Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες αλλαξα το ονομα στη συνδεση και τη μετεφερα απο το ονομα του πατερα μου στο δικο μου στο .Αυτο εγινε μεσω της elpe(Ε9,υπευθυνη δηλωση ,ταυτοτητες κλπ)θα βγει εκκαθαριστικος και ο επομενος στο ονομα μου .Με θεωρει νεο πελατη (μπηκα στο πρασινο ειδικο οπως το λενε) και μου εδωσε τη δωροκαρτα των 60 ,για τα 100ευρω ουτε λογος. Αν φυγω στον επομενο μηνα λετε να εχω θεμα με την αλλαγη ονοματος ή ολα κομπλε; 

Καταγραφή 1.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, tengai34 είπε

Χθες αλλαξα το ονομα στη συνδεση και τη μετεφερα απο το ονομα του πατερα μου στο δικο μου στο .Αυτο εγινε μεσω της elpe(Ε9,υπευθυνη δηλωση ,ταυτοτητες κλπ)θα βγει εκκαθαριστικος και ο επομενος στο ονομα μου .Με θεωρει νεο πελατη (μπηκα στο πρασινο ειδικο οπως το λενε) και μου εδωσε τη δωροκαρτα των 60 ,για τα 100ευρω ουτε λογος. Αν φυγω στον επομενο μηνα λετε να εχω θεμα με την αλλαγη ονοματος ή ολα κομπλε; 

Καταγραφή 1.JPG

Έχεις ενεργή ΥΔΕ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Ποσο πιο πίσω?? Συγκεκριμένα λίγο. Πάντως μερικοί είστε αντί να απαντήσετε ευθέως στο ερώτημα πουλάτε τρέλα. Πίσω. Και πάνω.. πείτε ρε παιδιά συγκεκριμένα.. απαντάτε που απαντάτε... Κάνετε τον κόπο. Δώστε και στον άλλον την σωστή απάντηση...έλεος..

ολοι εδω μεσα ζητανε την ευκολη απαντηση χωρις κοπο.

Καποιοι ανθρωποι εδω μεσα εχουν ασχοληθει πολλες ωρες εχουν φτιαξει πινακες σε εξελ με οδηγιες.

Διαβασε λιγο και θα μαθεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, washcloud είπε

sshot-1.jpg.4d722474dacc8c8c5e332944ebf96b20.jpg

 

 

 

(...ντάξει...δεν παίζει.....μάλλον κάποιοι περνάνε την προτεινόμενη για,,,διαφημιστικό banner ξερωγώ......)

Τα είδα. Ευχαριστώ πολύ. Φεύγω καρφί για ελιν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ALXIOA είπε

Τα είδα. Ευχαριστώ πολύ. Φεύγω καρφί για ελιν..

Περίμενε! Αν έχεις μικρή κατανάλωση σε συμφέρει το Bright της ELPEDISON, προλαβαίνεις τα 100!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Τα είδα. Ευχαριστώ πολύ. Φεύγω καρφί για ελιν..

...υπ' όψιν (όπως είπα και στης ΔΕΗ το νήμα), ότι όλοι οι εναλλακτικοί (από το ιστορικό τους) ΠΙΘΑΝΩΣ θα σου αλλάξουν τιμή (...προς τα πάνω...) μετά το 6μηνο (τους δίνει Ο Νόμος το δικαίωμα - όπως και σε 'σένα το δικαίωμα να φύγεις από το σταθερό χωρίς ποινή, ΑΝ το κάνουν). Η ΔΕΗ (έως τώρα), ΔΕΝ το έχει "χρησιμοποιήσει" (και έχει "τηρήσει το 12μηνο"). Έχε τα και αυτά υπ' όψιν πριν πας οπουδήποτε...

(Η Ελίν πάντως ΓΕΝΙΚΑ είναι ίσως η πιο "ασφαλής" επιλογή, από τους "εναλλακτικούς"...

Spoiler
20 λεπτά πριν, doomnx είπε

Περίμενε! Αν έχεις μικρή κατανάλωση σε συμφέρει το Bright της ELPEDISON, προλαβαίνεις τα 100!

