Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

Καλησπέρα σε όλους

Πήρα απάντηση στο αίτημα που είχα κάνει σε rea σχετικά με την άρνηση να μου δώσουν βεβαίωση εκπροσώπησης.

Με λίγα λόγια γμτμτμ😜

"

σε απάντηση της ZeniΘ σε υποβολή αιτήματος μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας myRAE με α/α 19.676, να σας γνωστοποιήσουμε οπως έχετε ήδη ενημερωθεί ότι η ΖενίΘ δεν δύναται να χορηγεί βεβαιώσεις εκπροσώπησης.

Επιπρόσθετα και κατόπιν της αναφοράς σας σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχατε με εκπρόσωπο και έπειτα και από ακρόαση της κλήσης που είχατε,αφού πρώτα γίνεται αναλυτική επεξήγηση για όλα τα προγράμματα ( κυμαινόμενα, σταθερά) αλλά και για τον τρόπο τιμολόγησης (15 του επόμενου μήνα θα τιμολογείστε για τον προηγούμενο μήνα ), σας προτάθηκε να διατηρήσετε το πρόγραμμα με την διακριτική ονομασία Power Home Now.Τέλος και ενώ εσείς εκδηλώνετε ενδιαφέρον για το πρόγραμμα με την διακριτική ονομασία choise, εν τέλει αποφασίζετε να παραμείνετε στο Now.

Βάσει των ως άνω αναφερομένων η ΖeniΘ ενήργησε πλήρως εναρμονισμένα με το νομικό και ρυθμιστικό 
πλαίσιο, εκπληρώνοντας πλήρως κάθε υποχρέωσή της απέναντι στα εμπλεκόμενα μέρη. 

Παραμένουμε στην διάθεσή σας για οποιεσδήποτε διευκρινίσεις και περαιτέρω πληροφορίες χρειαστείτε.

ΖeniΘ - Εταιρεία Προμήθειας Αερίου Θεσσαλονίκης – Θεσσαλίας Α.Ε.
Τομέας Υποστήριξης Εξυπηρέτησης Πελατών
Διεύθυνση Διαχείρισης Λειτουργιών Πελάτη

να πω την αλήθεια δε γνωρίζω για υποχρέωση έκδοσης βεβαίωσης εκπροσώπησης αλλά σίγουρα είναι τεράστιο μείον που δε δίνει

5 λεπτά πριν, thermaikos4 είπε

@doomnx  ειναι ελευθερη η αναπαραγωγη των εικόνων; επειδη ενας τυπος στο fb τα αναδημοσιευει με το λογοτυπο του και ισχυριζεται οτι του εχεις δωσει την αδεια.

δώσε λινκ να κάνουμε κους-κους 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, korakios είπε

να πω την αλήθεια δε γνωρίζω για υποχρέωση έκδοσης βεβαίωσης εκπροσώπησης αλλά σίγουρα είναι τεράστιο μείον που δε δίνει

δώσε λινκ να κάνουμε κους-κους 😁

pantelis kanoulas fb.com/kanoulas.electric

Επεξ/σία από thermaikos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, alexmpl είπε

εμένα ευτυχώς φαίνεται κανονικά απενεργοποιημένη η παροχή μου. Στην προηγούμενη μετάβαση σε ελπε, 9/11 αποδέχτηκα το συμβόλαιο, 10/11 δέχτηκε ο δεδδηε το αίτημα, πάλι μέσω befon και δεν θυμάμαι καν αν πήραν για τηλεφωνική επιβεβαίωση.

γενικά κάτι παίζει και με befon και ελπε, πχ εκτός των άλλων έχω βάλει πάγια εντολή και σε νορμάλ συνθήκες θα έβγαινε έκτακτος πιστωτικός αλλά τίποτα ακόμα , μάλλον πρέπει να ασχοληθώ γιατί δεν το κόβω στο αυτόματο να τσουλήσει

5 λεπτά πριν, thermaikos4 είπε

p

μπορεί και να είναι ο ίδιος (αν ναι θα μας πει o @doomnx να σβήσεις το όνομα )

πάντως όντως έχει λογότυπο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μόλις μου έστειλε η ελπε το pdf αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν αναγράφει κάπου κάτι για 100€ τα οποία υποτίθεται μου τα είχανε κρατήσει από την προηγούμενη χρόνια.

