Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, korakios είπε

το έχει ακόμα το 100ρικο στο e-contract ????

στα 100ρικα που τάζανε σε υφιστάμενους

Ρε όχι... Το e-contract το έκανα πριν τις 31/12. Με πήραν την Τρίτη 2/1, μου έστειλαν το email μαζί με το promo των 100, να στείλω μετρήσεις και να συναινέσω. Και εκεί έμεινε.

Τώρα για τα 100 σε υφιστάμενους, είναι λίγο shady όντως.

1 λεπτό πριν, Giannis_Io είπε

Αυτά στις 28/12. Προχθές τσεκαρα τον αριθμό παροχής και είδα ότι το τελευταίο ψηφίο έχει αλλάξει, ωστόσο δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο myelpe και επίσης στο mydeddie δεν έχουν περαστεί οι μετρήσεις που έδωσα με φωτογραφία. Υποψιάζομαι ότι έχει κολλήσει η μετακίνηση.

Είσαι σίγουρος ότι έχει αλλάξει ο αριθμός παροχής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως 06 ήταν στον προ-προηγούμενο πάροχο; Στο παρακάτω link με τις ενδείξεις σου το βρίσκει κανονικά;

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ένα λεπτό, όταν λες είχες συναινέσει, εννοείς ότι απάντησες στο email; Δηλαδή σε πήραν 2 φορές τηλέφωνο συνολικά;

Ναι με πήραν στις 27/12 να μου πουν τη διαδικασία και μου έστειλαν το συμβόλαιο στο email. Απάντησα την ίδια μέρα στο mail ότι αποδέχομαι και συναινώ και μετά όπως ανέφερα με πήραν τηλέφωνο για τηλεφωνική επιβεβαίωση στις 3/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Ναι με πήραν στις 27/12 να μου πουν τη διαδικασία και μου έστειλαν το συμβόλαιο στο email. Απάντησα την ίδια μέρα στο mail ότι αποδέχομαι και συναινώ και μετά όπως ανέφερα με πήραν τηλέφωνο για τηλεφωνική επιβεβαίωση στις 3/1

Και είχες ξεκινήσει τη διαδικασία online από το site της ELPEDISON ανεβάζοντας ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω volton ειδικό, 500kwh τζάμπα και πρώτο πάγιο, φεύγουμε λίγο πριν τις φτάσουμε.

Δώρο επισκέψεις και εξετάσεις στην Affidea

Προσοχή ΜΗΝ πάρετε το 50ρικο στα Public αν είναι να φύγετε σε λιγότερο απο 1 χρόνο, επειδή αν φύγετε νωρίτερα στο χρεώνουν στον τελικό λογαριασμό.

 

(Δεν έχω ακόμα τελικό λογαριασμό ούτε έχω πάρει ακόμα heron τα 50 και elpe smart 100. Έχω πάρει όμως τα 50+50 ελπε το παλιό )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doomnx είπε

Και είχες ξεκινήσει τη διαδικασία online από το site της ELPEDISON ανεβάζοντας ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό;

Στη παροχή που αναφέρω ναι. Μάλιστα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είχε χαθεί ο λογαριασμός στο σύστημα και ότι καλύτερα να τα ξανά στείλω όλα. Στη δευτέρη παραδοχή, είχα στείλει στο τσατ και μετά με πήραν τηλέφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Εμένα με πήραν μια φορά τηλέφωνο από befon. Δεν έγινε δεύτερο τηλέφωνο, έστειλα mail αποδέχομαι -συνναινω και αυτό ήταν. 

 

Αυτά στις 28/12. Προχθές τσεκαρα τον αριθμό παροχής και είδα ότι το τελευταίο ψηφίο έχει αλλάξει, ωστόσο δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο myelpe και επίσης στο mydeddie δεν έχουν περαστεί οι μετρήσεις που έδωσα με φωτογραφία. Υποψιάζομαι ότι έχει κολλήσει η μετακίνηση.

