Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Που είναι αυτό?

Γιατί και εγώ στο μπλέ μπαίνω και δεν βλέπω τίποτα 

Στο site της elpedison (μπαίνω από κινητό)! 

Εν τω μεταξύ μπαίνω για να το δω και από μέσα ολοκληρωμένα και μέσα δεν υπάρχουν τα 100 ευρώ δώρο, προσπαθώ να κατεβάσω τους όρους και βγάζει αποτυχία... 

Πως βάζουμε την εικόνα σε σποιλερ δε βγάζω άκρη 🙃

Επεξ/σία από dimi1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση προχθες στο ελπε σμαρτ, εστειλα και την ενδειξη με μειλ και σημερα απαντησε η ελπε τα παρακατω:

"η αίτηση σας με παροχή 333699704 εχει απορριφθεί λόγω μέτρησης, η τελευταία καταμέτρηση απο τον δεδδηε ειναι 10095 , συμφωνείτε να προχωρήσουμε με αυτή?"

εχει τυχει σε καναν αλλο?

Spoiler

image.png.b5596e3e2439ac7b8f8e66f9f20f957f.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμάς που ξεκινάμε στην ελπεντισον κι έχουμε φάει το δώρο, τι προτείνετε;

 

Φοβάμαι να πάω πάλι σε σταθερό, είχα πάει με την κρίση για να προλάβω τις αυξήσεις και τελικά λόγω των επιδοτήσεων από το κράτος, ακριβότερα πλήρωνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, razkal said:

εκανα αιτηση προχθες στο ελπε σμαρτ, εστειλα και την ενδειξη με μειλ και σημερα απαντησε η ελπε τα παρακατω:

"η αίτηση σας με παροχή 333699704 εχει απορριφθεί λόγω μέτρησης, η τελευταία καταμέτρηση απο τον δεδδηε ειναι 10095 , συμφωνείτε να προχωρήσουμε με αυτή?"

εχει τυχει σε καναν αλλο?

  Hide contents

image.png.b5596e3e2439ac7b8f8e66f9f20f957f.png

 

10417 είναι η ένδειξη σου, ποιος ξέρει όμως τι καταχώρησε ο εκπρόσωπος της elpedison στο συστημα

16 minutes ago, dimi1982 said:

Στο site της elpedison (μπαίνω από κινητό)! 

Εν τω μεταξύ μπαίνω για να το δω και από μέσα ολοκληρωμένα και μέσα δεν υπάρχουν τα 100 ευρώ δώρο, προσπαθώ να κατεβάσω τους όρους και βγάζει αποτυχία... 

Πως βάζουμε την εικόνα σε σποιλερ δε βγάζω άκρη 🙃

Αλητεία, αρκουδέηδες 🐻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ενεργοποιήσω την πάγια εντολή στην ΕΛΠΕ μέσω της τράπεζάς μου και όχι μέσω κάρτας από το site τους. Για να μην χρεωθώ την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό μου είπαν ότι μόλις έρθει ο λογαριασμός την ενεργοποιώ με τον  RF και δεν θα χρεωθεί η εγγύηση. Το έχει κάνει κανείς να το επιβεβαιώσει ότι δεν χρεώνεται η εγγύηση?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Προσπαθώ να πάω στην Volton για τα 500kW δώρο και επειδή έχω ΚΟΤ μου λέει ότι πρέπει να πάρω τον δεδδηε να ακυρώσω το ΚΟΤ να κάνω αίτηση στην Volton και μετά ξανά αίτηση για ΚΟΤ. Τι φάση, αυτή μου λένε ότι εμείς έτσι δουλεύουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι στο επίσημο σάιτ της ΕΛΠΕ έχει αφαιρεθεί το 100ευρω για όλα τα προγράμματα.Σε κάποιους συνεργάτες υπάρχει ακόμα.Πιθανον να βγει νεο με  happynewyear promo😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Πράγματι στο επίσημο σάιτ της ΕΛΠΕ έχει αφαιρεθεί το 100ευρω για όλα τα προγράμματα.Σε κάποιους συνεργάτες υπάρχει ακόμα.Πιθανον να βγει νεο με  happynewyear promo😁

Και ρώτησα για συγκεκριμένο πρόγραμμα αν πρόσεξες.

Για να δούμε τι θα κάνουν... Είναι κρίσιμο, έτσι ώστε να αποφασίσουμε με τι ακολουθία θα κάνουμε τα νέα συμβόλαια.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, favou2000 είπε

Πράγματι στο επίσημο σάιτ της ΕΛΠΕ έχει αφαιρεθεί το 100ευρω για όλα τα προγράμματα.Σε κάποιους συνεργάτες υπάρχει ακόμα.Πιθανον να βγει νεο με  happynewyear promo😁

ΙΣΩΣ και ΟΧΙ. Κανείς δεν ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

36 minutes ago, walex said:

Θέλω να ενεργοποιήσω την πάγια εντολή στην ΕΛΠΕ μέσω της τράπεζάς μου και όχι μέσω κάρτας από το site τους. Για να μην χρεωθώ την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό μου είπαν ότι μόλις έρθει ο λογαριασμός την ενεργοποιώ με τον  RF και δεν θα χρεωθεί η εγγύηση. Το έχει κάνει κανείς να το επιβεβαιώσει ότι δεν χρεώνεται η εγγύηση?

 

Εγώ.Από την ώρα που έρχεται ο πρώτος λογαριασμός μέχρι να εισπραχθεί το ποσό μεσολαβούν αρκετές ημέρες. Έτσι προλαβαίνει να ενεργοποιηθεί η πάγια και τραβάνε μόνο το ποσό χωρίς την εγγύηση.

Επεξ/σία από velissarios1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περιπτωση να αλλαξουν οι τιμες στα σταθερα? Δηλαδη να κλεισανε κάποιοι ηδη με 0,17 και ξαφνικα να γινουν 0,14?

Γιατι μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι ειχαμε πολλα αρθρα και εκπομπές να πουσαρουν το "οποιος δεν θελει να ψαχνετε και να κανει πράξεις παει στο σταθερο" γνωριζοντας οτι οι περισσότεροι αυτο ψαχνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...