Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Merenda7 είπε

Θα στείλω και rae (όχι ότι θα γίνει κάτι, έτσι για το γμτ)

Θα πάω ελιν σταθερό 

δε νομίζω να έχουν θέμα με παλιότερο λογαριασμό

πάντως η Ελίν δεν έχει online καταχώρηση ενδείξεων , email νομίζω με φωτό μετρητή

1 λεπτό πριν, Merenda7 είπε

Δεν έχω προηγούμενο λογαριασμό στο όνομα μου. 28 Νοεμβρίου γύρισε στο όνομα μου η παροχή 

τώρα το διάβασα , αν νοικιάζεις στείλε τους το συμβόλαιο ή αν είναι δικό σου Ε1 που να βεβαιώνει σχέση με το ακίνητο

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Merenda7 είπε

Δεν έχω προηγούμενο λογαριασμό στο όνομα μου. 28 Νοεμβρίου γύρισε στο όνομα μου η παροχή 

Προχωρά με αυτή τη λογική στο νέο πάροχο, δώσε πχ το Ε9 ή το μισθωτηριο και πες τους οτι ενεργοποιήθηκες στον τάδε πάροχο αλλά ακόμη δεν έχεις λάβει λογαριασμό. Οι πιο πολλοί πάροχοι το δέχονται αν πχ υπάρχει μισθωτηριο εντός 2μηνου, αφού βλέπουν στο σύστημα δεδδηε από ποτέ εκπροσωπείται στον υφιστάμενο παροχο. Στην τελική κι αν δεν το δεχτούν αν ενεργοποιήθηκες 28/11 τότε το πολύ σε 10 ημέρες από σήμερα θα δεις στο my zenith ότι λογαριασμό, οπότε θα φύγεις προσκομίζοντας εκείνον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεσα σε μια εβδομαδα εγινε η αλλαγη απο Ηρων σε ελπε για 2 παροχες για το σμαρτ (κιτρινο νομιζω ειμαι) και προλαβα τα 100..γρηγοροι θα ελεγα (η ολη φαση μεσω viber) κι η εφαρμογη δειχνει καλη! Να δουμε και  τους πρωτους λογαριασμους αν θα τηρησουν τα δωρα αλλα και τις χρεωσεις..

 

Επεξ/σία από energy52
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντως η Ελίν δεν έχει online καταχώρηση ενδείξεων , email νομίζω με φωτό μετρητή

ισχυει μου το ειπαν πριν λιγο στο τηλ μιας και κοιταζω και εγω το σταθερο τους. Ειπαν μεσα στους επομενους μηνες θα το φτιαξουν αλλα μπορει να ειναι καραμελα που την λενε χρονια. Κορακιε παμε αφοβα ετσι για σταθερο? Δεν παιζει κατι περιεργο.?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

ισχυει μου το ειπαν πριν λιγο στο τηλ μιας και κοιταζω και εγω το σταθερο τους. Ειπαν μεσα στους επομενους μηνες θα το φτιαξουν αλλα μπορει να ειναι καραμελα που την λενε χρονια.

χρόνια αλλά ίσως το κάνουν , θυμάμαι παλιά , για 4 χρόνια έπαιρνα τηλ στη ζενίθ κάθε μήνα

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Κορακιε παμε αφοβα ετσι για σταθερο? Δεν παιζει κατι περιεργο.?

σαν τι να παίζει ? αν είσαι για σταθερό , έχει καλή τιμή και η εταιρία σε γενικές γραμμές είναι κομπλέ (έχω το αέριο εκεί)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Ήμουν ΗΡΩΝ και τώρα ΕΛΠΕ. Αν θέλω να ξαναγυρίσω ΗΡΩΝ για να πάρω τα 50€ δώρο εγγραφής τί πρέπει να κάνω εφόσον εδώ και ένα μήνα που έχω φύγει από αυτούς φαίνομαι ακόμη ενεργός στο MYΗΡΩΝ 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

σαν τι να παίζει ? αν είσαι για σταθερό , έχει καλή τιμή και η εταιρία σε γενικές γραμμές είναι κομπλέ (έχω το αέριο εκεί)

Ναι για σταθερο, Αν εχουν περιεργη μηχανογραφιση ή κακη εξυπηρετηση ή εχεις ακουσει για τιποτα διπλοχρεωσεις οπως γινοταν στους αλλους "καταλαθος" κτλπ...

Μου ειπαν ας πουμε πριν λιγο απο την elpedison (που ειμαι τωρα) οτι επειδη δεν ειναι παραγωγος μπορει να σπασει το σταθερο συμβολαιο οποτε θελει και να μου αλλαξει την τιμη αν ανεβουν οι τιμες και κατι τετοια και γελαγα αλλα ταυτοχρονα μου μπηκαν ψυλλοι στα αυτια.