Βοηθήστε με λίγο σας παρακαλώ και πείτε μου σε ποιο κομμάτι του pdf θα πρέπει να αναγράφεται το κατοστάρικο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chocorellos είπε

Καλησπέρα παιδιά μόλις μου έστειλε η ελπε το pdf αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν αναγράφει κάπου κάτι για 100€ τα οποία υποτίθεται μου τα είχανε κρατήσει από την προηγούμενη χρόνια.

Βοηθήστε με λίγο σας παρακαλώ και πείτε μου σε ποιο κομμάτι του pdf θα πρέπει να αναγράφεται το κατοστάρικο?

 

Θα πρέπει να υπάρχει ξεχωριστό pdf από αυτό της σύμβασης με τίτλο "CHRISTMAS PROMO - ΔΩΡΟ 100€ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.pdf"

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BigJim34 είπε

Νέο μπλε από τον ΉΡΩΝΑ

FIX GENIUS HOME το βάφτισαν... αδιάφορο θα το έλεγα 

IMG_20240108_161838.jpg

τζάμπα χώρο στο excel θα πιάνει και εγώ απορώ που το έβγαλε

Μόλις τώρα, messinia3 είπε

Αντε και σε καινούργια κίτρινα 😂😂

φτου-φτου-φτου !

@BigJim34 έχεις κανα λινκ γιατί στο site δεν παίζει ακόμα ? Σκέφτομαι μήπως το δίνουν μόνο με τηλέφωνο ή για υφιστάμενους πελάτες

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. 

Τον 11ο ήμουν στο φυσικό αέριο αττικης, αρχές Δεκέμβρη κάνω αίτηση ζενίθ, μου στελνει σύμβαση και σήμερα μου έρχεται λογαριασμός εκκαθαριστικος με μέτρηση του δεδδηε στις 30/12 από το φυσικό αέριο ακόμα! 

Στις ενδείξεις του σαιτ του δεδδηε φαίνεται ο αριθμός παροχης στη σύμβαση του φυσικού αερίου και όχι ο νεότερος της ζενίθ. 

Παίρνω τηλ φυσικό αέριο μου λέει είστε ακόμη πελάτης μας. 

Τι έχει παίχτει στη περίπτωση μου γνωρίζει κανείς; 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που λέει οτι φεύγεις χωρίς ποινή μετα το 6μηνο, καταλαβαίνετε οτι στο 4μηνο θα σου εχουν ήδη στείλει ειδοποιηση τροποποίησης και αν δεν την προσέξεις, τον 6ο μήνα θα εχεις ηδη μπεί σε προνομιακό πρόγραμμα με 0,38 ευρώ/kwh

