Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, supermarioarv said:

εγω εχθές που μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους και τους είπα να μου δώσουν το 60αρι για να μείνω αρνήθηκαν λέγοντας οτι αφορά μόνο νέους συνδρομητές....

Οπότε σήμερα πρωί volton αίτηση και άντε γεια....

Εγω στο τσατ μιλησα και ουτε μενα την εδωσαν την επιταγη οποτε της ειπα ευγενικα αντιο!

Αρα volton το πιο λογικο να υποθεσω? Ας παρω το backpack τουρισμου 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, zacharias99 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Οπότε κάνω και εγώ ενέργειες για volton energy free και βλέπουμε :)

 

Χωρίς την επιταγή public, να το επισημάνεις. Γιατί μετά αν φύγεις πρέπει να επιστρέψεις 50ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zakinet είπε

Μολις εκανα το econtract με δεη 4 all και η συμβαση που μου εστειλαν εχει τις χρεωσεις που σας επισυναπτω. Τι φαση δεν ισχυει αυτο που λενε στο site?

 

 

IMG_1123.jpeg

σε λάθος νήμα πόσταρες

1 ώρα πριν, armenistis1980 είπε

Εάν το πιστοποιητικό ΔΕΗ έχει λήξει είναι δυνατή η εναλλαγή παροχών και προγραμμάτων? Ρωτάω γιατί είναι στη ΔΕΗ (4all) αλλά λέω να τσιμπήσω κάποια προσφορά που βλέπω εδώ Ηρων ή volton ή elpedison αλλά έχει λήξει το πιστοποιητικό ΔΕΗ της οικείας αν και η οικεία είναι του 2006.

και εσύ , για ΥΔΕ υπάρχει άλλο (καρφιτσωμένη ανάρτηση)

1 ώρα πριν, xakou είπε

Βγάζει error το excel του @korakios

σωστά βγάζει error μιας και νομίζατε οτι οι τιμές είναι αυτές που φαίνονταν άσχετα που είχα λεζάντα πάνω οτι δεν ισχύουν και εξαρτάται απο το τι τιμές χοντρικής βάζετε

ή κοιτάτε τις δημοσιευμένες για Ιανουάριο ή το κατεβάζετε για να παίξετε με τιμές χοντρικής

54 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

στη συζήτηση που είχα με την υπάλληλο για τις 500 δωρεάν kwh μου είπε οτι αν δεν καταναλωθούν στον πρώτο μήνα πάνε οι υπόλοιπες στον επόμενο...

βέβαια οταν της είπα οτι στους όρους δεν αναγράφει τίποτα τέτοιο και τους διαβάσαμε μαζί μου είπε οτι τους έχουν ενημερώσει η εταιρεία να το αναφέρουν ....

(απλά το αναφέρω προς ενημέρωση και δεν ξέρω αν ισχύει πραγματικά κάτι τέτοιο)

φυσικά και δε στηρίζεσαι στο τι λέει ο υπάλληλος , αν καλή ώρα μπει στους όρους ,ευπρόσδεκτο :)

1 ώρα πριν, zacharias99 είπε

Τώρα με βάζει αυτόματα στο πρασινο ειδικό τιμολόγιο. Η ερώτησή μου είναι, με την τάση τς αγοράς αν αξίζει να πάω στο κυμαινόμενό της SMART ή να περιμένω για έναν μήνα στο ειδικό τιμολόγιό της.

εξαρτάται απο τη χοντρική του Ιανουαρίου , άρα παίζεις με τιμές χοντρικής στο/στα excel

μπορείς φυσικά να κάνεις τουρισμό

1 ώρα πριν, zacharias99 είπε

Είμαι elpedison τους τελευταίους 4 μήνες και πολύ ευχαριστημένος (πήρα χάρη σε εσάς πολλά δωράκια και σας ευχαριστώ)

δεν πήρες όμως τα 100 (ίσως και όχι τα 50+50?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο volton ειδικό γιατί στη διάρκεια γράφει οτι είναι 12 μηνες? Δεν είναι χωρίς χρονική δέσμευση?

