Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Άρα σωστά βλέπω ότι το Guarantee θα μου βγει ακριβότερο; 

που να ξέρω ? δεν έκανα τις πράξεις 😁

3 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Επομένως πρέπει να κάνω άμεσα κίνηση; (Ή σε άλλο πρόγραμμα ή σε άλλη εταιρεία). 

ναι γιατί και volton υποτίθεται μέχρι σήμερα είναι , ελπέ έχει σταματήσει το 100ρικο απο το νέο έτος αλλά έχει αναφερθεί οτι παίζει άτυπα ακόμα (εννοείται δε στηρίζεσαι σε μένα , ούτε στον υπάλληλο/πωλητή , θα πρέπει να σου στείλουν το pdf με τα 100)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα παίδες. Το εξελάκι μου ανοίγει το πρόγραμμα του αερίου κάνω κάτι λάθος;; από ελπέ με συμβολαιο από αρχές δεκέμβρη με το 100αρι προτείνετε να πάω volton. Δεν έχει βγει ακόμα λογαριασμός από ελπέ να περιμένω ή να κάνω αμεσα αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα....

Ποια είναι τα 10 πιο φθηνά τιμολόγια ρεύματος το Γενάρη

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2225719/poia-einai-ta-10-pio-fthhna-timologia-reymatos-to.html

https://invoices.rae.gr/oikiako/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

Αν η έκπτωση συνέπειας εφαρμόζεται στον επόμενο λογαριασμό πώς μπορείς να αλλάξεις πάροχο και να μην χρεωθείς πιο ακριβές τιμές για τον τελευταίο μήνα?

Επεξ/σία από georgeouzou
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, georgeouzou είπε

Καλημέρα,

Αν η έκπτωση συνέπειας εφαρμόζεται στον επόμενο λογαριασμό πώς μπορείς να αλλάξεις πάροχο και να μην χρεωθείς πιο ακριβές τιμές για τον τελευταίο μήνα?

ΟΧΙ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΟΧΙ

Τί όχι? Ρωτάω πώς .. :)

Μου ήρθε πρώτος λογαριασμός με χρεώσεις χωρίς έκπτωση συνέπειας. Οπότε στον δεύτερο θα μου γυρίσει η έκπτωση του πρώτου. Αλλά έτσι δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο χωρίς να φας τις ακριβότερες τιμές του προηγούμενου μήνα, απ' ότι φαίνεται.

Επεξ/σία από georgeouzou
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο email της volton για να στειλω κατι δικαιολογητικα που μου ζητησαν (ταυτοτητα κλπ)?

Χθες μιλαγα με εναν εκπροσωπο τα ελεγε τοσο γρηγορα ακομα και το email του για να του τα στειλω αλλα τελικα το σημειωσα λαθος...

 

Βεβαια χθες με πηραν αργοτερα τηλεφωνο για ηχογραφιση για επιβεβαιωση στοιχειων και αποδοχη των ορων αλλα δεν μου ειπαν κατι να στειλω... κανονικα αυτοι δεν πρεπει να μου στειλουν κατι στο email για να συνεχίσει η διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, jasonas21 said:

Υπαρχει καποιο email της volton για να στειλω κατι δικαιολογητικα που μου ζητησαν (ταυτοτητα κλπ)?

Χθες μιλαγα με εναν εκπροσωπο τα ελεγε τοσο γρηγορα ακομα και το email του για να του τα στειλω αλλα τελικα το σημειωσα λαθος...

 

Βεβαια χθες με πηραν αργοτερα τηλεφωνο για ηχογραφιση για επιβεβαιωση στοιχειων και αποδοχη των ορων αλλα δεν μου ειπαν κατι να στειλω... κανονικα αυτοι δεν πρεπει να μου στειλουν κατι στο email για να συνεχίσει η διαδικασια?

