Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

μου είπαν ότι προϋπόθεση για το 5χ20 ειναι η υπαρξη τερματισμένης παροχης (κοράκιε σου θυμιζει κάτι;)

αυτονόητο αφού είναι για επιστροφή πελάτη (δλδ έχει φύγει απο την ελπέ)

1 λεπτό πριν, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Μάλιστα μου είπε ότι αυτο θα το ξέρουν στις 2/1! Ναι αλλά, της λέω, τότε δεν θα ισχυει η προσφορα των 100 ευρώ! "όχι, μην φοβάσθε" μου λέει. Άντε βγαλε ακρη😀

νομοθετικά αν σου έστειλαν την προσφορά ισχύει για ένα μήνα , τώρα το τι λένε στα τηλέφωνα και τι θα κάνουν , άγνωστο

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Τα 100 ευρώ πάντως τα αφαίρεσε η elpedison από το site.

με του Ήρων το ψωροπενηνταράκι θα τη βγάλουμε εμεις τα μπατιράκια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 minutes ago, korakios said:

μπορείς να δεις της weenergy που δεν εχει ρήτρα αποχώρησης και κρατά ένα 6μηνο ή Ελπέ , παίρνοντας το δώρο 100€ για να μετριάσεις τη ρήτρα αποχώρησης

δυστυχώς η ενέργεια πλέον είναι αστάθμητος παράγοντας οπότε δε γίνεται να σου πει κάποιος τι θα παίξει

Elpedison, τσαμπα να μου εδινε το ρευμα δεν ξαναπαω... Της Weenergy αναφερεσαι στο WeYellow? Γιατι αν εχει 6μηνη διαρκεια, ειναι μαλλον ο τελειος συμβιβασμος σε αυτους που θελουν να αποφασισουν σημερα για τις ακριβες (ιστορικα) τιμες του χειμωνα/ανοιξης με την ευελιξια το καλοκαιρι που θεωρητικα πεφτουν οι τιμες να εχουν την επιλογη του κυμαινομενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αυτονόητο αφού είναι για επιστροφή πελάτη (δλδ έχει φύγει απο την ελπέ)

νομοθετικά αν σου έστειλαν την προσφορά ισχύει για ένα μήνα , τώρα το τι λένε στα τηλέφωνα και τι θα κάνουν , άγνωστο

Έχω εκπροσωπηση από τον Ηρωνα, δεν τους αρκούσε. Δεν μου στελνει προσφορ'α, αν δεν κανει ελεγχο λεει το αρμοδιο τμημα κι αυτο θα γινει 2/1🙃 Άρα μάλλον συνθηκολογηση με τα αρχικά 100. Εύχομαι να τα πάρεις εσύ 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

Της Weenergy αναφερεσαι στο WeYellow?

ναι

1 λεπτό πριν, Crus είπε

το καλοκαιρι που θεωρητικα πεφτουν οι τιμες

πρακτικά ανεβαίνουν (ζήτηση απο κλιματιστικά)

Τέλη Σεπ-Οκτ και τέλη Απρ με αρχές Ιουν είναι οι περίοδοι με χαμηλότερη ζήτηση

1 λεπτό πριν, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Έχω εκπροσωπηση από τον Ηρωνα, δεν τους αρκούσε. Δεν μου στελνει προσφορ'α, αν δεν κανει ελεγχο λεει το αρμοδιο τμημα κι αυτο θα γινει 2/1🙃 Άρα μάλλον συνθηκολογηση με τα αρχικά 100. Εύχομαι να τα πάρεις εσύ 🙂

ότι πει το "αρμόδιο τμήμα" , το θέμα είναι οτι δεν έχουν συνοχή και στο τέλος (αν δε μου δώσουν ούτε τα 100€) θα χάσω της volton τα δωρεάν kw (θα έδινα πόνο στο κλιματιστικό 😛)

θύμισέ μου όμως , σου έστειλαν αρχικά μόνο τα 100€ και μετά ζήτησες έξτρα ή ακόμα δε σου έχουν στείλει τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 10 λεπτά τηλέφωνο απο Φυσικό Αέριο. Μου είπαν είμαστε ο μόνος πάροχος που δίνει μισό λεπτό μόνο στην ΜΤ στο τέλος του μήνα για το κίτρινο Τίμολόγιο και κλειδωμένο για 1 χρόνο χωρίς ρήτρα αναθεώρησης. Μου είπε όταν γίνει γνωστό όλοι εκεί θα πάνε…..

