Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, HAthinaia είπε

@korakios η τηλεμέτρηση δηλαδή σε ποιους καταναλωτές εφαρμόζεται αυτήν την στιγμή; sorry αν βγαίνω off topic δεν βρίσκω πού είναι το αντίστοιχο thread 

δε γνωρίζω ,

καλύτερα ρώτα εκεί , αν και θα σου απαντήσει ο takoulou εδώ 99% 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, adi32 είπε

Όσοι πήγατε ελπε για το κατοστάρικο έχετε πάρει κάποιο μήνυμα για το σε πιο πρόγραμμα πάμε από Γενάρη κι αν πρέπει να δηλώσουμε κάτι? 

Δεν υπέγραψες στο κίτρινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν υπέγραψες στο κίτρινο?

Το smart είχε το συμβόλαιο. 

Νόμιζα θα έρθει κάποιο μήνυμα όπως είχε στείλει ο Ηρων να επιλέξω για τον άλλο μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας

Εκανα μεταβαση στο smart στις 24/11 απο το economy plus .Στα χαρτια που εστειλαν υπηρχε και το CHIRSTMAS PROMO των 100 δωρο στο πρωτο λογαριασμο και τηλεφωνικα μου ειπαν πως θα το παρω (ξεχαστηκα να το ζητησω γραπτως).24/12 εστειλα μετρηση και ειμαι σε αναμονη λογαριασμου .Το εχει παρει καποιος σαν υφισταμενος πελατης ;;

ΥΓ.Αν εχω καταλαβει καλα (κι αφου δε μου εχει ερθει καποιο email ενημερωσης)απο 01/01/24 ειμαι στο smart κιτρινο τιμολογιο ex- post ,σωστα;

Καταγραφή.JPG

ειδικοι οροι.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tengai34 είπε

Καλημερα σας

Εκανα μεταβαση στο smart στις 24/11 απο το economy plus .Στα χαρτια που εστειλαν υπηρχε και το CHIRSTMAS PROMO των 100 δωρο στο πρωτο λογαριασμο και τηλεφωνικα μου ειπαν πως θα το παρω (ξεχαστηκα να το ζητησω γραπτως).24/12 εστειλα μετρηση και ειμαι σε αναμονη λογαριασμου .Το εχει παρει καποιος σαν υφισταμενος πελατης ;;

ΥΓ.Αν εχω καταλαβει καλα (κι αφου δε μου εχει ερθει καποιο email ενημερωσης)απο 01/01/24 ειμαι στο smart κιτρινο τιμολογιο ex- post ,σωστα;

Καταγραφή.JPG

ειδικοι οροι.JPG

Είμαι στην ίδια θέση περίπου με εσένα. Για τα 100 ευρώ η ενημέρωση που είχα σε τηλεφωνική επικοινωνία είναι πως, ο λογαριασμός που εκδόθηκε στις 8/12 περιελάμβανε περίοδο που ήμουν στο economy και γι'αυτό το λόγο δεν περιείχε το πιστωτικό των 100 ευρώ, τα οποία θα δω στον επόμενο λογαριασμό. 

Βέβαια το τι λένε στο τηλέφωνο, με το το συμβαίνει στη πραγματικότητα, πολλές φορές είναι διαφορετικό. Πάντως η συγκεκριμένη κυρία που μίλησα ήταν κατατοπισμένη και πειστική. Ή έλεγε αλήθεια ή συνειδητά ψέματα. Θα δείξει σε καμία δεκαριά μέρες που θα εκδοθεί ο νέος λογαριασμός.

Για το δεύτερο όπως τα λες. Έχουμε αποδεχτεί (ειδικοί όροι Γ2) να παραμείνουμε στο smart (κίτρινο) και να μη μεταπέσουμε αυτόματα στο ειδικό τιμολόγιο (πράσινο).

Επεξ/σία από gx2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elkon87 είπε

εκανα και εγω αιτηση για ελπεντισον για το 100αρικο αλλα μου ειπαν στο τηλεφωνο οτι δεν δικαιουμαι 20 δωροπειταγη σκλαβενιτης

2' γραμμή η σύσταση έκανες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έβαλε elpe με το 100αρικο να μας πει αν το πήρε κιόλας επίσης αν έχετε άποψη για την αξιοπιστία της ελιν για το πακέτο με τα 0.149 ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2023 στις 10:30 ΠΜ, peragialos είπε

η εκτροπή γίνεται στο κέντρο του παρόχου , όχι στην συσκευή του σπιτιού, δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόνο αν έχεις κάνει την εκτροπή με την συσκευή σου(π.χ. τηλεφωνικό κέντρο) και όχι μέσω παρόχου θα έχεις πρόβλημα. Το λογαριασμό του τηλεφώνου βέβαια πρέπει να τον πληρώνεις.

Από την cosmote μου είπανε ότι πρέπει να έχει ρεύμα το σπίτι και δεν γίνεται αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά . Για να μη ψάχνω το νήμα από την αρχή . Υπάρχει κάποιο σαιτ με σύγκριση τιμών των παρόχων ανάλογα και με το χρωμα του τιμολογίου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...