Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, korakios είπε

να πω την αλήθεια δε γνωρίζω για υποχρέωση έκδοσης βεβαίωσης εκπροσώπησης αλλά σίγουρα είναι τεράστιο μείον που δε δίνει

Για να απαντάνε με αυτό το τρόπο, δεν θα είναι υποχρεωτική βάση νομοθεσίας. Πολλά μείον έχει η ζενίθ τελικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχει κάποιος που εχει καταφερει να μιλησει με εξυπηρετηση πελατων της Ζενίθ.  Ειναι τραγικα απαραδεκτοι. Δεν απαντανε σε τπτ ουτε email ουτε τηλ. Μετα απο 30 λεπτα αναμονης βγαίνει εκπροσωπος και κραταει τηλ να σε καλεσουν. Και δεν σε καλουν ποτε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jtkar είπε

Υπάρχει κάποιος που εχει καταφερει να μιλησει με εξυπηρετηση πελατων της Ζενίθ.  Ειναι τραγικα απαραδεκτοι. Δεν απαντανε σε τπτ ουτε email ουτε τηλ. Μετα απο 30 λεπτα αναμονης βγαίνει εκπροσωπος και κραταει τηλ να σε καλεσουν. Και δεν σε καλουν ποτε

 

Μετά από 4 μέρες και 3 ώρες συνολικά αναμονής σήκωσαν το τηλέφωνο! Τραγική εταιρεία.

Κάνε αίτημα σε rae 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

Μετά από 4 μέρες και 3 ώρες συνολικά αναμονής σήκωσαν το τηλέφωνο! Τραγική εταιρεία.

Κάνε αίτημα σε rae 

Μου στελνουν λογ/σμο ρευματος μονο το ποσο και το Rf. Ενω στο αεριο φαινετε ο λογ/σμος σε pdf στο ρευμα τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SAnathema είπε

Τα 100 της ΕΛΠΕ αφορούν έκπτωση στον πρώτο μήνα-λογαριασμο μόνο? Ή πχ αν ο πρώτος λογαριασμός είναι 40 ευρώ, μένουν 60 που αφαιρούνται και για το δεύτερο και τον τρίτο κτλ? Ρωτάω γιατί έχω χαμηλή κατανάλωση τύπου 110-150 κιλοβατώρες το μήνα και αν δεν μένει πιστωτικό δεν έχει νόημα να μπω στην διαδικασία να αλλάξω για ένα μήνα και να ξαναγυρνάω ΔΕΗ μετά.

αφαιρούνται και για το δεύτερο και τον τρίτο

υπόψιν αφορά όλο το λογαριασμό και τις άσχετες χρεώσεις δλδ

τα ίδια και για το 50ρικο του Ήρων που θα πας μετά 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jtkar είπε

Μου στελνουν λογ/σμο ρευματος μονο το ποσο και το Rf. Ενω στο αεριο φαινετε ο λογ/σμος σε pdf στο ρευμα τπτ

Το ίδιο συμβαίνει και με τον δικό μου πρόσφατο λογαριασμό στη ζενίθ. Δεν υπάρχει pdf για να δω την ανάλυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexmpl είπε

Αποδέχτηκα μέσω mail το συμβόλαιο του elpedison smart από 3/1 και μέχρι σήμερα δεν έχουν στείλει άιτημα στον δεδδηε για αλλαγή παρόχου. Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου παν ότι εκρεμμεί τηλεφωνική επιβεβαίωση των στοιχείων. Τα χει κάνει μαντάρα η befon

Άστα πήρα σήμερα στη BEFON και παραπονέθηκα για την καθυστέρηση. Τους είπα ότι δεν υπάρχει αίτημα ούτε στο ΔΕΔΔΗΕ αλλά ούτε στην ΕΛΠΕ βλέπουν να έχει ολοκληρωθεί κάποια αίτηση. 1 βδομάδα μετά!
«Τα περνάμε με βάση την ημερομηνία» λέει.
«Για να δω σε ποιο στάδιο είστε... α δεν σας έχουν καλέσει ακόμα και επιβεβαίωση. Θα δω τι μπορώ να κάνω.» 
Και μετά από 5 λεπτά χτύπησε το τηλέφωνο για την επιβεβαίωση. Της μίας μόνο παροχής. Οι άλλες δυο περιμένουν... 

Γενικά τα είδαν όλα στη BEFON με τις online αιτήσεις. Είχε δίκιο το παιδί που είπε ότι χρειάζεται τηλεφωνική επιβεβαίωση. Δεν ξεμπλέκετε απλά με το email που γράφετε «συναινώ και αποδέχομαι.»

2 ώρες πριν, DAIDALUS0084 είπε

δεν το βρισκω καπου φιλε μ, υπαρχει καποιο λινκ?

Στείλε μου ένα μήνυμα να σου δώσω το τηλ.

2 ώρες πριν, neced2 είπε

Ίσως προσπαθούν να πιάσουν κανα αφελή ώστε να νομίζει ότι θα πάρει και την έκπτωση 10% στον ΕΝΦΙΑ...
 

Το 10% έχει προπαιτούμενο ασφάλεια για σεισμό που είναι +100 ευρώ στα κανονικά ασφάλιστρα...

2 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

@doomnx  ειναι ελευθερη η αναπαραγωγη των εικόνων; επειδη ενας τυπος στο fb τα αναδημοσιευει με το λογοτυπο του και ισχυριζεται οτι του εχεις δωσει την αδεια.

