Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Noldorim είπε

Οκ αύριο θα πάω από το κατάστημα του Ήρωνα που είναι κοντά στην γειτονιά μου να το διευκρινίσω αυτό που λες και θα ενημερώσω το φόρουμ όπως με πούνε.

δε χρειάζεται , ποτέ δε δίνουμε σημασία το τι λένε οι υπάλληλοι , μόνο γραπτές απαντήσεις επιβεβαιώνουμε

edit γραπτές μέσω email της εταιρίας , όχι εξωτερικών πολιτών και αποφεύγουμε chat

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έτοιμο και το excel-άκι , φλώρικος μήνας μικρές οι διαφορές , στα highlight

- Η we πλέον βγαίνει ακριβή (καλά τη βγάλατε ζαχαρίτσα 😛 μέχρι τώρα)

- Ηρών συνεχίζει με το φθηνότερο πρόγραμμα

- Elpe και Volton μετά απο σύσταση της ΡΑΕ έκοψαν τις αναδρομικές εκπτώσεις και έχουν κανονικές τιμές και εδώ να πω οτι η Volton που είχε σχεδόν 1€ την κιλοβατώρα θα δώσει 0,11 λεπτά έκπτωση 😂🤣 μιας και τόσα της περίσσεψαν

- Voltera δυστυχώς συνεχίζει πανάκριβη

- Ελιν και Προτέργια αλλάζουν ολα τα προγράμματα με νέα απο 10/22

- Άσχημα τα πράγματα για Γ21 (Γ22 χειρότερα) , με όριο 2000kw/μηνα

 

Έτσι όπως έχει γίνει η φάση αξίζει να αλλάξει κάποιος πρόγραμμα όταν απο φθηνό γίνει πανάκριβο συγκριτικά με άλλα και να πάει σε πρόγραμμα παραδοσιακά φθηνό

  • Like 4
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Noldorim είπε

Ήδη και στην Ελλάδα έχει εγκατεστημένους κάποιους λίγους ψηφιακούς μετρητές και ο υπάλληλος του δεδδηε δεν περνάει για καταγραφή αυτοψίας. Όλα γίνονται εξ' αποστάσεως.

Spoiler

...δεν γίνονται ακόμα. Όχι στις οικιακές παροχές έστω. Γενικά πρώτα θα αντικατασταθούν όλοι οι παλιοί μετρητές και μετά θα ενεργοποιηθεί το σύστημα της τηλεμέτρησης. Δηλαδή ν' αλλαξουμε δεκαετία και βλέπουμε...

 

56 λεπτά πριν, korakios είπε

Έτοιμο και το excel-άκι

...καν΄το χοτ-λίνκιν' ρε τεμπελόσκυλο...😄

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα.

Ευχαριστούμε για το το excel-άκι.

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εξόφληση των λογαριασμών των εναλλακτικών παρόχων έχετε χρησιμοποιήσει τη μέθοδο πάγιας εντολής εξόφλησης μέσω χρεωστικής κάρτας; Υπάρχει κάποια χρέωση γι΄αυτόν τον τρόπο πληρωμής;

Γνωρίζω ότι στην πάγια εντολή εξόφλησης μέσω τραπεζικού λογαριασμού υπάρχει επιβάρυνση. Στην πάγια εντολή εξόφλησης μέσω κάρτας υπάρχει οποιαδήποτε χρέωση;

Ρωτώ για όλους τους παρόχους γενικά και για τον Ήρωνα ειδικότερα, αν έχει εμπειρία κάποιος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θα ηθελα βοηθεια.. πληρωνω εκαθαριστικο στις 20-09-22 μετα αλαζω παροχο και μου ρχετε αυτος ο τελικος για 20 μερες. μου φενονται παρα πολλα ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ? 

 

elp.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

Έτοιμο και το excel-άκι , φλώρικος μήνας μικρές οι διαφορές , στα highlight

- Η we πλέον βγαίνει ακριβή (καλά τη βγάλατε ζαχαρίτσα 😛 μέχρι τώρα)

- Ηρών συνεχίζει με το φθηνότερο πρόγραμμα

- Elpe και Volton μετά απο σύσταση της ΡΑΕ έκοψαν τις αναδρομικές εκπτώσεις και έχουν κανονικές τιμές και εδώ να πω οτι η Volton που είχε σχεδόν 1€ την κιλοβατώρα θα δώσει 0,11 λεπτά έκπτωση 😂🤣 μιας και τόσα της περίσσεψαν

- Voltera δυστυχώς συνεχίζει πανάκριβη

- Ελιν και Προτέργια αλλάζουν ολα τα προγράμματα με νέα απο 10/22

- Άσχημα τα πράγματα για Γ21 (Γ22 χειρότερα) , με όριο 2000kw/μηνα

 

Έτσι όπως έχει γίνει η φάση αξίζει να αλλάξει κάποιος πρόγραμμα όταν απο φθηνό γίνει πανάκριβο συγκριτικά με άλλα και να πάει σε πρόγραμμα παραδοσιακά φθηνό

Καλημερα. Συνεπώς για αυτο το μηνα μενω VOLTON?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Μου ηρθε ο τελικος λογαριασμος της Elpedison με χρεωση αναπροσαρμογης αναδρομικη για 4 ολοκληρους μηνες κοντα στα 330 ευρω μονο η ρητρα.

