Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, panosena είπε

Κάντε μια συγχώνευση των δύο εξέλ. Ένα καρτέλ.

Είναι προφανές ότι ήθελες να γράψεις "μια καρτέλα"....

 

....από την άλλη πάλι, όχι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios μπορεις να μου πεις που πηγε το επαγγελματικο protergia mvp reward που και καλα υπεγραψα πριν 2 μηνες? 

WPS Presentation (protergia.gr) Παω με αυτο το λινκ που υπαρχει στο τελος του screenshot?. Το συμβολαιο γραφει 27/11 αλλα στο λινκ αφορα τα προ 1/11 

image.png.d08c7298a2f0fe411162c48bdf899d70.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Σε μένα ο ΔΕΔΔΗΕ είπε ότι δεν έχει στείλει κανένας τίποτα 😂

κακό σημάδι , αν καθυστερούν άνοιξε αίτημα στη ΡΑΕ

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@korakios μπορεις να μου πεις που πηγε το επαγγελματικο protergia mvp reward που και καλα υπεγραψα πριν 2 μηνες? 

WPS Presentation (protergia.gr) Παω με αυτο το λινκ που υπαρχει στο τελος του screenshot?. Το συμβολαιο γραφει 27/11 αλλα στο λινκ αφορα τα προ 1/11 

image.png.d08c7298a2f0fe411162c48bdf899d70.png

ωχ, φύγε άμεσα

https://www.protergia.gr/epixeirhsh/epaggelmatiko-reuma/protergia-epaggelmatiko-1-value-special/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγάζει όλους τους αριθμούς παροχής ότι δεν υπάρχουν τι σημαίνει είπαμε; Ότι θα ενεργοποιηθούμε σύντομα ή ότι πήραμε τον πούλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Όταν βγάζει όλους τους αριθμούς παροχής ότι δεν υπάρχουν τι σημαίνει είπαμε; Ότι θα ενεργοποιηθούμε σύντομα ή ότι πήραμε τον πούλο;

τι εννοείς ? άλλη διαδικασία ο 1ος τρόπος (δεν παίζει ρόλο τι θα βάλεις, μόνο το αποτέλεσμα) , άλλη διαδικασία ο 2ος τρόπος (εκεί έχει σημασία τι θα βάλεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Αρχικα, δεν ειναι υποχρεωμενοι να γραφουν τιμη kwh? 

Μπορεις να μου ξανα πεις πως το υπολογιζω? Ποια ΜΤΑ παιρνω? Τελικη τιμη προ εκπτωσης ή μετα (2 τελευταιες στηλες)? 

Με την προ εκπτωσης βγαζω 0.277 ενω με μετα εκπτωσης 0.209 (χωρις το +0.03) που λεει στο συμβολαιο. Καταλαβα καλα δηλαδη? Μιλαμε για 0.23+ kwh? 💀

Υπαρχει πινακακι για επαγγελματικα? Νομιζω δεν βρισκω πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Πρόλαβες δηλαδή πήρες από ελπε τα 50+50 από το plus,τα 100 από smart,τα 50 από ηρων και τώρα πας volton?σε δύο μήνες?!αυτό θα πει happy traveller

xaxa όχι αυτό λέω στο τέλος, ότι πήρα μόνο τα 50+50. τα άλλα τα περιμένουμε. έχω κάτσει απο 3 μέρες ξερω γω στο καθέ ένα. ο ήρων με παίρνει απεγνωσμένα να γυρίσω πίσω αλλα δεν καταφέραμε να μιλε να ακούσω τι θα μου πρότειναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DAIDALUS0084 είπε

καλησπερα σε ολους αυτη την στιγμη εκτος απο volton και ηρων poy δινουν κατι στον πρωτο λογαριασμο τι αλλο παιζει σε προσφορα ωστε να συμφαιρει να μεταφερω μια παροχη μου?

Παίζει ακόμα το κατοστάρικο σε ΕΛΠΕ αν ενδιαφέρεσαι. Αλλά μέχρι 9/1 το πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Αρχικα, δεν ειναι υποχρεωμενοι να γραφουν τιμη kwh? 