2 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

pantelis kanoulas fb.com/kanoulas.electric

2 ώρες πριν, korakios είπε

γενικά κάτι παίζει και με befon και ελπε, πχ εκτός των άλλων έχω βάλει πάγια εντολή και σε νορμάλ συνθήκες θα έβγαινε έκτακτος πιστωτικός αλλά τίποτα ακόμα , μάλλον πρέπει να ασχοληθώ γιατί δεν το κόβω στο αυτόματο να τσουλήσει

μπορεί και να είναι ο ίδιος (αν ναι θα μας πει o @doomnx να σβήσεις το όνομα )

πάντως όντως έχει λογότυπο 😂

Λοιπόν, θα σας πω τι έγινε εδώ. Η γυναίκα του Παντελή είναι διαδικτυακή φίλη μου και είδε που τα ανέβασα και με ρώτησε αν μπορεί να τα βάλει και στη σελίδα τους για να μην κάνει τα εξελάκια από την αρχή. Και της είπα ελεύθερα, κανένα πρόβλημα.

Αυτό που δεν περίμενα είναι ότι θα έβαζε watermark και θα περιέγραφε τα κίτρινα για πράσινα και έγινε λίγο ψιλορεζίλι σε όσους είχαν επαφή με το thread του Insomnia και της το τόνισαν στα σχόλια. Αλλά κακοπροαίρετη δεν είναι. Της βγαίνει κι αυτηνής ο κ0λος να είναι στήριγμα στον άντρα της, να εξυπηρετεί πελάτες, να ανεβάζει τα γραφικά που φτιάχνει η ίδια και όλα τα νέα προϊόντα στις σελίδες, να προσπαθεί να ενημερώνεται για τα πάντα και ταυτόχρονα να είναι και μάνα.

Δεν με πειράζει να χρησιμοποιείτε το spreadsheet όπως σας βολεύει. Δεν έχω βάλει κάποιο copyright ούτε το χρησιμοποιώ για επαγγελματικό σκοπό. Το δίνω εντελώς «open source» να το βελτιώσετε και να το επανεκδώσετε άμα θέλετε. Ναι, μου έφαγε πάρα πολλές ώρες και θα μου φάει ακόμα περισσότερες, αλλά το κάνω πρωταρχικά για μένα, για να βγάλω άκρη με τα προγράμματα, αλλά και για το community, γιατί ο κόσμος έχει πελαγώσει και μου ζήτησε να το μοιραστώ. Εννοείται ότι προϋπήρχε το ήδη ολοκληρωμένο spreadsheet του @korakios και από αυτό εμπνεύστηκα και το χρησιμοποίησα και για επαλήθευση. Δεν διεκδικώ ούτε δάφνες ούτε διακρίσεις. Και χωρίς το εξελάκι μου μια χαρά θα ήταν το internet.

14 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα, κανονικός χαμούλης με τα χρώματα. Όσοι είμαστε ΗΡΩΝ Guarantee, η τιμή δεν είναι τραγική, έτσι δεν είναι? Είδα το post του μέλους @doomnx , αξίζει η μεταπήδηση σε Ελπεντισον Smart? Αν είναι αυτό το πρόγραμμα για να μεταπηδήσουμε. Η δωροκάρτα φαίνεται να συμφέρει.

Αξίζει και προλαβαίνεις και τα 100 € μέχρι αύριο. Αν θες στείλε μου μήνυμα να σου στείλω το τηλέφωνο.

  • Like 24
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί προτιμούν το ελπε σμαρτ και όχι το ειδικό πράσινο? Δεν είναι καλύτερα να ξέρεις αρχή του μήνα τι θα σκάσει τον επόμενο?

Ή απλά όλοι κοιτάνε την χαμηλότερη κιλοβατώρα του σμαρτ και σχεδιάζουν να κάτσουν 1 μήνα το πολύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SAnathema είπε

Γιατί προτιμούν το ελπε σμαρτ και όχι το ειδικό πράσινο? Δεν είναι καλύτερα να ξέρεις αρχή του μήνα τι θα σκάσει τον επόμενο?

Ή απλά όλοι κοιτάνε την χαμηλότερη κιλοβατώρα του σμαρτ και σχεδιάζουν να κάτσουν 1 μήνα το πολύ?

το smart έδινε 100€ και ρίχνοντας τα χαρτιά βγαίνει κατα ~0,01 φθηνότερο του πράσινου 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

το smart έδινε 100€ και ρίχνοντας τα χαρτιά βγαίνει κατα ~0,01 φθηνότερο του πράσινου 😁

γιατί το πράσινο δεν τα δίνει? Αφού όλα τα προγράμματα της ΕΛΠΕ έχουν τώρα την δωροεπιταγή 60. Ή τα 100 ήταν μονο σμαρτ και bright?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SAnathema είπε

γιατί το πράσινο δεν τα δίνει? Αφού όλα τα προγράμματα της ΕΛΠΕ έχουν τώρα την δωροεπιταγή 60. Ή τα 100 ήταν μονο σμαρτ και bright?

τα 100 ήταν μονο σμαρτ και bright

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα.. Ήλπιζα να ήταν και πράσινο για να γνωρίζω πότε θα γίνω τουρίστας, μιας και τα ex post με αγχώνουν, αλλά μάλλον με μαξ 150 κιλοβατώρες το μήνα με συμφέρει το σταθερό της για ένα 10μηνο.. Κανά 50ρι κερδίζω σύνολο σε σχεση με τη χαμηλοτερη ΔΕΗ γενάρη, αλλά οκ.

Επεξ/σία από SAnathema
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μπει κάποιος πρόσφατα να δει τα προγράμματα της Ζενίθ; Γιατί βλέπω στα κίτρινα τιμολόγια αναφορά για 60€ δώρο... Υπήρχε καιρό ή τώρα μπήκε;

image.png.fd29f27a19f2472c47e3083e2139697e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...