Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά. Κοιτώντας τα excel παρατήρησα για τον ΗΡΩΝ "Generous Garantee Home" οτι στα excel και πολύ σωστά δηλαδή η τιμή μετά την έκπτωση 10% είναι 0,0738 € ενώ στην σελίδα τους ο πίνακας αναφέρει οτι η τιμή μετά την έκπτωση είναι 0,0799 €. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω σωστά στην σελίδα τους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά. Κοιτώντας τα excel παρατήρησα για τον ΗΡΩΝ "Generous Garantee Home" οτι στα excel και πολύ σωστά δηλαδή η τιμή μετά την έκπτωση 10% είναι 0,0738 € ενώ στην σελίδα τους ο πίνακας αναφέρει οτι η τιμή μετά την έκπτωση είναι 0,0799 €. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω σωστά στην σελίδα τους;

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2225147/poies-times-edosan-sto-prasino-timologio-gia-to-ge.html

 

https://www.energymag.gr/energeia/ilektrismos/91886_ola-ta-timologia-toy-reymatos-ianoyarioy-ftinotera-alla-epimelos

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα χρόνια πολλά, ενημερωτικά ήμουν economy plus, με το που εκδόθηκε λογαριασμός τελη Νοέμβριου όπου μπήκαν τα 50 ευρώ, έκανα αίτηση για το Σμαρτ τους είπα να πάρω την προσφορά σαν νέος πελάτης και μου έστειλαν το σχετικό pdf και τώρα εκδόθηκε νέος λογαριασμός και μπήκαν και τα 100 του Σμαρτ στο σύνολο του λογαριασμού όχι μόνο στη χρέωση ρεύματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Δηλαδή, έλεγαν ότι κόβεται για 1 ημέρα λόγω αλλαγής χρόνου και θα συνεχιστεί από τον καινούργιο χρόνο?

Ελεγαν πως η προσφορα των 100ε ειναι μεχρι 31/1. Ψαξε πιο πισω για screenshots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά. Κοιτώντας τα excel παρατήρησα για τον ΗΡΩΝ "Generous Garantee Home" οτι στα excel και πολύ σωστά δηλαδή η τιμή μετά την έκπτωση 10% είναι 0,0738 € ενώ στην σελίδα τους ο πίνακας αναφέρει οτι η τιμή μετά την έκπτωση είναι 0,0799 €. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω σωστά στην σελίδα τους;

Κι εγώ αυτό κοιτούσα μόλις κι απόρησα και μπήκα να ρωτήσω, αλλά είδα με είχες προλάβει.

Πάντως, με τέτοια τιμή δεν νομίζω να έχω λόγο να μετακινηθω από ΗΡΩΝ generous guarantee home για τον Γενάρη, σωστά;

ΥΓ. Με έκπτωση συνέπειας και παραμονής πέφτει ακόμα και στο 0,0752 € σύμφωνα με το site τους.

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Κι εγώ αυτό κοιτούσα μόλις κι απόρησα και μπήκα να ρωτήσω, αλλά είδα με είχες προλάβει.

Πάντως, με τέτοια τιμή δεν νομίζω να έχω λόγο να μετακινηθω από ΗΡΩΝ generous guarantee home για τον Γενάρη, σωστά;

ΥΓ. Με έκπτωση συνέπειας και παραμονής πέφτει ακόμα και στο 0,0752 € σύμφωνα με το site τους.

Στο Πρόγραμμα εφαρμόζεται Διακύμανση Κόστους Αγοράς σύμφωνα με το άρθρο 3.2.2.2 των Ειδικών Όρων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Στο Πρόγραμμα εφαρμόζεται Διακύμανση Κόστους Αγοράς σύμφωνα με το άρθρο 3.2.2.2 των Ειδικών Όρων. 

Δηλαδή;

4 λεπτά πριν, razkal είπε

με την προσαυξηση παει στα 16 λεπτα.

αν δεν εχεις καποιο δωρο αυτο το μηνα απο Ηρων, υπαρχουν και φτηνοτερα.

Ποια προσαύξηση;

Έχω πάει από 27/11 και περιμένω κάποιο λογαριασμό για να "φύγει" και το 50ρικο του δώρου που έδιναν.

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, razkal είπε

με την προσαυξηση παει στα 16 λεπτα.

αν δεν εχεις καποιο δωρο αυτο το μηνα απο Ηρων, υπαρχουν και φτηνοτερα.

Τι είναι αυτή η προσαύξηση; 

Δηλαδή, αν δεν γίνει κάτι συνταρακτικό, θα τιμολογηθουμε με 0.16;

Για πάνω από 1000kwh το μήνα τι προτείνετε παιδιά; 

Επεξ/σία από Titarasaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περίμενα ότι σήμερα - αύριο θα ανακοίνωναν καμία "έκτακτη" έκπτωση στα πράσινα (που έχουν το περιθώριο να το κάνουν!) ή κανένα "δώρο" στα κίτρινα, ψιλοαπογοητεύτηκα.
Τώρα είμαι Volton και έφαγα τον 1ο μήνα με τις δώρο 1000kwh, πρέπει να δω για που θα την κάνω. Θα κάνω υπομονή κάνα 2 μέρες δεν πειράζει, να δω αν βγάλει 100€ πάλι η Elpedison μήπως γυρίσω στο Smart for Business για 1 μήνα και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, physnik said:

Τι πρήξιμο αυτός ο ηρών με την έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό, ενώ έχεις βάλει και πάγια, και εκδίδει το λογαριασμό του αϊ τέτοιου ανήμερα... 

Eπίσης:

- Δε πιστώνουν τη συνέπεια της τελικής κατανάλωσης (το αναγράφουν ξεκάθαρα πλέον στους ειδικούς ώρες)

- Αν έχει υπάρξει εκκαθαριστική καταμέτρηση πριν την αποχώρηση, μετά την αποχώρηση βγαίνουν την ίδια μέρα 2 λογαριασμοί (εκκαθαριστικός και τελικός). Αν ο εκκαθαριστικός είναι χρεωστικός, τότε στον τελικό λείπει και η συνέπεια του εκκαθαριστικού.

Η συνέπεια του εκκαθαριστικού πιστώνεται με ένα απλό αίτημα, αλλά η συνέπεια του τελικού... χαιρετίσματα. Αν είναι μεγάλη η περίοδος κατανάλωσης και δεδομένου ότι οι αρχικές τιμές πλέον να είναι στο Θεό... σου τρώνε άνετα το 50άρικο που σου είχαν δώσει δώρο αρχικά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...