Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, 1comment είπε

Επιτέλους κάτι ξεκάθαρο και κατανοητό, που δεν χρειάζεται να μαντεύουμε και να συμπληρώνουμε τιμές χονδρικής! 

Υπόψιν, στα κίτρινα ex-post τα ποσά είναι ενδεικτικά για να δούμε ποιο πρόγραμμα είναι το πιο φθηνό. Δεν είναι τελικές τιμές. Αυτές θα τις ξέρουμε στις 30 Ιανουαρίου. Ή στο περίπου από 21/1 και μετά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όχι γιατί αν παρακολουθείς τι τιμή θα έχει ο μήνας χοντρικά περίπου στις 20 του μηνός θα ξέρεις ποσό θα είναι η τιμή 

 

Πες ότι μπορεί να είναι και 10 για κάποιους , αλλα αυτό σημαινει οτι δε σε ενδιαφέρει να πληρώσεις εσυ ακριβότερα , κάποιοι αλλα δε το βλέπουν έτσι 

 

Όχι , εκτός και αν είσαι της λογικής ….δε κοιτάω ποσό με χρεώνουν πάω σε οποιο πάροχο τύχει και δε βαριέσαι …….

Πατα παραμονή στο πρόγραμμα μου 

το basic home δεν έχει τέτοια τιμή στο σάιτ 

9 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

 

IMG_9449.png

τοbasic home δεν έχει τέτοια τιμή στο σάιτ ,ας με διορθώσει ο κορακιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sosias είπε

το basic home δεν έχει τέτοια τιμή στο σάιτ 

τοbasic home δεν έχει τέτοια τιμή στο σάιτ ,ας με διορθώσει ο κορακιος

0,14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, doomnx said:

Υπόψιν, στα κίτρινα ex-post τα ποσά είναι ενδεικτικά για να δούμε ποιο πρόγραμμα είναι το πιο φθηνό. Δεν είναι τελικές τιμές. Αυτές θα τις ξέρουμε στις 30 Ιανουαρίου. Ή στο περίπου από 21/1 και μετά.

Ετσι ακριβώς....οσοι ειμασταν Smart Elpedison μπαινουμε στο κίτρινο...κ απλα περιμενουμε να δουμε τί χρέωση μοναδας θα εχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, doomnx είπε

Υπόψιν, στα κίτρινα ex-post τα ποσά είναι ενδεικτικά για να δούμε ποιο πρόγραμμα είναι το πιο φθηνό. Δεν είναι τελικές τιμές. Αυτές θα τις ξέρουμε στις 30 Ιανουαρίου. Ή στο περίπου από 21/1 και μετά.

ΟΛΑ τα προγράμματα Ήρων δεν δίνουν τα 50€ ?

Άρα και το πράσινο Ήρων Basic home?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nebtios είπε

Και εμένα τα ίδια. Ακομα περιμένω... Εσυ καποιο νέο ?

Δεν παίρνετε ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε να ρωτήσετε; Αν υπάρχει κάποια εντολή αλλαγής παρόχου.. Η έχει γίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, razkal είπε

δεν φαινεται στο e-contract shop.

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.19e09ff0507a4e2b8f4b338b72143531.png

 

Έχεις δίκιο!!

Άρα, αφορά μόνο τα κίτρινα.

Τι το λένε τότε bonus ΕΓΓΡΑΦΗΣ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2023 στις 2:17 ΠΜ, visualmaster είπε

Για τους πόντους της εθνικής. Είχα υπογράψει 14/11. Εκπροσώπηση 17/11, μπήκαν μέχρι 10 Δεκέμβρη οι πόντοι. Όπως είπα, είχαν μπει και είχε προβλήματα το app. Πάρε στην εθνική τηλ.

Άσχετο, μου πιστώθηκαν και κάτι ξεχασμένα υπόλοιπα από τα 50ρικα δώρα του Ήρων στην τράπεζα..  συγχαρητήρια στην ομάδα για μια ακόμα φορά :P

Είμαι πελάτης από 1/11 ΕΛΠΕ και απκπνα οι πόντοι εθνική. Έστειλα ΕΛΠΕ μου είπαν στείλε εθνική. Έστειλα εθνική δε μου είπαν ακόμα τίποτα και περιμένω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, juanjk είπε

Έκανε για τον Ιανουαριο 35% έκπτωση συνέπειας https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/basic-home/

το heron guarantee και το generous δεν εχει εκπτωση;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητοί εν χριστώ αδερφοί,

ΕΛΠΕ:

1. Επειδή άργησε να μου στείλει η νέα τηλεπωλήτρια και έγινε μπέρδεμα, δεν πρόλαβα ΜΈΧΡΙ 31/12 να πάρω το 5*20 (που δίνεται με εσωτερικό αίτημα στο τμήμα ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΕΩΝ) καθώς λόγω εορτών έλειπε.Άρα πήρα απλά το 100 στον πρώτο λογαριασμό (- 5 ευρώ πάγιο κ ότι κάψεις)

2. Τώρα στα καινούρια συμβόλαια δίνουν 60 ευρώ δωροκάρτα και ΟΥΧΙ 100 στον πρώτο λογαριασμό. Προσπαθήστε να πάρετε και το 5*20 για παλιούς πελάτες αν τα καταφέρετε.


3. Κατα τα λεγόμενα άλλης αντιπροσώπου ΕΛΠΕ, στο smart μέχρι 31/12 ίσχυε: ή 100 στον πρώτο, ή 5*20 αν είσαι καταχωρημένος ως τερματισμένος. Υπο καμία συνθήκη δεν γίνεται λέει να σου στείλουνε και τα δύο. Είτε το ένα promo είτε το άλλο θα σου στείλουν στο email. Λεγόμενα που έρχονται σε σύγκρουση με μαρτυρίες τηλεθεατών στο θρέντ..

4. Ενώ έχω πάρει τα 50 go4more points στην εθνική απο το προηγούμενο πρόγραμμα ΕΛΠΕ (value), ακόμα δεν έχει έρθει μετά απο μήνα + ο τελικός λογαριασμός με τα 50 έκπτωση... και καλά δεν πήραν ενδείξεις απο ΔΕΔΔΗΕ, όμως έφυγα ΗΡΩΝ και ο ηρων πήρε μια χαρά.... Να δούμε τι θα γίνει με αυτό γιατί βρωμάει λίγο η δουλειά. 

 

Η αλήθεια είναι ότι στους δύο τελευταίους παρόχους ασχολήθηκα κάπως παραπάνω απο ότι υπολόγιζα για να αξίζει την ενασχόληση (1 κατοστάρικο.. και 50 ήρων και ποιος ξέρει πότε θα τα πάρεις).  Το παίρνω ώς εκπαίδευση για τους επόμενους τουριστικούς προορισμούς .

Επεξ/σία από Cmg__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...