Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/12/2023 στις 11:29 ΠΜ, Greg29M είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.69e8fae39fc5da8004854c5ee3b8710d.png

Όσον αφορά το smart promo των 100 ευρώ από elpe 

Πώς γίνεται τώρα ξαφνικά να λένε δεν ισχύει πλέον το promo των 100€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Nate είπε

Τις τιμές μπορείς να τις δεις στο excel του Κοράκιου και σε αυτό του doomnx (στις υπογραφές τους). Εγώ αυτό που θα σου πρότεινα, με κάθε επιφύλαξη αν γίνεται από την πλευρά της Ήρων, είναι να πας στην Ήρων με econtract, να τσιμπήσεις το 50ευρω, να κάτσεις μια βδομάδα, να πας την δεύτερη βδομάδα του μήνα στην Volton με την προσφορά για 500 kwh δώρο και το πρώτο πάγιο δώρο (προσοχή, ζήτα αν γίνεται να μην σου δώσουν τις δωροεπιταγές Public, αν τις πάρεις και φύγεις πριν τον χρόνο θα πρέπει να τις πληρώσεις πίσω), να κάτσεις την τρίτη εβδομάδα στην Volton και την τέταρτη εβδομάδα να πας πάλι Ήρων για το δεύτερο 50ρικο πάλι μέσω econtract, αν ισχύει βέβαια η προσφορά ή δεν έχει βγει κάτι καλύτερο μέχρι τότε.

Αληθεια τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kokas10 είπε

Καλημέρα χρόνια πολλά, ενημερωτικά ήμουν economy plus, με το που εκδόθηκε λογαριασμός τελη Νοέμβριου όπου μπήκαν τα 50 ευρώ, έκανα αίτηση για το Σμαρτ τους είπα να πάρω την προσφορά σαν νέος πελάτης και μου έστειλαν το σχετικό pdf και τώρα εκδόθηκε νέος λογαριασμός και μπήκαν και τα 100 του Σμαρτ στο σύνολο του λογαριασμού όχι μόνο στη χρέωση ρεύματος.

Δείξε μας το λογαριασμό (χωρίς προσωπικά στοιχεία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nate είπε

Τις τιμές μπορείς να τις δεις στο excel του Κοράκιου και σε αυτό του doomnx (στις υπογραφές τους). Εγώ αυτό που θα σου πρότεινα, με κάθε επιφύλαξη αν γίνεται από την πλευρά της Ήρων, είναι να πας στην Ήρων με econtract, να τσιμπήσεις το 50ευρω, να κάτσεις μια βδομάδα, να πας την δεύτερη βδομάδα του μήνα στην Volton με την προσφορά για 500 kwh δώρο και το πρώτο πάγιο δώρο (προσοχή, ζήτα αν γίνεται να μην σου δώσουν τις δωροεπιταγές Public, αν τις πάρεις και φύγεις πριν τον χρόνο θα πρέπει να τις πληρώσεις πίσω), να κάτσεις την τρίτη εβδομάδα στην Volton και την τέταρτη εβδομάδα να πας πάλι Ήρων για το δεύτερο 50ρικο πάλι μέσω econtract, αν ισχύει βέβαια η προσφορά ή δεν έχει βγει κάτι καλύτερο μέχρι τότε.

Αν δεν υπάρχει ένα περιπαικτικό πνεύμα στο ανωτέρο Post (αν ναι τότε διαγράφεις την επόμενη πρόταση) , διαβάζετε τι γράφετε πριν κάνετε την ανάρτηση του Post ??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, zakinet said:

Αληθεια τωρα;

στη θεωρια γινεται, στην πραξη οριακα να προλαβεις τις 2 αλλαγες μες στο μηνα.

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Έπεσα στο πράσινο της ελπεντισον στα 0.1706€.

Έχει νόημα να παω στο κίτρινο της ελπεντισον?

Λογικά δεν θα είναι φθηνότερο?

γιατι δεν αλλαζεις παροχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, bilham είπε

Μήπως λόγω στρογγυλοποίησης;

Καλά ναι, προφανώς, αλλά δεν έχω ιδέα τι στρογγυλοποίησαν. Τα νούμερα στο ίδιο τους το πινακάκι δεν επαληθεύονται 🤷‍♂️

2 ώρες πριν, sosias είπε

αυτό τώρα doomnx μπαίνει στον επόμενο λογαριασμό ; η στον πρώτο ; για νέο πελάτη;

6.2.5 Διευκρινίζεται ότι και στους Έναντι Λογαριασμούς Κατανάλωσης, οι Χρεώσεις υπολογίζονται βάσει όλων των χαρακτηριστικών του Εμπορικού Προγράμματος που έχει επιλέξει ο Πελάτης (π.χ. έκπτωση συνέπειας).

Άρα λογικά και στον πρώτο 0.14 θα δεις.

18 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έπεσα στο πράσινο της ελπεντισον στα 0.1706€.

Έχει νόημα να παω στο κίτρινο της ελπεντισον?

Λογικά δεν θα είναι φθηνότερο?

Δεν ξέρουμε πόσο θα κλείσει ο Ιανουάριος για να το απαντήσουμε αυτό.

 

14 λεπτά πριν, zakinet είπε

@doomnx οι τιμες στο excel σου ειναι τελικες μαζι με την ρητρα?

Ναι, συμπεριλαμβάνουν τα πάντα όλα και τα δώρα μέσα, αλλά όχι το e-bill και την πάγια εντολή όπου υπάρχει. Επίσης δεν συμπεριλαμβάνονται χρεώσεις υπέρ Δήμου (ΔΤ, ΔΦ, ΤΑΠ).

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, GREGORYMO said:

Έπεσα στο πράσινο της ελπεντισον στα 0.1706€.

Έχει νόημα να παω στο κίτρινο της ελπεντισον?

Λογικά δεν θα είναι φθηνότερο?

ήσουν στο smart? γιατί από την εξυπηρέτηση μου λένε ότι είναι κίτρινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...