Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία, και κάτι άλλο. Τα πρωην τιμολογια 24 ωρες το 24ωρο νυχτερινο (λογω κοινωνικων κριτηριων) πχ της ΔΕΗ το 24ωρο νυχτερινο
Αν παω στο 4all θα εχω 24 ωρες την τιμη του νυχτερινου; Δλδ 10,57 λεπτα την kWh μερα-νυχτα;

Επεξ/σία από chester20080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περιττό να σας πω πως η BEFON έχει υπερφορτωθεί με τις online αιτήσεις της ELPEDISON. Τρίτη πρωί συναίνεσα και ακόμη δεν έχει φύγει η αίτηση προς ELPEDISON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον παρακάτω λογαριασμό βλέπουμε πως βγαίνουν τα δώρα γενικότερα

Spoiler

KWH.JPG.4af645c0214482bf1c5cccca271cc9a0.JPG

το συγκεκριμένο είχε έκπτωση συνέπειας 0,06 , αλλά και πάλι ....

____________________________________

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Περιττό να σας πω πως η BEFON έχει υπερφορτωθεί με τις online αιτήσεις της ELPEDISON. Τρίτη πρωί συναίνεσα και ακόμη δεν έχει φύγει η αίτηση προς ELPEDISON.

εγώ απο 28 , το θέμα είναι μη ρίξουν άκυρο και ας αργήσει 3-4 μέρες ακόμα

4 λεπτά πριν, chester20080 είπε

Ωραία, και κάτι άλλο. Τα πρωην τιμολογια 24 ωρες το 24ωρο νυχτερινο (λογω κοινωνικων κριτηριων) πχ της ΔΕΗ το 24ωρο νυχτερινο
Αν παω στο 4all θα εχω 24 ωρες την τιμη του νυχτερινου; Δλδ 10,57 λεπτα την kWh μερα-νυχτα;

για ΔΕΗ στο άλλο νήμα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκυρο στο promo των 100 @korakios?

Αν ήθελε κάποιος να ακυρώσει σε αυτό το στάδιο, θα πρέπει να συμπληρώσει δήλωση υπαναχώρησης ή απλά πάει και κλείνει αλλού; 

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Άκυρο στο promo των 100 @korakios?

σε περίπτωση που ρίξουν άκυρο απο τα κεντρικά στη befon

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Αν ήθελε κάποιος να ακυρώσει σε αυτό το στάδιο, συμπλήρωνε δηλωση υπαναχώρησης ή απλά πάει και κλείνει αλλού; 

πρώτα αίτημα ΡΑΕ για τήρηση της νομοθεσίας (30 μέρες η ελάχιστη ισχύς της προσφοράς προμήθειας) μετά υπαναχώρηση (σε απίθανη περίπτωση οτι η ελπέ έστειλε νωρίς αίτημα στο ΔΕΔΔΗΕ) και αίτηση αλλού

η υπαναχώρηση δε χρειάζεται κανονικά , απλά είναι το μπλέξιμο με ΔΕΔΔΗΕ που πάλι μπορεί να γίνει

πχ κάνεις αίτηση στο Χ πάροχο και η ελπέ στέλνει μετά το αίτημα εκπροσώπησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

σε περίπτωση που ρίξουν άκυρο απο τα κεντρικά στη befon

πρώτα αίτημα ΡΑΕ για τήρηση της νομοθεσίας (30 μέρες η ελάχιστη ισχύς της προσφοράς προμήθειας) μετά υπαναχώρηση (σε απίθανη περίπτωση οτι η ελπέ έστειλε νωρίς αίτημα στο ΔΕΔΔΗΕ) και αίτηση αλλού

η υπαναχώρηση δε χρειάζεται κανονικά , απλά είναι το μπλέξιμο με ΔΕΔΔΗΕ που πάλι μπορεί να γίνει

πχ κάνεις αίτηση στο Χ πάροχο και η ελπέ στέλνει μετά το αίτημα εκπροσώπησης

Στην ΕΛΠΕ θέλω να κάνω. Από άλλο συνεργάτη που με παρακαλάει.

Όταν λες άκυρο, ως προς τι;

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Όταν λες άκυρο, ως προς τι;

η befon μπορεί να μοιράζει 100ρικα σε όλους , το θέμα είναι στα κεντρικά (απο εκεί εξαρτάται) της ελπέδισον μπορεί να πουν δε γίνεται

5 λεπτά πριν, doomnx είπε

Στην ΕΛΠΕ θέλω να κάνω. Από άλλο συνεργάτη που με παρακαλάει.

με μπέρδεψες , έκανες αίτηση και σου είπαν απλά για 60€ ενώ θες να κάνεις αίτηση για τα 100 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

με μπέρδεψες , έκανες αίτηση και σου είπαν απλά για 60€ ενώ θες να κάνεις αίτηση για τα 100 ?

Για 100 και στις 2 περιπτώσεις... Αλλά δε βλέπω τη BEFON να κινείται...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Για 100 και στις 2 περιπτώσεις... Αλλά δε βλέπω τη BEFON να κινείται...

