Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, physnik είπε

Πάντως αυτό που γίνεται με τα ex-post είναι μεγάλη απάτη. 

Δλδ κλείνουμε συμφωνία με τιμή που δεν γνωρίζουμε. Μαφία.

Αντί να τα κάψουμε τελείως, και να πάμε σε προγράμματα που γνωρίζουμε την τιμή που θα τρέξει.

Ας όψονται κάτι 100αρικα... (κι εγώ σ' αυτούς είμαι...)

Μας επεξεργαζονται κανονικά οι παροχοι και τα φιλαράκια τους... 

Για να μας κρατάνε απασχολημένους. Και να χαιρόμαστε όταν νομίζουμε ότι καταλαβαίνουμε πως γίνονται οι υπολογισμοί. 

Σορρυ 

πας πράσινο και ξέρεις την τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αυτή η δωροκάρτα Edenred ποια ακριβώς είναι και πού εξαργυρώνεται 🤔

απο όσο κατάλαβα είναι σαν προπληρωμένη κάρτα , νομίζω παντού

5 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Σίγουρα η τελική τιμή δε θα είναι αυτή. Το θέμα είναι μπορούμε περίπου να εκτιμήσουμε πόσο θα είναι; 

παίξε στα excel με ΤΕΑ 90-130 και βλέπεις (περίπου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 2 απορίες έχω:

1. Πώς είναι δυνατόν να δίνουν 100 ευρώ δώρο στον πρώτο λογαριασμό κιόλας, έτσι κινδυνεύουν με τεράστιες ζημιές...

2. Ποιοι πήραν 100 ευρώ και πώς πείθουν εμάς ότι δεν είναι trolls των εκάστοτε ενδιαφερόμενων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

ΟΛΑ τα πάγια 5€ είναι.

Με το κυαλι θα βρεις κάποιο λιγότερο.

Άλλο λέμε. Ότι το δώρο των 100 ευρώ δεν μηδενίζει τα πάγια και την κατανάλωση μόνο του πρώτου μήνα.

5 λεπτά πριν, korakios είπε

απο όσο κατάλαβα είναι σαν προπληρωμένη κάρτα , νομίζω παντού

Άρα είναι σα να σου δίνει μετρητά; Άρα να τη βάλω στους ετήσιους υπολογισμούς; 🤔

1 λεπτό πριν, operPanayotis11 είπε

Εγώ 2 απορίες έχω:

1. Πώς είναι δυνατόν να δίνουν 100 ευρώ δώρο στον πρώτο λογαριασμό κιόλας, έτσι κινδυνεύουν με τεράστιες ζημιές...

2. Ποιοι πήραν 100 ευρώ και πώς πείθουν εμάς ότι δεν είναι trolls των εκάστοτε ενδιαφερόμενων;

Χαλαρώστε δεν είναι κάτι καινούριο. Και στη Volton έχουμε πάρει τότε που μας είχαν ζαλίσει με τις τηλεφωνικές διαφημίσεις. Είναι το τυράκι για να σε κρατήσουν. 100 ευρώ από τα 1000+ που θα τους ακουμπήσεις το χρόνο δεν είναι τρομερό πόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

Άρα είναι σα να σου δίνει μετρητά; Άρα να τη βάλω στους ετήσιους υπολογισμούς; 🤔

περίμενε να επιβεβαιώσει κάποιος

θυμάμαι πολλοί τσίμπησαν απο υποκατάστημα με μια έκθεση στις Σερρες (?)

@Kzaxas είχες πάρει την Edenred ? αν ναι δώσε πληροφορίες

5 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

Εγώ 2 απορίες έχω:

1. Πώς είναι δυνατόν να δίνουν 100 ευρώ δώρο στον πρώτο λογαριασμό κιόλας, έτσι κινδυνεύουν με τεράστιες ζημιές...

