Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, Giorgis4 said:

Όσοι έχετε κάνει σύμβαση με την Volton και τις 500kwh δωρεάν, στη σύμβαση που στείλανε στο mail υπήρχε κάπου αναφορά για αυτές τις 500kwh; Ή μόνο τηλεφωνικά;

Εννοείται πως αναφέρονται στους όρους του προγράμματός που σου στέλνουν στο e-mail σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. Επιβεβαιώνω ότι αν στο στείλουν γραπτώς από elpe για τα 100, δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα πάρεις. Και μιας και σας έχει φτιάξει όλους ο @doomnx με την elpe, ρωτήστε τα στοιχεία του σε πμ να τον αναφέρετε όταν κάνετε σύνδεση να πάρει 20€ δωτοεπιταγή ότι σας σύστησε. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, mechpanos said:

Επιβεβαιώνω ότι αν στο στείλουν γραπτώς από elpe για τα 100, δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα πάρεις.

Σου δίνουν τα 100 και δεν σου δίνουν τα 50+50 που είχες πάρει κι αυτά γραπτώς ένα μήνα πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Giorgis4 said:

Όσοι έχετε κάνει σύμβαση με την Volton και τις 500kwh δωρεάν, στη σύμβαση που στείλανε στο mail υπήρχε κάπου αναφορά για αυτές τις 500kwh; Ή μόνο τηλεφωνικά;

Στη 2η σελίδα των Ειδικών Όρων, στη παράγραφο Δωρεάν Παροχή

https://volton.gr/wp-content/uploads/2023/12/Γ1_ΕΙΔΙΚΟ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ_1Μ-IAN-2024.pdf

https://volton.gr/wp-content/uploads/2024/01/Γ1_VOLTON-ENERGY-FREE_ΚΙΤΡΙΝΟ_1Μ-IAN-2024.pdf

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, razkal είπε

Ακόμα δεν έχει βγει άκρη. 

5 ώρες πριν, marinna είπε

Μέσω ραε στα δίνουν και αυτά 

άντε ρε είχατε τέτοιο θέμα; Αφού στο έχουν στείλει γραπτώς και δεν υπάρχει κάποια παράγραφος στο συμβόλαιο που να μην το επιτρέπει, θα πρέπει να στα δώσουν, και αν όχι με αίτημα στη ράε... ώ ρε μπλέξιμο.. στο τηλέφωνο τι σου λένε;

εγώ που τα πήρα ήδη τα 50+50 economy plus γίνεται να μη μου δώσουν τα 100 smart στον πρώτο λογαριασμό; δεν παίζει.


αυτό που κάνουν είναι να μην βγάζουν λογαριασμό... ακόμα έχει τους  έναντι του economy, ούτε καν τελικό. δεν συζητάω καν για λογαριασμό smart

18 ώρες πριν, korakios είπε

έπρεπε απο το Δεκέμβριο να άλλαζες σε Ήρων μπας και προλάβαινες τα 100 της ελπέ

αν έχεις μεγάλη κατανάλωση που να φτάνει 500kw/μήνα δες και δωρεάν kw της volton , αλλιώς Ήρων για 50€

για την κάρτα

γίνεται volton ακόμα;

Επεξ/σία από Cmg__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Cmg__ said:

άντε ρε είχατε τέτοιο θέμα; Αφού στο έχουν στείλει γραπτώς και δεν υπάρχει κάποια παράγραφος στο συμβόλαιο που να μην το επιτρέπει, θα πρέπει να στα δώσουν, και αν όχι με αίτημα στη ράε... ώ ρε μπλέξιμο.. στο τηλέφωνο τι σου λένε;

εγώ που τα πήρα ήδη τα 50+50 economy plus γίνεται να μη μου δώσουν τα 100 smart στον πρώτο λογαριασμό; δεν παίζει.