ρώτα τον άλλον συνεργάτη καλύτερα , δε γνωρίζω τι παίζει σε τέτοια περίπτωση , μπλέξιμο ακούγεται και πρώτη φορά το ακούω 😛

μη σε πάρω στο λαιμό μου , αλλά εισαι βέβαιος οτι ο άλλος το έχει με το 100ρικο ? Σκάνε και κάποιοι μύτη στο φόρουμ με pm και "προσφορές" , έχε το νου σου , ειδικά αν δεν είναι ενεργά μέλη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο άλλος το έχει με το 100άρικο 1000%, δεν είναι μέλος του forum τον ήξερα προσωπικά και τον έβαλα να τριπλορωτήσει για το 100άρικο. Ο μόνος λόγος που έκλεισα τελικά με τη BEFON είναι γιατί με πήραν την Τρίτη πρωί-πρωί πριν μάθω τα νέα από τον άλλον και δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία.

Τέλος πάντων δεν βαριέσαι, θα περιμένουμε. Έχει ξαναφάει η BEFON άκυρο δλδ; Από τη στιγμή που είναι η προσφορά αναρτημένη στο site και πατάς e-contract, γιατί να φας το άκυρο επειδή καθυστερεί;

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, doomnx είπε

Περιττό να σας πω πως η BEFON έχει υπερφορτωθεί με τις online αιτήσεις της ELPEDISON. Τρίτη πρωί συναίνεσα και ακόμη δεν έχει φύγει η αίτηση προς ELPEDISON.

 

41 λεπτά πριν, korakios είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

KWH.JPG.4af645c0214482bf1c5cccca271cc9a0.JPG

 

εγώ απο 28 , το θέμα είναι μη ρίξουν άκυρο και ας αργήσει 3-4 μέρες ακόμα

Εμένα στη μία παροχή που είχα συναινέσει στις 27/12 με πήραν στις 3/1 για ηχητική επιβεβαίωση και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι η παροχή εκπροσωπείται από 3/1.

Σε δεύτερη παροχή που είχα συναινέσει στις 29/12 με πήραν σήμερα για τηλεφωνικη επιβεβαίωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση έκανα προσθήκη πάγιας πληρωμής μέσω site στην elpedison και το μόνο που ζήτησε ήταν ο αριθμός κάρτας έτσι γίνεται; γιατί μου έκανε εντύπωση που δεν ζήτησε η λήξης και cvv. Η διαδικασία έγινε από κινητό εάν παίζει κάποιο ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 7tasos7 είπε

Μια ερώτηση έκανα προσθήκη πάγιας πληρωμής μέσω site στην elpedison και το μόνο που ζήτησε ήταν ο αριθμός κάρτας έτσι γίνεται; γιατί μου έκανε εντύπωση που δεν ζήτησε η λήξης και cvv. Η διαδικασία έγινε από κινητό εάν παίζει κάποιο ρόλο. 

έχει ξανααφερθεί , υπήρχε και ξεχωριστό νήμα αλλά δε βάζω λινκ γιατί κατάντησε σαν υπονήμα για ερωτήσεις με ελπέδισον

παραμένει μυστήριο και αναρωτιέμαι πόσο νόμιμο είναι ( ο καθένας μπορεί να βάλει ότι αριθμό κάρτας του έρθει στο κεφάλι)

20 λεπτά πριν, doomnx είπε

Από τη στιγμή που είναι η προσφορά αναρτημένη στο site και πατάς e-contract, γιατί να φας το άκυρο επειδή καθυστερεί;

το έχει ακόμα το 100ρικο στο e-contract ????

22 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έχει ξαναφάει η BEFON άκυρο δλδ;

στα 100ρικα που τάζανε σε υφιστάμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

 

Εμένα στη μία παροχή που είχα συναινέσει στις 27/12 με πήραν στις 3/1 για ηχητική επιβεβαίωση και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι η παροχή εκπροσωπείται από 3/1.

Σε δεύτερη παροχή που είχα συναινέσει στις 29/12 με πήραν σήμερα για τηλεφωνικη επιβεβαίωση

Ένα λεπτό, όταν λες είχες συναινέσει, εννοείς ότι απάντησες στο email; Δηλαδή σε πήραν 2 φορές τηλέφωνο συνολικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με πήραν μια φορά τηλέφωνο από befon. Δεν έγινε δεύτερο τηλέφωνο, έστειλα mail αποδέχομαι -συνναινω και αυτό ήταν. 

 

Αυτά στις 28/12. Προχθές τσεκαρα τον αριθμό παροχής και είδα ότι το τελευταίο ψηφίο έχει αλλάξει, ωστόσο δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο myelpe και επίσης στο mydeddie δεν έχουν περαστεί οι μετρήσεις που έδωσα με φωτογραφία. Υποψιάζομαι ότι έχει κολλήσει η μετακίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...