Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Από 27/11 αίτηση Ελπε σμαρτ, σήμερα άλλαξε ο αριθμός παροχής.

άρα έγινε η αλλαγή

2 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Πάω να εγγραφώ στο myElpedison και δεν ολοκληρώνει, πρέπει λέει να έρθει sms ότι έγινε η αλλαγή.

είναι ολοκληρωμένη, απλά το σύστημα της ελπέ δεν το βλέπει ακόμα , περιμένεις λίγες μέρες και ξαναδοκιμάζεις (άσχετα αν δε σου έρθει sms) , αν καθυστερούν πάρε τηλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, epir21 είπε

Όσοι κάνατε αίτηση Volton μετά την ηχογραφημένη επικοινωνία (που έχει την μορφή υπογραφής) μετά από πόση ώρα σας ήρθε το email με το συμβόλαιο;

Έχω gmail το οποιο τραβάει κάτι περίεργα και τραγικά ζόρια και κάποιες φορές τα μέιλ τα κατηγοριοποιεί σαν Spam και δεν τα φέρνει καν στο spam folder με αποτέλεσμα να μην τα παίρνω ποτέ, και δεν ξερω εαν εχει συμβεί αυτό ή δεν το έχουν στείλει ακόμα.

Εγώ το έλαβα μια μέρα μετά.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, akisdg είπε

Εγώ το έλαβα μια μέρα μετά.... 

Σε ευχαριστώ, οπότε υπάρχει πιθανότητα να μην φταίει (ακόμα) το gmail μου. Θα τους καλέσω αύριο εάν δεν λάβω μέχρι τότε κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαμηλή κατανάλωση 250kwh το μήνα συμφέρει καλύτερα Volton με τις δωρεάν 500kwh ή Ήρων με το 50€?

Το αναφέρω γιατί λογικά Volton πληρώνεις τα υπόλοιπα εκτός του ρεύματος ενώ Ήρων το 50€ πάει σε ολόκληρο τον λογαριασμό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που κάποιος μείνει volton για 1 μήνα μόνο η έκπτωση συνέπειας θα εφαρμοστεί στον τελικό λογαριασμό? Ή η χρεώση για τις >500KWh θα είναι 0,1690 (χωρίς δλδ έκπτωση συνέπειας)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Inler said:

Για χαμηλή κατανάλωση 250kwh το μήνα συμφέρει καλύτερα Volton με τις δωρεάν 500kwh ή Ήρων με το 50€?

Το αναφέρω γιατί λογικά Volton πληρώνεις τα υπόλοιπα εκτός του ρεύματος ενώ Ήρων το 50€ πάει σε ολόκληρο τον λογαριασμό? 

Εγω επέλεξα Ηρων για τον λόγο που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Σε περίπτωση που κάποιος μείνει volton για 1 μήνα μόνο η έκπτωση συνέπειας θα εφαρμοστεί στον τελικό λογαριασμό? Ή η χρεώση για τις >500KWh θα είναι 0,1690 (χωρίς δλδ έκπτωση συνέπειας)?

η έκπτωση συνέπειας θα εφαρμοστεί στον τελικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιτηση για ΕΛΠΕ smart στις 27/12 (προερχόμενος από ΗΡΩΝ με το 50άρι) σήμερα έιδα άλλαξε το τελευταιο ψηφίο στην παροχή. Πήγα να κάνω λογαριασμό όντας εντελώς νέος πελάτης και δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η εγγραφή μου. Με επικοινωνία στο τσατ μου ανέφεραν πως το πρόβλημα ειναι συστημικό. Θα προσπαθήσω ξανά αύριο. Είχε κανείς παρόμοιο θέμα με την εγγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, circadian είπε

αν βγει pdf (ίσως χρειαστεί να αλλάξεις το έτος σε 2023) πες αν σου χρέωσαν εγγύηση

Στη μία παροχή που είχα πάγια εντολή από παλαιότερα που ήμουνα και πάλι  πελάτης βγήκε χωρίς χρέωση εγγύησης.

Στην άλλη παροχή που πήγε πρόσφατα βγήκε με 25ευρω εγγύηση η οποία όμως δεν θα χρεωθεί εφόσον ενεργοποιηθεί η πάγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zestikios είπε

Αιτηση για ΕΛΠΕ smart στις 27/12 (προερχόμενος από ΗΡΩΝ με το 50άρι) σήμερα έιδα άλλαξε το τελευταιο ψηφίο στην παροχή. Πήγα να κάνω λογαριασμό όντας εντελώς νέος πελάτης και δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η εγγραφή μου. Με επικοινωνία στο τσατ μου ανέφεραν πως το πρόβλημα ειναι συστημικό. Θα προσπαθήσω ξανά αύριο. Είχε κανείς παρόμοιο θέμα με την εγγραφή;

ίδια σελίδα και προηγούμενη/ες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Η επόμενη δυνατότητα είναι από 21/01-31/01. Οπότε πάμε για δίμηνο; Πάει το 100ρικο από νωρίς με την κιλοβατώρα του smart τον Ιανουάριο. Με βλέπω για volton από τώρα 😀

Σε άλλη παροχή που έχω μου ήρθε τώρα έναντι(αυτό δεν το περίμενα )χωρίς να μου ζητήσει να βάλω μέτρηση εγώ για 8 μέρες.  Και εδω έχει το -100 και επιπλέον έχει και το αναλογική έκπτωση απο τα 5Χ20 που μου δώσανε για 5 μήνες.

@korakios

 

 

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...