Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Δεν ξέρω εαν ειπώθηκε αλλά η  ΕΛΠΕ ανακοίνωσε την τιμή του πράσινου για Ιανουάριο. 0,1706 €. Την έβαλα την τιμή στο excel  και βγαίνει πολυ ακριβότερη απο την ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως με τα δώρα που πήρα σε συνδυασμό με τα 0,08 που πλήρωνα την κιλοβατώρα από Ιούνιο μέχρι τώρα εχω πληρώσει συνολικά 40 ευρώ για κατανάλωση 1400 περίπου kwh και σε αυτά περιλαμβάνονται και τα δημοτικά τέλη😃

 

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ΗΡΩΝ από 30/11 και μέχρι σήμερα δεν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός. Θέλω να αλλάξω πάροχο (ΔΕΗ 4all), αλλά στα δικαιολογητικά ζητάει λογαριασμό απο τον προηγούμενο πάροχο, μπορώ να κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου χωρίς προηγούμενο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Καλησπέρα. Δεν ξέρω εαν ειπώθηκε αλλά η  ΕΛΠΕ ανακοίνωσε την τιμή του πράσινου για Ιανουάριο. 0,1706 €. Την έβαλα την τιμή στο excel  και βγαίνει πολυ ακριβότερη απο την ΔΕΗ

Μας έκανε ευκολότερη την απόφαση να φύγουμε. 

 

2 ώρες πριν, paojim είπε

Αν κάποιος έβαλε elpe με το 100αρικο να μας πει αν το πήρε κιόλας επίσης αν έχετε άποψη για την αξιοπιστία της ελιν για το πακέτο με τα 0.149 ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Ήμουν αρκετό καιρό χωρίς κανένα παραπονο. Άψογο τμήμα εξυπηρέτησης.

Ένα θέμα με την έκδοση λογαριασμών το καλοκαίρι είχαν αλλά λύθηκε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το excel, το πιο οικονομικό είναι το ΔΕΗ 4all που είναι κίτρινο, ισχύει ή καταλαβαίνω κάτι λάθος; Η κατανάλωση μου είναι ίδια με αυτή του excel.

Επίσης γιατί όταν αλλάζω τη τιμή στο ΤΕΑ αλλάζουν όλες οι τιμές εκτός αυτό αυτή του ΔΕΗ 4all; Και αυτό δεν είναι το οποίο εξαρτάται από τη ΤΕΑ; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Σύμφωνα με το excel, το πιο οικονομικό είναι το ΔΕΗ 4all που είναι κίτρινο, ισχύει ή καταλαβαίνω κάτι λάθος; Η κατανάλωση μου είναι ίδια με αυτή του excel.

Επίσης γιατί όταν αλλάζω τη τιμή στο ΤΕΑ αλλάζουν όλες οι τιμές εκτός αυτό αυτή του ΔΕΗ 4all; Και αυτό δεν είναι το οποίο εξαρτάται από τη ΤΕΑ; Ευχαριστώ

Για ΔΕΗ στο αλλο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mousmoulis είπε

Είμαι ΗΡΩΝ από 30/11 και μέχρι σήμερα δεν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός. Θέλω να αλλάξω πάροχο (ΔΕΗ 4all), αλλά στα δικαιολογητικά ζητάει λογαριασμό απο τον προηγούμενο πάροχο, μπορώ να κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου χωρίς προηγούμενο λογαριασμό?

Μπορείς αντί για λογαριασμό ,με βεβαίωση εκπροσώπησης από τον Ήρων:

Myheron , Ξεκινά νέο αίτημα , βεβαιώσεις, βεβαίωση εκπροσώπησης την κατεβάζεις και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CHRISpros είπε

Μας έκανε ευκολότερη την απόφαση να φύγουμε. 

 

Ήμουν αρκετό καιρό χωρίς κανένα παραπονο. Άψογο τμήμα εξυπηρέτησης.