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Πριν 10 λεπτά τηλέφωνο απο Φυσικό Αέριο. Μου είπαν είμαστε ο μόνος πάροχος που δίνει μισό λεπτό μόνο στην ΜΤ στο τέλος του μήνα για το κίτρινο Τίμολόγιο και κλειδωμένο για 1 χρόνο χωρίς ρήτρα αναθεώρησης. Μου είπε όταν γίνει γνωστό όλοι εκεί θα πάνε…..

 

Spoiler

Funny GIF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, korakios said:

ναι

πρακτικά ανεβαίνουν (ζήτηση απο κλιματιστικά)

Τέλη Σεπ-Οκτ και τέλη Απρ με αρχές Ιουν είναι οι περίοδοι με χαμηλότερη ζήτηση

Και εγω ετσι θεωρουσα αλλα αν παρεις τα ιστορικα δεδομενα του 2023 αλλα και πιο πριν απο το 2021 (ξεχνωντας δηλαδη την μουρλη χρονια του 22) η υψηλοτερη τιμη ειναι συνηθως απο Νοεμβριο μεχρι Μαρτιο και η χαμηλοτερη απο Απριλιο μεχρι Οκτωβριο. Ειδικα οσο προστιθονται ΑΠΕ αυτο θα ειναι ακομα πιο εντονο στο μελλον και για χωρες οπως την Ελλαδα προς οφελος μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doll είπε

Πριν 10 λεπτά τηλέφωνο απο Φυσικό Αέριο. Μου είπαν είμαστε ο μόνος πάροχος που δίνει μισό λεπτό μόνο στην ΜΤ στο τέλος του μήνα για το κίτρινο Τίμολόγιο και κλειδωμένο για 1 χρόνο χωρίς ρήτρα αναθεώρησης. Μου είπε όταν γίνει γνωστό όλοι εκεί θα πάνε…..

Αν δεν έχει ρήτρα ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗΣ πεστου εκει θα πάμε όλοι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexander098 είπε

Αν φυγω απο ηρωνα πριν εκδοθει λογαριασμος υπαρχει πιθανοτητα να φανε το 50€;

υπάρχει αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχουν κάνει

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

 

ότι πει το "αρμόδιο τμήμα" , το θέμα είναι οτι δεν έχουν συνοχή και στο τέλος (αν δε μου δώσουν ούτε τα 100€) θα χάσω της volton τα δωρεάν kw (θα έδινα πόνο στο κλιματιστικό 😛)

θύμισέ μου όμως , σου έστειλαν αρχικά μόνο τα 100€ και μετά ζήτησες έξτρα ή ακόμα δε σου έχουν στείλει τίποτα ?

Ναι, σκορποχώρι είναι. Δεν ζητησα να μου στείλουν τίποτα, εστίασα μόνο στο 5χ20 και αν μπορώ να τα πάρω ως παλιος πελάτης και κολλησε εκεί. Έχω κοντινό καταστημα ελπεντισον (ουτε εκει φυσικα δινουν κάτι παραπάνω) οπότε προτιμώ να πάω εκεί για την διαδικασία.

Εσύ τώρα πώς εξασφαλίζεις τα 100; Μέσω της αποσταλείσης προσφοράς με μέιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Εσύ τώρα πώς εξασφαλίζεις τα 100; Μέσω της αποσταλείσης προσφοράς με μέιλ;

ναι , ουσιαστικά να σου στείλουν την προσφορά προμήθειας

βέβαια η εξασφάλιση είναι μέσω της άχρηστης ΡΑΕ οπότε καταλαβαίνεις αν φάμε άκυρο θα είναι μπλέξιμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, doll είπε

Αναθεώρησης σίγουρα δεν θα έχει!

δε γελούσα γιαυτό , κατα λάθος φαντάζομαι το έγραψες ή μπορεί έτσι να είπε ο άσχετος υπάλληλος

γέλασα με το οτι κάθεσαι και ακούς τις παπάντζες του υπάλληλου/πωλητή που λέει θα τρέξουν όλοι εκεί

τα προγράμματα που λέει είναι ήδη στο excel απο τις αρχές του μήνα , με μόνη ασάφεια το αν τα νούμερα που έχουν για την προμήθεια είναι με συνέπεια ή χωρίς

πάντως έχουν κανονικά ρήτρα και μάλιστα τεράστια

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...