε δεν πολυσυμφέρει τους τουρίστες.

7 λεπτά πριν, dimviii είπε

επελεξα παγια εντολη  για να μην εχω να περιμενω  εγγυησεις επιστροφη για οταν θα ερθει η ωρα να φυγω.

Καλα εκανα?

Στο χωριο δεν εχω αλλαξει  προμηθευτης ρευματος (δεη) για 30 χρονια.

Αληθεια τι υψος εγγυησης να περιμενω επιστροφη?

Καλά έκανες! Πριν από 30 χρόνια έβαζαν πολύ μικρή εγγύηση (αν έβαζαν). Δεν γράφει ο λογαριασμός της ΔΕΗ πόση εγγύηση είναι μέσα; Το λέει στο 2ο φύλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Εσύ κοίτα να πάρεις στη BEFON για να κάνεις τηλεφωνική επιβεβαίωση γιατί θα περιμένεις τζάμπα.

πριν πήγα να τσεκάρω απο το chat αλλά έκλεινε στις 6 και πάλευα με το bot για να μη δώσω στοιχεία και αφού τα έδωσα μετά μου το πέταξε . Το πολύ να μου κάνουν αίτηση και για τα 60€ 😂

αύριο θα τους τρέξω απλά βαριέμαι αυτό το διάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Greg29M said:

Από ποιο τηλ σου έδωσαν την έξτρα προσφορά να παραμείνεις; 

Απο το τμήμα διαχείρισης αποσύνδεσεων (κεντρικά Ήρων όχι κάποια άλλη εταιρεία).

+30 21 6001 9760

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από chat της Zenith μου είπαν ότι το 60ευρω "Θα συμψηφίζεται σε λογαριασμό το ποσο αυτό." Αλλά δεν ήξεραν παραπάνω πληροφορίες, αν ας πούμε θα πηγαίνει όλο στον πρώτο λογαριασμό ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

πριν πήγα να τσεκάρω απο το chat αλλά έκλεινε στις 6 και πάλευα με το bot για να μη δώσω

στοιχεία και αφού τα έδωσα μετά μου το πέταξε . Το πολύ να μου κάνουν αίτηση και για τα 60€ 😂

αύριο θα τους τρέξω απλά βαριέμαι αυτό το διάστημα

Έφτασα το όριο στις καρδούλες ❤️

Μόλις τώρα, Nate είπε

Από chat της Zenith μου είπαν ότι το 60ευρω "Θα συμψηφίζεται σε λογαριασμό το ποσο αυτό." Αλλά δεν ήξεραν παραπάνω πληροφορίες, αν ας πούμε θα πηγαίνει όλο στον πρώτο λογαριασμό ή όχι.

Ούτε ένα έντυπο, κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, doomnx said:

Ευχαριστούμε για το heads up. Αν είναι σαν τα προηγούμενα, 10 €/μήνα, τότε δεν πολυσυμφέρει τους τουρίστες.

Καλά έκανες! Πριν από 30 χρόνια έβαζαν πολύ μικρή εγγύηση (αν έβαζαν). Δεν γράφει ο λογαριασμός της ΔΕΗ πόση εγγύηση είναι μέσα; Το λέει στο 2ο φύλλο.

Κάτσε να ανανεώσουν τους όρους ή να βγάλουν διαφήμιση με το ζεύγος και βλέπουμε. Αλλά μάλλον βρήκαμε τον επόμενο τουριστικό προορισμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Κάτσε να ανανεώσουν τους όρους ή να βγάλουν διαφήμιση με το ζεύγος και βλέπουμε. Αλλά μάλλον βρήκαμε τον επόμενο τουριστικό προορισμό 

το καλοκαίρι πάντως έδιναν 40€ περίπου αν θυμάμαι καλά και ήταν σε δόσεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

 

Ούτε ένα έντυπο, κάτι...

Έκλεισα το chat, οπότε δεν μπορώ να παραθέσω το κείμενο όπως μου το έγραψαν, αλλά νομίζω πως μου είπαν ότι θα γίνει ενημέρωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kkaragki είπε

Ναι, ναι, έχεις δίκιο. Θα κάνω μια προσπάθεια τώρα μέσω τηλ (🤬) (μπας και) και θα ενημερώσω.

Μετά από 20' (🙏) αναμονής, o (ανενημέρωτος) υπάλληλος μου απάντησε ότι σχεδόν αποκλείεται να αφορά υφιστάμενους πελάτες και να καλέσω αύριο 10:00 - 17:00 στο τμήμα πωλήσεων 🤣.

Ρώτησα για τυχόν όρους ή οποιαδήποτε πληροφορία, δεν ήξερε τίποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσθεσα το δώρο της ZeniΘ μόνο στο ετήσιο σύνολο για νέους πελάτες μέχρι νεοτέρας...

ΕΔΙΤ: Το πρόσθεσα και στο μήνα. 10 €/μήνα για 6 μήνες δυστυχώς.

lZxLwXG.jpg

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...