 

αυτό που κάνουν είναι να μην βγάζουν λογαριασμό... ακόμα έχει τους  έναντι του economy, ούτε καν τελικό. δεν συζητάω καν για λογαριασμό smart

Στον πρώτο λογαριασμό μου έβαλα τα 50 (τα go4more ακόμα τα περιμένω) και στον δεύτερο τα 100 του smart.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Cmg__ said:

άντε ρε είχατε τέτοιο θέμα; Αφού στο έχουν στείλει γραπτώς και δεν υπάρχει κάποια παράγραφος στο συμβόλαιο που να μην το επιτρέπει, θα πρέπει να στα δώσουν, και αν όχι με αίτημα στη ράε... ώ ρε μπλέξιμο.. στο τηλέφωνο τι σου λένε;

δεν ειναι δικη μου παροχη. στο τηλ του ελεγαν οτι αφου αλλαξε προγραμμα το Δεκεμβριο δεν δικαιουται τα 50+50 του Νοεμβριου.

Ανοιξε αιτημα στη ραε, του απαντησαν παλι βλακειες, σε καποιο σημειο το αιτημα στη ραε φαινοταν παγωμενο.

ξαναεστειλε ραε πριν λιγες μερες, θα μαθω αυριο αν εγινε κατι τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Cmg__ είπε

άντε ρε είχατε τέτοιο θέμα; Αφού στο έχουν στείλει γραπτώς και δεν υπάρχει κάποια παράγραφος στο συμβόλαιο που να μην το επιτρέπει, θα πρέπει να στα δώσουν, και αν όχι με αίτημα στη ράε... ώ ρε μπλέξιμο.. στο τηλέφωνο τι σου λένε;
 

Δε μιλάμε στα τηλέφωνα, μας μαλωνει ο @korakios.Εγώ έστειλα myrae και έβγαλαν δύο έκτακτους λογαριασμούς...βέβαια μου καθυστερούν τον κανονικό (ενώ μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ από 13/12) για να υπολογίσω ποτέ θα αναχωρησω. 

Επεξ/σία από messinia3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Cmg__ είπε

γίνεται volton ακόμα;

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα γίνεται τουλάχιστον και αύριο. Δεν το έχουν κατεβάσει ούτε από site ακόμα.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cmg__ είπε

 

τους παίρνω στη volton και λέει 9 το πρωί με 9 το βράδυ οτι εξυπηρετούνε και μου το κλείνουν. ρε φίλε είναι 19:30.. 

Εργάσιμες ρε φίλε! Από αύριο 😅

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καίω περίπου 300khw το μήνα , να πάω σε 4All ή Ζενίθ?

Γενικά αν έχω καταλάβει καλά είτε πάμε σε μπλε τιμολόγιο και δεν το κουνάμε ή πάμε σε κίτρινο και κάθε μήνα είμαστε on call  για να αλλαζουμε παροχο?

Επεξ/σία από GiorgoSp0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GiorgoSp0 είπε

Καίω περίπου 300khw το μήνα , να πάω σε 4All ή Ηρων?

300 επί τιμή ακατανόμαστης VS 300 επί υποθετική (δεν έχει κλείσει) τιμή Ήρων μείον 50€

7 λεπτά πριν, GiorgoSp0 είπε

Γενικά αν έχω καταλάβει καλά είτε πάμε σε μπλε τιμολόγιο και δεν το κουνάμε ή πάμε σε κίτρινο και κάθε μήνα είμαστε on call  για να αλλαζουμε παροχο?

σωστά (για τα δώρα που παίζουν)

10 λεπτά πριν, xraxra είπε

Και πως το ζητάει καποιος αυτό korakie?

είτε πατάς σε κάποιο σχόλιο του νήματος της ΔΕΗ τις 3 τελίτσες για αναφορά και να δει mod το σχόλιο αναφέροντας αν γίνεται να ξεκλειδώσει ή το σωστό :

https://www.insomnia.gr/contact/

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

300 επί τιμή ακατανόμαστης VS 300 επί υποθετική (δεν έχει κλείσει) τιμή Ήρων μείον 50€

Συγγνώμη έγραψα Ηρων , αλλά εννοούσα τη Ζενίθ μπερδεύτηκα.

Έχω βάλει στο excel τις khw και μου εβγαλε ειτε της ΔΕΗ ή της Ζενιθ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...