Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, doomnx είπε

Άρα σταματάς τον τουρισμό και σε δεσμεύουν για 5 μήνες, αυτά είναι! Το κάστρο έπεσε! 😂

Πάει για αρραβώνα σε πρώτη φάση. Είναι σοβαρό αυτή τη φορά. 🤣

Πάνε αυτά που ξέραμε***:

 

***Pun intended για το πτηνό. Για τους προηγούμενους μήνες θα μπορούσε να λέγεται και "το τραγούδι του @korakios" με αυτοβιογραφικά στοιχεία που περιγράφουν τη σχέση του με τους παρόχους...

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα ήθελα να ρωτήσω, μετά από σχεδόν μηδενικό λογαριασμό που εκδόθηκε εχθές, από το Ηρωνα (είμαι στο πρόγραμμα GENEROUS GUARANTEE HOME από 1/11 μετά από αλλαγή από Ζενιθ) η μετάβαση σε ΕΛΠΕ γίνεται στο ELPEDISON Bright αλλά έχει υποχρεωτικά δέσμευση 10 μηνών;

Οσοι είχατε κανει αλλαγή νωρίτερα για τα 100 ευρώ υπήρχε πρόταση άλλου προγράμματος από ΕΛΠΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gapostolidis είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω, μετά από σχεδόν μηδενικό λογαριασμό που εκδόθηκε εχθές, από το Ηρωνα (είμαι στο πρόγραμμα GENEROUS GUARANTEE HOME από 1/11 μετά από αλλαγή από Ζενιθ) η μετάβαση σε ΕΛΠΕ γίνεται στο ELPEDISON Bright αλλά έχει υποχρεωτικά δέσμευση 10 μηνών;

Οσοι είχατε κανει αλλαγή νωρίτερα για τα 100 ευρώ υπήρχε πρόταση άλλου προγράμματος από ΕΛΠΕ;

12 μηνών θες να πεις .

υπήρχε και υπάρχει ακόμα το smart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βεβαίωση εκπροσώπησης από ΗΡΩΝ, έκανα τη διαδικασία στο site τους και απευθείας εκτυπώνεται μια. Το θέμα είναι ότι έχει τις ημερησιες κιλοβατώρες σωστά με το νούμερο που τους είχα στείλει στην αίτηση αλλά όχι τις βραδινές, για αυτές λέει 0 κι όχι το νούμερο που τους είχα στείλει. Έχω κάνει και αίτημα μέσω ΡΑΕ στην οποία απάντησαν ότι το 0 είναι λόγω προβλήματος στο σύστημα και θα το επιλύσουν. Εδώ και μια εβδομάδα έχω λάβει δύο φορές την ίδια απάντηση για αυτό το θέμα στο αίτημα μέσω ΡΑΕ. 

Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τον 10ο μήνα δεν έχει πέναλτι αποχώρησης από ότι είδα. Στο smart δεν δίνουν τα 100 ευρώ δώρο στον 1ο λογαριασμό.

Επεξ/σία από gapostolidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Για βεβαίωση εκπροσώπησης από ΗΡΩΝ, έκανα τη διαδικασία στο site τους και απευθείας εκτυπώνεται μια. Το θέμα είναι ότι έχει τις ημερησιες κιλοβατώρες σωστά με το νούμερο που τους είχα στείλει στην αίτηση αλλά όχι τις βραδινές, για αυτές λέει 0 κι όχι το νούμερο που τους είχα στείλει. Έχω κάνει και αίτημα μέσω ΡΑΕ στην οποία απάντησαν ότι το 0 είναι λόγω προβλήματος στο σύστημα και θα το επιλύσουν. Εδώ και μια εβδομάδα έχω λάβει δύο φορές την ίδια απάντηση για αυτό το θέμα στο αίτημα μέσω ΡΑΕ. 

Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

τόσο καιρό δε μπορούσαν απλά να βγάλουν χειροκίνητα ?🤪

Αν και γιατί κολλάς με την ένδειξη ? Δεν ενδιαφέρει (νομίζω) τον νέο πάροχο η παλιά ένδειξη

2 λεπτά πριν, gapostolidis είπε

Μετά τον 10ο μήνα δεν έχει πέναλτι αποχώρησης από ότι είδα.