....και να ξεροσταλιάζει κα'να μήνα ξερωγώ να δει αν τελικά θα του το δώσουν ή απλά θα χρεώνεται "με τιμές ΕΛΠΕ" <--"που έχουν δικά τους πετρέλαια και φτηναί τιμαί" 😄 (αλλά αλλάζουν τα πετρέλαια στους πελάτες της...). Μια εταιρία που οι διευθυνταράδες της θα έπρεπε να έχουν dress code όχι κοστούμι-γραββάτα, αλλά πίσσα και πούπουλα, κρίνοντας το τί έχει κάνει στο πρόσφατο παρελθόν....Χμμμ...

Κατά τ' άλλα ναι δεν λέω, τα "100" είναι (...; ) 100, αλλά πρέπει να ξέρει και 5 πράγματα αυτός που πάει να τα διεκδικήσει...Μήπως δεν είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ όμως....; -> η "διεκδίκηση"....

 

54 λεπτά πριν, tengai34 είπε

Αν φυγω στον επομενο μηνα λετε να εχω θεμα με την αλλαγη ονοματος ή ολα κομπλε; 

...λες να σε κάνουν "tengai43"....; :P

(Δεν κατάλαβα, σαν τί "θέμα" να έχεις, με την "αλλαγή ονόματος", όταν πεις να φύγεις....; Είσαι ο νέος χρήστης της παροχής, τέλος αυτό, είσαι στο "πράσινο", και φεύγεις ΟΠΟΤΕ θες, για ΟΠΟΥ θες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, washcloud είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

....και να ξεροσταλιάζει κα'να μήνα ξερωγώ να δει αν τελικά θα του το δώσουν ή απλά θα χρεώνεται "με τιμές ΕΛΠΕ" <--"που έχουν δικά τους πετρέλαια και φτηναί τιμαί" 😄 (αλλά αλλάζουν τα πετρέλαια στους πελάτες της...). Μια εταιρία που οι διευθυνταράδες της θα έπρεπε να έχουν dress code όχι κοστούμι-γραββάτα, αλλά πίσσα και πούπουλα, κρίνοντας το τί έχει κάνει στο πρόσφατο παρελθόν....Χμμμ...

Κατά τ' άλλα ναι δεν λέω, τα "100" είναι (...; ) 100, αλλά πρέπει να ξέρει και 5 πράγματα αυτός που πάει να τα διεκδικήσει...Μήπως δεν είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ όμως....; -> η "διεκδίκηση"....

 

Τα 100 είναι 100. Μπαίνουν στον 1ο λογαριασμό και η kWh θα χρεώνεται 0,169 και το πάγιο θα είναι 3,50. Αυτά για τουλάχιστον 6 μήνες. Πιο για όλους πρόγραμμα δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

...υπ' όψιν (όπως είπα και στης ΔΕΗ το νήμα), ότι όλοι οι εναλλακτικοί (από το ιστορικό τους) ΠΙΘΑΝΩΣ θα σου αλλάξουν τιμή (...προς τα πάνω...) μετά το 6μηνο (τους δίνει Ο Νόμος το δικαίωμα - όπως και σε 'σένα το δικαίωμα να φύγεις από το σταθερό χωρίς ποινή, ΑΝ το κάνουν). Η ΔΕΗ (έως τώρα), ΔΕΝ το έχει "χρησιμοποιήσει" (και έχει "τηρήσει το 12μηνο"). Έχε τα και αυτά υπ' όψιν πριν πας οπουδήποτε...

(Η Ελίν πάντως ΓΕΝΙΚΑ είναι ίσως η πιο "ασφαλής" επιλογή, από τους "εναλλακτικούς"...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

....και να ξεροσταλιάζει κα'να μήνα ξερωγώ να δει αν τελικά θα του το δώσουν ή απλά θα χρεώνεται "με τιμές ΕΛΠΕ" <--"που έχουν δικά τους πετρέλαια και φτηναί τιμαί" 😄 (αλλά αλλάζουν τα πετρέλαια στους πελάτες της...). Μια εταιρία που οι διευθυνταράδες της θα έπρεπε να έχουν dress code όχι κοστούμι-γραββάτα, αλλά πίσσα και πούπουλα, κρίνοντας το τί έχει κάνει στο πρόσφατο παρελθόν....Χμμμ...