Πως μπορω να κινηθω απο εδω και περα?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

Ελιν και Προτέργια αλλάζουν ολα τα προγράμματα με νέα απο 10/22

Δηλαδή όσοι είμαστε στο ON οικιακό θα μας βάλουν σε κάποιο από τα καινούργια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ifatouros είπε

Δηλαδή όσοι είμαστε στο ON οικιακό θα μας βάλουν σε κάποιο από τα καινούργια;

Και εγώ αυτή την απορία έχω. Προς το παρόν και για Οκτώβριο εξακολουθούν να αναγράφονται τα παλιά προγράμματα. Ούτε ήρθε καμιά ενημέρωση από την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Και εγώ αυτή την απορία έχω. Προς το παρόν και για Οκτώβριο εξακολουθούν να αναγράφονται τα παλιά προγράμματα. Ούτε ήρθε καμιά ενημέρωση από την εταιρία.

Δεν αλλάζουν τα παλιά προγράμματα της ΕΛΙΝ (τους μίλησα μόλις). Απλά πλέον έχουν νέα εμπορικά διαθέσιμα. Τα παλιά ισχύουν κανονικά  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Κι εγώ στη VOLTON είμαι, με αντλία θερμότητας. Αν δεν κάνω λάθος η πιο καλή επιλογή είναι ΗΡΩΝ με την έκπτωση 20%. Ούτε εγώ είμαι σίγουρος για το τι πρέπει να κάνω...

Επεξ/σία από nikos_z_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά είχε δίκιο ο κορακιος για το loyalty Αυγούστου... Πάω να κρυφτώ😋 Για την αναδρομική αναπροσαρμογη τα έχουμε πει σε προηγούμενες σελίδες, κάντε αναζήτηση διάφορες λέξεις κλειδιά πχ elpedison, αναδρομική, ετεροχρονισμένα, ετεροχρονισμένη, καθυστέρηση, αδμηε, απατεώνες 😅

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει ποια ήταν η τιμή της κιλοβατορας στο προγραμμα "κοστοστρεφες" της βολτερα τον Σεπτεμβριο ή τον Αυγουστο για να συγκρινω με τις αρχικες που εδωσε η βολτερα. Ειμαι νεος στο προγραμμα και δεν ελαβα ακομα καποιο λογαριασμο για να συγκρινω. Να σας υπενθυμισω οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει να κανει με την τιμη της κιλοβατορας που δινει η βολτερα αλλα με την τιμη της χονδρικης ΤΕΑ + καποιες χρεωσεις και υποσχοταν φθηνοτερη κιλοβατορα απ ολες τις αλλες εταιριες και ηταν διαθεσιμο μεχρι 31/8...ειχα κανει σχετικη αναρτηση. IMG_20220822_234037.jpg.12e4d5482396101ed1c9010480070687.jpgIMG_20220822_233942.jpg.dff0bb3b6146b940f922ca065453f691.jpg IMG_20220822_234037.jpg.12e4d5482396101ed1c9010480070687.jpgIMG_20220822_233942.jpg.dff0bb3b6146b940f922ca065453f691.jpg

Επεξ/σία από paul2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, paul2 said:

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει ποια ήταν η τιμή της κιλοβατορας στο προγραμμα "κοστοστρεφες" της βολτερα τον Σεπτεμβριο ή τον Αυγουστο για να συγκρινω με τις αρχικες που εδωσε η βολτερα. Ειμαι νεος στο προγραμμα και δεν ελαβα ακομα καποιο λογαριασμο για να συγκρινω. Να σας υπενθυμισω οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει να κανει με την τιμη της κιλοβατορας που δινει η βολτερα αλλα με την τιμη της χονδρικης ΤΕΑ + καποιες χρεωσεις και υποσχοταν φθηνοτερη κιλοβατορα απ ολες τις αλλες εταιριες και ηταν διαθεσιμο μεχρι 31/8...ειχα κανει σχετικη αναρτηση. IMG_20220822_234037.jpg.12e4d5482396101ed1c9010480070687.jpgIMG_20220822_233942.jpg.dff0bb3b6146b940f922ca065453f691.jpg

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει ποια ήταν η τιμή της κιλοβατορας στο προγραμμα "κοστοστρεφες" της βολτερα τον Σεπτεμβριο ή τον Αυγουστο για να συγκρινω με τις αρχικες που εδωσε η βολτερα. Ειμαι νεος στο προγραμμα και δεν ελαβα ακομα καποιο λογαριασμο για να συγκρινω. Να σας υπενθυμισω οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει να κανει με την τιμη της κιλοβατορας που δινει η βολτερα αλλα με την τιμη της χονδρικης ΤΕΑ + καποιες χρεωσεις και υποσχοταν φθηνοτερη κιλοβατορα απ ολες τις αλλες εταιριες και ηταν διαθεσιμο μεχρι 31/8...ειχα κανει σχετικη αναρτηση. IMG_20220822_234037.jpg.12e4d5482396101ed1c9010480070687.jpgIMG_20220822_233942.jpg.dff0bb3b6146b940f922ca065453f691.jpg

Κοιτάς την τιμή Οκτωβρίου που έχει ανακοινωθεί από την στιγμή που δεν είναι σταθερό τιμολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...