Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας κ χρόνια πολλά!

μεχρι τις 15 Ιανουαρίου θα ανακοινωθούν κ αλλα σταθερά προγράμματα για οποιον ενδιαφέρεται.Μενει για λίγο σε ένα κυμαινόμενο κ μετά αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, komatoza said:

Εδώ άλλο λέει 

Screenshot_2023-12-29-12-13-29-646_com.android.chrome.jpg

Sorry, μέχρι προσφάτως δε συνδιαζόταν με ΚΟΤ. Προφανώς μετά τις συστάσεις της ΡΑΕ συμμορφώθηκαν και έβαλαν ΚΟΤ σε όλα τα προγράμματα. Σχετικά με τη διαδικασία στο ΗΔΙΚΑ θα σου απαντήσω εδώ για να μη βγούμε off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άρθρα αυτα ειναι οτι χειροτερο πραγματικα

Παιρνει η αλλη την αυξηση μια ημερας! Και το παρουσιασει σαν "Δραματικη ανοδος τιμης του αεριου"

(Εντωμεταξυ την επομενη μερα επεσε ποιο χαμηλα απο πριν αλλα δεν πειραζει τα αρθρα να γραφονται για τα κλικ)

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akisdg είπε

Χρόνια πολλά σε όλη την ομάδα.

Μόλις μίλησα με elpedison και τελικά ως smart θα μεταφερθώ σε κίτρινο αυτόματα...όταν ρώτησα για την τιμή με ενημέρωσαν ότι για το Smart θα είναι διαθέσιμη 1η Φεβρουαρίου....έχω ακόμα πιστωτικό μέσα, για λογαριασμό που εκδώθηκε μέχρι 3.12.2023 και έκανα  τωρα την αίτηση (αν και δεν μου αρέσουν οι μετακινήσεις, αλλά δεν με σύμφερε πλέον να μείνω καθώς είναι αυξημένες και οι καταναλώσεις για τον Ιανουάριο λόγο θέρμανσης (τον Δεκέμβριο θα τον καλύψω και με το πιστωτικό που ήδη έχω)) για να μεταφερθώ στην volton με τις εξής παραμέτρους:

  1. πάω σε κίτρινο
  2. δώρο οι 500kw και το πάγιο του 1ου μήνα
  3. δεν υπάρχει εγγύηση, γιατί δεν έχω ανεξόφλητο λογαριασμό (δεν υπάρχει προυπόθεση πάγιας εντολής)
  4. φεύγω ΄όποτε θέλω χωρίς καμία ποινή και χωρίς να χάσω τις προσφορές
  5. έχω τις προσφορές ανεξάρτητα π΄ότε θα ενεργοποιηθώ, αφού το αίτημα έγινε σήμερα
  6. δεν δέχθηκα ούτε τα 50ευρώ του public γιατί ήθελαν δέσμευση 12 μηνών, ούτε την affidea που και αν δεν έχει δέσμευση δεν ήθελα να μπλέξω με πολλά πολλ'α

Αν και σκεφτόμουν σοβαρά να πάω στο σταθερό της ΕΛΙΝ, πάμε να καλύψουμε και τον Ιανουάριο που θα είναι αρκετά αυξημένος και τέλος του μήνα βλέπουμε πως θα κινηθούμε ξανά για να έχουμε και μια εικονα πως θα εξελιχθεί και η νέα κατάσταση στην αγορά.

Ελπίζω να ενέργησα σωστά...Καλή χρονιά σε όλους

Σωστά ενήργησες. 
Εγώ σκέφτομαι τώρα τι θα κάνω... κι εγώ λόγω θέρμανσης έχω πολλές kwh, τρώω της Volton και από τη μια σκέφτομαι ότι είναι τσατσιά να φάω ίσα ίσα τις δωρεάν kwh και να φύγω για το επόμενο δώρο, από την άλλη δικό τους θέμα...
Θα δω τί δώρα θα δώσουνε από 1/1 και θα δω πώς θα βγάλουμε Γενάρη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, takoulou said:

Καλημέρα... Πιθανόν να έχει δώσει αυτή ο Δεδδηε όταν έγινε η καταμέτρηση.. 

Μπορεί να ζητήσουν νέα;

δεν ξερω...