Κατά τ' άλλα ναι δεν λέω, τα "100" είναι (...; ) 100, αλλά πρέπει να ξέρει και 5 πράγματα αυτός που πάει να τα διεκδικήσει...Μήπως δεν είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ όμως....; -> η "διεκδίκηση"....

 

...λες να σε κάνουν "tengai43"....; :P

(Δεν κατάλαβα, σαν τί "θέμα" να έχεις, με την "αλλαγή ονόματος", όταν πεις να φύγεις....; Είσαι ο νέος χρήστης της παροχής, τέλος αυτό, είσαι στο "πράσινο", και φεύγεις ΟΠΟΤΕ θες, για ΟΠΟΥ θες...)

Να κάνουν tengai 43 δε με χαλάει ήδη έχω γίνει tengai 54....😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά τι σημαίνει το ex-post κ τι το ex-ante?

Πήρα τηλ σήμερα volton γτ έλεγε ότι σήμερα λήγει η προσφορά αλλά δυστυχώς τον ήπια...αργία κ είναι κλειστά!

Έκανα αίτηση elpedison να πάρω τα 100€ από 6/12/23 κ περιμένω λογαριασμό....

Έχω καταναλώσει ήδη 1100kwh από τη μέρα την αίτησης...βέβαια δε ξέρω πότε με σύνδεσαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, The_Judas είπε

πως εβαλες παγια εντολη στον ηρωνα;

μεσω ebanking ή με εφαρμογη του ηρωνα ; (οπως πχ γινεται σε δεη και ελπε)

Μέσω της εφαρμογής myheron

Επεξ/σία από markosmiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Καλησπέρα!

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά τι σημαίνει το ex-post κ τι το ex-ante?

Πήρα τηλ σήμερα volton γτ έλεγε ότι σήμερα λήγει η προσφορά αλλά δυστυχώς τον ήπια...αργία κ είναι κλειστά!

Έκανα αίτηση elpedison να πάρω τα 100€ από 6/12/23 κ περιμένω λογαριασμό....

Έχω καταναλώσει ήδη 1100kwh από τη μέρα την αίτησης...βέβαια δε ξέρω πότε με σύνδεσαν...

 

Στις 4/1/2024 στις 5:43 ΜΜ, korakios είπε

ex-ante τα Protergia Οικιακό Value Fair ,Protergia Οικιακό Value Simple, 4all είναι μεν κίτρινα αλλά παίρνουν τιμές απο χοντρική προηγούμενης περιόδου (γράφω στα σχόλια είτε τιμολόγηση όπως τα πράσινα , ή ενός μήνα (Μ-1) πριν

ex-post τα υπόλοιπα κίτρινα που παίρνουν τιμές απο χοντρική τρέχουσας περιόδου , είτε μόνο απο ΤΕΑ είτε απο ΜΤΑ

αν είναι με ΜΤΑ γράφω στα σχόλια "εκκαθάριση απο ΑΔΜΗΕ"

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Πιο για όλους πρόγραμμα δεν υπάρχει.

....για όλους που "ξέρουν από βέσπα" (από "ρεύμα" τεσπα). Αφού έχουν ένα σωρό catches ρε συ, όχι θα πάρεις τους μπούφους της BEFON και που θα σου λένε "ναι", αλλά μπορεί η ΕΛΠΕ να το γειώσει, όχι που θα πρέπει να σου στείλουν το πιντιέφ με το δώρο (ΚΑΙ να το αναγράφει), και χίλιες-δυο άλλες γνωστές μαλακιούλες των χουβαρντάδων παρόχων...(μέχρι κι α΄λλο πρόγραμμα μπορεί να του στείλουν, κι αν δεν έχει τριβή με αυτά για να το προσέξει, ίσως και να την φάει κι από πάνω....). Κι όταν ο άλλος είναι νουμπάς, πέρα από το ότι θα φάει νύχια ποδιών (μετά των χεριών) περιμένοντας να γίνει η μετάβαση, θα σιγοψήνεται να περιμένει και λογριασμό για να την κάνει κτλκτλ....(Άσε το κόλλημα που θα φάει αν τυχόν έχει κα'να ΚΟΤ και δει κα'να σχετικό ποστ να του λένε ν' ακυρώσει για αλλαγή παρόχου κτλκτλ....). ΑΥΤΟ εννοούσα "για όλους" (νοτ)....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...