Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Έχει επικοινωνήσει κανείς με volton για νέο συμβόλαιο πέρα από το να πάρει τηλέφωνο στο 11300? Δεν βλέπω επιλογή για e-contract, ενώ έχω αφήσει το τηλέφωνό μου να με καλέσουν εδώ και ώρα, αλλά δεν υπάρχει ανταπόκριση. 

Κι εγώ περιμένω. Δεν έχουν σταθερό αυτοί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Kzaxas said:

Μόλις τσέκαρα στην εφαρμογή της Δεδδηε και είδα ότι άλλαξε το τελευταίο ψηφίο μετά από αίτηση  στις 28/12 από ΗΡΩΝΑ σε ΕΛΠΕ.

Με τόσες αλλαγές να δω πως θα βγάλω άκρη με την κατανάλωση και το όριο του ΚΟΤ😂

Πρέπει να έχεις καλά σκονάκια για να μη κάνεις υπέρβαση. Aς πούμε ότι έχεις όριο ΚΟΤ 15kw / μέρα.

Kάνεις ένα excel ξεκινώντας με τη τελευταία εκκαθαριστική καταμέτρηση σύμφωνα με το mydeddi, και από κάτω συμπληρώνεις μέρες και όρια.

πχ 3/1 1000

4/1 1015

5/1 1030

6/1 1045

κλπ

Spoiler

4.jpg.64fa505a9cc07a36b692f1201293e2c7.jpg

Οπότε μετά ανά πάσα στιγμή μπορείς να τσεκάρεις την ημερήσια ένδειξη του μετρητή για να δεις αν έχεις περιθώριο ή αν έχεις υπερβεί.

1 hour ago, mousmoulis said:

Έχει επικοινωνήσει κανείς με volton για νέο συμβόλαιο πέρα από το να πάρει τηλέφωνο στο 11300? Δεν βλέπω επιλογή για e-contract, ενώ έχω αφήσει το τηλέφωνό μου να με καλέσουν εδώ και ώρα, αλλά δεν υπάρχει ανταπόκριση. 

210 4187070 & 216 3001000, μη παίρνετε 5ψήφια και χρεώνεστε.

Εναλλακτικά πηγαίνετε σε κατάστημα... για να ξεμπερδέψετε πιο γρήγορα.

Προσοχή να μην υπογράψετε / μη δεχτείτε την επιταγή public.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις εκανα το econtract με δεη 4 all και η συμβαση που μου εστειλαν εχει τις χρεωσεις που σας επισυναπτω. Τι φαση δεν ισχυει αυτο που λενε στο site?

 

 

IMG_1123.jpeg

Επεξ/σία από zakinet
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, favou2000 είπε

Βγήκε ο 1ος της ΕΛΠΕ σμαρτ αρνητικός με το 100αρι μέσα.Δεν εχει ανέβει ακόμα το pdf γι'αυτό δεν ανεβάζω φωτό.

Από πότε ξεκίνησε η εκπροσωπηση σου από ΕΛΠΕ; Είχες δώσει εσύ ενδείξεις ή έβγαλαν μόνοι τους έναντι; Ρωτάω γιατί εγώ είμαι από 02/12 και δεν έχει έρθει λογαριασμός ακόμη. Δεν έχω δώσει ενδείξεις γιατί δεν μου δίνει ακόμη τη δυνατότητα η εφαρμογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας elpedison , σου στελνει η εταιρια κωδικους για το myelpedison η κανεις λογαριασμο μονος σου ; για να βαλεις παγια εντολη κτλπ. Βλεπω οτι εχει αλλαξει το ψηφιο στον Δεδηε , οποτε μαλλον εφυγα απο HERON για ΕΛΠΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν το πιστοποιητικό ΔΕΗ έχει λήξει είναι δυνατή η εναλλαγή παροχών και προγραμμάτων? Ρωτάω γιατί είμαι στη ΔΕΗ (4all) αλλά λέω να τσιμπήσω κάποια προσφορά που βλέπω εδώ Ηρων ή volton ή elpedison αλλά έχει λήξει το πιστοποιητικό ΔΕΗ της οικείας αν και η οικεία είναι του 2006.

Επεξ/σία από armenistis1980
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, armenistis1980 είπε

Εάν το πιστοποιητικό ΔΕΗ έχει λήξει είναι δυνατή η εναλλαγή παροχών και προγραμμάτων? Ρωτάω γιατί είναι στη ΔΕΗ (4all) αλλά λέω να τσιμπήσω κάποια προσφορά που βλέπω εδώ Ηρων ή volton ή elpedison αλλά έχει λήξει το πιστοποιητικό ΔΕΗ της οικείας αν και η οικεία είναι του 2006.