έλα ντε , το έχω και στο excel 10μηνο , αλλά ούτε που το θυμόμουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

τόσο καιρό δε μπορούσαν απλά να βγάλουν χειροκίνητα ?🤪

Αν και γιατί κολλάς με την ένδειξη ? Δεν ενδιαφέρει (νομίζω) τον νέο πάροχο η παλιά ένδειξη

Δεν δοκίμασα να το ζητήσω μέσω εξυπηρέτησης πελατών, θα το κάνω κι αυτό να δω.

Κολλάω γιατί σκεφτηκα πως στέλνοντας σε νέο πχ πάροχο, θα δει από τη μια τη βεβαίωση εκπροσώπησης με νυχτερινές 0 και τη δική μου φωτογραφία με το σωστό νούμερο και μετά θα υπολογίσουν ότι να ναι σε έναντι λογαριασμό, υποθέτοντας πως έκαψα τόσες κιλοβατώρες μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. 

Το σκέφτομαι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Titos301 είπε

γνώμη;

image.png.235d6ff77bf45716062138440ddef886.png

Καλό, αλλά της ELPEDISON έρχεται φθηνότερο στο χρόνο για μικρή κατανάλωση, ακόμα και με νυχτερινό μετρητή. Προϋπόθεση να προλάβεις το δώρο των 100 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Δεν δοκίμασα να το ζητήσω μέσω εξυπηρέτησης πελατών, θα το κάνω κι αυτό να δω.

Κολλάω γιατί σκεφτηκα πως στέλνοντας σε νέο πχ πάροχο, θα δει από τη μια τη βεβαίωση εκπροσώπησης με νυχτερινές 0 και τη δική μου φωτογραφία με το σωστό νούμερο και μετά θα υπολογίσουν ότι να ναι σε έναντι λογαριασμό, υποθέτοντας πως έκαψα τόσες κιλοβατώρες μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. 

Το σκέφτομαι λάθος;

απο τις φωτό με τις μετρήσεις θα πάρει ένδειξη ο παλιός πάροχος και θα βγάλει τελικό , ενώ ο νέος απο αυτές ξεκινά να μετρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ βλέπω πως δεν θα βγάλουμε άκρη. Θα μας χρεώνουν ό,τι θέλουν.

Εδώ τώρα και αλλάζουν τις τιμές όπως γουστάρουν. 28 Νοεμβρίου αλλάζω το πρόγραμμα στον ΗΡΩΝ και πηγαίνω στο SIMPLY GENEROUS HOME. Η τελική τιμή για τον Δεκέμβριο, όπως την είχαν ανακοινώσει, έβγαινε κάτω από το 0,10 ευρώ. Σήμερα που ξαναμπήκα στο site τους είδα πως η τελική τιμή με τις εκπτώσεις ως δια μαγείας έγινε 0,1145 για μέχρι 500 Kwh και 0,1395 όταν τις ξεπεράσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kastoria74 είπε

Πάντως εγώ βλέπω πως δεν θα βγάλουμε άκρη. 

Θα βγάλουμε.

7 λεπτά πριν, kastoria74 είπε

Θα μας χρεώνουν ό,τι θέλουν.

Δεν νομίζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

6 ώρες πριν, HAthinaia είπε
6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Κάντε παράπονα στο myrae "Παρακαλώ τερματίστε τη παροχή για να ξανακάνω αίτηση και να ξαναφύγω". 😄

@ekrepali στο τσακ είμαι 😂

...σα να σε βλέπω στο μέλλον:

spacer.png

:-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kastoria74 είπε

Σήμερα που ξαναμπήκα στο site τους είδα πως η τελική τιμή με τις εκπτώσεις ως δια μαγείας έγινε 0,1145 για μέχρι 500 Kwh και 0,1395 όταν τις ξεπεράσεις !

δεν υπάρχει αυτό που λες, κάτι άλλο είδες και μπερδεύτηκες

12 λεπτά πριν, kastoria74 είπε

Η τελική τιμή για τον Δεκέμβριο, όπως την είχαν ανακοινώσει, έβγαινε κάτω από το 0,10 ευρώ.

ούτε αυτό

0,155*0,9=0,1395 είναι για Νοέμβριο/Δεκέμβριο , δες το excel φύλλο Ιστορικό Τιμών 2023

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

και σε μένα γίνεται το ίδιο με τη μόνη διαφορά ότι στην ένδειξη ημέρας έχει 0 και στην ένδειξη νύχτας έχει την μέτρηση ημέρας που είχα δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...