24 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Νέο μπλε από τον ΉΡΩΝΑ

FIX GENIUS HOME το βάφτισαν... αδιάφορο θα το έλεγα 

IMG_20240108_161838.jpg

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω ένα θεματακι με τη Volton. Την Πέμπτη έκανα αίτηση για το πατρικό μου στη Volton. Την επόμενη αποφάσισα να τους πάω στην Elpedison. Προχώρησα σε αίτηση και αποδοχή τηλεφωνική στην Elpedison και παράλληλα έστειλα δήλωση υπαναχώρησης στη Volton. Σήμερα ήρθε μήνυμα στο viber από Volton ότι προχωράει η αίτηση κανονικά και παράλληλα τηλέφωνο από ΗΡΩΝ να μου πουν το ποίημα τους. Παίρνω τηλέφωνο στο ΔΕΔΔΗΕ για να επιβεβαιώσω από ποιον έχουν λάβει αίτημα αλλαγής. Μου λένε ότι είναι από Volton. Και είμαι στο τηλέφωνο όλο το μεσημέρι τώρα για να τους ζητήσω τα ρέστα που προχώρησαν την αίτηση ενώ έχω στείλει δήλωση υπαναχώρησης. Για να τελειώνω, αποφάσισα να βάλω στη μέση τη ΡΑΕ. Πώς κάνω κοινοποίηση το αίτημα και στο ΔΕΔΔΗΕ πέραν από τη Volton;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι καπως ανοργανωτη η volton.... παλευω απο την Παρασκευη να παω στο energy free με τον 1ο μηνα δωρεαν και σημερα με παιρνουν να τους πω τα ιδια στοιχεια που τους ειπα την Παρασκευη! Οταν τους ειπα οτι τα εδωσα ολα τοτε, δεν ειχε ιδεα! Τους ειχα στειλει και το email με τα δικαιολογητικα που ζητουσαν και σημερα μου στελνουν τα εγγραφα αιτησης κλπ με τελείως ακυρη διεύθυνση μετρητή ξανα ζητωντας μου τα ιδια δικαιολογητικα!

 

επισης στην συμβαση γραφει το παρακατω το οποιο δεν εχω καταλαβει ακριβως τι σημαινει 

Αιτούμαι η παροχή των υπηρεσιών προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας να άρχεται κατά την διάρκεια της περιόδου υπαναχώρησης και αποδέχομαι ότι θα απωλέσω το δικαίωμά μου
υπαναχώρησης από τη σύμβαση , μόλις η σύμβαση παροχής υπηρεσιών εκτελεστεί πλήρως. [Χ]

 

Τι σημαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stavros_ace είπε

Καλησπέρα. Έχω ένα θεματακι με τη Volton. Την Πέμπτη έκανα αίτηση για το πατρικό μου στη Volton. Την επόμενη αποφάσισα να τους πάω στην Elpedison. Προχώρησα σε αίτηση και αποδοχή τηλεφωνική στην Elpedison και παράλληλα έστειλα δήλωση υπαναχώρησης στη Volton. Σήμερα ήρθε μήνυμα στο viber από Volton ότι προχωράει η αίτηση κανονικά και παράλληλα τηλέφωνο από ΗΡΩΝ να μου πουν το ποίημα τους. Παίρνω τηλέφωνο στο ΔΕΔΔΗΕ για να επιβεβαιώσω από ποιον έχουν λάβει αίτημα αλλαγής. Μου λένε ότι είναι από Volton. Και είμαι στο τηλέφωνο όλο το μεσημέρι τώρα για να τους ζητήσω τα ρέστα που προχώρησαν την αίτηση ενώ έχω στείλει δήλωση υπαναχώρησης. Για να τελειώνω, αποφάσισα να βάλω στη μέση τη ΡΑΕ. Πώς κάνω κοινοποίηση το αίτημα και στο ΔΕΔΔΗΕ πέραν από τη Volton;

Δεν υπήρχε λόγος για τόση βιασυνη. Θα έβγαζαν τουλάχιστον ενα μηνα τζαμπα με τις 500κβ δωρο, και μετα θα πηγαινες στην ελπε για το 100ρικο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 100αρικο θα το έχανα. Δεν υπήρχε χρόνος να αφήσω να ολοκληρωθεί το αίτημα της Volton και να κάνω μετά για το 100αρικο στην Elpedison. Κοινοποίηση πώς γίνεται στο myRae; Τελευταία φορά δεν το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, κανονικός χαμούλης με τα χρώματα. Όσοι είμαστε ΗΡΩΝ Guarantee, η τιμή δεν είναι τραγική, έτσι δεν είναι? Είδα το post του μέλους @doomnx , αξίζει η μεταπήδηση σε Ελπεντισον Smart? Αν είναι αυτό το πρόγραμμα για να μεταπηδήσουμε. Η δωροκάρτα φαίνεται να συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...