 στο πράσινο που είσαι πλέον ,σου έγραψα πριν λινκ , γράφει τιμές απο 1/1/24

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Μπορεις να μου ξανα πεις πως το υπολογιζω? Ποια ΜΤΑ παιρνω? Τελικη τιμη προ εκπτωσης ή μετα (2 τελευταιες στηλες)? 

καμιά MTA , είναι στις δημοσιευμένες τιμές

https://www.protergia.gr/el/pricesbus/

εκτός αν εννοείς κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

τι εννοείς ? άλλη διαδικασία ο 1ος τρόπος (δεν παίζει ρόλο τι θα βάλεις, μόνο το αποτέλεσμα) , άλλη διαδικασία ο 2ος τρόπος (εκεί έχει σημασία τι θα βάλεις)

Για το 2ο τρόπο, μέχρι το πρωί έβγαζε την τελευταία μέτρηση. Τώρα δε βρίσκει τον αριθμό. Μάλλον μπλόκαρε το σύστημά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Για το 2ο τρόπο, μέχρι το πρωί έβγαζε την τελευταία μέτρηση. Τώρα δε βρίσκει τον αριθμό. Μάλλον μπλόκαρε το σύστημά τους.

άρα ξεκίνησε η διαδικασία , μεθαύριο το πολύ θα έχει αλλάξει , το ίδιο έγινε και στον @ekrepali

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

 στο πράσινο που είσαι πλέον ,σου έγραψα πριν λινκ , γράφει τιμές απο 1/1/24

καμιά MTA , είναι στις δημοσιευμένες τιμές

https://www.protergia.gr/el/pricesbus/

εκτός αν εννοείς κάτι άλλο

Δεν ξερω αν μου κανεις πλακα ή ειμαι τυφλος. Λεει καπου τιμες kwh για τον Ιανουαριο? 

Εν τω μεταξυ τον Νοεμβριο που καναμε το συμβολαιο, στο τηλ μας ειπαν για τιμη καπου 0.16 νομιζω για τον Δεκεμβριο. Και αν θυμαμαι καλα, αυτο εβλεπα και στο site της protergia. Τωρα τι ειναι αυτο στο πινακακι?

image.png.1cb81e46442b45727ba7c0a99f5d968a.png

Πως καταλαβες οτι ειμαστε στο πρασινο? Προσπαθω να τα καταλαβω ολα αυτα, αλλα πραγματικα θα μας κανουν να νομιζουμε οτι ειμαστε χαζοι με ολα αυτα

@doomnx Επειδη προλαβα το ποστ σου. Δηλαδη το τελικο μτα/1000 ειναι το 0.119597 που βλεπω στο δικο σου? Ποιον τυπο παιρνω?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

άρα ξεκίνησε η διαδικασία , μεθαύριο το πολύ θα έχει αλλάξει , το ίδιο έγινε και στον @ekrepali

Και θα κολλήσει γιατί έχει λήξει η ΥΔΕ. 🤦‍♂️

Επεξ/σία από doomnx
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Δεν ξερω αν μου κανεις πλακα ή ειμαι τυφλος. Λεει καπου τιμες kwh για τον Ιανουαριο? 

Εν τω μεταξυ τον Νοεμβριο που καναμε το συμβολαιο, στο τηλ μας ειπαν για τιμη καπου 0.16 νομιζω για τον Δεκεμβριο. Και αν θυμαμαι καλα, αυτο εβλεπα και στο site της protergia. Τωρα τι ειναι αυτο στο πινακακι?

image.png.1cb81e46442b45727ba7c0a99f5d968a.png

τα έχεις μπλέξει

1. το πινακάκι με τιμές που χρεώθηκες μέχρι τώρα σε Γ21 :

696413595_.png.2751d67aeb88bf6a3dc383a63f7de989.png

αν είσαι Γ22 ή Γ23 μου λες , δεν ξέρω που κοιτάς και απο που είναι ο πίνακας που πόσταρες (mpv reward Γ21 είναι αυτό που ανεβασα)

2. το πρόγραμμα που ήσουν , τέλος , πάει, καπούτ , σαν κυμαινόμενο πήγες αυτόματα στο πράσινο , πάτα το λινκ που σου έβαλα , αν το πατήσεις και έχεις απορία πες (αλλά πάτα το πρώτα)

3. αύριο αίτηση για άλλο πάροχο μιας και είναι πανάκριβο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...