Ναι μπορεις να αλλαξεις και εχεις έξη μηνες προθεσμια για να το ανανεωσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν αλλάζεις το ΑΦΜ /χρήστη παροχής δεν έχεις πρόβλημα δξε σου ζητούν ΥΔΕ (με επιφύλαξη, το έχω δει στην πράξη, αλλά δεν ξέρω αν είναι κανόνας, στην αλλαγή αφμ σίγουρα χρειάζεται εντός 6μηνου)

Επεξ/σία από juanjk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Mando είπε

οταν πας elpedison , σου στελνει η εταιρια κωδικους για το myelpedison η κανεις λογαριασμο μονος σου ; για να βαλεις παγια εντολη κτλπ. Βλεπω οτι εχει αλλαξει το ψηφιο στον Δεδηε , οποτε μαλλον εφυγα απο HERON για ΕΛΠΕ.

εγώ έκανα μόνος μου χωρίς να μου πεις κανείς τίποτα από ΕΛΠΕ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για την ερώτηση αλλά σήμερα άρχισα να διαβάζω για τις αλλαγές στο ρεύμα (ξέρω έχω καθυστερήση) αλλά με τις τελευταίες 10 σελίδες του νήματος δεν είμαι σίγουρος αν βγάζω σωστό συμπέρασμα.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Είμαι elpedison τους τελευταίους 4 μήνες και πολύ ευχαριστημένος (πήρα χάρη σε εσάς πολλά δωράκια και σας ευχαριστώ)

Τώρα με βάζει αυτόματα στο πρασινο ειδικό τιμολόγιο. Η ερώτησή μου είναι, με την τάση τς αγοράς αν αξίζει να πάω στο κυμαινόμενό της SMART ή να περιμένω για έναν μήνα στο ειδικό τιμολόγιό της.

Δεν μιλάω για διαφορές των 1-2 λεπτών στην Kw/h, μιας και θέλω να δω πως θα διαμορφωθεί η όλη φάση μέχρι τον Φεβρουάριο για να αποφασίσω αν αλλάξω πάροχο ή όχι. 

Θα ήθελα απλώς να μου πείτε αν στο κυμαινόμενο παίζει καμιά περίεργη χρέωση που εγώ δεν κατανοώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zakinet είπε

Μολις εκανα το econtract με δεη 4 all και η συμβαση που μου εστειλαν εχει τις χρεωσεις που σας επισυναπτω. Τι φαση δεν ισχυει αυτο που λενε στο site?

Η σύμβαση αναφέρει τις Βασικές Τιμές (ημέρας και νύχτας) και το πάγιο. Δεν μπορεί να αναφέρει τις εκπτώσεις κά την τελική τιμή, αφού αλλάζουν ανά μήνα. Οπότε στην τελευταία παράγραφο των διευκρινήσεων, σε ενημερώνει που θα βρεις τον τελευταίο εν ισχύ τιμοκατάλογο με τις αντίστοιχες τελικές χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα σε κατάστημα volton πρωι πρωι και έκανα την αίτηση για το ειδικό πράσινο ...

τους ζήτησα να μην μου δώσουν την επιταγή public και προχώρησα κανονικά ....

στη συζήτηση που είχα με την υπάλληλο για τις 500 δωρεάν kwh μου είπε οτι αν δεν καταναλωθούν στον πρώτο μήνα πάνε οι υπόλοιπες στον επόμενο...

βέβαια οταν της είπα οτι στους όρους δεν αναγράφει τίποτα τέτοιο και τους διαβάσαμε μαζί μου είπε οτι τους έχουν ενημερώσει η εταιρεία να το αναφέρουν ....

(απλά το αναφέρω προς ενημέρωση και δεν ξέρω αν ισχύει πραγματικά κάτι τέτοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση στην ΕΛΠΕ 28/12 και τσεκαροντας στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ είδα ότι σήμερα έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο οπότε μεταφέρθηκα από βολτον. 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έπεσε τηλέφωνο από βολτον να με πρηξουν γιατί φεύγετε από εμάς και που θα βρείτε καλύτερα κλπ. Μάλλον με τόσες αλλαγές που γίνονται κάθε μήνα δεν ασχολούνται με αυτούς που έφυγαν αλλά με αυτούς που θα έρθουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...