όπως πίστωσαν τα 50 , τα 80 , τα 50+50 σε νέους πελάτες απο το καλοκαίρι

ξεκινώντας με Ήρων για το 50ρικο , όποιος έδωσε πόνο στον τουρισμό κάνοντας συνεχώς τράμπα πήρε

50 + 50 + 50 + 80 + 50 + (50+50) + 50 + 100 = 530€ χωρίς εξτραδάκια που κάποια καταστήματα δίναν (δωροεπιταγές)

5 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

2. Ποιοι πήραν 100 ευρώ και πώς πείθουν εμάς ότι δεν είναι trolls των εκάστοτε ενδιαφερόμενων;

για τα 100 συγκεκριμένα δεν έχει ανέβει λογαριασμός

αλλά τέλος το 100ρικο

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

περίμενε να επιβεβαιώσει κάποιος

θυμάμαι πολλοί τσίμπησαν απο υποκατάστημα με μια έκθεση στις Σερρες (?)

@Kzaxas είχες πάρει την Edenred ? αν ναι δώσε πληροφορίες

εγώ που πήρα edenred απο elpedison την εξαργύρωσα μια χαρά στα public. απλά κατέβασα πρώτα την εφαρμογή έκανα λογαριασμό και καταχώρισα την κάρτα που μου είχαν δώσει (πλαστική καρτούλα και αυτή έδωσα στα Public).

Επεξ/σία από maglor1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, korakios said:
15 minutes ago, Titarasaudi said:

Σίγουρα η τελική τιμή δε θα είναι αυτή. Το θέμα είναι μπορούμε περίπου να εκτιμήσουμε πόσο θα είναι; 

παίξε στα excel με ΤΕΑ 90-130 και βλέπεις (περίπου)

Σιγουρα για εμας εδω μεσα ειναι γνωστο οτι δεν ειναι η τελικη τιμη. Για τον υπολοιπο κοσμακη λεω που θα δει αυτο και θα την πατησει.

Spoiler

Screenshot2024-01-02191839.jpg.366fadd71d21f42422d9583bf4ee7979.jpg

Ειναι τουλαχιστον απατηλο. Κατα τ'αλλα βαλανε τα χρωματιστα για γινουν ολα πιο ξεκαθαρα και απλα 🙄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

εγώ που πήρα edenred απο elpedison την εξαργύρωσα μια χαρά στα public. απλά κατέβασα πρώτα την εφαρμογή έκανα λογαριασμό και καταχώρισα την κάρτα που μου είχαν δώσει (πλαστική καρτούλα και αυτή έδωσα στα Public).

αυτη την καρτα που μου ηρθε και σε εμένα με 30 ευρω μπορω να την εξαργυρώσω σε σουπερ μαρκετ ή πρατηρια βενζίνης και αν ναι σε ποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

αυτη την καρτα που μου ηρθε και σε εμένα με 30 ευρω μπορω να την εξαργυρώσω σε σουπερ μαρκετ ή πρατηρια βενζίνης και αν ναι σε ποια?

Εγώ την εξαργύρωσα στον Σκλαβενίτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BrunoB είπε

Ειναι τουλαχιστον απατηλο. Κατα τ'αλλα βαλανε τα χρωματιστα για γινουν ολα πιο ξεκαθαρα και απλα 🙄

Εαν δεν είναι πιο απλό το να έχεις τρία είδη τιμολογίων όπου το ένα (μπλε ) είναι με φιξ τιμή 12 μηνόυ και το πράσινο ξέρεις τι θα πληρώσεις για το μήνα που έχεις μπροστά σου τοτε είναι λίγο δύσκολο να βρεις κάτι πιο απλό από αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, BrunoB είπε

Ειναι τουλαχιστον απατηλο. Κατα τ'αλλα βαλανε τα χρωματιστα για γινουν ολα πιο ξεκαθαρα και απλα 🙄

απο ένα σημείο και μετά φταίει και ο καναλωτής , 3+ χρόνια έχουν περάσει , αν δεν κατάλαβε τι σημαίνει "συν ρήτρα" , δε θα καταλάβει ποτέ . Ας κλείνει σταθερά και να μην ασχολείται με πράγματα που δεν κατανοεί

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

το Σάββατο 30/12, έκανα e-contract στην Elpedison, αφού πρώτα επιβεβαίωσα τηλεφωνικά ότι ισχύει το 100ευρω.
Σήμερα με πήραν από befon και προχώρησε η αίτηση μου κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...