Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν υπάρχει αυτό που λες, κάτι άλλο είδες και μπερδεύτηκες

ούτε αυτό

0,155*0,9=0,1395 είναι για Νοέμβριο/Δεκέμβριο , δες το excel φύλλο Ιστορικό Τιμών 2023

Ναι, ok. Δικό μου λάθος.

57 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Θα βγάλουμε.

Δεν νομίζω.

Ναι, δικό μου λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

σίγουρα παίζει ρόλο η περιοχή , άσχετα που ο @ekrepaliέχει βύσμα 😛

μου έστειλαν και τη σύμβαση , κομπλέ 100 + 5*20 , μάλιστα θεωρητικά στον 1ο λογαριασμό πάει μείον 120€

τώρα αν προλάβω τον Ήρων να μου δώσει βεβαίωση εκπροσώπησης θα ήμουν πιο ήσυχος απο το να στείλω απο εβδομάδα

έχουν και (παράνομα) τη χαζομάρα στα email που λέει να απαντήσει κάποιος σε Χ μέρες και βαριέμαι να τρέχω ΡΑΕ

To 5* 20 πρέπει να το πάρω απο κατάστημα;  έχω στείλει ήδη το email αποδοχής για το SMART +100 ευρώ στον πρώτο. τους έστειλα και δεύτερο email που τους ρωτάω για το 5*20. λες να πρέπει να το ακυρώσω και να ξανακάνω αίτηση που να τους το ζητάω (παίζει να μην προλαβαίνω);


 

6 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

offtopic αλλα επειδη βλεπω πολλους να γραφουν οτι θα παρουν 100-140-150€ απο το κρατος , να πω οτι αυτα θα ειναι τα ΜΕΓΙΣΤΑ ποσα, απο κει και περα θα γινει αναλογια με το ποσο μεγαλος θα ειναι ο λογαριασμος ;)

βασικά έχει μια σχέση με αυτό το νήμα ως εξής:

Π.χ. εγώ πήρα επιδομα θερμανσης για ρεύμα 128 ευρώ (Θα πρέπει να είχε μπει η πρώτη δόση ήδη, ή απο Ιανουάριο δεν ξέρω). Στον επόμενο λογαριασμό θα έχω πιστωτικό απο την Ελπέντισον, επειδή πήρα δώρο 100 ευρώ. Θα μπουν και τα 128 του επιδόματος πιστωτικά ή όχι; Αν όχι, θα πρέπει να κάνω ανάληψη τα 100 ευρώ δώρου της ελπέντισον (π.χ. τερματίζοντας τον λογαριασμό και πηγαίνοντας σε πάροχο χωρίς δώρο (π.χ. στη δεή), για να πάρω τα υπόλοιπα 128 του επιδόματος ως απρίλη; λες να γίνεται;

Επεξ/σία από Cmg__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cmg__ είπε

To 5* 20 πρέπει να το πάρω απο κατάστημα;  έχω στείλει ήδη το email αποδοχής για το SMART +100 ευρώ στον πρώτο. τους έστειλα και δεύτερο email που τους ρωτάω για το 5*20. λες να πρέπει να το ακυρώσω και να ξανακάνω αίτηση που να τους το ζητάω (παίζει να μην προλαβαίνω);

είσαι πελάτης που επιστρέφεις ?

εξαρτάται και απο τον υπάλληλο βασικά , μιας και πολλοί κάνανε τράμπα αλλά μια-δυο φορές αναφέρθηκε το έξτρα δώρο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

είσαι πελάτης που επιστρέφεις ?

