Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο ακόμα και θα σπάσουμε το ρεκόρ των 348 αναρτήσεων που είχε ... η προηγούμενη μέρα

στραβομάρα , 1η Δεκ ήταν , λίγο ακόμα και θα τυφλωθούμε στο τέλος 😁

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους. 

Αδέρφια, την βοήθειά σας γιατί είμαι μετά απο 12ωρη εργασία και έχω κάψει εγκέφαλο απο το διάβασμα :D .

Ήμουν elpedison μεχρι 05/12/2023 και μετά πήγα ηρων για το 50ρι δώρο απο το econtract. Είμαι ακόμα στο ηρων GENEROUS GUARANTEE HOME BONUS και δεν έχει βγεί ο πρώτος λογαριασμός. Διαβάζω λοιπόν για να δω που θα πάω. Οι καταναλώσεις μου είναι 300-400kwh το μήνα. Πχ ο τελευταίος εκκαθαριστικός και τελικός όταν αποχώρησα απο elpedison

Spoiler

image.png.926157eb83e9480a5bad5298ad9891d3.png

image.png.8ae8b9f44268b46d14f2a115a63f4786.png

Με συμφέρει να μιλήσω με elpedison και να ζητήσω το -100€ ή -20€*5 ως πρόσφατα παλιός πελάτης ή να πάω σε άλλη εταιρία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, The_Judas είπε

ισως θα ηταν καλο να αναγραφεται στο excel σε ποια τιμολογια ειναι τιμη Ιανουαριου γιατι σε πολλα ειναι παλιες τιμες.

για πιο excel λες ? Αν αναφέρεσαι στο δικό μου , όπως λέω και στον τίτλο δεν ισχύουν οι τιμές απλά .

Για Ιανουάριο έχω στο 1ο φύλλο τα λινκ του excel του doomnx και το site της ΡΑΕ (έχω επισημάνει τα λάθη εκεί)

 

4 λεπτά πριν, wasd είπε

Με συμφέρει να μιλήσω με elpedison και να ζητήσω το -100€ ή -20€*5 ως πρόσφατα παλιός πελάτης ή να πάω σε άλλη εταιρία;

τελείωσε αυτό , δίνει τώρα 60€ δωροεπιταγής

4 λεπτά πριν, wasd είπε

Οι καταναλώσεις μου είναι 300-400kwh το μήνα

πάρε πρώτα τα δωρεάν 500kw της volton , μην παίρνεις το 50ρικο δώρου

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, doomnx είπε

Αυτή η δωροκάρτα Edenred ποια ακριβώς είναι και πού εξαργυρώνεται 🤔

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί μετά γιατί ακόμα διαβάζω τα παλιά :D

Είναι προπληρωμένη κάρτα που σε αρκετούς ειναι γνωστή γιατί βάζουν οι εταιρίες τα μηνιαία μπόνους των εργαζομένων.

Πλεον την δέχονται στο 90% των μαγαζιών που έχουν τρόφιμα αλλά και βενζινάδικα. Προσωπικά απο super market μόνο στα ΟΚ δεν την έχουν δεχθεί.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Κάποια γνώμη για το πως να κινηθούμε σε τιμολόγιο; Τώρα είμαι ζενίθ now

1) ό,τι λέει το εξελάκι από korakios (ή/και το εξελάκι από doomnx) - ή έστω ό,τι εσύ καταλαβαίνεις να "λένε"

2) ό,τι λέει korakios (ή "τουρισμό" - αν έχεις,,,"γερά πόδια", ή σταθερό - ΕΛΙΝ μάλλον - αν τυχόν έχεις μεγάλη κατανάλωση χειμώνα ΚΑΙ δεν θες να ψάχνεσαι ΚΑΙ δεν σε πολυνοιάζει αν θα δώσεις μερικές δεκάδες πάνω ή κάτω, ή μένεις στους Ζενιθαίους κι αλλάζεις πρόγραμμα...Εξαρτάται από διάφορα πάντως)

3) ΔΕΗ ForAll για Γενάρη (και μάλλον πας και μένεις εκεί για καιρό, αν δεν "ΠΟΛΥψάχνεσαι"...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

πάρε πρώτα τα δωρεάν 500kw της volton , μην παίρνεις το 50ρικο δώρου

Αναφέρεσαι στο 

Και οταν λες να μην "πάρω" το δώρο 50ρικο εννοείς να μην το εξαργυρώσω; Αν καταλαβαίνω καλά..

 

Γενικότερο σχόλιο/ερώτηση προς όλους, η volton είναι οκ με τα τυπικά ή βγάζει την πίστη με διαδικασίες εκκαθαριστικών οταν φεύγεις κτλ;

Για συνέπεια δεν ρωτάω γιατί με γνώμονα οτι θα έχω κατανάλωση κάτω των 500, δεν θα χρειαστεί να ασχοληθώ με χρεώσεις απο οτι καταλαβαίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wasd είπε

Και οταν λες να μην "πάρω" το δώρο 50ρικο εννοείς να μην το εξαργυρώσω; Αν καταλαβαίνω καλά..

ιδανικά να μην περιλαμβάνεται στην αίτηση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
28 λεπτά πριν, razkal είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

"του δίνω ένα μήνα καιρό ν' αλλάξει τιμές, αλλιώς θ' αλλάξω πάροχο"

Spoiler

....τα μούτρα του παρόχου, Φλεβάρη μεριά :

spacer.png

 

 

 

 

19 λεπτά πριν, wasd είπε

Και οταν λες να μην "πάρω" το δώρο 50ρικο εννοείς να μην το εξαργυρώσω; Αν καταλαβαίνω καλά..

Eννοεί να ζητήσεις να ΜΗΝ στο δώσουν (ΑΝ δεν πρόκειται να κάτσεις 12μηνο - διότι "στο ζητάνε πίσω" = χρεώνουν, αν φύγεις πιο πριν). 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

ιδανικά να μην περιλαμβάνεται στην αίτηση

Αυτό πως το ρυθμίζω; Μιλάω τηλεφωνικά/e-mail και ζητώ να μην υπάρχει σαν όρος στο συμβόλαιο; 

Υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει για να με καθοδηγήσει;

Το πρόγραμμα είναι το https://volton.gr/services/eidiko-timologio-volton-home/ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wasd είπε

Το πρόγραμμα είναι το https://volton.gr/services/eidiko-timologio-volton-home/ ;

ναι

1 λεπτό πριν, wasd είπε

Αυτό πως το ρυθμίζω; Μιλάω τηλεφωνικά/e-mail και ζητώ να μην υπάρχει σαν όρος στο συμβόλαιο; 

απλά πες οτι δε σε ενδιαφέρει η δωροεπιταγή

2 λεπτά πριν, wasd είπε

Υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει για να με καθοδηγήσει;

δε νομίζω να πήγε κάποιος ακόμα μιας και ήταν στην ελπέ για τα 100€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...