Εγώ έστειλα στο viber στο  6944039935    και δήλωσα αφμ και όνομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, doomnx είπε

ιο συγκεκριμένα, για τους τουρίστες και την παραμονή 1 μηνός, αφαιρείται η έκπτωση συνέπειας από ολόκληρο το μήνα και για την ετήσια παραμονή αφαιρείται η έκπτωση συνέπειας για τους τελευταίους 4 μήνες (ένας εκκαθαριστικός). Κάποιος έξυπνος βέβαια θα περίμενε να εκδοθεί ο εκκαθαριστικός και θα έφευγε μετά περιμένοντας τον τελικό λογαριασμό, αλλά έβαλα το worst case scenario.

Με τους ρυθμούς του Ηρών, αν θες την έκπτωση συνέπειας, θα πρέπει να περιμένεις 1 μήνα να βγει εκκαθαριστικός και μετά, αντε φεύγεις, και περιμένεις κανα μήνα ακόμα να βγει τελικός. Που μπορεί αυτους τους μήνες να έρθουν τα πάνω-κάτω στις τιμές... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, georgeouzou είπε

Τί όχι? Ρωτάω πώς .. :)

Μου ήρθε πρώτος λογαριασμός με χρεώσεις χωρίς έκπτωση συνέπειας. Οπότε στον δεύτερο θα μου γυρίσει η έκπτωση του πρώτου. Αλλά έτσι δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο χωρίς να φας τις ακριβότερες τιμές του προηγούμενου μήνα, απ' ότι φαίνεται.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=60120753

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, jasonas21 said:

Υπαρχει καποιο email της volton για να στειλω κατι δικαιολογητικα που μου ζητησαν (ταυτοτητα κλπ)?

Χθες μιλαγα με εναν εκπροσωπο τα ελεγε τοσο γρηγορα ακομα και το email του για να του τα στειλω αλλα τελικα το σημειωσα λαθος...

 

Βεβαια χθες με πηραν αργοτερα τηλεφωνο για ηχογραφιση για επιβεβαιωση στοιχειων και αποδοχη των ορων αλλα δεν μου ειπαν κατι να στειλω... κανονικα αυτοι δεν πρεπει να μου στειλουν κατι στο email για να συνεχίσει η διαδικασια?

εγω τα εστειλα στο [email protected] 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, markosmiro είπε

Καλημέρα, Χρόνια πολλά!

Γνωρίζει κάποιος εάν στον Ήρων τώρα που μεταβήκαμε στο πράσινο θα πρέπει να ξαναενεργοποιηθει η πάγια εντολή και είναι υποχρεωτική ?

 

 

πως εβαλες παγια εντολη στον ηρωνα;

μεσω ebanking ή με εφαρμογη του ηρωνα ; (οπως πχ γινεται σε δεη και ελπε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Υπαρχει καποιο email της volton για να στειλω κατι δικαιολογητικα που μου ζητησαν (ταυτοτητα κλπ)?

Χθες μιλαγα με εναν εκπροσωπο τα ελεγε τοσο γρηγορα ακομα και το email του για να του τα στειλω αλλα τελικα το σημειωσα λαθος...

 

Βεβαια χθες με πηραν αργοτερα τηλεφωνο για ηχογραφιση για επιβεβαιωση στοιχειων και αποδοχη των ορων αλλα δεν μου ειπαν κατι να στειλω... κανονικα αυτοι δεν πρεπει να μου στειλουν κατι στο email για να συνεχίσει η διαδικασια?

Αν πάρεις στο τηλέφωνο του εκπροσώπου; για να μην μπερδευτεί η φάση με άλλους ενδιάμεσους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, The_Judas είπε

πως εβαλες παγια εντολη στον ηρωνα;

μεσω ebanking ή με εφαρμογη του ηρωνα ; (οπως πχ γινεται σε δεη και ελπε)

https://my.heron.gr/login  απο εδω μπορεις , σου δινει και κατι ποντους για παιχνιδια που κερδιζεις  κουπονια BOX 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...