Ένα θέμα με την έκδοση λογαριασμών το καλοκαίρι είχαν αλλά λύθηκε. 

Για την ελιν εννοεις έτσι ?  μη κατάλαβα εγώ λάθος σε ευχαριστώ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Οι περισσότεροι εδώ μέσα σήμερα 31/12/2023

 

8awsuj.jpg

Spoiler

Εγώ πάντως περιμένω πριν κάνω κίνηση να δω αν θα βγάλει κάποιο καινούργιο δώρο η Elpedison αλλιώς θα παιχτεί τράμπα μεταξύ Ήρων και Volton 🤣

 

2 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

παιδια καλησπέρα ειμαι στο παλιο elpedison value . έχουμε κατασταλάξει που μας συμφέρει να πάμε απο αύριο?

 

@supermarioarv πήγαινε προς το παρόν επειδή έχεις ξεμείνει σε ακριβό πρόγραμμα, μέσω econtract στο ΗΡΩΝ Generous Guarantee ΧΩΡΙΣ προστασία τιμής για να πάρεις 50 ευρώ δώρο στον λογαριασμό (υπόψιν πρέπει να κάνεις ηλεκτρονικά την αίτηση για να πάρεις το 50άρικο, θα σε καλέσουν εντός λίγων ημερών από όταν κάνεις την αίτηση στο τηλέφωνο που δήλωσες για να σου στείλουν να υπογράψεις τη σύμβαση): https://my.heron.gr/e-contract/whats-new 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, totalius είπε

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά . Για να μη ψάχνω το νήμα από την αρχή . Υπάρχει κάποιο σαιτ με σύγκριση τιμών των παρόχων ανάλογα και με το χρωμα του τιμολογίου ; 

Τα εξελάκια μας για πλάκα τα φτιάχνουμε;

2 ώρες πριν, eliascm21 είπε

Σύμφωνα με το excel, το πιο οικονομικό είναι το ΔΕΗ 4all που είναι κίτρινο, ισχύει ή καταλαβαίνω κάτι λάθος; Η κατανάλωση μου είναι ίδια με αυτή του excel.

Επίσης γιατί όταν αλλάζω τη τιμή στο ΤΕΑ αλλάζουν όλες οι τιμές εκτός αυτό αυτή του ΔΕΗ 4all; Και αυτό δεν είναι το οποίο εξαρτάται από τη ΤΕΑ; Ευχαριστώ

Δοκίμασε κ το δικό μου εξελ στην υπογραφή μου. Το 4All είναι ex-ante και εξαρτάται από τις 2 τελευταίες ΤΕΑ σε αντίθεση με τα υπόλοιπα κίτρινα.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios δεν έχω καταλάβει αν πάω στο ΔΕΗ 4all το κιτρινοπράσινο για να πάρω τα μίλια της aegean αν τα μίλια αυτά χάνονται μόλις φύγω από το πρόγραμμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

@korakios δεν έχω καταλάβει αν πάω στο ΔΕΗ 4all το κιτρινοπράσινο για να πάρω τα μίλια της aegean αν τα μίλια αυτά χάνονται μόλις φύγω από το πρόγραμμα 

Αν αποκτήσω κάποιο πρόγραμμα ή υπηρεσία ΔΕΗ και συγκεντρώσω μίλια αλλά την ακυρώσω σύντομα, θα μου αφαιρεθούν τα μίλια που συγκέντρωσα;

Τα μίλια που συγκεντρώνετε μετά την απόκτηση ενός προγράμματος ή μιας υπηρεσίας της ΔΕΗ δεν χάνονται. Ωστόσο, για τις επόμενες 365 μέρες, δεν θα είναι δυνατό να συγκεντρώσετε μίλια εξαργύρωσης σε περίπτωση που αποκτήσετε ξανά τα συγκεκριμένα προϊόντα ΔΕΗ.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...