Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, korakios είπε

δε σε πρόλαβα , πρόσθεσα και το

  "επίσης μπες στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ και δες μπας και έχουν περαστεί (μη βάλεις νούμερα , απλα δες την τελευταία μέτρηση)"

επίσης :)

Και στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ ακριβώς την ίδια καταμέτρηση με αυτή της Protergia κ του email έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, ParafronGR είπε

Και στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ ακριβώς την ίδια καταμέτρηση με αυτή της Protergia κ του email έχει 

άσε της Προτέργιας

τότε μάθε ποια είναι η μέτρηση μην κάνανε καμιά πατάτα , βασικά πάρε και τηλ το ΔΕΔΔΗΕ και ρώτα πότε ήταν η τελευταία και ποια τα νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, korakios είπε

ωραία ,πάρε τηλ και ρώτα

 

...όπως λοιπόν καταλαβαίνετε φίλοι συν-φορουμίται, το τέλος του κόσμου ήρθε, δεν θα δούμε 2024 : μετεωρίτης είναι, εξωγήινοι είναι, δεινόσαυροι είναι, δεν ξέρω τί είναι  αυτό που έρχεται - πάντως αφού το είδαμε και το αποπάνω, σίγουρα τελειώσαμε...

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

 

...όπως λοιπόν καταλαβαίνετε φίλοι συν-φορουμίται, το τέλος του κόσμου ήρθε, δεν θα δούμε 2024 : μετεωρίτης είναι, εξωγήινοι είναι, δεινόσαυροι είναι, δεν ξέρω τί είναι  αυτό που έρχεται - πάντως αφού το είδαμε και το αποπάνω, σίγουρα τελειώσαμε...

:mrgreen:

για τέτοια "χαζοθέματα" κομπλέ είναι το τηλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

για τέτοια "χαζοθέματα" κομπλέ είναι το τηλ

Spoiler

...ασ' τα αυτά, αλήτη, και λέγε γιατί δεν μας ειδοποίησες

(έχω ρούχα και λιαστές ντομάτες στην ταράτσα και δε θ' αφήσει τίποτα ο μετεωρίτης  :-D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, washcloud είπε

δεν ξέρω τί είναι  αυτό που έρχεται

Στο σημερινό πρωτοσέλιδο της Ελεύθερης Ώρας πιθανότατα θα έχουμε την απάντηση.

giphy.gifgiphy.gif

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basketikos_ είπε

Τον πήραν χαμπάρι ότι είναι ο @korakios και του τα έδωσαν επειδή είναι ενεργειακός σελέμπριτι.😂

Ο πιο διάσημος ηλεκτρο-τουρίστας. Ο Μπλέτσας της ηλεκτρικής ενέργειας.😛

Spoiler

ΜΑΛΑΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ,,,,ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ.....

ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΤΟΝ ΣΤΑΣΣΗ ΝΤΥΜΕΝΟ ΤΣΟΜΠΑΝΟ ΜΕ ΓΚΛΙΤΣΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΡΑΚΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΗ ΜΠΛΕΤΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ

"ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ,,,,ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ......ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ.....

ΣΤΑΣΣΗ,,,,,ΜΥΔΓΑΛΑ!" 

 

🤣

Spoiler

..."ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΣ ΣΕΛΕΜΠΡΙΤΙ" ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΘΕΟΦΟΒΟΣ....

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!! ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩ!!!

...σκέφτομαι σοβαρά να προτείνω στον Thresh να το βάλει σαν υπότιτλο στο άβατάρ του αντί για το "Members"....😁

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων
  Απόκρυψη περιεχομένων

...σκέφτομαι σοβαρά να προτείνω στον Thresh να το βάλει σαν υπότιτλο στο άβατάρ του αντί για το "Members"....😁

Πρέπει να ρωτηθεί πρώτα. Μπορεί να μην αντέχει επιπλέον exposure.😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα..
Εχω κάναι αιτηση στην ΕΛΠΕ από τις 04/12. Μετα απο καμιά εβδομάδα με πήραν απο ΗΡΩΝ για εκπροσώπηση κλπ.... αλλα μέχρι και τωρα δεν έχω πάει στην ΕΛΠΕ. Τι γίνεται ρε παιδιά ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nebtios είπε

Καλημέρα..
Εχω κάναι αιτηση στην ΕΛΠΕ από τις 04/12. Μετα απο καμιά εβδομάδα με πήραν απο ΗΡΩΝ για εκπροσώπηση κλπ.... αλλα μέχρι και τωρα δεν έχω πάει στην ΕΛΠΕ. Τι γίνεται ρε παιδιά ?? 