ξαναεστειλα με μειλ την φωτο του μετρητη γιατι μεσω e-contract της ελπε εφτασαν τα μισα συνημμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού φαγώθηκε το 100άρικο ελπε,αίτηση για Ήρωνα simply,αφού δίνει και βεβαίωση εκπροσώπησης online,όταν με το καλό συνδεθούμε,εξέταση των δεδομένων περί τις 10 Ιανουαρίου και αναζήτηση επόμενου σταθμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Basketikos_ είπε

Και ρώτησα για συγκεκριμένο πρόγραμμα αν πρόσεξες.

Για να δούμε τι θα κάνουν... Είναι κρίσιμο, έτσι ώστε να αποφασίσουμε με τι ακολουθία θα κάνουμε τα νέα συμβόλαια.

Το είδα απλά πολλές φορές το chat είναι αφερεγγυο η αργεί να ενημερωθει.Σε κάθε περίπτωση οποίος θέλει να προχωρήσει τσεκαρει το συμβόλαιο που θα του στείλουν τι αναγράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, korakios είπε

excel ιστορικό τιμών 2023

όχι μόνο οι συντελεστές αλλά και η συνάρτηση , δες excel "προσαύξηση"

___________________

απο Ελπέ σαν παλιός πελάτης που επιστρέφει  θα μου στείλουν εκτός απο τα 100€ συν 5*20€ 😁

άρα ίσως χαλαρώσω λίγο τον τουρισμό , έστω 0,05 ακριβότερο το smart απο φθηνότερο πρόγραμμα ,το 20ρικο αντιστοιχεί σε 400kw μήνα

τεράστιο πρόβλημα που δεν έχω ούτε τελικό απο ελπέ , ούτε βεβαίωση εκπροσώπησης απο Ήρων

θα στείλουν την προσφορά η οποία απο όσο μου είπαν δε χάνεται ( και δε δίνω σημασία στο τι λένε ,αλλά ισχύει νομοθετικά 30μέρες) , οπότε κομπλέ ελπίζω

@korakios τα 5*20 που σου δίνουν από Ελπέ επειδή ξαναεπιστρέφεις και ήσουν παλιός πελάτης τα ζήτησες ή στα έδωσαν μόνοι τους; 

12 ώρες πριν, korakios είπε

στα ίδια είμαστε , έπρεπε να το ψήσεις πριν σου στείλουν την αίτηση , τώρα χλωμό

πάντως όσες φορές και να ζητούσα έξτρα (δωροεπιταγές , προπληρωμένη κτλ )  απο το τηλέφωνο δε μου δίνανε , έτυχε τώρα και το είπε ο υπάλληλος

@korakios το δώρο της προπληρωμένης τι ακριβώς είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Το είδα απλά πολλές φορές το chat είναι αφερεγγυο η αργεί να ενημερωθει.Σε κάθε περίπτωση οποίος θέλει να προχωρήσει τσεκαρει το συμβόλαιο που θα του στείλουν τι αναγράφει.

Φυσικά δε βασίζεσαι. Το έχω γράψει κι εγώ. "Δημοσκοπικά" ρωτάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, uphercules10 είπε

Αφού φαγώθηκε το 100άρικο ελπε,αίτηση για Ήρωνα simply,αφού δίνει και βεβαίωση εκπροσώπησης online,όταν με το καλό συνδεθούμε,εξέταση των δεδομένων περί τις 10 Ιανουαρίου και αναζήτηση επόμενου σταθμού.

Που την βρίσκουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, korakios said:

σίγουρα παίζει ρόλο η περιοχή , άσχετα που ο @ekrepaliέχει βύσμα 😛

μου έστειλαν και τη σύμβαση , κομπλέ 100 + 5*20 , μάλιστα θεωρητικά στον 1ο λογαριασμό πάει μείον 120€

τώρα αν προλάβω τον Ήρων να μου δώσει βεβαίωση εκπροσώπησης θα ήμουν πιο ήσυχος απο το να στείλω απο εβδομάδα

έχουν και (παράνομα) τη χαζομάρα στα email που λέει να απαντήσει κάποιος σε Χ μέρες και βαριέμαι να τρέχω ΡΑΕ

Πως και δε πηγες βολτον βολτα πριν για 500αρι; Φοβηθηκες μηπως σταματησει 100αρι ελπε; Η αληθεια ειναι πως μια λενε σταματαει μια αναφερουν για 31/1 και εχω αρχισει να φοβαμαι πως δε θα κανω το "παρτα ολα" που εχω σχεδιασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...