εξαρτάται και απο τον υπάλληλο βασικά , μιας και πολλοί κάνανε τράμπα αλλά μια-δυο φορές αναφέρθηκε το έξτρα δώρο

πελάτης να το κάνει ο θεός, πήγα στο 50+50 για 2-3 εβδομάδες μαξ :P

Στο 50-50 πήρα τους πόντους εθνική αλλα δεν έχει βγει ακόμα ο τελικος λογαριασμός του τότε με το πιστωτικό 50ρι. Και καλά δεν πήραν μετρήσεις απο τη ΔΕΔΔΗΕ. Παρόλο που απο τότε πήγα ήρων (αυτοι δλδ πως 18/12/23 πήραν μετρήσεις ΔΕΔΔΗΕ και οι ελπε δεν πηραν ;;) και τώρα ξαναπάω ελπέντισον :P 

Επεξ/σία από Cmg__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cmg__ είπε

πελάτης να το κάνει ο θεός, πήγα στο 50+50 για 2-3 εβδομάδες μαξ :P

στα ίδια είμαστε , έπρεπε να το ψήσεις πριν σου στείλουν την αίτηση , τώρα χλωμό

πάντως όσες φορές και να ζητούσα έξτρα (δωροεπιταγές , προπληρωμένη κτλ )  απο το τηλέφωνο δε μου δίνανε , έτυχε τώρα και το είπε ο υπάλληλος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

@takoulou ξέρεις αν ο ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να βγάλει χαρτί οτι η τάδε παροχή με αριθμό τάδε εκπροσωπείτε απο τον τάδε πάροχο ?

...μωρέ όλα γίνονται...😁

 

 

10080.jpg.626e0ccaf68ca2cda52606110d7dca6d.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

απο τις φωτό με τις μετρήσεις θα πάρει ένδειξη ο παλιός πάροχος και θα βγάλει τελικό , ενώ ο νέος απο αυτές ξεκινά να μετρά

Κι αν δεν μεσολαβήσει μέτρηση μέχρι να κάνω αίτηση σε νέο πάροχο και το μόνο που έχω είναι αυτή η λάθος βεβαίωση εκπροσώπησης και οι φωτογραφίες μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, _Biohazard_ είπε

Δεν δοκίμασα να το ζητήσω μέσω εξυπηρέτησης πελατών, θα το κάνω κι αυτό να δω.

Κολλάω γιατί σκεφτηκα πως στέλνοντας σε νέο πχ πάροχο, θα δει από τη μια τη βεβαίωση εκπροσώπησης με νυχτερινές 0 και τη δική μου φωτογραφία με το σωστό νούμερο και μετά θα υπολογίσουν ότι να ναι σε έναντι λογαριασμό, υποθέτοντας πως έκαψα τόσες κιλοβατώρες μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. 

Το σκέφτομαι λάθος;

Την βεβαίωση εκπροσώπησης τι θέλουν για να δούνε τα στοιχεία σου αριθμό παροχής διεύθυνση ονοματεπώνυμο και λοιπά δεν παίζει κανένα ρόλο στις μετρήσεις. Αν θες να αλλάξεις πάροχο θα στείλεις φωτογραφία του μετρητή με τις μετρήσεις , αυτες λαβαίνουν υπόψιν και ο προηγούμενος πάροχος που θα φύγεις και θα βγάλει τελικο και ο επόμενος.Δεν χρειάζεται να κουράζεσαι με παραπάνω ανάλυση.🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Scorpios0 said:

Η Elpedison στην ιστοσελιδα της αφαίρεσε την προσφορα των 100 ευρω για το πρόγραμα Smart.

Νομίζω δεν φαινόταν στην σελίδα που αφορά το Smart συγκεκριμένα.

Φαίνεται εδώ όμως:

https://energy.elpedison.gr/?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA-bmsBhAGEiwAoaQNmtK2_DTbgkoVNE_VKDHAnlSGFOzfaD22-2T996HGZ0_09uc8rRKtChoCs-sQAvD_BwE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Scorpios0 είπε

Η Elpedison στην ιστοσελιδα της αφαίρεσε την προσφορα των 100 ευρω για το πρόγραμα Smart.

Απο Όλα τα προγράμματα το αφαιρέσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Αυτή δεν νομίζω ότι είναι η επίσημη ιστοσελίδα τους, μάλλον κάποιου συνεργάτη τους...

Αυτό που μας ενημέρωσαν εμάς είναι ότι το Christmas Offer των 100€ παύει να ισχύει.

Δεν ξέρουμε ακόμα αν πάρει παράταση ή συνεχίσει με άλλο όνομα

Επεξ/σία από bilham
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...