έχει ολοκληρωθεί απο τουλάχιστον προχθές , απλά η ελπέ έχει κολλήσει , όχι η μετακίνηση 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, doomnx είπε

Μήπως 06 ήταν στον προ-προηγούμενο πάροχο; Στο παρακάτω link με τις ενδείξεις σου το βρίσκει κανονικά;

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

Το 06 είναι το προηγούμενο, πριν την αίτηση στην ΕΛΠΕ. Και στο λινκ βρίσκει την παροχή με τελευταία ψηφία 07.

IMG_20240105_213509.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Cmg__ είπε

Μπαίνω volton ειδικό, 500kwh τζάμπα και πρώτο πάγιο, φεύγουμε λίγο πριν τις φτάσουμε.

Δώρο επισκέψεις και εξετάσεις στην Affidea

Προσοχή ΜΗΝ πάρετε το 50ρικο στα Public αν είναι να φύγετε σε λιγότερο απο 1 χρόνο, επειδή αν φύγετε νωρίτερα στο χρεώνουν στον τελικό λογαριασμό.

 

(Δεν έχω ακόμα τελικό λογαριασμό ούτε έχω πάρει ακόμα heron τα 50 και elpe smart 100. Έχω πάρει όμως τα 50+50 ελπε το παλιό )

Πρόλαβες δηλαδή πήρες από ελπε τα 50+50 από το plus,τα 100 από smart,τα 50 από ηρων και τώρα πας volton?σε δύο μήνες?!αυτό θα πει happy traveller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Στη παροχή που αναφέρω ναι. Μάλιστα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είχε χαθεί ο λογαριασμός στο σύστημα και ότι καλύτερα να τα ξανά στείλω όλα. Στη δευτέρη παραδοχή, είχα στείλει στο τσατ και μετά με πήραν τηλέφωνο 

Άρα ήταν τηλεφωνικά συμβόλαια.

6 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Το 06 είναι το προηγούμενο, πριν την αίτηση στην ΕΛΠΕ. Και στο λινκ βρίσκει την παροχή με τελευταία ψηφία 07.

IMG_20240105_213509.jpg

Είσαι τυχερός! Εμεία ακόμα...

14 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έστειλες email ότι συναίνεσες έτσι; Αν ναι, δεν θέλει κάτι άλλο. 

Ναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει ολοκληρωθεί απο τουλάχιστον προχθές , απλά η ελπέ έχει κολλήσει , όχι η μετακίνηση 😛

Η ΕΛΠΕ έχει κολλήσει ή μήπως η befon; 

Ένα μισάωρο αφού είχα ολοκληρώσει τη διαδικασία με befon, σκάει τηλέφωνο από ΕΛΠΕ και μου λέει η κυρία είδαμε ότι έχετε εκδηλώσει ενδιαφέρον. Της λέω ναι, αλλά έχω ολοκληρώσει τη διαδικασία και έχω στείλει τα δικαιολογητικά με mail. Απόρησε λίγο και μου λέει σε ποιο mail, της απάντησα στο elpedison@befon και μου λέει εντάξει και το έκλεισε. Σαν να στραβωσε λίγο μου φάνηκε 😁

Επεξ/σία από Giannis_Io
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Η ΕΛΠΕ έχει κολλήσει ή μήπως η befon; 

Ένα μισάωρο αφού είχα ολοκληρώσει τη διαδικασία με befon, σκάει τηλέφωνο από ΕΛΠΕ και μου λέει η κυρία είδαμε ότι έχετε εκδηλώσει ενδιαφέρον. Της λέω ναι, αλλά έχω ολοκληρώσει τη διαδικασία και έχω στείλει τα δικαιολογητικά με mail. Απόρησε λίγο και μου λέει σε ποιο mail, της απάντησα σε ένα που τελειώνει στο elpedison@befon και μου λέει εντάξει και το έκλεισε 

πάρε τηλ το ΔΕΔΔΗΕ και ρώτα ποια εταιρία σε εκπροσωπεί αν το έχεις απορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

πάρε τηλ το ΔΕΔΔΗΕ και ρώτα ποια εταιρία σε εκπροσωπεί αν το έχεις απορία

Σε μένα ο ΔΕΔΔΗΕ είπε ότι δεν έχει στείλει κανένας τίποτα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...