Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, sosias είπε

η έκπτωση που ανακοίνωσε ο ηρων στο πράσινο την παίρνεις στον πρώτο λογαριασμό ως νέος πελάτης κορακιος;

Έκπτωση συνέπειας είναι για όλους τους πελάτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα και καλή χρονιά.Εδώ λέει ότι η χρέωση δέν θα υπερβεί τα 18 λεπτά.Εγω πρίν ένα μήνα όταν τηλεφωνικος αποδεχτηκα τους όρους έλεγε για 0,22 λεπτά.Σε περίπτωση που γίνει λοιπόν έκρηξη τιμών,εμενα στην χειρότερη 22 λεπτά θα με χρεώσουν η 18;

https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/generous-guarantee-home/

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έκπτωση συνέπειας είναι για όλους τους πελάτες

για να γίνει κατανοητό αν πάω σήμερα στον Ήρωνα σαν νέος πελάτης με ποια τιμή θα τιμολογηθω στο πράσινο; με 0.18077 η με 0.14052;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Μην είσαι τόσο σίγουρος γιατί ξανά έταξαν σε κόσμο που ήταν ήδη πελατηα το κατοστάρικο και τελικά μάντεψε τι πήραν

Εγώ το πήρα κανονικά πάντως το έξτρα κατοστάρικο....όπως και αρκετοί άλλοι ήδη πελάτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Πώς; Στείλε pm αν θες!

Το άκρον αοτον της ταχύτητας, το ξέρεις?

Να κλειδώσεις το συρτάρι και να προλάβεις να βάλεις το κλειδί ΜΕΣΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην elpedison, αλλά δεν έχει βγει ο λογαριασμός ακόμη. Θέλω να πάω στην ήρων, και έχω ήδη λογαριασμό στο myheron από παλαιότερη φορά που ήμουν εκεί. Αν πάω στο shop στο myheron και επιλέξω κάποιο πρόγραμμα, μετράει για econtract και 50ευρω ή πρέπει να κάνω λογαριασμό από την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Nate said:

Είμαι στην elpedison, αλλά δεν έχει βγει ο λογαριασμός ακόμη. Θέλω να πάω στην ήρων, και έχω ήδη λογαριασμό στο myheron από παλαιότερη φορά που ήμουν εκεί. Αν πάω στο shop στο myheron και επιλέξω κάποιο πρόγραμμα, μετράει για econtract και 50ευρω ή πρέπει να κάνω λογαριασμό από την αρχή;

μετράει για econtract

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ειναι στο smart της ΕΛΠΕ να μην ποντάρουν στο 0 πάγιο (καπου το διαβασα δεν μπορω να γυρισω πίσω για να το εντοπισω). Από 1/1 γυρνάμε κανονικα σε 5ευρω πάγιο.

Προτείνω κάποιος που το έχει με αυτά, να γράψει απλά πού συμφέρει τον κόσμο να πάει για τον μήνα αυτό, μιας και εδώ κατά το πλείστον κινούμαστε με ενεργειακό τουρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με το φυσικό αέριο δεν βγάζεις άκρη !!!! Είμαι στο Οικιακό ΜΑΧΙ Free Super+  και έχει μια δωροεπιταγή κάθε μήνα στον ΑΒ. Τηλέφωνο στα μέσα Δεκέμβρη τι κάνω (να πάω σε κίτρινο ή να μείνω στο πράσινο) για να συνεχίσει η παροχή της δωροεπιταγής και η απάντηση είναι μένετε ως έχει (δηλαδή πράσινο). Σημερα συνάδελφος που είναι και αυτός στο ίδιο πρόγραμμα του λένε απο εξυπηρέτηση ότι στο πράσινο δεν παίζει η παροχή των δωροεπιταγών και πρέπει να πάτε σε κίτρινο !!!! Πάει αυτό . Πας στο Myaccount να κάνεις αλλαγή και σε στέλνει στο Ρεύµα MAXI Home Super (όντας υφιστάμενος πελάτης στο Οικιακό ΜΑΧΙ Free Super+) με 6 € πάγιο , πληρώνω 5 € με το υφιστάμενο και με σταθερό συντελεστή χρέωσης διπλάσιο απο το απλό πρόγραμμα Ρεύµα MAXI Home , δηλαδή ακριβότερη kWh !!! Μόνο επειδή δίνουν την δωροεπιταγή του ΑΒ..... Rest my case ! Υπάρχει η δυνατότητα σε νέο πελάτη να διαλέξει το Ρεύµα MAXI Home Super??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, doomnx είπε

Ανακοίνωσε και η Volterra έκπτωση 0,01 €/kWh στη ΒΤΠ.

0,143945 βγαίνει η τελική τιμή (δεν συμφωνεί με το εξέλ μου για κάποιο λόγο)

Μήπως λόγω στρογγυλοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, 1comment said:

Αν έχουμε δηλώσει στον πάροχο ότι θέλουμε να παραμείνουμε στο κυμαινόμενο αλλά τώρα αλλάξαμε γνώμη και θέλουμε το πράσινο, γίνεται;

Μετακινείσαι ελευθερα από το κίτρινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ntzimanis είπε

η nrg με εκπτωση συνεπειας λεει 0,11 καλα δν ειναι ρε σεις ;μπηκα αυτοματα μετα το nrg pass

0,115 είναι η βασική τιμή. Άλλη είναι η τελική τιμή (0,141)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...