Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξυ μιλησα χθες με volton για το ειδικο πρασινο, με πηραν σχεδον αμεσως τηλ για την κλασικη ηχογραφημενη κληση οτι συμφωνω κλπ

 

Και εκκρεμει να στεικω τα 3 δικαιολογητικα που ζητησαν, σε εμαιλ που θα μου ερχοταν το συμβολαιο. Αλλα ακομα δεν εχουν στειλει τπτ. Δε θα πρεπε να το κανουν αμεσα? Πότε σας το στειλαν εσας? Κ λετε αν καθυστερησουν να το στειλουν να με.βγαλουν εκτος απ τις 500khw? Γτ αυριο ειναι 6/1.

(Αν κ θα ειναι απολυτως παρολογο, γτ σε αυτο συμφωνησα, απλως λεω, γτ εχουν καθυστερησει *πολύ*)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Specs είπε

Εγγυηση μηδεν ακομη κ χωρις παγια πληρωμη καθως ο τελευταιος λογαριασμος απο τον προηγουμενο παροχο,ειναι πιστωτικος κ ληγει τελη Ιανουαριου.

Τι σημαίνει αυτό;

Όταν ο τελικός λογαριασμός του παλιού παρόχου είναι πιστωτικός δεν πρέπει να κρατάει εγγύηση ο νέος πάροχος;

Και σε εμένα γιατί η Elpedison έβαλε εγγύηση 50€ όταν από τη ΔΕΗ (από την οποία έφυγα Νοε 2023) βγήκε πιστωτικός -31€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Προσπαθω 2 μέρες να επικοινωνήσω με τη ζενιθ χωρίς αποτέλεσμα. Τι call me back, τι σταθερά, τπτ.

αν λες για αίτηση , έχει και e-contract

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, doomnx είπε

Το θέμα του Chester είναι να μπορεί να βλέπει με μια ματιά πόσο μπορεί ο πάροχος να αυξήσει την τιμή τον επόμενο μήνα. Ποιο είναι το μαξιλαράκι ξεζουμίσματος.

Αρχικά ένα μεγάλο μπράβο και ένα ευχαριστώ που μοιράζεσαι τη δουλειά σου.

2 σχόλια έχω σχετικά με το excel:

1. Δεν μπορώ να το κάνω favorite στο google drive μου, και να το βρίσκω από εκεί εύκολα

2. Θα ήταν πιο ολοκληρωμένο αν είχες και μια επιλογή για τα ΚΟΤ, ώστε όποιος επιλέξει κάποιο να αφαιρεί την έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους,

Καλή Χρονιά και εξαιρετική δουλειά από ολους !!

Αλλαγή από ηρων σε elpedison 28/12 ακόμα δεν έχει αλλάξει ψηφίο στον δεδδηε,

Να αρχίσω τα τηλέφωνα ή είναι πολύ νωρίς ?

Το μονο θετικο οτι εχω λάβει καμιά δεκαριά τηλέφωνα από ηρων οπότε κάτι έχει κινηθεί αλλά πως έχει κινηθεί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crypkratos είπε

Το μονο θετικο οτι εχω λάβει καμιά δεκαριά τηλέφωνα από ηρων οπότε κάτι έχει κινηθεί αλλά πως έχει κινηθεί :)

άρα αύριο θα αλλάξει ο αριθμός παροχής :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2024 at 21:20, fotiscom said:

Καλησπέρα. Καλή χρονιά με υγεία και πολλά χαμόγελα.
 Απ' ό,τι φαίνεται, στην Ήρων έχουν προσλάβει και "Μηχανικό" Διακύμανσης!😂

1758283004_.jpg.fe609a59c204654e734c23d5b5c97db7.jpg

Στην Elpedison έχουν πράκτορες 🕵️‍♂️

3.jpg.f3d81bcc82f4c245d3031dd4920261ce.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chester20080 είπε

ναι ακριβως αυτο! Ισως το πιο καθαρο να ειναι να κρατησεις την γραμμη εκπτωσης και να την κανεις ειτε συνεπειας ειτε λοιπων εκπτωσεων και να κοκκινιζεις το κελι χειροκινητα μονο αν προκειται για συνεπειας

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να κάνω χειροκίνητα μορφοποιήσεις. Θέλω απλά να βάζω την ΒΤΠ και όλο το εξελ να γίνεται μόνο του.

 

3 ώρες πριν, Titarasaudi είπε

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Απλά προσπαθώ να καταλάβω (με υποθετικό ΤΕΑ 100 και κάτι €/Mwh) αν το quarantinee μου "βγει" στο τέλος του μήνα ακριβότερο ή φθηνότερο απ' τα πράσινα που ξέρουμε τελικές τιμές και κυμαίνονται πάνω κάτω 0.14-0.15€ ανα κιλοβατώρα! 

Για ΤΕΑ 105 πάντως μπορείς να δεις τα αποτελέσματα στα καλύτερα κιτρινα ήδη στο φύλλο με τα κυμαινόμενα ex-post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crypkratos είπε

Το θέμα είναι οτι τα τηλέφωνα τα άρχισαν απο 29/12 και έχω μείνει με την χαρά. :).

πάρε ένα τηλ αρχικά στο ΔΕΔΔΗΕ αν δεις αν πήραν την αίτηση απο την ελπέ , μάλλον θα ισχυριστούν οτι εκκρεμεί αίτημα επιτόπιας

υποθέτω τσέκαρες τον αριθμό παροχής και με τους 2 τρόπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μια μέρα θα φτιαχτεί μια εταιρεία στην οποία θα γίνεσαι συνδρομητής και δεν θα χρειάζεται να επιλέγεις εταιρεία ρεύματος. Αυτή η εταιρεία αυτόματα θα σε μεταφέρει στην εταιρεία ρεύματος που σε συμφέρει".

Πατέρας Παΐσιος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...