Συνεχιζω προς τα εκει λοιπον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, korakios said:

θα πρότεινα να μην αφήνεις πιστωτικά

απο εκεί και μετά φυσικά κινείσαι όπως νομίζεις

Εκτός του να τα χάσεις και μην σου τα αποδώσουν - υπολογίσουν αν επιστρέψεις... Για ποιο λόγο να μη μένουν πιστωτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Καμία ιδέα;

κάνε αίτηση απλά

Μόλις τώρα, corollag5 είπε

Εκτός του να τα χάσεις και μην σου τα αποδώσουν - υπολογίσουν αν επιστρέψεις... Για ποιο λόγο να μη μένουν πιστωτικά;

για γενικότερο καλό , να συνεχιστούν τα δώρα και όχι να μας κάνουν καταθέσεις

αλλά ξαναλέω ο καθένας κινείται όπως καταλαβαίνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω να έχουν θέμα με παλιότερο λογαριασμό

πάντως η Ελίν δεν έχει online καταχώρηση ενδείξεων , email νομίζω με φωτό μετρητή

τώρα το διάβασα , αν νοικιάζεις στείλε τους το συμβόλαιο ή αν είναι δικό σου Ε1 που να βεβαιώνει σχέση με το ακίνητο

Ναι το γνωρίζω ότι δεν έχουν online καταχώρηση. Ήμουν και παλαιότερα σε ελιν. Δεν κάνω καταχώρηση εγώ γιατί παίρνω διμηνιαίο λογαριασμό επειδή είμαι Κοτ β

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

η εταιρία έχει μια χαρά κέρδος , όσο για το πρόγραμμα κομπλέ είναι αν κρατηθούν οι τιμές

θα έκανα ένα VS με τα δώρα που παίζουν πριν πήγαινα

Απο που βλέπω τι κέρδος εχει;; Λεει χονδρική συν περιθώριο κέρδους μηδέν , απο που βγαζει έξτρα κέρδος η εταιρια;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ναι για σταθερο, Αν εχουν περιεργη μηχανογραφιση ή κακη εξυπηρετηση ή εχεις ακουσει για τιποτα διπλοχρεωσεις οπως γινοταν στους αλλους "καταλαθος" κτλπ...

Μου ειπαν ας πουμε πριν λιγο απο την elpedison (που ειμαι τωρα) οτι επειδη δεν ειναι παραγωγος μπορει να σπασει το σταθερο συμβολαιο οποτε θελει και να μου αλλαξει την τιμη αν ανεβουν οι τιμες και κατι τετοια και γελαγα αλλα ταυτοχρονα μου μπηκαν ψυλλοι στα αυτια.

Συνεχιζω προς τα εκει λοιπον. 

η μηχανογράφηση είχε θέμα 3-4 μήνες το καλοκαίρι όταν άλλαξαν κάποιες ρυθμιζομενες

για το σπάσιμο πιστεύω οτι αν δεν ξεφύγει αρκετά η τιμή δε θα το σπάσει (είχε βάλει χέρι η ΡΑΕ σαν παράνομος τρόπος αύξησης πελατολογίου , μιας και μάζευαν οι πάροχοι κόσμο και το σπάγανε στο 6μηνο )

το τι θα γίνει, άγνωστο

για τα καμμένα εγκεφαλικά κύτταρα μετά την ατάκα της ελπέ , τους ζητάς δώρο αποχώρησης

3 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

Ναι το γνωρίζω ότι δεν έχουν online καταχώρηση. Ήμουν και παλαιότερα σε ελιν. Δεν κάνω καταχώρηση εγώ γιατί παίρνω διμηνιαίο λογαριασμό επειδή είμαι Κοτ β

με Ήρων δεν έπαιξες το 100ρικο (50+50) ? καταλαβαίνω θες σταθερό για την ησυχία σου , απλά τα δώρα ήταν καλά το τελευταίο διάστημα , εντύπωση μου κάνει

4 λεπτά πριν, depeche1976 είπε

Απο που βλέπω τι κέρδος εχει;; Λεει χονδρική συν περιθώριο κέρδους μηδέν , απο που βγαζει έξτρα κέρδος η εταιρια;; 

η "χοντρική" που λέει έχει και κέρδος μέσα . Αν ήταν να κοστίζει στους παραγωγούς 1,13κάτι * ΜΤΑ θα πληρώναμε επι 3

μην πιστεύεις ότι λένε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

κάνε αίτηση απλά

Δηλαδή μπορώ μέσα από το shop της εφαρμογής να κάνω αλλαγή προγράμματος και να πάρω πάλι τα 50€ εγγραφής; Επίσης δεν υπάρχει το πρασινο πρόγραμμα στα διαθέσιμα στο myΗΡΩΝ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αυτό που σου είπαν, για να συνεχίσεις να αντέχεις να ακούς τέτοιες π@π@τζες θα χρειαστεί βοήθεια 100ρικου και βάλε 😀😀

Δεν έχει σχέση αν κάποιος πάροχος είναι παραγωγός η όχι στο να είναι συνεπής στο συμβόλαιο ή να σου δώσει καλύτερη τιμή. Ακόμα και η elpe που είναι και παραγωγός, τα στελέχη της θυγατρικής Elpedison θα κάτσουν να παρουσιάσουν ζημιές στα ελληνικά πετρέλαια και θα ζητήσουν ισοστάθμιση ζημιάς; :) θα απολυθούν άμεσα αν τι κάνουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Επίσης δεν υπάρχει το πρασινο πρόγραμμα στα διαθέσιμα στο myΗΡΩΝ. 

Αφού σε αυτό είσαι πως να φαίνεται η δεν είσαι σε αυτό ?

 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...