4.3 Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanos678 είπε

Στο volton ειδικό γιατί στη διάρκεια γράφει οτι είναι 12 μηνες? Δεν είναι χωρίς χρονική δέσμευση?

4.3 Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες.

καρφιτσωμένη ανάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω 2 ερωτήματα, ας απαντήσει οποιος γνωρίζει:

1) Είμαι elpe με το δώρο 100Ε από 20/12. Εάν φύγω πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού θα μου πιστωθούν/επιστραφούν τα υπόλοιπα χρήματα (100Ε - κατανάλωση) στην κάρτα που έχω δηλώσει?

2) Τελικά στη προσφορά της volton με τις 500kwH δώρο, εάν δεν καταναλωθούν τον πρώτο μήνα, τότε περνάνε στους υπόλοιπους μήνες ισχύει ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, hamer said:

Πηρα τηλεφωνο volton 11300 ( προσοχη με cosmokarta και απεριοριστα προς ολους τραβαει κατευθειαν 1,5 ευρω. Ειπα να με καλέσουν αυτοι να μην χρεώνομαι..... δοκιμαστε να παρετε στο σταθερο 2163001000 ) εκανα το ειδικο τιμολογιο στο 1 σπιτι περιπου 400kw/μηνα χωρις public & την ασφαλεια.

Στο άλλο σπιτι περιπου 200kw/μηνα πηγα ξαναεκανα νεα αιτηση ηλεκτρονικα ηρων στο generus simply. Αν και ημουν Ηρων τον Νοεμβριο πριν παω Ελπεντισον, με βγαζει ακομα τον λογαριασμο μου και μαλιστα εχει και ενα -15 πιστωτικο απο παλια.

Θα με δεχθει ως νεο πελατη ε? για το 50ρικο λεω

Κι εγω αυτην την απορια εχω, γιατι πριν την Ελπε ημουν Ηρων μεχρι Οκτωβρη..

Αν δινουν το 50αρικο θα αξιζει, αλλιως μονο η Volton για εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panelis είπε

Καλησπέρα σας, έχω 2 ερωτήματα, ας απαντήσει οποιος γνωρίζει:

1) Είμαι elpe με το δώρο 100Ε από 20/12. Εάν φύγω πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού θα μου πιστωθούν/επιστραφούν τα υπόλοιπα χρήματα (100Ε - κατανάλωση) στην κάρτα που έχω δηλώσει?

όχι , αν έχεις πιστωτικό θα μπουν με κατάθεση σε ΙΒΑΝ που θα δώσεις

2 λεπτά πριν, panelis είπε

2) Τελικά στη προσφορά της volton με τις 500kwH δώρο, εάν δεν καταναλωθούν τον πρώτο μήνα, τότε περνάνε στους υπόλοιπους μήνες ισχύει ?

όχι , 30 μέρες λένε οι όροι που υπογράφεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, korakios said:

μπορείς φυσικά να κάνεις τουρισμό

δεν πήρες όμως τα 100 (ίσως και όχι τα 50+50?)

Φιλε μ θαυμάζω την όρεξή σας για βοήθεια. 

Αυτό το νήμα και η δουλειά που κάνεις/κάνετε έχει γλιτώσει άπειρα χρήματα από τον κόσμο!!

Το 100αρικο το πήρα :) ένα άλλο παλικάρι μου είχε ανοίξει τότε τα μάτια. Ίσως είμαι 3 μήνες στην elpedison, πάντως με τον τελευταίο λογαριασμό έφαγα και τα 100 και μου είχε έρθει και μια δωροεπιταγη edenred. 

Γενικά πήγαν όλα τέλεια με την elpedison και δεν ήθελα να φύγω μόλις λήξει το 100αρικο, αλλά δεν ξέρω και τι με περιμένει με τις χρεώσεις, οπότε ίσως είναι καλύτερο να πάω στην volton Γιάννα δούμε πως θα πάει τέλος του μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, prefuse είπε

2) ακόμα δεν έχουν μπει από εθνική το 50€ για νέες συνδέσεις με ELPE..έχει περάσει πάνω από μήνας..τι μπορούμε να κάνουμε;

Μπαίνουν σε πόντους go4more ή σε κανονικό 50ευρω;

50€ στο λογαριασμό , αν δεν μπήκαν myrae

50€ σε πόντους , αν δεν μπήκαν τηλ , ρώτα και Εθνική

16 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Φιλε μ θαυμάζω την όρεξή σας για βοήθεια. 

