Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Cmg__ είπε

ε ναι αυτό λέω, κάθεσαι έναν μήνα

Μπορείς να κάτσεις και 5 αν έχεις κατανάλωση 30 kWh το μήνα σε κλειστό σπίτι, δεν σε εμποδίζει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

😂 μακάρι , αλλά δε νομίζω

Ε βέβαια μόνο για πάρτι σου κανόνισες 😂😂😂κάτσε να φύγουμε κι εμείς οσονούπω να τα πάρουμε και μετά βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, messinia3 είπε

Ε βέβαια μόνο για πάρτι σου κανόνισες 😂😂😂κάτσε να φύγουμε κι εμείς οσονούπω να τα πάρουμε και μετά βλέπουμε. 

τώρα με τη δωροεπιταγή 60€ με βάζουν σε σκέψεις οι σατανάδες για συνέχιση τουρισμού 😂

βέβαια απο 13 του μηνός ο Ηρών δε με βλέπει ακόμα οτι πήγα και έφυγα και ελπέ δεν έχει δει οτι έφυγα (ακόμα ενεργό απο πριν με βλέπει). Μάλιστα βγήκε λογαριασμός , δε μπορώ να τον κατεβάσω , αμφιβάλλω αν είναι τελικός ,μάλλον έναντι

στο τέλος θα το κόψουνε και θα ησυχάσω 😁

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε συνέχεια ενός Post σχετικά με το fysikoaerio , συγγνώμη αλλα την τιμή του πορηγούμενο μήνα την είδε κανείς ?? 

Τώρα είδα τον λογαριασμό και ψηλο τρελάθηκα !!!

Κατανάλωση Ημέρας 01/12/2023-28/12/2023 385,00 kWh x 0,24400 €/kWh = €93,94

Για τον μήνα Δεκέμβριο : 0,24400 €/kWh !!!! προ (Πίστωσης Ταμείου Ενεργ.Μετάβασης : 0,02500 €/kWh)

 

Επεξ/σία από jobous
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, motoboots είπε

Πόσο καιρό χρειάζεται η ΡΑΕ για να επεξεργαστεί ένα αίτημα;

η ΡΑΕ δεν κάνει κάτι γιατί δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα για τον απλό πολίτη να ξοδεύει χρόνο και χρήμα και να τρέχει στα δικαστήρια το τμήμα καταναλωτών

αν εκκρεμεί αίτημα και δεν απαντά ο πάροχος στείλε στο [email protected] της ΡΑΕ υπόψιν τμήματος προστασίας καταναλωτών και πάρε και τηλέφωνα 210-37.27.066  μπας και .....

3 λεπτά πριν, jobous είπε

Σε συνέχεια ενός Post σχετικά με το fysikoaerio , συγγνώμη αλλα την τιμή του πορηγούμενο μήνα την είδε κανείς ?? 

Τώρα είδα τον λογαριασμό και ψηλο τρελάθηκα !!!

Κατανάλωση Ημέρας 01/12/2023-28/12/2023 385,00 kWh x 0,24400 €/kWh = €93,94

Για τον μήνα Δεκέμβριο : 0,24400 €/kWh !!!! προ (Πίστωσης Ταμείου Ενεργ.Μετάβασης : 0,02500 €/kWh)

ναι , είχε γίνει θέμα , δυστυχώς δεν το πρόσεξες και δεν άλλαξες πρόγραμμα τέλη Νοεμβρίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά για Ηρων app

"Το 0,21 είναι η μέση τιμή του 2023 για το app ...

Γεια σας! Η τελική τιμή του Basic Home είναι 0,14052€/kWh.
Οπότε στο app έχει μέση τιμή για έτος"
Οπότε με πράσινο έχουμε 0,14052 ή κίτρινο θα μαθουμε τέλος μήνα...ή πας σίγουρο ή ρίσκο με ελπίδα για καλύτερο. Με αλαγή σε πράσινο δεν ξέρω τι ισχυει με "Έκπτωση Συνέπειας 10% κ Έκπτωση Συνέπειας και Παραμονής 15% " φαντάζομαι γιοκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, kokas10 είπε

Καλημέρα χρόνια πολλά, ενημερωτικά ήμουν economy plus, με το που εκδόθηκε λογαριασμός τελη Νοέμβριου όπου μπήκαν τα 50 ευρώ, έκανα αίτηση για το Σμαρτ τους είπα να πάρω την προσφορά σαν νέος πελάτης και μου έστειλαν το σχετικό pdf και τώρα εκδόθηκε νέος λογαριασμός και μπήκαν και τα 100 του Σμαρτ στο σύνολο του λογαριασμού όχι μόνο στη χρέωση ρεύματος.

Ακριβώς στη ιδια περιπτωση  στο economy plus πιστωθηκαν τα 50 € αλλά στις 22/12/2023 ελαβα εκαθαριστικο εκαθαριστικο λογαριασμό δεν πιστώθηκε το 100αρι. Αυτο συνεβη σε 2 λογαρισμους μου με ημερομηνια  αλαγης σε smart
27/11/2023
Αν μπορεις ανεβασε λογαριασμο

Υπάρχει καποιος που δεν του πιστωσαν τα 100 €
Τι ενέργεις πρεπει να κάνω ?

Επεξ/σία από antykaps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JustGud είπε

Υπάρχει αντίστοιχο spreadsheet με επαγγελματικά πακέτα(Γ21)?

ναι, καρφιτσωμένη ανάρτηση , το κατεβάζεις και παίζεις με τιμές χοντρικής

2 λεπτά πριν, JustGud είπε

Γ21

περίμενε όμως ξάχασα να κάνω edit της volterra για επαγγελματικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, barimagas είπε

Πάτησα να παραμείνω στο πρόγραμμα μου ήρων generous guarante και την πάτησα γιατι το basic πράσινο είναι φθηνότερο από το κίτρινο. Στο excel το πρασινο έχει 0,14 και το κίτρινο 0,18. Να πάρω τηλ να το αλλάξω σε πράσινο οπότε;;;

Το 0.18 από πού προκύπτει?

Είναι 'δεδομένο' ότι η χρέωση θα είναι τουλάχιστον 0.18€ ?

49 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Κάτι με έχει μπερδέψει και δεν έχω καταλάβει καλά μάλλον. Αφού η ΔΕΗ ανακοίνωσε την τιμή του κίτρινου για τον Ιανουάριο γιατί για τον Ήρων θα μάθουμε την τιμή 31/1; Δηλαδή θα μάθουμε την τιμή που θα τιμολογηθούμε για τον Ιανουάριο εκ των υστέρων;

 

Πράσινο ανακοίνωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...