Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, HAthinaia είπε

@korakios μου είπαν από Volton που ρώτησα ότι τη δωροεπιταγή μπορείς να ζητήσεις να μη στη στείλουν καθόλου 

καλό αυτό , θα δείξει βέβαια 100% στις αιτήσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, xraxra είπε

Καλησπέρα. Θυμήστε μου κατι 

Σε ποιο σημειο στο site του ΔΕΔΔΗΕ βλέπουμε οτι άλλαξε το τελευταίο ψηφίο, οποτε ξέρουμε οτι ολοκληρώθηκε η αλλαγή παρόχου?

Εψαξα στην ΥΔΕ ποτε λήγει,αλλά δεν εχει καμία σχέση με αυτό. Αλλά δεν μπορεσα να βρώ που΄ειναι

Eκεί είναι. Απλά το χρησιμοποιείς για να βγάλεις έμμεσα το συμπέρασμα (βάζεις παροχή, κάνεις "αναζήτηση" - αου λέει για ισχύ που δεν σε νοιάζει εν προεκιμένω - και αν έχει γίνει αλλαγή θα το δεις στο τελευταίο ψηφίο: θα έχει πάει "ένα παρακάτω", πχ από 6 θα έχει γίνει 7, σε σχέση με αυτό που έβαλες...)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παραμείνουμε στο elpedison smart θα πρέπει να το δηλώσουμε κάπου μέχρι αύριο που είναι η τελευταία μέρα του χρόνου;

Μου ήρθε ένα μαιλ αλλά προς το παρόν δεν το βρήκα..

Υπάρχει καμια παγίδα, επειδή πήραμε την προσφορά με τα δώρα 100€ +δωροεπιταγες Σκλαβενίτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Όσοι είμαστε elpe smart θα πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια για μετάβαση σε τιμολόγιο η αυτόματα πάμε κίτρινο;

Αυτόματα πάει στο πράσινο προσοχή όμως σε κάποιους τον τελευταίο μήνα όταν κάναμε καινούργιο συμβόλαιο δώσαμε τη συναίνεση να μην πάει σε πράσινο και να να παραμείνει σε κίτρινο δεν ξέρω σε ποια από τις δύο κατηγορίες είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Όσοι είμαστε elpe smart θα πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια για μετάβαση σε τιμολόγιο η αυτόματα πάμε κίτρινο;

Στο πράσινο θες να πεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Όσοι είμαστε elpe smart θα πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια για μετάβαση σε τιμολόγιο η αυτόματα πάμε κίτρινο;

πράσινο εννοείς

και

Μόλις τώρα, prefuse είπε

Για να παραμείνουμε στο elpedison smart θα πρέπει να το δηλώσουμε κάπου μέχρι αύριο που είναι η τελευταία μέρα του χρόνου;

δείτε αρχικά αν υπάρχει ο ειδικός όρος Γ2 στη σύμβαση που αποδεχθήκατε (στο τέλος είναι)

αλλιώς μέχρι 31/1/24 μπορείτε να δηλώσετε οτι θέλετε το κίτρινο (σμαρτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

πράσινο εννοείς

και

δείτε αρχικά αν υπάρχει ο ειδικός όρος Γ2 στη σύμβαση που αποδεχθήκατε (στο τέλος είναι)

αλλιώς μέχρι 31/1/24 μπορείτε να δηλώσετε οτι θέλετε το κίτρινο (σμαρτ)

Δηλώνω την αντίρρηση μου να μεταπεσω στο ειδικό τιμολόγιο λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, archiezulu είπε

Δηλώνω την αντίρρηση μου να μεταπεσω στο ειδικό τιμολόγιο λεει

ειδικό τιμολόγιο = πράσινο

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Αν δηλώσουμε κίτρινο, μπορούμε στις 31 Ιανουαρίου να δηλώσουμε πράσινο?

δες πρώτα τι υπέγραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Εγώ πάω αυτόματα στο πράσινο.

Δεν υπέγραψα.

αν δεν υπέγραψες τότε είσαι στον προηγούμενο πάροχο και αν δεν έκανες κίνηση πας στο πράσινο (του προηγούμενου πάροχου)

φαντάζομαι δεν μπερδεύτηκες με το "υπογραφή" = "συναινώ και αποδέχομαι" στο απαντητικό email

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δεν υπέγραψες τότε είσαι στον προηγούμενο πάροχο και αν δεν έκανες κίνηση πας στο πράσινο (του προηγούμενου πάροχου)

φαντάζομαι δεν μπερδεύτηκες με το "υπογραφή" = "συναινώ και αποδέχομαι" στο απαντητικό email

Δηλαδή παραμένω elpe smart και ο @GREGORYMOπου δεν υπέγραψε πάει στο elpe πράσινο 

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...