Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μπήκα volton ειδικό με ηχητική (γινόταν όντως και σήμερα όπως είπε ο φίλος @doomnx ) , είμαι απο τις 3 του μηνός elpe smart, ελπίζω να μην μου κάνουν μανούρες για το κατοστάρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερααα! SOS!

 

Μολις ελαβα το συμβολαιο για το πρασινο της volton και πριν ακομα στειλω τα δικαιολογητικα θελω να ρωτησω το εξης. Γραφει συγκεκριμενα στη διαρκεια οτι η συμβαση ισχυει για 12 μηνες.

Με τρομαξε λιγο αυτο μηπως δε μπορω να φυγω εν τελει ή εχω καποια εξτρα χρεωση γτ εχω σκοπο να μεινω 1 μηνα μονο.

 

Πλζ πειτε μου αν ισχυει ή αν ολα ετσι γραφουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, paranoid_android said:

Καλημερααα! SOS!

 

Μολις ελαβα το συμβολαιο για το πρασινο της volton και πριν ακομα στειλω τα δικαιολογητικα θελω να ρωτησω το εξης. Γραφει συγκεκριμενα στη διαρκεια οτι η συμβαση ισχυει για 12 μηνες.

Με τρομαξε λιγο αυτο μηπως δε μπορω να φυγω εν τελει ή εχω καποια εξτρα χρεωση γτ εχω σκοπο να μεινω 1 μηνα μονο.

 

Πλζ πειτε μου αν ισχυει ή αν ολα ετσι γραφουν

Ναι έπρεπε να γράφει αορίστου, μήπως αποδέχτηκες τη δωροκάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

18 λεπτά πριν, paranoid_android είπε

Καλημερααα! SOS!

 

Μολις ελαβα το συμβολαιο για το πρασινο της volton και πριν ακομα στειλω τα δικαιολογητικα θελω να ρωτησω το εξης. Γραφει συγκεκριμενα στη διαρκεια οτι η συμβαση ισχυει για 12 μηνες.

Με τρομαξε λιγο αυτο μηπως δε μπορω να φυγω εν τελει ή εχω καποια εξτρα χρεωση γτ εχω σκοπο να μεινω 1 μηνα μονο.

 

Πλζ πειτε μου αν ισχυει ή αν ολα ετσι γραφουν

Τα πράσινα δεν έχουν καμία δέσμευση, φεύγεις οπότε θες. Οι 12 μήνες είναι η διάρκεια του προγράμματος.

Αφού έχεις σκοπό να φύγεις μην πάρεις το δώρο για το public γιατί θα στο ζητήσουν πίσω.

Επεξ/σία από Giannis_Io
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, paranoid_android είπε

Καλημερααα! SOS!

 

Μολις ελαβα το συμβολαιο για το πρασινο της volton και πριν ακομα στειλω τα δικαιολογητικα θελω να ρωτησω το εξης. Γραφει συγκεκριμενα στη διαρκεια οτι η συμβαση ισχυει για 12 μηνες.

Με τρομαξε λιγο αυτο μηπως δε μπορω να φυγω εν τελει ή εχω καποια εξτρα χρεωση γτ εχω σκοπο να μεινω 1 μηνα μονο.

 

Πλζ πειτε μου αν ισχυει ή αν ολα ετσι γραφουν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, gkaram είπε

Η προσφορά βόλτον μέχρι σήμερα είναι; εχουμε εικόνα;

Συνεχίζεται κανονικά επ αόριστον μέχρι νεοτέρας.

Όποιος ξέρει ,μετά το 09  στον αριθμό παροχής πάμε στο 10 ή πάλι στο 01?

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, neofitosgr78 είπε

Η τιμή κιλοβατόρας πως υπολογίζεται ?

Είμαι στο ΖΕΝΙΘ SPECIAL

Σ=Χ* ΜΤΑΗΕ+Ζ

Το οποίο μου βγάζει με τιμή 12/23 

1,1357*132,817+0=150,8403

Δηλαδή η τιμή είναι 0,1508 η κάνω κάτι λάθος ?

https://www.admie.gr/sites/default/files/attached-files/type-file/2024/01/202312-Mesostathmiki_Timi_Agoras_Hlektrikhs_energeias_sto_Diasyndedemeno_Systima_v1.pdf

120,098

edit :

Υπόψιν οτι θα χρεωθείς με τιμές περιόδου του λογαριασμού σου , όχι με Δεκέμβριο (απλά σαν παράδειγμα ήταν)

Επίσης είναι λίγο θολό το πως θα γίνεται η χρέωση πχ 10/1 με 10/2 , κανονικά πρέπει να είναι με τιμές περιόδου και όχι για 20 μέρες με τιμή Ιανουαρίου και 10 μέρες με τιμές Φεβρουαρίου , θα δείξει

Στα ex-post θα είναι λίγο μανούρα η επαλήθευση

4 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Μετά το 09  στον αριθμό παροχής πάμε στο 10 ή πάλι στο 01?

10

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Cmg__ είπε

και

2 ώρες πριν, gx2 είπε

Το άρθρο είναι από 13/12. Το είχε πει όντως ο Σκυλακάκης, αλλά από το να το πει μέχρι να γίνει η απόσταση είναι μεγάλη.

συνέχεια εκεί

https://www.insomnia.gr/forums/topic/743968-καταχώρηση-ενδείξεων-μετρητή-δεδδηε/?do=getNewComment

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mechpanos είπε

Πώς και δεν πήρες το 60άρι σε ΕΛΠΕ; Αν έχεις σχετικά χαμηλή κατανάλωση, συμφέρει!

αν θυμάμαι καλά μου είχαν πει ήταν για νέους πελάτες. την edenred σωστά? αλλιώς έκανα βλακεία. χαχα πφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή τηλεφωνική προσφορά από Elpedison για νεο πελάτη:

60€ δωροκάρτα mastercard

20€ δωροκάρτα Σκλαβενίτη

400€ ασφάλεια σπιτιού 1 έτους για κλειδαρά, υδραυλικό, ηλεκτρολόγο,  τζαμά (5*80€).

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα αποδεχτει τη δωροκαρτα public ουτε το affidea, και το ξεκαθαρισα τοσο στην αρχικη προσφορα οσο κ στην ηχογραφημενη επιβεβαιωση.

(Παρολα αυτα της affidea το γραφουν στο συμβολαιο)

 

Αρα τι κανω? Το προχωραω κανονικα? Γτ απ τη μια ειπατε πρεπει να γραφει "αοριστου" απ την αλλη λετε οτι ετσι ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...