Αυτό το νήμα και η δουλειά που κάνεις/κάνετε έχει γλιτώσει άπειρα χρήματα από τον κόσμο!!

Το 100αρικο το πήρα :) ένα άλλο παλικάρι μου είχε ανοίξει τότε τα μάτια. Ίσως είμαι 3 μήνες στην elpedison, πάντως με τον τελευταίο λογαριασμό έφαγα και τα 100 και μου είχε έρθει και μια δωροεπιταγη edenred. 

Γενικά πήγαν όλα τέλεια με την elpedison και δεν ήθελα να φύγω μόλις λήξει το 100αρικο, αλλά δεν ξέρω και τι με περιμένει με τις χρεώσεις, οπότε ίσως είναι καλύτερο να πάω στην volton Γιάννα δούμε πως θα πάει τέλος του μήνα...

αν πήρες 100 , υποθέτω υπέγραψες smart

άρα υπέγραψες τον ειδικό όρο Γ1 Γ2 (τσέκαρέ το)  ,επομένως δε θα μπεις στο πράσινο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28/12 έκανα αλλαγή για Ελπε σήμερα είδα πως έγινε η αλλαγή. Ίδια μέρα σύστησα έναν ακόμα Παρασκευή τον πήρανε τηλ αλλά email δεν έλαβε ποτέ. Σήμερα τους πήρα τηλ και το ξαναπήραν τηλ και του πήγε email και έχει και το 100 αλλά όχι σε μορφή PDF ξεχωριστό αλλά στην σύμβαση πάνω αριστερά promo xmas και με ημερομηνία υπογραφής 29/12 την μέρα δηλ που δεν πήγε το email. Λογικά δεν θα χει θέμα με το 100 πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνατε αίτηση Volton μετά την ηχογραφημένη επικοινωνία (που έχει την μορφή υπογραφής) μετά από πόση ώρα σας ήρθε το email με το συμβόλαιο;

Έχω gmail το οποιο τραβάει κάτι περίεργα και τραγικά ζόρια και κάποιες φορές τα μέιλ τα κατηγοριοποιεί σαν Spam και δεν τα φέρνει καν στο spam folder με αποτέλεσμα να μην τα παίρνω ποτέ, και δεν ξερω εαν εχει συμβεί αυτό ή δεν το έχουν στείλει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, favou2000 said:

Βγήκε ο 1ος της ΕΛΠΕ σμαρτ αρνητικός με το 100αρι μέσα.Δεν εχει ανέβει ακόμα το pdf γι'αυτό δεν ανεβάζω φωτό.

αν βγει pdf (ίσως χρειαστεί να αλλάξεις το έτος σε 2023) πες αν σου χρέωσαν εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νου σας στο myelpedison , είδα οτι απο την προηγούμενη τράμπα (ήδη έκανα άλλη) , είχε απενεργοποιήσει την πάγια εντολή . Έχει απο χθες ένα αναγραφόμενο ποσό αλλά δυστυχώς δε μπορώ κατεβάσω ακόμα το λογαριασμό

Υποθέτω οτι έβαλαν εγγύηση 25€

Τώρα την ξαναέβαλα την πάγια εντολή , κανονικά (αν με χρέωσαν εγγύηση) θα βγει έκτακτος πιστωτικός -25€ , όπως και μια προηγούμενη φορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 27/11 αίτηση Ελπε σμαρτ, σήμερα άλλαξε ο αριθμός παροχής.

Πάω να εγγραφώ στο myElpedison και δεν ολοκληρώνει, πρέπει λέει να έρθει sms ότι έγινε η αλλαγή.

Θέλω να μπω ώστε να βάλω πάγια εντολή.

Φυσικά περιμένω το 100άρι

Να προσέξω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...