τσέκαρε καρφιτσωμένη ανάρτηση τους 2 τρόπους να τσεκάρεις αν έγινε η μετάβαση απο ΔΕΔΔΗΕ

99% έχεις μπει αλλιώς δε θα σε έπαιρνε ο Ήρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, macrun είπε

Φυσικό Αέριο, πρόγραμμα Ρεύμα Οικιακό (το πράσινο):

"Σημειώνεται ότι για τον μήνα Ιανουάριο, θα υπάρξει έκπτωση συνέπειας 0.030€/kWh στη Βασική Τιμή Προμήθειας. Επομένως, με την εμπρόθεσμη εξόφληση του λογαριασμού σας, η Βασική Τιμή Προμήθειας διαμορφώνεται στα 0.069€/kWh.". 

Φαίνεται ότι θέλουν - τουλάχιστον για τον Γενάρη - να εχουν Ρευμα Οικιακό και Ρεύμα Maxi Home κοντά στις τιμές.

Άρα ανακοινώνουν εκπτώσεις συνέπειας την τελευταία στιγμή. Εικάζω ότι και ο ΗΡΩΝ θα ανακοινώσει έκπτωση συνέπειας, γι'αυτό έχει αφήσει κενό το πεδίο στο site. Δεν θα παραμείνει ως ο ακριβότερος.

Ενημέρωσα και το δικό μου εξελάκι. Το πεδίο στα πράσινα χωρίζεται στα δυο: στους φθηνούς χωρίς έκπτωση συνέπειας και στους ακριβούς που γίνονται φθηνοί με την έκπτωση συνέπειας.

OS8aeaQ.jpg

13 ώρες πριν, komatoza είπε

Εδώ άλλο λέει 

Screenshot_2023-12-29-12-13-29-646_com.android.chrome.jpg

Και στους ειδικούς όρους λέει ότι είναι διαθέσιμο για ΚΟΤ.

8 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχει 2 χρόνια δέσμευση αλλά είναι δωρεάν ο πρώτος.

Άρα, 2.5€ πάγιο είναι το σωστό 

Όχι, γιατί μπορεί να κάτσεις μόνο τον 1 χρόνο, σαν όλα τα υπόλοιπα, και να το γλιτώσεις εντελώς. Αν συγκρίναμε σε βάθος διετίας θα ήσουν σωστός.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, korakios said:

τσέκαρε καρφιτσωμένη ανάρτηση τους 2 τρόπους να τσεκάρεις αν έγινε η μετάβαση απο ΔΕΔΔΗΕ

99% έχεις μπει αλλιώς δε θα σε έπαιρνε ο Ήρων

Το εκανα ειναι το ίδιο νούμερο. Δεν ειναι περίεργο ? Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν 2-3 μέρες που είπαν οτι ειναι τυπικο και καλά απο μερα σε μερα θα μου έρθει μνμ κλπ. Αλλά 15 ημέρες να γίνει η αλλαγή ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nebtios είπε

Το εκανα ειναι το ίδιο νούμερο. Δεν ειναι περίεργο ?

το αποτέλεσμα της ΥΔΕ ? (δεν παίζει ρόλο τι τελευταίο ψηφίο θα βάλεις στην εισαγωγή)

με το 2ο τρόπο σου βγάζει δεν υπάρχει αν προσθέσεις ένα ψηφίο ?

αν ναι , τότε κάτι παίζει , άνοιξε αίτημα επικοινωνίας (ίδιο λινκ με το 2 τρόπο απλά επιλέγεις επικοινωνία αντί μέτρηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που κάνατε online συμβόλαιο στην ELPEDISON, σας στέλνουν από τη BEFON την αίτηση και δεν είναι συμπληρωμένα αυτά. Αποδέχεστε ή ζητάτε να τα συμπληρώσουν και να τα ξαναστείλουν;

9NOgpFdY.jpg.c25202ed9e445a485ea736da5700fb22.jpgoQb9lfKg.jpg.1a34bc85133f59291781323bb83ba589.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...